Zmražená pojistka

• Česko Nekonečná bílá (více)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Feeling z filmu je otřesně nejednoznačný a režisér prohazuje nálady tak nahodile, že veškeré herecké úsilí kvalitního obsazení spláchl svou nekoncepčností do kanálu. Přitom zpočátku se TBW tváří jako černohumorná oddechovka. S přibývajícími minutami ovšem ubývá humoru na úkor násilí a do nesympatična transformovaných postav, z jejichž chování vám bude spíše zle. 40% ()

saltonsea?

Velmi příjemné překvapení, které předčilo příbuzný Jednoduchý plán Sama Raimiho a zůstalo těsně za Fargem bří Coenů.Skvělý humor a nejlepší film Robbieho Williamse za posledních asi 15 let. ()

smrtacik

Príjemná a pohodová muzička, snehová krajina, studený severný vietor a kde sa vzala tu sa vzala, stredom tejto v podstate pustatiny beží postava v papučiach a pyžame...Už pri tejto scénke, ktorá ma akosi prinútila spozornieť som tušil, že ma ten film zaujme...a naozaj zaujal. O čom film je? Príbeh o Paulovi Barnellovi (Robin Williams), ktorý sa v podstate zo začiatku javí ako obyčajný chlapík, ale aj on má svoje problémy. Jeden z nich je finančný a od bankrotu ho delí len tenká pomyselná čiara a už len čaká kým ho energetici odpoja ...kto neplatí nesvieti :-). Celkovo film tým, že sa odohráva na severe, dejom, príbehom aj čiernym humorom pripomína Farga, ale nemá to už takú výbornú atmosféru. Mne osobne sa ale aj tento kúsok veľmi pozdáva, i keď ku deju značne prispievajú rôzne náhody a podobne, nie sú v ňom výrazné trhliny a zaujme. Veľkým kladom okrem výborného obsadenia je aj to, že príbeh nemá hluché miesta. Väčšinou filmu ma sprevádzala dobrá, celkom pohodová muzička...a bolo to veľmi príjemné pozeranie, pri ktorom som sa super pobavil. Hodnotenie: 60% ()

Rockerman

Černá komedie, která není vůbec špatná, ale do dokonalosti tomu přece jen dost chybí. Dobrá zápletka, plejáda výborných herců, ale chybí tam nějaká nezapomenutelná hláška nebo scéna. Přesto film o pojistném podvodu, mrtvole v lednici a hlavně kouzelné Holly Hunter v roli přisprostlé manželky hlavního hrdiny stojí za podívání a já hodnotím lehce nadprůměrně 3 a půl * = 70%. ()

Torpid

Možná nepůvodní, ale hodně milá, spíš úsměvná tragikomedie. Uzavřený svět bizardních postaviček, kde za kriminální zápletkou jasně vnímám skrytou laskavost a něhu. Dobří herci i hudební složka. Pozitivní film, který chce jen pobavit. ()

Psycho.R

Přišla mi dost nevyvážená stránka dramatu a komedie. Ovšem pro někoho to může být ten správný šálek melty :-) ()

gemi

Scénář psal asi Woody Harlson po několika jointech. Věřím, že v takovém stavu mohou nesmyslné, samoúčelné gagy bez pointy (!), které tvoří nesourodý slepenec, někomu připadat vtipné. Mně ale nepomohla ani sklenka Martini. ()

havran

A ještě bych přidal 1/2 * za herecké výkony. Zajímavé je i prostředí zasněžené Aljašky - dává celému, jinak docela banálnímu příběhu s ukradenou mrtvolou úplně jiný rozměr. ()

SKreyn

Zvláštny film, najprv som nevedel, o čo vlastne ide, potom sa to rozuzlilo. V hlavnej úlohe skvelí herci Robin Williams a Woody Harrelson. ()

_aandyy_

Achjo, co se to s tím Williamsem v poslední době děje? Nechci kritizovat jeho herectví, ale spíš filmy, které si vybírá. Opravdu to nechápu. Kde jsou hrdinové typu malého velkého Jacka a starostlivého homosexuálního táty z Ptačí klece? Chtěla bych ho zase vidět v zajímavějších rolích než v takových filmech jako je tento nebo Rodinná dovolená... I'm sorry. ()

Hollister

Velké možnosti zajímavého námětu zůstaly nenaplněny, ať už by se ubíraly komickým, tragickomickým nebo zcela tragickým směrem. Mnoho scén bylo sice až příliš nápadně natočeno s umělým sněhem a se snahou navodit atmosféru velké zimy. Přesto ty, co byly natočeny v opravdové přírodě, berou dech a milovníky sněhu musí lákat na Aljašku ()

DANAT

Nemecky nazov: The Big White: Immer Ärger mit Raymond alebo este jeden: The Big White - Auch Morden will gelernt sein. ()

nula87

Přiznaná napodobenina Farga balancuje na hranici vážna a humoru, a ne vždy se jí to daří ukočírovat. Místy je to vtipně černohumorné, ale rozhodně si nedrží laťku celý film, a proto padá do průměru. Herecky dominují Ribisi a Hunter. 50% ()

Efreeti

Film, který neurazí ani nenadchne. Nevím proč, ale po celou dobu sledování jsem uvažoval o snímku Fargo. Možná je to jen asociace se sněhem. Každopádně, The Big White nesahá Fargu ani po kotníky a jediným světlým bodem tohoto snímku je herecký výkon Giovanni Ribisiho. Tenhle chlapík hrát opravdu umí! ()

route60

Robin Williams měl lepší filmy a Zmražená pojistka je toho důkazem, není to žádna katastrofa, herci jsou výborní ale něco tomu zcházy. ()

VanBradley89

Nečekaně slabé. Vzhledem k obsazení a námětu se z toho dalo vytřískat víc. Pár dobrých momentů a sympatická Holly Hunter. Jinak nic co by stálo za řeč. ()

bezprezdivky

... aneb obrácená situace oproti "standartní" situaci v černé komedii - tentokrát se hlavní hrdina nepotřebuje mrtvoly zbavit, ale naopak jí ukrást a využít. Místy i vtipné, včetně závěrečného vyústění. Smrtelný brněnský dabing. ()