1. Mladý muž snažící se zabít svou manželku. Ta bohužel po každém „úspěšném pokusu“ opět vylézá z hrobu upgradovaná o jinou bojovou schopnost a ubohému chudákovi namlátí.
2. Přehnaně sebevědomá kreativní ředitelka reklamní agentury, vymýšlející jednu nesmyslnou reklamu za druhou, s chorobnou závislostí na svém diktafonu.
3. Harmonická rodinka. Tatínek sehnal lístky na představení známého hypnotizéra. Ten jej v rámci své show přesvědčí, že je pták, bohužel už ale nemá možnost jej odhypnotizovat. Celá rodina si tak musí zvykat na to, že jejich otec kvoká a chce létat.
4. Tři zlodějíčci, z nichž dva odhalují city, které pro ně byly vždycky tabu.
5. Zabiják z Londýna, jehož nejdůležitějším posláním je zjistit vaši funkci v životě, a jeho překladatel. Potřebujete nechat zabít otravného hypnotizéra či svou manželku? Pak neváhejte a obraťte se na ně. Usmlouvaná cena vyhovuje každému.
A že to nedává smysl? Počkejte, až se všechny části příběhu propojí. (Natascha)

_ksilt

Vizuelni ulet bezpochyby misty az prehnany, pochutnal sem si, ale nekdy ve 2/3 filmu jsem prestal byt prekvapovan a koukal jiz na okoukane, alespon ten soundtrack me vzdy v kresle probouzel a zaverecna cover verze I Will Survive od Glorie Gaynor byla uz jen povestnou tresnickou na ohlodanem dortu :-) Fajn. ()

Teabag

Původně jsem si Survive Style 5+ pustil kvůli zdejší škatulce "horor". Nakonec jsem zjistil, že hororu je v tom sice pramálo, ale zábavy plno! Pět zdánlivě nesouvisejících příběhů, spousta absurdity, spousta barev a jakási naivní stylizace. Dohromady to funguje naprosto skvěle! ()

Hyb_rid

Jsou věci mezi nebem a zemí, které snad ani nejdou popsat a tento film patří mezi ně ... to se prostě musí vidět. Pocitová houpačka, která se v tomhle originálním dílku houpe od úžasu přes smích až po smutek ne-li depresi. ()

Drirr

Japonské Pulp fiction s přídavkem postmoderní bizarnosti. Promítání ukázalo, že tenhle film půlka lidí sežere a půlka ho bude nenávidět. Oscilace od trapného (záměrně?) ke geniálnímu. Herecké přehrávání (záměrně?) válcuje režijní uchopení plné groteskní kýčovitosti (záměrně?). Postmoderní slepenec žánrů a stylů, který zdánlivě nemá hranice a nenabízí žádná uspokojující vysvětlení, jako to známe z mainstreamových filmů. Je to prostě hodně divný film s jednou otázkou, která utkví v hlavě. A je to tak správně. 72 % ()

angloumene

Jasně, na to že se jedná o Japonskou podivnost, je tohle dílko až nepatřičně divácky přívětivé. Na druhou stranu mi moc neseděl styl filmu sám o sobě. Zasadit relativně hluboké myšlenky do tohodle přespříliš barevného, perverzního světa, je sice zajímavý nápad, ale mě teda zrovna nezasáhl :) ()

Toshiro30

Nehorázná pecka a po dlouhé době opravdu originální film, který mě po celou dobu překvapoval svými nápady. Kvalitní hlášky, vynikající hudba, netradiční zpracování a hlavně pocit, že se dívám na něco opravdu COOL !! Tadanobu Asano, v roli majitele kýčovitého domu, Reika Hashimoto, jako jeho nesmrtelná manželka, homosexuální a opravdu ošklivý Yoshiyuki Morishita , ujetá reklamní ředitelka Kyôko Koizumi, muž , který je přesvědčen, že je pták a podle toho se taky tak chová (hraje ho výtečným způsobem Ittoku Kishibe) a Vinnie Jones, alias nájemný vrah, jehož věta "What is YOUR function in life?" vám bude ještě dlouho znít v uších. Tak co, jste dokonale připraveni přežít Survive Style 5+ ?? :) ()

bolan

Musím uznat že Survive... se vyznačuje slušným a originálním humorem a ze žluťácký produkce jde o jeden z nejlepších kousků co jsem měl zatím možnost vidět. ()

wampire23

Japonský Pulp fiction. Ale oveľa farebnejší a absurdnejší. A takmer rovnaká prdel. Plus záver, ktorý ma posadil na prdel. A ako bonus Vinnie Jones, ktorý to tým šikmáčom poriadne natrel. ()

Zeek

Survive style 5+ je film vyprávějící několik na sobě nezávislých minipříběhů, které se občas protnou. Hledat v tomhle filmu pointu nebo jeho smysl by bylo asi zbytečné, protože byste se nejspíš nedohledali. Ale film má spád, je zábavný a neobyčejný. Je prostě japonský, to se zapřít nedá a tohle mi vyhovuje. Herecky vyniká určitě Vinnie Jones, jakožto jediný neasiat ve filmu, ale potlesk za svůj herecký výkon si určitě zaslouží i muž hrající slepici (jméno nevím). Tento japonský film je dalším důkazem toho, že i dnes se dá natočit originální film. A to, že tenhle film byl celkem o ničem mi ani trochu nevadí, protože já jsem se u něj skvěle bavil, nejvíc mě asi bavil Tadanobu Asano. Jo, ještě něco... - I ta slepice, či pták, se nakonec naučí létat. Moje hodnocení: 80% ()

Tred2

Film, který satiricky zobrazuje každodenní život lidí ve společnosti z různých vrstev. 5 příběhů jenž se v průběhu filmů navzájem prolínají. Osobně nemám filmu prakticky co vytknout, po všech stránkách, od režie, přes herce po pointu. Velmi originálně, což se rozhodně cení, natočeno. Snad jen co bych snímku vytknul je až přehnané natahování - u některých příběhů prostě bylo jasné jak dopadnou či o "co jim jde" a nebylo třeba to tolik pitvat (například 6×? zabitá manželka :-) ). Nicméně jsem ochoten "přivřít oči" a za odměnu, že jsem byl více než mile překvapen dám tomuto kousku po pěti. ()

Gastovski

What is your function in life? Sám nevím, co bych odpověděl. Přemýšlel jsem po prvním projekci a ani po druhé projekci neznám odpověď. Zato otázek je hodně. Tento vizuálně stylový a v každém záběru pestrý klenot si mě okamžitě získal. Souhlasím, že jde o velmi bizarní směsici příběhů a ještě bizarnějších postav, ale když ono je vše tak dokonalé - dá se říci naprosto strhující. Aby ne, když se vzájemně konfrontují zabiják manželky, která se neustále vrací, aby mu dala lekci, tři zlodějíčci, jež během loupeže hrají karty, slepičí táta, co zkouší vzlétnout, londýnský zabiják a jeho tlumočník, kteří se každého ptají na jeho funkci v životě a trhlá reportérka, jejíž neskutečné reklamy a humor se dá označit za nemocný. Právě ji jsem si nejvíce oblíbil, protože její humor (od všech nadřízených i podřízených brán jako nemocný), jsem sdílel s ní a můj (asi nemocný) smysl pro humor byl patřičně ukojen. Z hudebního hlediska také veliká spokojenost a závěrečnou scénu s V. Jonesem, brokolicí a osudovou větou prosím zarámovat. 1500. hodnocený film ()

Fifer

Připadá vám, že už jste viděli všechno? Podívejte se na Survive Style a pak si povíme. Za absolutní klenot považuju roli kreativní ředitelky. ()

3T

Tento kinematografický počin se může jevit pro některého diváka jako kravina, ale ve skutečnosti to není tak za rohem, jak to vypadá. Jediné, co mi kazilo divácký zážitek je, že se to dalo předpovídat. Film rozdělený mezi pět odlišných dějových linií, které se velice chytře propojili a přesto to celou dobu směrovalo k tomu, co se přihodí ještě předtím než se to přihodilo. To jsem opravdu nečekal, anticipoval jsem kdeco, ale že mě film málo překvapí, opravdu ne. Možná je to taky tím, že mnoho věcí z děje je již zmíněno a odhaleno už zde na stránce filmu v obsahu. (Doporučuji nečíst, ale to už je asi pozdě. Tím nechci říct, že je obsah špatně napsaný, ale kazí moment překvapení) Přesto jsem se bavil. Je to vtipné, správně ulítlé, absurdní, originální. Vše už zde bylo napsáno. Překvapený jsem, že je tento snímek i poučný. Příběhy jsou, podle mě, alegorické a můžou nám pomoct uvědomit si něco o vztazích s partnerem, o ztátách, o změnách, co přináší život, někomu možná pomohou v orientaci, o bolestech a vůbec o smyslu života. So... What's your function in life? ()

tomashrabek

Výbuch kreativity a skvelých režijných nápadov a farieb a vtipov a skvele štylizovaného násilia a super hudby. Ak máte chuť koketovať s japonskou kinematografiou, alebo si chcete navodiť vianočnú atmosféru, choďte do toho, 5+/5. A možno vám aj príde ľúto, že Vinnie si nevyberá svoje role o niečo lepšie. ()