Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Peenugirl

Páči sa mi myšlienka, prevedenie, animovaný Keanu, a samozrejme koniec... Jak preš*ať systém? Takto, nech vás podcenia! Chcela by som ten super pláštik. 80% ()

webra

Když jsem tento film viděl poprvé, v době jeho uvedení, tak jsem z něho byl nadšenej. Jednak mě strašně bavilo to grafické zpracování a druhak to téma. Nedávno jsem viděl část v TV s českým dabingem (který byl pro mě dost strašný) a opět mě to chytlo, bohužel jsem ho nemohl z časových důvodů dokoukat a asi týden jsem si lámal hlavu nad tím jak to dopadlo ;). Věděl jsem, že když jsem ho viděl prvně, tak mi po skončení dost dával smysl a byl jsem strašně nasranej, ale na koho? Teď jsem si nemohl vzpomenout ani v náznaku... V první fázi jsem se chtěl podívat na ten film, ale pak jsem si řekl, že nebude na škodu přečíst knihu a tak porovnat jak to vlastně původně autor myslel. Jednak musím pogratulovat k perfektnímu zpracování a druhak když jsem jí dočetl, tak mi to opět začalo všechno dávat smysl ;) a opět jsem byl strašně nasranej a teď už vím i na koho! Ještě se vrátím k té grafice... mám pocit, že kdyby byl tento film normálně hraný a rušičky byly udělané v cgi (nebo nějak jinak), tak to prostě nebude ono. K tomu celému světu-tématu to prostě neskutečně padne. Modří už vědi :D ()

dauby odpad!

Příšerně nudný film, navíc příšerně natočený. Nejhorší věc, co jsem v poslední době viděl. ()

Dupac

Roztěkané a upovídané víc, než by se na takhle ambiciózní sci-fi slušelo. Předlohu jsem nečetl, ale mám podezření, že se z ní při adaptaci leccos ztratilo a že to má vliv na udržení pozornosti. Na druhou stranu ale je z Temného obrazu cítit upřímná snaha o poselství "drogy jsou špatné", která nevyznívá trapně ani prvoplánově. Kvůli ní a kvůli originalitě zpracování, která je úplně mimo diskusi, nemůžu jít níž. ()

Tuatha

Halucinace. Animovaná stránka filmu je opravdu zvláštní, velice neobvyklá, ale opravdu špičková. Do toho sledovat stihy feťáků pozřívajíc tajemnou substanci... A bojících se všeho kolem. Na druhé straně straně úřad snažící se zlikvidovat distribuci substance a používají „měnicí obleky“. Úlet. Povedenej. ()

Vinczent

Na adaptaci Dicka, která by předlohu nezprznila čekám už od dob Blade Runnera. Film se věrně drží knížky a animovaná technologie vynáší tyto feťácká odysea do úplně jiných dimenzí kde nic není nemožné a všechno je jaksi v nepořádku. Všem hercům tu jejich roli postupně degenerujících smažek věřím(Robert Downey ani nemusí hrát-v dobrém slova smyslu) a jedině Wynona Ryder za nimi trochu pokulhává. Ten komu se líbila Acidofilní hravost Strachu a hnusu v Las Vegas si film rázně vychutná. Snímek však není zapamatováníhodný jako celek, spíš si vybavíte nějakou tu epizodku a to je jediný kámen úrazu pro knihy neznalé diváky. Ale jednotlivé situace jsou skvěle vypointované a civilní. Rozhodně nevšední filmový zážitek. ()

vlkcz

Nejlépe adaptovaný Dick a to počítám i Blade Runnera. Kombinace hraného filmu a animáku perfektně vystihla schizofrenní (paranoidní?, psychedelickou?...) atmosféru předlohy. Z ní vypadlo pár mých oblíbených scén, ale i to co zbylo je naprosto úchvatné. Chápu, že člověk, který předlohu nezná, se ve filmu může ztratit, a ne každému musí sednout, pro mě osobně byl film velkým překvapením (a to velice příjemným) a je třeba říct, že to u filmů, na které se těšívám je velká výjimka. Zajímavé komentáře: Superpero, klerik, Ender66, Xeelee, stilgar1 ()

Inner

Dokonale vystižená depka bijící do očí. Dick skvěle zpracovaný a opět úplně jinak (na prvním místě jasně Blade Runner). "Herci" předvedli hodně, i když mě nejvíc chytl za srdce Robert Downey Jr. Důkaz, že Linklater umí napříč žánry. 90% ()

BEZHLAVY

divné, zajímavé, originální, ponuré, občas nudné, ale s perfektními herci .......to vše ve spojení můj mozek pobíral pouze a jen na plný výkon a tutíž se za ty dvě hodky jaksi přehřál... snad po požití látky "S" by to bylo lepší, ale v normálním stavu to bylo na mne všecko nějak moc těžké...myšlenku nebo spíše ducha to mělo, ale to podání mi nesedlo... ()

Astu.

Výborná adaptace, která vás rozhlodá. Nervozní, třesoucí se paranoidní blízká budoucnost, kdy nikdy nevíte, jestli náhodou nejste sledováni. Předlohu jsem nečetl, ale co nejdřív to napravím, miluju sci-fi. Nikomu se nedá věřit, drogy každého rozhlodají do základů. ___ Podle mě jsou drogy budoucnost člověka. Nejenom proto, že člověk bude mít potřebu víc a víc utíkat před realitou, ale hlavně se postupně stanou součástí nás samotných, budeme je potřebovat stejně jako vzduch. Budou se vyrábět stále dokonalejší a dokonalejší s minimálními vedlejšími účinky, všichni si jednou budou mixovat emoce a nálady podle své chuti. ___ Ale to jsem odbočil. Experiment s obrazem vyšel na jedničku, naprosto pasoval k tématu i atmosféře. Samí mí oblíbení herci taky zahráli přesně to, co jsem očekával. Vlastně bych si skoro ani neměl na co stěžovat, nebýt přepálené stopáže, místy to trošku nudilo, proto dávám lepší čtyři. ___ Nikdy nevíš, kolik má člověk masek. Možná ani on sám. ()

burg

Bože doufám, že se svět nedostane do bodu, v jakém se nacházel v Temném obraze. Nebo že by v něm už dávno byl? Miluju Philip K. Dicka a jeho zfilmované povídky. Lehce depresivní, maniakální obraz budoucnosti ()

sportx

Až na to, že jsem u filmu párkrát usnul než jsem ho dokoukal celý, tak musím hodnotit kladně. A to jak provedení, tak nápad a příběh. ()

haikubass

Broučínku náš... na haluškách Úskalím je především nepříliš stravitelná, byť leckdy efektní a nakonec i pochopitelně zvolená animace. V podstatě je až škoda tak dobrého obsazení, ale samozřejmě bylo znát a potěšilo. Na DVD a DD docela slušný zvuk v 5.1, nicméně původní znění by nejspíš pár bodíků přidalo. Mimochodem, proč se vlastně dělají dva na sobě nezávislé překlady jednoho filmu, když ani jeden navíc není dotažený? 66% ()

Mansinthe

A ja ze stravim oekny vecer pri milej rozpravke.co uz,zas mi to nevislo,namiesto toho som dostal par daviek kokaina,travy,a LSD..tazky film,po ktorom som sa citil sfetovany.Hviezdicku navise tomu postavila skladba Black Swan od Thom Yorka. ()

momii

'this has been a story aboat people who were punished entirely too much for what they did'.Jak moc jsou drogy důležitý pro uroboros života.Tak jako tak, systém vždycky vyhraje. ()

Kathleena

Zajímavé provedení, ale mně to nějak nesedlo. V té změti události a slov se mi ztrácela myšlenka, závěr lepší, ale už to nezachránil. ()