Co je šeptem...

Hovorí sa...

Rumor Has It...

Komedie / Romantický

USA / Austrálie / Německo, 2005, 93 min

Dobrý nápad není vše a Co je šeptem o moc víc než originální myšlenku na volné pokračování Absolventa nenabízí.Ovšem překvapilo mě,že film sice na slávě kultovního bijáku parazituje,ale takovým způsobem,že mě to ani trochu neuráželo a dostal jsem příjemnou romantiku,přesně tak předvídatelnou a jednoduchou jak jsem čekal,ale také krátkou a s šarmantním Costnerem,sympatickým Ruffalem a solidní Jennifer.Nic víc jsem vlastně ani nechtěl. 65 %(10.12.2011)

Zcela průměrná americká komedie, která s Absolventem má společnou jen kostru příběhu. Ani obsazení tak výborných herců nezachrání nezajímavý scénář, kde je v podstatě všechno špatně. Na druhou stranu, párkrát jsem se zasmála a ve velké oblibě mám Kevina Costnera, Jennifer Aniston a Shirley MacLaine. Proto asi přimhuřuji oči. Tak tak....(2.5.2011)

Velmi povedený remake českého filmu Muži nestárnou z roku 1942 (alespoň se velmi podobá). Nejedná se komedii v pravém slova smyslu, neboť hlavní hrdinka je vcelku v depresi a neví co se životem. Její rodina je jeden retard vedle druhého, připadá si úplně jiná. Nabídne se jí alternativa a ona se jí chytí, zamete to s ní, ale my diváci jí fandíme, jelikož změna je život. Navíc její starej je krajně nesympatickej a Kevin Costner, kterej už ojel babičku i matku, je rozhodně daleko lepší partií. Zbytek nebudu prozrazovat, tahle romance nemá standardní děj, happy end není šťastným koncem a dobří nakonec nejsou ti dobráci. Jennifer Aniston zde jednoznačně dokazuje, že hrát umí. Kvalitní doják. 80%(23.2.2012)

Když jsem s polskými kamarádem a kamarádkou mířil do Hollywood Megaplex Gasometer na film "Wo die Liebe hinfällt" :-), obával jsem se, že se bude jednat o pitomost typu Beverly Hills 902 10 (aférky bohatých losangelanů - kdo s kým a kdy a kolikrát) /já ten film nevybíral/. Koneckonců i Beverly Hills 902 10 se prý natáčelo v Pasadeně, kde se odehrává i část "Co je šeptem, to je čertem". Mé obavy se naštěstí nepovrdily a i přesto že tahle komedie je nesrovnatelná s totální skvělou zábavou ve stylu Kevina Smithe nebo Justina Kerrigana či Woodyho Allena. Ne, nepomátl jsem se a vím, že do těchto různých jiných filmových končin Rob Reiner ani namířeno nemá. Ale všichni výše jmenovaní se ve svých filmech jistým způsobem dotýkali vztahů, minulosti a nevěr. A moc mě nenapadá podobný film, se kterým bych Co je šeptem... porovnal. Možná je to tím, že mě podobná kategorie romantických komedií "moc nebere", možná tím, že film Co je šeptem... je tak trochu originální. A to je pro něj dobře. Kevin Costner už sice netančí s vlky, ale zároveň už se ani nemusí ohánět bouchačkou a cigárem v elvisovským kostýmu z mizerné půjčovny a utíkat před popovým dědečkem Paulem Ankou v roli ředitele lasvegaského casina. Costner v tomto filmu nijak neklesá, Jennifer se zase vyhoupne k hlavní roli, kterou docela zvládá a Shirley MacLaine nutí k smíchu už jen těmi svými ksichty a nezbytnou cigaretkou. Nemusí ani nic říkat. Slušný tři hvězdičky.(15.1.2006)

• kaylin

Film "Absolvent" je klasika, stejně tak román, podle kterého byl film natočen. Beau Burroughs je člověk, podle kterého měl být román napsán. Nejprve měl poměr s ženou, která měla už něco přes čtyřicet, aby se hned na to mohl vyspat s její dcerou. Jenže příběh nekončí, posouváme se o nějaký třicet let dál a zjišťujeme, že v generaci dvou žen je další dívka, která chce zjistit, jestli Beau Burroughs náhodou není jejím otcem. Komedie s Jennifer Aniston ale vlastně vůbec není o hledání otce, protože to je velmi rychle vyřešeno, ale o tom, aby zjistila, jaké je vlastně místo jednoho člověka ve městě, kde ona sama chce být. Film vlastně říká, že pokud si nejste jistí tím, že vaše připravovaná svatba je skutečně s tím pravým, vyspěte se s chlapem, který to dělal s vaší babičkou i matkou, ono se tím hodně vyřeší. Váš nastávající vám všechno odpustí, přece jenom Beau Burroughs je pořád Kevin Costner a Mark Ruffalo je zase jednou splachovací. Vůbec tedy nejde o nějaké vztahy, ale jenom o to, že si jedna žena není jistá, trochu si užije a všechno bude zapomenuto. Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Jenže podle téhle definice je Vegas celý její život. Může dělat, jaká chce špatná rozhodnutí, nakonec je jí ale všechno stejně odpuštěno, protože je to přece krásná hollywoodská ženská. Chlap na ni čeká, trochu dělá drahoty, ale stejně jí nakonec padne do náruče. Nezachrání to ani pár dobrých vtipů, výborná, i když až příliš karikovaná Shirley MacLaine, či charismatický Kevin Costner. Jennifer Aniston tímhle filmem zase poklidně zapadla do svých obvyklých mantinelů a hraje asi tolik jako hokejista na střídačce s bruslí v rukou brusiče. Má na sobě dres, chrániče, všechno, ale gól stejně nedá. Chybí tomu tah na branku. Neříkám, že komedie musí uctívat nějaké hodnoty, ale já mám pocit, že tenhle film to dělá, akorát nějakým hodně divným způsobem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html(2.3.2013)