Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

BEZHLAVY

Probůh, kdo dělal ten scénář??? To je fakt odpad! Jako již více filmů i tento jsem poslouchal při řízení auta, ale jen poslouchal, to když se na něj vzadu díval můj syn:)) ale ty plytké rozhovory, laciná slova, hrůza to jen slyšet...Námět nebyl špatný, ale provedení je na facku:o) No nic, musím začít konstatovat, že mne filmy s Harisonem Fordem začínají nudit...pořád ten stejný výraz, pořád stejný kladný hrdina tropící své akce v polobotkách, už mne to fakt unavuje... ()

Novik

Neurážejte tady Harisona Forda, je to skvělý a můj oblíbený herec, hraje tak jak mu to píše scénář a ten je právě podrůměrný a shazuje tady samotného Forda, ikdyž pravda tady je fyzicky docela bledě ještě že ve 4 díle Indyho přesvědčil že nepatří do starého železa tam je vidět že na sobě zamakal. Celkový film mě moc teda nezaujal Bettany si tady mohl ještě více užít záporáka ale nestalo se. Nápady žádné, atmosféra nic moc. Docela sem byl zklamán, 2 * za Forda a za pár scén, aspoň že Štěpnička dabuje Forda stejně skvěle jako vždy. :) ()

Mirik81

No žádná velká bomba ani věda to není, není tam ani nic nového. Ale je to přesně ten typ filmů, ktreré mám s Fordem opravdu rád... ()

luciluci

Podpriemerný thriller, s priemernými hereckými výkonmi, ktorému chýba napätie, dobrá zápletka (aspoň trochu uveritelná) a všeličo možné ďalšie. Keďže je v ohrození opäť dokonalá americká rodinka, dej si ide presne po nalinkovanej šablóne a ani trochu sa neodkloní, takže je dopredu jasné, čo sa kedy stane a čo sa stane potom. ()

Lumpicek1979

Paul Bettany v roli záporáka byl vskutku ojedinělý ale opět skvělý, jeden z nejlepších herců na světě, tento film by potřeboval lepšího režiséra, díky Fordovi a Bettanymu měl film kvalitu a dobrý scénář. Možná, že to chtělo více akce, ale aspoň to nebylo tak překombinované. ()

Profík

Předesílám, že jsem v podstatě počítačový analfabet. Z tohoto pohledu i nevadí nějaké nelogičnosti. Prostě docela průměrný thriller s pro mě nadprůměrným obsazením. Kdyby tam nebylo pár zbytečných wtf scén, šel bych klidně výš. 65%. ()

zuzanaka

Slabucke, scenar hodne pokrivkaval a asi nemali na IT odbornika viacej dolacov inak predsa nie mozne aby si mysleli ze im zozereme tie chabe pocitacove "dovednosti" mladika Harrisona. Alebo to bolo robene pre americky trh ? ()

Nikol45

Harrisona Forda bych raději viděla v jiném filmu s jiným žánrem. Jinak to nebylo až tak špatné. I když mi tam pořád něco chybělo. Přišlo mi to chvilkama zdlouhavé a prázdné. Na jedno zhlédnutí ok ()