Zmražená pojistka

• Česko Nekonečná bílá (více)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiální text distributora)

dr.fish

Výhoda nezávislých filmů spočívá v tom, že si mohou dovolit prakticky všechno, neboť to vždycky slouží uměleckému záměru. Takže i tady- všichni jsou magoři, nedrží to pohromadě, logika žádná a pointa nulová. Přesto nebo právě proto se na to dobře koukalo, mám rád filmy jimž není nic svaté. Holly Hunter opět výtečná.70% ()

lumiros

Hodně odpočinkový film, u kterého se nedá myslet, protože to je opravdu zbytečné. Jako komedie k popukání to také není. Zasmál jsem se během filmu jenom jednou a to tehdy, když se skupinka policistů nechala hromadně fotit u mrtvoly okousané od vlků a medvědů. Ale není to úplně špatné. Prostě šedý průměr. ()

davidek

Zvláštní snímek. Takhle jsem Williamse ještě neviděl a fakt mně to nějak neoslovilo. Perfektní režie, hudba a vše ostatní, ale už se asi nikdy na tento film nepodívám. Pro mně nejhorší snímek S Robinem Williamsem ()

mandlova

Mohla to být ukázková černá komedie (takový potenciál, co nabízejí tyhle hvězdy, lokalita, zápletka...) a je z toho ukázkový průměr. Kde se stala chyba? Asi někde cestou u režie. Je to ale takové milé, malé a hravé, opětovné shlédnutí není vyloučeno. ()

sedm.1

Nuda.Sice je zde skvělých herců jak samotného sněhu,ale dějově celý film uplynul bez jediné jiskřičky čehokoliv živelného.Jediné,čím Zmražená pojistka vyniká,je "ledová" atmosféra,ale tu nevytvořil nikdo jiný,než právě samotná zamrzlá příroda.To,co se v ní ovšem odehrává za příběh je nemastná,neslaná fraška,která nevytvořila ani úsměv na rtu,ani napětí,prostě se mnou,jako s divákem,nedokázala udělat vůbec nic.Závěr se pak zvrhnul snad až do jakési parodie,na mě zkrátka tento snímek vůbec ničím nezapůsobil a jako černá komedie prostě nefunguje. ()

uzzi

Příjemná trochu krvavá, hodně zasněžená a mírně nedotažená jednohubka a ještě se sluší dodat že Fargo je cítit na sto honů. Robin Williams je fajn, občas to sice zaskřípe, občas to ztratí tempo, ale výsledek je čistý průměr. Škoda, atmosféra je dobrá a šlo vyždímat víc. ()

mutlovka

Různorodé postavy se smíchají do jednoho šíleného příběhu a vyleze z toho černá komedie zasazená do prostředí skvostně bílé Aljašky. Robin Williams dá se říct v tomto filmu není až tak vtipný jako obvykle, ale to vůbec nevadí, alespoň vedle něj vynikla Holly Hunter jako jeho žena postižená Aspergerovým syndromem. ()

Bohemák

Trochu smutná komedie o pojistném podvodu. Velmi naivní dílko, ale pár velmi úsměvných situací a aljašská krajina to zvedají. ()

Holina

Čekal jsem mnohem více, pár úsměvných momentů tu je ale jako celek to nestojí za moc. Zejména vychlastaná Holly Hunter, kterou nemusim, tu nemusela být. ()

Petr.Kocfeld

Williams zde není špatný.Komedie je to dobrá.Tento film si ode mě zaslouží 3 hvězdy.Hlavně se mi zde líbí ústřední dvojice...Dávám 60 procent.Paul(Williams)je zde nucen získat podvodem milionové peníze díky svému mrtvému bratrovi na Aljašce,kde pracuje jako majitel cestovky a má duševně nemocnou manželku a taky psa yorksheara.Tento snímek je vtipný a plný napětí.Docela se mi líbil. ()

sona123

100 minut mého života uteklo a já marně přemýšlím, co bych z nich vyzvedla. Možná že postava Woodyho Harrelsona přestala jíst sacharidy a cítí se lépe (taky bych si je měla hlídat!), že už se těším na sníh a že bych neměla koule ani na to ukrást bonbony v sámošce, natož jít do pojistného podvodu. Tak ani myšlenkově mne to nikam moc daleko nedoneslo, a to nemluvím o tom, že jako film to stálo za NIC. ()

johnymdoe

Svým velice zvláštním způsobem se mi to moc líbilo. Nedokážu to přesně popsat, ale možná tím že v tom hrají herci které mám opravdu moc rád ale i tou zvláštní atmosférou (drama-komedie) a vynikající hudbou. ()

Joll

Takřka Coenovská krimoška s komediálními prvky.65% Škoda jen že u nás jen prošuměla s dobrým marketingem by měla na víc! ()

FilmWave

Začne to slibně jako Jednoduchý Fargo plán s velmi dobrými Williamsem, Holly Hunter a Ribisim. Ale pak se to zvrtne, přestane to dávat úplně smysl a není si to jisté svým žánrem (viz postava Woody Harrelsona). ()

Olík

Převážně televizní režisér Mark Mylod servíruje bizardně černou krimi-komedii s bandou populárních herců na první pohled připomínající komerčnější kopii legendárního počinu bratří Coenů Fargo. Táta v sukních Robin Williams v roli muže na pokraji bankrotu, řešícího svou finanční situaci pomocí náhodně nalezené neznámé mrtvoly, kterou vydává za svého několik roků nezvěstného bratra. Do toho přidejme manželku s Touretteuvým syndromem, dvojici amatérských zabijáků toužících za každou cenu získat mrtvé tělo spět, neodbytného zaměstnance pojišťovny tušícího podvod, nečekaný příjezd „mrtvého“ bratra a dostaneme blázniví sled událostí na pozadí zasněžené Aljašky. ()