Prasátko Peppa (TV seriál)

• Česko

Prasátko Pepina

Peppa Pig

Prasiatko Peppa

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 2004, 240x5 min

Sam Morrison

Julian Nott

Předsudky stranou. Já u toho krmím svou dvouletou dravou zvěř a náramě se bavím. Ukazovat dětem, že machrovat se nevyplácí, že kamarádi jsou důležití, že historie se opakuje, že i druhý může mít pravdu... inu klasické schema pohádky v maximálně jednoduché formě s obrovskou porcí humoru pro dospělé diváky v tandemu malých ďáblů. Chrocht! "Tatínku, myslíš, že si toho maminka všimne? Ó, ano... :-("(1.1.2014)

Kdybych měla Pepinu hodnotit před cca deseti lety, tak bych nevěřícně kroutila hlavou a můj komentář by byl podobný té většině zde. Jenže tohle přece nikdo nemůže hodnotit okem dospělého, je to myšleno pro dvou až třeba pětileté děti, a pro ty je tahle jednoduchá animace a krátké výchovné příběhy ideální. Nelze to srovnávat s českou klasikou od Rumcajse až třeba po medvědy od Kolína, ale něž taková Bohdalová desetkrát jinak, to radši tohle. Za mne (a moje potomky) tedy ano.:)(24.2.2013)

Když jsem zahlédl tento seriál poprvé, říkal jsem si, co je to za nemožnou animaci. Nedávno jsem však již "Pipině" děkoval, že jsme přestáli celou cestu do Chorvatska bez křiku. A jelikož již znám většinu dílů nazpaměť, musím uznat, že seriál je velmi propracovaný. Pro mne jsou to Simpsonovi pro nejmenší! Doporučuji mrknout na stránky: http://www.peppapig.com/(7.8.2010)

Jednoduchý serial určen pro malé děti, předškolního věku ..už od 2 let- kdy sice vůbec není vhodné aby dítě čumělo na bednu ale když letíte letadlem nebo delší jízdu v autě , musíte střídat aktivity po 20 minutách ..nebo musíte udržet dítě nemocné v posteli, tak přijde vhod.... dítě zabaví- nic mu tam " neproblyskuje " v obrazovce, farby jsou základní, akce ve správnem tempu.. z komentářů, co zde píši blbečci i snaživí tatínci -je jasně vidět že o dětské vývojové psychologii nemají páru.. V Peppě jsou všechny běžné situace ze života- třeba návšteva zubaře, nemoc a muset ležet v postýlce, nový spolužák- maminky ho za tu pomoc milují a trochu skrytý anglický humor. Moje už né miminko nebavilo ve 2 letech nic jiného - Krteček a Bob a Bobek vydrželi půl minuty- nic ji to neříkalo, Peppa byl náš první film a smála se, ve 2,5 letech jsme se "hadali" protože ji nechtěla vypnout... ve 3 letech ji ve školce pustili autíčka s "sofistikovaným akčním " příbehem -který ji naučil větu " Ty si hloupý.." a vykřikovla ji po ulici. 100%(22.8.2018)

Jeden z mála seriálů vhodný již pro dvouleťáky. Příběhy se opírají o situace ze života, jsou jednoduché, laskavé a vtipné, děti jim rozumí. Prasátka mají jednoduchou grafiku, která se mně osobně moc líbí. Pepina v originále má roztomilý hlas, český dabing je trošku protivný, uječený a leze na nervy.(13.6.2012)

• - V prvních dvou sériích nebyly postavy v autech připoutány bezpečnostními pásy. Poté, co kvůli tomu obdržel seriál několik stížností, tvůrci do epizod bezpečnostní pásy přidali a upravili i ty epizody, ve kterých nebyly. (Pierre)

• - Chrochtání rodiny Peppiny se během třetí a čtvrté řady změnilo. (..Lucas..)

• - Seriál se objevil přibližně ve 180 zemích světa. (Pierre)