Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)
Trailer

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

Trailer

TommyDiamond

Disney zase jednou boduje. Není král jako král je skvělý animák, který dokáže pobavit nejen děti, ale i dospělé. Vizuálně propracované postavy a prostředí dokáže ještě víc umocnit celý zážitek. Děj příběhu je poučný a názorně ukazuje dobré i špatné lidské vlastnosti v takové kombinaci, které samozřejmě vedou k výhře dobra nad zlem. Myslím, že snímek si zaslouží čtyři hvězdy... ()

boombang

Lama v hlavní roli. Nechápal jsem, proč má tahle disneyovka, o které jsem navíc nikdy předtím neslyšel, tak vysoké hodnocení. Teď už to vím. Po nevýrazném začátku, kdy se člověk diví, na co to vůbec kouká, přichází výborná a kultivovaná zábava (např. scéna v hospodské kuchyni opravdu trhá bránici). Na ne-pixarovskou animaci jsem si taky rychle zvykl a jako roztomilý bonus zde vystupuje i jedna veverka (co jiného, že?). ()

Hadati

Konečně zase nějaká Disneyjovka, která se mi líbila. Absolutní nesmyslná parodie na normálně animované filmy. A v tom je to její kouzlo. Viděl jsem to v českém dabingu, který se mi líbil. Nejvíc mě rozesmíval hlupák Kronk. Je to zřejmě jediná záporná postava, která byla hned od začátku dobrosrdečná a veselá. Tento film se dokonce zalíbil i mému bratrovi, který jinak nad animovanými filmy ohrnuje nos. ()

ABLABLABLA

Naprosto parádní animovaný film i pro dospělé, myslím si, že ti i více ocení ony vtipné pasáže než děti. V podstatě nemám, co filmu vytknout. Byl jednoduše perfektní. Nyní bych opět připomněla nějaké vtipné scénky, nebo gagy, co se mi líbily, jak jsem si všimla dělám to poslední dobou často, ale pokud se mi film hodně líbí, tak co jiného vypsat, než co se mi líbilo ne? Takže....jde se na to...:) "Ale ne." - "Nic neříkej, blížíme se k vodopáde."- "Jo." - "Ostré šutry na dně?" - "Nejspíš" - "Tak fajn." - "Aaaaaa.".........scéna s veverkou, když byl král Lama mezi jaguáry aneb pěkná pomsta s balonkem........jak Kuzco přerušil vyprávění, objevil se před plátnem, zakroužkoval sebe v pytli, škrtl Pacha "Tenhle film je o mě, ne o něm, jasné?" Vůbec veškerý komentář vypravěče lamy stál za to a bez něj by byl film asi jen tak z poloviny vtipný. A vůbec perfektní bylo, jak se vypravěč Kuzco-lama hádal s Kuzco-lamou na plátně při scéně, kde byl totálně promočený, sám a opuštěný. Další zábavná scénka? Hádání se sourozenců - jo,ne,jo,ne,jo,ne...ano opravdu se to dá dělat věčně. Honička taky neměla chybu, aneb proč máme před sebou červené čáry? A za náma se dělají modré čáry?:D Taková hezká parodie zobrazování tras na mapě. Proč tuhle páku vůbec máme?....a odkopne krokouše, který zaleze se staženým ocasem jak pes Horská dráha...to mluví za vše. Jaktožes tu byla dřív?" - "To nevím. Jakto Kronku?"- "Nemám tušení. Je to proti vší logice" a poukázal na mapu se stopami...............Objevil se tenhle a teď ještě čekáme na tebe....aneb jak si Kronk povídal se svým andělem a ďáblem a ti tři na něj civěli, co to jako dělá............."Zlu se dostane řádné odplaty zeshora." - žeby lustr?:D........................"Proměnil jsem se v krávu. Můžu domů?" - "Jo. Ještě někdo?" - "Ne dobrý." .............pojem nemuzikální kopec No a to by ode mě bylo asi vše:) ()

Chrustyn

V dobách, kdy klasická ruční animace byla nahrazována tou počítačovou, vznikla tahle svižná, vtipná a zábavná komedie, která bez problému zaujme mladší publikum krásnou animací a to starší komediálními frky a funkční chemií ústřední dvojice. Jen jsem zde nenašel nic navíc, co by mě k filmu nutilo se vracet. ()

• Pachova žena Chicha je tehotná. Podľa komentára na DVD je to prvýkrát, kedy bola nejaká Disneyho postavička zobrazená v takomto stave. (Abiosis)
  • Pachove meno by sa dalo preložiť z Inkského jazyka ako "zem". (Astonko)
  • Vladárova nová tvár má za sebou naozaj dlhú a veľmi komplikovanú históriu vzniku. Pôvodne to mal byť veľkolepý animovaný film s názvom Kingdom of the Sun, mal ho režírovať Roger Allers a piesne k nemu mal zložiť spevák Sting. Celý tento proces je dopodrobna rozobraný v dokumente The Sweatbox (2002), ku ktorému sa ale nedá dostať oficiálnou cestou, pretože štúdio Disney sa dodnes snaží, aby ho nikto nevidel. (Macejko)

Související novinky

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (více)