Zmražená pojistka

• Česko Nekonečná bílá (více)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiální text distributora)

blekekeke

Jeden ze snímků, u kterého jsem se nenudil. Nechal si vyprávět příběh, kdy o překvapení nebyla nouze. Vše to bylo o hercích, kdy každý udělal co měl, a co chtěl. Jen proto je to příjemně mrazivé dílko, na které se dá koukat :o) ()

Peršanka

Nečekala jsem nic extra, o to víc jsem se bavila. Neskutečný Harrelson a jeho morálka + Tim B. Nelson jako totální debža. ()

joohan

Dle mě naprosto podhodnocený film – perfektní soundtrack od Eels, perfektní herecké výkony od úplně všech včetně křoví což nechápu, dobrá zápletka a výborná režie, což taky nechápu - jestli toho režiséra osvítil duch svatej, každopádně to zas rychle přešlo, ale díky za to ! Někdo kdo žil či pobýval delší dobu na horách a v zimně, a nemusí to být zrovna Aljaška, tak ví že se tam dějou věci, hlavně v té omezené sociální sféře, které v údolním světě považují za minimálně divné ba patogení, ale nahoře nikoho nepřakvapí a prostě je přijímá jak přijdou s odevzdaným pochopením. A Giovanni Ribisi jako lufťák si to pěkně vyžral. Mylod se navzdory všemu docela trefil. ()

mlock

Obrovsky zábavný film o ukradené a později ohlodané mrtvole, slizkém hamižném pojišťovákovi, několika gangsterech, jasnovidce, zasazený do krásné zasněžené krajiny a okořeněný touretovým syndromem, který vždy pobaví. Jo a jak koukam kolem, nevim proč tu každej 4. do toho plete nevýrazný Fargo - kam se hrabe! ()

Pythonator

Příjemná zápletková černěhumorná kriminálka. Woody Harrelson se mohl zase jednou předvést jako magor a to mu prostě bude vždycky pasovat. Herci jsou zde celkově dobře vybraní a jde vidět, že si film užívají. Každý zde má něco jako svůj herecký koncert. Za rozkošnou Holly Hunter a její Touretteův syndrom dávám ty čtyři hvězdičky. ()

Ludva

[2009-11-16] * Špičkově švihlým postavám vévodí famózní Holly Hunterová a zkrátka nepřichází ani další můj oblíbenec Giovanni Ribisi. Bohužel Robin Williams hraje jako vždy nevýrazně a ne moc uvěřitelně. Také škoda trochu ukvapeného závěru, chtěl jsem v tomhle aljašském městečku pobýt ještě chvíli déle. ()

tortillahot

Krásny čierny humor, perfektný výber hercov a ich výkony. Veľmi zábavné a poučné. Aký vynaliezavý dokáže človek byť a pritom robiť tak jednoduché chyby zároveň. Ľudská vynaliezavosť vs ľudská stupidita. Bavil som sa na 5 hviezdičiek. ()

peproch

Je to vlastně tragikomedie, se vší silou tohoto žánru. Paul je na dně - jeho cestovka do pacifiku je ztrátová, manželka, kterou miluje, je šílená, bratr který je silný, vysoký a smělý, je někde v tropech, a on dlí v malém aljašském konci světa. Paralelně s ním pojišťovák Ted je ctižádostivý, ale paradoxně málo oblíbený u nadřízených, dívku má spíš prostou, ... tak se ti dva potkají u pojistného podvodu. Tragickou je likvidace jediného smělého, bratra Raye, a komickou únik Paula s manželkou do tichomoří, kam prodával ty zájezdy. Robin Williams je spíš trapný, Ribisi v roli spíš nešťastný a Harrelson příliš hloupě brutální. ()