Slíbil jí, že z ní udělá hvězdu, jakou vždy chtěla být. Svůj slib splnil beze zbytku. Zaujala ho okamžitě, jakmile poprvé přišla do jeho ateliéru v bývalé továrně na klobouky. Díky své neobyčejné kráse a nepřehlédnutelnému charismatu, se mladá Edie Sedgwick stala takřka přes noc ikonou pro tisíce lidí. V polovině šedesátých let plnila titulní stránky prestižních módních časopisů, plátna kin a byla samozřejmě také ozdobou snad všech večírků. Konec její kariéry i života přišel ale stejně rychle a brzy, jako její závratný vstup do světel reflektorů. Ocitla se ve společnosti nejhorší spodiny. Věčně opilá, věčně zfetovaná, věčně bez peněz. Nedokázala se o sebe postarat a všichni se k ní obrátili zády. Přestože zemřela v pouhých 28ti letech, svět na ni nezapomněl. Nejméně dvě písně Boba Dylana jsou prý právě o ní, skupina The Cult pro ni také složila píseň a ve videoklipu dokonce použili originální Ediiny fotografie...

George Hickenlooper si vybral do hlavní role nádhernou Siennu Miller (Po krk v extázi/Layer Cake, Casanova). Světoznámého Andyho Warhola zde ztvárnil vynikající Guy Pearce (Memento, Proposition) a v postavě Ediiny velké lásky poznáme mladého Haydena Christensena (Star Wars II, III). Film se před příchodem do kin potýkal se spoustou problémů. Například Bob Dylan chtěl zabránit promítání tohoto snímku. Film podle něho prý naznačuje, že múza Andyho Warhola zemřela právě kvůli němu... (oficiální text distributora)

cubiczech

Warhol není středobodem filmu, tenhle film je o někom jiném. Jen škoda některých, podle mě poměrně zásadních, detailů, které jsou ve filmu jinak, než v knižní biografii American Girl. ()

MarryW

Zajímavá sonda do života " můz " umělců a umělců vůbec. Nějak nemám co bych vytkla a rozhodně nesouhlasím s kritickými komentáři ostatních, protože pro mě to bylo pošušňáníčko. Film zobrazuje jak rychle se člověk může dostat na " výsluní " a jak ještě rychleji z něho může spadnout. Byla to zvláštní doba a tak není divu, že i Warholka byla zvláštní, rozmazlená, ale svým způsobem svá. Chválím výběr herců a jejich výkony. 4,5* ()

Anetulicek

Príbeh hovorí o takzvanej SuperStar a múze pána Warhola. Toho pre istotu vykresľujú ako človeka bez emócií. Warholka to proste nezvládla, labilná povaha, katastrofálne rodinné zázemie, životné peripetie, samozrejme speed a iné pochutiny tej doby...kto by to asi vydržal... Film sa zameral viac na Andyho ako "režiséra" a jeho ďalšia tvorba zostala skôr zamlčaná... Chválim Siennu, bola perfektná... Vďaka tomu za 4* ()

Hall900

Opravdu hodně zmatený film.I když se Siena Miller dle mého názoru snažila,režie,scénář,Guy Pearce a Hayden Christen se svou ůsměv nahanějící imaginací Boba Dylana(tenhle prorok holt rovnováhu síle nenavrátí), byly očividně proti.Jenže kdo dnes může říct že ví kdo byly Andy Warhol a Edie Sedgwick?Film působí jako oslava povrchnosti,nebyl Pop Art zrovna o tom?Filmaři s asi ukousli příliš velké sousto.Na konci tak máme nenáročný oddechový snímek s dobrým soundtrackem a komickým obsazením.Téhle factory zkrátka průměr stačí.50%. ()

Simononer77

...Nie, vy mi zle rozumiete, nie je to zlý film. Rozhodne ale nie je dobrý. Poznámka: zoznam ludí, pre ktorých film rozhodne nie je dobrý sa vztahuje hlavne na fanúšikov Boba Dylana a Velvet Underground. ()

luongovaee

warhol byl tak spotřební, tajemný a pasivní a edie sedgwicková byla jeho múza. neustále se vznášela v oparu alkoholu a drog jako anděl a andy tvrdil, že nejkrásnější a nejkřehčí dívky, jsou ty na pokraj zhroucení. kdo zná andyho warhola, ocení pěkně oživenou atmosféra šedesátých let. fakta byla dobře vystřižená jako z modních časopisů a guy pearce je skvělá karikatura warhola (myslím to v dobrém slova smyslu). zajímavější by bylo film zaměřit na samotného umělce, ale stává se, že známější osobnost občas zastíní hlavní protagonisty. koneckoncům je příběh o edie, která se vrhla z undergroudového světa s naivním přesvětčením, že bude zářit navěky. ()

Majdulak

Film má atmosféru, silný příběh, je dobře natočený. Nenudila jsem se ani chvilku a celý ho zhltla. Doporučuji, moc líbilo !! ()

dennuska

Příběh ultrakrátké, ale o to zářivější, slávy Edie Sedgwick by se dal natočit dvěma způsoby. Buďto jako psychologicko-sociologická studie naivní věčně zfetované holčičky, s kterou se osud rozhodně nemazlil. Nebo jako film pro miliony fanoušků Andyho Warhola, kteří chtějí nahlédnout do bouřlivé života společnosti z The Factory. Hickenlooper zvolil druhý model a udělal sakra dobře. V podstatě nezáleží na tom, kde je hranice mezi realitou a mýtem. Každý máme vlastní představu, jak vypadaly šedesátky u newyorkské umělecké smetánky. Jejich osudy, ať byly jakékoliv, jsou atraktivní pro širokou diváckou obec a je dobře, že to filmový průmysl neignoruje. ()

Mates Hradecky

V Emerice světská sláva je polní tráva, ovšem s vysokým obsahem THC v listech. Chceš-li se proslavit, fetuj jako o život, chceš-li se státi nesmrtelnou ikonou, nejlépe je se předávkovat v produktivním věku, či raději ještě dříve. A ty bezmozkové blbky, co čtou Bravíčko, tě budou obdivovat, uctívat a následovat. Vždyť život je přece sex, drogy a Warhol. ()

Zaba

Líbí se mi, jak je tu hezky vidět, co se děje v "záři reflektorů". Pod pozlátkem na oko báječného světa na fotkách... což je jen okamžik nebo nainstalovaná vize jednoho nebo druhýho umělce... za nímž se skrývá prázdnota a nicota, která použije, využije a zahodí. Škoda lidí, kteří na to dojeli... Sienna Miller se tu blýskla opravdu mocně. Za mě dobrej film k zamyšlení... ()

P3RS3CUToR odpad!

Mohlo se to jmenovat třeba "Mistr nudy", nebo "Dekujeme, že nespíte". nebo třeba "Nechoď na mě". Má přítelkyně má ráda filmy o umění. Což o to, já také (Friduča např.), tak jsem jí chtěl udělat radost a šli jsme na Warhola. Jejich život byl zajímavý, chtěl jsem se něco dozvědět o nich a o jejich dílech a zjistil jsem jen to, že točili ujetý filmy a fetovali. O nějakých obrazech nepadla snad ani zmínka. Jeden z nejhorších filmů roku. Dal bych 1*, ale nejde to. Pan Hickenlooper mě neprávem vytáhnul do kina na jeho ztvárněnou nudu. Ano, ten film byl o ničem. Na konci filmu jsem si říkal, jestli tento film náhodou nenatočil Warhole. ()

st.lupen

Ve filmu mi chyběl detailnější rozbor postav a jejich charakterů. To bych osobně považoval za jediný nedostatek. Naopak výborně bylo zvládnuté prostředí ve kterém se postavy pohybovaly, nejen kulisy, ale i atmosféra a dialogy, myslím ale, že režisér diváka zbytečně moc šetřil. Okamžitě mě zaujala barevnost filmu, která se vrátila o 40 let zpátky. Kameru bych označil za velice příjemnou. ()

sun.eagle

Nevím čím mě tenhle film tak upoutal jestli fascinující postavou Warhola, skvělím předtavením Sieny Miller, nebo nahlédnutí do bezstarostného a nespoutaného života lidí okolo slavné Factory. Navíc je tam ten slavný jehož jméno ani jednou ve filmu nezazní. A charisma z něho vyzařovalo na všechny strany. Pozoruhodný film, který už jsem viděl několikrát a pořád mě něčím mocně přitahuje. ()

Molerat

Nuda...nuda...nuda...obscénné kecy...nuda...nuda...nuda...chvilkové napětí...nuda...párhloupých keců...nuda...nuda Tak bych charakterizoval Warholku ()

thewindow

Edie mi od začátku přišla jako ta nevinná, ta ublížená…podlehla záři reflektorů a podle toho to s ní také tak dopadlo. Strašně se mi zamlouvá jak film zachytil fabriku a atmosféru v ní…a Guy Pearce a Sienna Miller byli perfektní, jen jsem žasla nad dech beroucí podobností… ()

JAzzeURo

Ten film mne nechal celkem chladným. Hlavně proto, že ne každý život musí být zfilmovaný. Tenhle příběh postrádal potřebnou sílu a emoční kouzlo. ()

eNesiss

Andy Warhol.. Edie Sedgwick ! Tak nejprve k hereckému výkonu Sienna Miller tuhle roli zvládla opravdu skvěle a Guy Pearce jak by smet. Pokud se chcete o známém pop-artovém malíři a jeho múze něco dozvědět asi raději sáhněte po nějaké literatuře,ale pokud Edie milujete tak jako já.. budete na konci plakat ! Těžký osud bohaté chudinky jak Edie sama říkávala.. drogy ! V Továrně na sny se jeden rozpadnul a to v pouhých 28 letech. Z Andyho film udělal trošku tyrana,ale z Edie rozhodně ne obět. Možná,že když se nad filmem zamyslíte uvidíte,že chtěl ukázat příběh jedinečné,mladé,krásné a křehké dívky,která moc dobře věděla,že udělala v životě chyby. A z chyb by se měli lidé poučit. ()

Rychlonovinky

Rychlonovinky