Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

annickka

Mě to přišlo strašně zábavné, všechny postavy měly šťávu, v čele s excelentním Robertem Downeym Jr. Jeden z těch lepších a propracovanějších, uvěřitelnějších filmů o závislostech. Pět hvězdiček si zaslouží hlavně dokonalá psychoanimace. ()

mak.

Nadčasový příběh, který ve svém podání nemusí být stravitelný pro každého. Ostatně - je to dickovina. :) ()

stromekk

Kdyby to skončilo v momentě, kdy si agent Hank sundá oblek, dám bez zaváhání za pět. Což nic nemění na tom, že ten film je parádní, mrazivá i vtipná, paranoia. ()

waska

I když je to vcelku originální a vituálně zajímavé, atmosféra mě za srdce nechytla, o čemž svědčí fakt, že jsem film starotoval třikrát, než dokázal udržet moji pozornost.. ()

Shakaar

rozhodně zajimavý pokus jak natočit jinak film a zkombinovat ho s animací. Musím ale přiznat, že se mi animované seriály/filmy nějak extra nelíbí. Tohle bylo ale jiné, jen kdyby to mělo poutavější příběh. Prakticky jsem se celou dobu nudil a přes to že to bylo koncipováno jako takový experiment mě to neupoutalo více. Rozhodně tenhle styl natáčení má možná budoucnost, zbuzuje to ve mě takovou komixovou atmosféru a tímhle stylem by filmy z komixové předlohy mohli být natáčeny. Takže lepší 3* ()

zaam

Pro mě průměrný film, jehož grafická stránka mě nijak neoslovila, k začátku mi dokonce i vadila. Příběh je nic extra, ale o klasické "šokující" rozuzlení nepřijdete. ()

Dan

Variace na téma, které můžeme vidět každý den okolo sebe: "Tobě a naší společnosti hrozí velké nebezpečí. Vzdej se svých práv a my tě ochráníme. Protože my to, narozdíl od těch zlých, myslíme dobře..." Ti, kdo režimu nežerou jeho "starostlivost" jsou samozřejmě jako nebezpeční likvidováni. Pokud chtějí přežít, musí předstírat, že jsou hloupými a právo dodržujícími občany. Schizofrenie. Paranoia. A nebo ne? ()

ljukyljuk

Veľmi zaujímavý film. Nielen tým štýlom (milovníci komiksu asi musia úplne milovať tento film), ale tou témou, tými zvratmi a v podstate aj hereckými výkonmi, i keď mi občas trochu vadilo, že ich použitá animácia čiastočne zakrývala. 65% ()

Claude Speed

Velice poutavá zápletka, úžasná animace - místy mi připomínala normální film. Je to trochu přespříliš ukecané a občas mě při tom bralo spaní. Jinak je to hodně podařené dílo. 60%. ()

Jacques-ds

Dějově průměrný film, ale ta forma, dialogy a chování postav, to je tak originální a neotřelé, že i kdyby tu žádný děj nebyl, tak to nevadí. Třešničkou na dortu je výborná animace, díky které jsou gesta postav a mimiky uvěřitelnější než v reálu. Takhle jsem ještě animované postavy dobře hrát neviděl... Děj je zde vedlejší, je to jen niť, která dává filmu jednotnost, důležitější je poselství, které se tento film snaží předat... Víc takových filmů. ()

Ryšty

Začátek mě bavil a řikal sem si, že to bude další super film o drogách. Animace mi vůbec nevadila, ba naopak to bylo něco originálního. Ale postupem času to šlo všechno moc do hloubky a začalo to být nudnější a nudnější. Většina rozhovorů (mimo těch s Downeym ) byla taková uspávací, žádnej náboj. Nápad skvělej, ale příde mi, že ten potencionál se dal využít mnohem líp. ()

danny_21

Já tvrdím, že film s vážným tématem by neměl experimentovat s vizuální podobou, protože to celku uškodí - stejně jako Temnému obrazu, přestože Dickova feťácká paranoia se mi líbila moc ( i když k jádru pudla jsem se prokousával až zbytečně dlouhou dávkou plků ). Herci výborní do jednoho, škoda, opravdu škoda té zdlouhavosti a otravné grafiky, především speciálního maskovacího obleku, myslím, že si to ještě někdy dám znova - 70 % ()

Demonic189

Nudna a obludne ukecana sragorina, ktorú som nedokazal dopozerať...Ani neviem kvoli čomu dávam tú jedno hviezdičku. Asi za dobre obsadenie a občasny naznak humoru... ()

krizi

Příšerně nakreslené, úplně mi to rvalo oči. A ten děj nijak negradoval, prostě jen tak plynul až do konce se v podstatě nic nestalo, málem jsem usnul. ()

bono22vox

Schizofrení "konverzační sci-fi" podle románu P.K.Dicka. Film, na kterém vás v první řadě zaujme jeho vizuální styl. Bohužel nejasný děj se vynořuje jenom pozvolna a film podobně jako kniha nepřinese žádné definitvní rozuzlení. I přesto,že jde možná o nejvěrnější adaptaci knihy, jako celek za vizionářským Blade Runnerem či Minority Report těžce zaostává... ()

Hellknight12

Včera som ho pozrel zas po veľmi dlhej dobe a musím uznať aj po tých rokoch kvalita ostáva rovnaká . Film má za mňa veľmi zaujímavé spracovanie . Keď som to videl prvý krát dal som tomu 70% teraz tomu dávam 75%. ()

Nix

I přes ne úplně obvyklou animaci už film vidět nepotřebuji. Je to pomalé, upovídané a přesně takové, co já nemusím. Ale věřím, že si to své fanoušky najde i díky tomu jak je to nezvykle udělané. ()

DD

Po trailerech jsem se těšil ohromující vizuální stránku, která se dostavila. A však jen na pár úvodních minut... Poté jsem si začal všímat, že třeba animace pohybu je fakt hodně špatná. Nejslabším článkem snímku však zůstává scénář. teď ani tak nemyslím ty veskrze nudné "feťácké" dialogy, ale hodně slabý děj. Ten film je vůbec docela natahovaný a chvílemi i hodně nudný (především ke konci) a i přesto, že trvá pouze necelých 100 minut, tak by potřeboval zkrátit o nějakých cca 10 minut. Docela mi chybělo i nějaké úvodní intro, kde by bylo pořádně vysvětleno, proč je 20% populace závislých apod. Tady jsme byli bohužel vrženi před hotovou věc, bez jakéhokoliv předešlého vysvětlení. A za největší klady musím označit Roberta Downeyho Jr. a Woodyho Harrelsona, kteří si totálně užívají své role. ()