Co je šeptem...

Hovorí sa...

Rumor Has It...

Komedie / Romantický

USA / Austrálie / Německo, 2005, 93 min

Příjemná romantická komedie s dobrou dvojicí Jennifer Aniston a Kevinem Costnerem v hlavních rolích. Děj samozřejmě není nějak originální, občasný narážky na Absolventa někoho potěší a někomu asi přijdou trapný, ale aspoň je tenhle film díky tomu trochu v něčem jinej. 55%(26.12.2009)

Na to, jaká jsem si myslela, že to bude blbost, se mi to překvapivě líbilo. Vcelku mě i překvapilo, že to bylo hodně vtipné. Nejlepší byla babička v podání Shirley MacLaine. Co všechny 3 viděly na Kevinu Costnerovi je mi záhadou, ale proč ne. Filmy s Jennifer Aniston mám prostě ráda. (btw. vtipná narážka na Přátele). Je to něco mezi 3 a 4*, ale tady to má vcelku průměr, takže tomu trochu přidám na 4*.(8.1.2011)

Zajímavá hra se slavným Absolventem. Ten naštěstí patří k základnímu filmovému vzdělání, protože bez jeho znalosti zbyde jen standartní romantická komedie. Dobře obsazená i natočená, ale už by to stejně nebylo ono.(30.9.2008)

Jennifer hraje většinu času v komediích, kde má přítele a řeší se vztahy. Její filmy mám rád, ale všeobecně je to všecko od ní do základu průměr. Průměr se pak zvyšuje se skutečností, jací herci se po jejím boku objeví a tady Mark Ruffalo ani Kevin Costner tenhle film z průměru vyhrábnout nedokážou. No a dalším neméně důležitým faktorem je i humor, který se ve filmu objeví. A ten se ve filmu taky moc neobjeví. Takže je to vlastně průměr, který neurazí, neuškodí a jediné plus je právě Jennifer.(11.12.2011)

• choze

Když v Altmanově HRÁČI jeden scénárista navrhoval producentovi pokračování ABSOLVENTA, bral jsem to jako dobrý vtip na účet Hollywoodu. Bohužel to nebyl vtip a tady ho máme. Originální, ale velenudnou variaci zmíněné klasiky s mimořádně otravnou Jennifer Aniston, pro kterou mám jinak velkou slabost, stejně jako pro Kevina Costnera. Z kouzla a síly původního filmu to nemá nic a neobstojí to ani jako tuctová romantická komedie.(19.1.2008)