Co je šeptem...

Rumor Has It...

Komedie / Romantický

USA / Austrálie / Německo, 2005, 93 min

• Ravi

Inu, nevěra je prý v pohodě. Chlapi dělají hloupé a kvůli lásce odpustí vše. Pohodově romantický film, kde nápad s Absolventem stojí za úvahu, ale postavit pointu na odpouštění nevěry mě zklamal. Chápu proč se hlavní hrdinka dostala do šlamastyky, nerozumím však, proč obsadili Jennifer do tak složité role. Hlavní hrdinka, na které totiž děj stojí, na celé čáře propadla. Richard Gere v sukni. 40% = 2/5(30.8.2013)

• kaylin

Film "Absolvent" je klasika, stejně tak román, podle kterého byl film natočen. Beau Burroughs je člověk, podle kterého měl být román napsán. Nejprve měl poměr s ženou, která měla už něco přes čtyřicet, aby se hned na to mohl vyspat s její dcerou. Jenže příběh nekončí, posouváme se o nějaký třicet let dál a zjišťujeme, že v generaci dvou žen je další dívka, která chce zjistit, jestli Beau Burroughs náhodou není jejím otcem. Komedie s Jennifer Aniston ale vlastně vůbec není o hledání otce, protože to je velmi rychle vyřešeno, ale o tom, aby zjistila, jaké je vlastně místo jednoho člověka ve městě, kde ona sama chce být. Film vlastně říká, že pokud si nejste jistí tím, že vaše připravovaná svatba je skutečně s tím pravým, vyspěte se s chlapem, který to dělal s vaší babičkou i matkou, ono se tím hodně vyřeší. Váš nastávající vám všechno odpustí, přece jenom Beau Burroughs je pořád Kevin Costner a Mark Ruffalo je zase jednou splachovací. Vůbec tedy nejde o nějaké vztahy, ale jenom o to, že si jedna žena není jistá, trochu si užije a všechno bude zapomenuto. Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Jenže podle téhle definice je Vegas celý její život. Může dělat, jaká chce špatná rozhodnutí, nakonec je jí ale všechno stejně odpuštěno, protože je to přece krásná hollywoodská ženská. Chlap na ni čeká, trochu dělá drahoty, ale stejně jí nakonec padne do náruče. Nezachrání to ani pár dobrých vtipů, výborná, i když až příliš karikovaná Shirley MacLaine, či charismatický Kevin Costner. Jennifer Aniston tímhle filmem zase poklidně zapadla do svých obvyklých mantinelů a hraje asi tolik jako hokejista na střídačce s bruslí v rukou brusiče. Má na sobě dres, chrániče, všechno, ale gól stejně nedá. Chybí tomu tah na branku. Neříkám, že komedie musí uctívat nějaké hodnoty, ale já mám pocit, že tenhle film to dělá, akorát nějakým hodně divným způsobem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html(2.3.2013)

• Gore

Už druhý film, který jsem viděl kráce po sobě, který je koukatelný jen díky Shirley MacLaine (první byl In Her Shoes - Zná ji jako svý boty). Zápletka kolem: ojel babičku, ojel mámu...bum a teď ojel i mě, je dost chabá a až na pár okamžiků nevtipná. Scénarista prvních Dannyho parťáků tentokrát svou práci dost odbyl a postavy holt nemají co hrát. I takový Mark Ruffalo, který většinou uhraje všechno, byl dost bezradný a ač se snažil, co mu síly stačily, zde prostě neměl co hrát. I Aniston a Suvari by byli lépe snesitelní, kdyby měli lepší scénaristický základ. Kevin Costner je kapitola sama pro sebe. Jeho herectví je založeno na typu: budu se tvářit charizmaticky a snad mi to diváci zbaštěj, ale když už to samý dělá 26 let, co je u filmu, takto už to prostě nefunguje a vypadá to, že prostě hraje jen proto, aby musel z něčeho platit činži, nic víc. A režisér Rob Reiner svými filmy zabředá do podprůměrnosti, a to slavil nemalé úspěchy v 80. letech.(3.9.2008)

Není to komedie, u které byste se popadali za břicho, ale jedná o sympatickou oddychovou záležitost. Nakonec tam nebylo ani tolik klišé, kolik bych předpokládala a co se týče předvídatelnosti- samozřejmě je to víceméně všechno předem jasně nalinkované, ale není natolik do očí bijící, že by vám to sebralo veškerou chuť film dokoukat. Celkově lehce nadprůměrný počin.(10.2.2006)

Velmi příjemné dílko. Zjišťuji, že spousta těch "amerických romantických komedií," které zde mají hodnocení okolo 60%, a zvláště pod 60%, jsou ideální odpočinkové, nenáročné, příjemné a úsměvné filmy. Jejich jediný nedostatek však spočívá v tom, že spadají do naprostého průměru. Který je však zároveň servírován nenásilným stylem s grácií. Elegantní a (vlasově:) "vyžehlená" Jennifer Aniston, "Casanova" Kevin Costner či protřelá dáma Shirley MacLaine. Silný záchvěv smíchu ve mě vzbudila "šíleně" zábavná scénka, kdy zničená Jennifer Aniston navštíví Shirley MacLaine a krátce poté následuje telefonát od jejího otce. Otec (Richard Jenkins): "Je tam Sarah?" Dcera (Mena Suvari): "Je tam Sarah?" Babička (Shirley MacLaine): "Sarah je tady."(10.12.2011)

• - Původně se ve filmu měli objevit Dustin Hoffman a Anne Bancroft jako Beau Burroughs a Katherine Richelieu. Bohužel však Bancroft umřela a Hoffman se upsal jiným projektům. (don corleone)

• - Mena Suvari vo filme spomenie seriál Priatelia (od r. 1994) - povie o nich, že sú vtipní. Je to narážka na najslávnejšiu rolu Jennifer Aniston. (Drtic)

• - Vůbec první film, který vyšel jak ve standardním DVD formátu, tak i v high definition. (don corleone)