Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

melloun

Nic moc. Jak po grafické, tak po příběhové stránce. Rotoskopická animace je zajímavá, ale nenašel jsem jediný důvod, proč zde byla použita. Většina postav mi lezla na nervy (především Robert Downey Jr.), takže jsem měl problém se s nějakou ztotožnit. Tempo bylo strašně uloudané, probíraly se kecy o ničem, téměř hodinu trvalo, než se děj někam posunul. Teprve konec měl grády a zachraňoval rozpačitý dojem z předchozího dění. ()

ViktorEl

Tak podľa mňa je tento animovaný film až na niektoré maličkosti dosť veľká blbosť, možno aj preto, že som to celé ani nepochopil a niektoré veci a dej mi nedávali zmysel. Jediné čo som si všimol o čom sa celý film točí tak o drogách, ale nič viac som tam fakt nepochopil. Pre mňa to nemalo ako niektorí píšu ani morálny prínos ani ponaučenie a ani hlavu ani pätu. Jediné za čo dávam dve hviezdičky, tak len preto, že mi film skoro prešiel, a za peknú animáciu. Pre mňa tento zážitok je za 40%, ale u tohoto filmu nevylučujem ani 100%, lebo kto v ňom našiel pointu a zmysel, tak tomu sa to určite mohlo páčiť. ()

kailik

Hned zejtra se na to podivam znovu. Nejak jsem se v tom ztracel, mozna to je tim, ze jsem se na to koukal na dvakrat, ale kazdopadne se jedna o vyjimecny zpracovani s velice prijemnym obsazenim. ()

Saur.us

Audiovizuální pochutina, která by se dala označit snad i názvem experimentální s hvězdným obsazením a na motivy románu P. K. Dicka. To zní slibně co? Co se týče audiovizuální stránky filmu, takhle originální počin propojení skutečnosti a počítačové animace se vidí málokdy a vlastně mu není třeba nic vytknout. Navíc, občas si tvůrci ve filmu opravdu s efekty vyhráli jako například zrychlený přesun pomocí pouličních kamer. Lahůdka. Co se týče obsazení, tak bylo opravdu hvězdné. Ale největší hvězdou filmu je podle mě bezpochyby Robert Downey Jr., který svou roli neurotické smažky zahrál výborně, zřejmě díky vlastní zkušenosti. Největší slabinou filmu je bohužel scénář. Námět je výborný, o tom žádná, bohužel některá místa jsou tam tak nějak navíc. Poslouchat 10ti minutové rozhovory smažek bavících se o přehazovačce na horském kole, to jednoho otráví. No a bohužel taková scéna nebyla jediná. Stačilo málo pane Linklater a z Temného Obrazu se mohla stát celkem slušná kultovní záležitost. ()

EvilMari

Z toho filmu si nejvíc pamatuju scénu, jak jedou v autě a kolem cesta pořád ubíhá, zatímco když vidíme do auta a zadním oknem ven, je tam neustále ta stejná scéna: sjezd z dálnice. To bylo tak jediný, co dokázalo upoutat moji pozornost. Přiznávám, že asi nebyl nejlepší nápad se na tohle dívat mezi zkouškama, ale stejně sem byla úplně mimo až do konce a ani pak nepřišlo takový to velký AHA, tak takhle to je... Bohužel, třeba příště. Ale jinak mi to přišlo docela fajn, jen ten obsah mě nějak minul =D ()

Mona-Lisa

Uf, tak to byla divnost teda (a to si dávám divnost na snídani) Proč jsem se na to vůbec dodívala nevím. Hele, ale je tam Keanu Reeves, Robert Downey jr., Woody Harrelson... A je to podle sci-fi klasiky Dicka. Ztráta času to nebyla, ale víc než 3 hvězdy to ze mě nevymáčkne. ()

Gumby

Film se poměrně přesně drží předlohy, což považuji spíš za klad než nedostatek. Krom toho se zázračným způsobem podařilo zobrazit "rozstřelený" vnímaní (díky skvostně halucinogenímu zpracování) a mysl feťákovu (naprosto (ne)uvěřitelný, sjetý, dialogy), ale zároveň udržet jasný koncept a myšlenku. Ovšem "jasný" je v tomhle případě extra relativní pojem - už vzhledem k názvu filmu ;-) ()

zabro

Velice necekane zpracovani. Jak po graficke tak i zvukove strance. Tento film je plejadou skvelych hereckych vykonu. Mezi nejvyraznejsi vykony patri Woody Harrelson a Robert Downey Jr.Co se tyce deje tak sem se ze zacatku ztracel,ale jakmile sem se prokousal zacatkem tak se me tento film cim dal vice libil. ()

bobrux

Po vizuální stránce naprostá lahůdka a děj plný postupného odkrývání neznámého vás vtáhne a nepustí... ()

clump

knizka patri k mym nejoblibenejsim vubec a hrozne se mi libi, jak blizko se ji film atmosferou priblizil. a ty herecke vykony! dlouho jsem nevidel nekoho si tak vylozene uzivat roli jako woody harrelson a robert downey jr. v tak zabavnych, zmastenych a absurdnich dialozich. ovsem oproti knize hodne hovoru chybi, takze treba pasovani hasise pres hranice a maylarske tovarny na mikrotecky - pro me pomerne zasadnich scen - se bohuzel nedockame... ()

Puol

Temny obraz podľa Philipa K.Dicka je skutočné temný aj keď to na prvý pohľad nevyzerá. Spôsob animácie je zaujímavý a takmer by som povedal, že pri ňom herci vynikajú ešte viac. Tak trochu nezávislá chuťovka o svete v budúcnosti, kde takmer každý na niečom fičí. ()

Lindushka

Temný obraz od Phillipa K. Dicka som čítala keď som mala 14-15 rokov a pamätám sa, že sa mi kniha páčila. Buď bol ten film dosť o ničom, alebo mi je už problematika drog vzdialená ako cesta na Jupiter a nevie ma zaujať. V 15 rokoch to bolo predsa len aktuálnejšie, teda niežeby som bývala brala drogy, ale je to taká pubertálna téma. V mojom momentálnom asketickom živote je najtvrdšou drogou užívanou asi raz za 2 mesiace zrejme Mojito a Pina Colada. ()

merigieren

Na to, že to je jen obyčejná animace jsou postavy i prostředí ďábelsky skutečné, měl sem pocit jako by to natočili naživo a pak jen projeli nějakejma algoritmama pro nerealny zobrazeni, už jen proto to stojí za zhlédnutí. Pod stínovanou skořápkou se skrývá ještě úžasnější příběh několika feťáků v různých fázích návyku, to má význam z celkového pohledu a postupného chápání, že náš hrdina to asi nezvládne. Také paranoidní dialogy a kontrast s normálními lidmi na stanici dokreslují atmosféru. Já sem jim to spolknul i s navyjákem, takže po závěrečném utrhnutí modrého kvítka sem ještě marně čekal na happy end :-) ()

Rastr

Většina příběhů od Philipa K. Dicka nesou určitá poselství nebo varování. Průměrné adaptace těchto příběhů, tato poselství nepřebírá. Leč v tomhle filmu myšlenka díla zůstala zachována, ale bohužel se dost ztrácí za nepřehledným dějem. I to obrazové zpracování, ač na první pohled vypadá úchvatně, začne po pár minutách iritovat. Každopádně palec nahoru za Roberta Downeyho Jr. a Woodyho Harrelsona. Bez nich bych se na tento film asi nedodíval do konce. Což by, jak hodnotím s odstupem dne, byla dost škoda. ()

*Colorado

O předloze jsem snad ani neslyšel, ale film mě mile překvapil. Docela zajímavý pohled na blízkou budoucnost a problémy s ní spojené a především metodikou řešení. Kromě grafického zpracování, kteráé je přinejmenším dost poutavé a zajímavé, musím vyzvihnout herce, a to především Roberta Downey Jr., který hraje fakt zvláštního člověka, Keanu Reeves a Woody Harrelson mají také své dobré momenty a Winonu jsem hrozně dlouho nemohl poznat. Ještě bych chtěl podotknout, že ač je tu film zařazen do "vážnějších" žánrů, tak jsou tam některé hodně dobré hlášky a vtipné scény.. Asi to nebude šálek kávy každého, ale v případě, že máte rádi průkopníky grafického ztvárnění, neměli byste Temný obraz vynechat.. ()