Márnice

všechny plakáty

Dojlova rodina se přestěhuje do venkovské oblasti Kalifornie, aby zde začala nový život. Možná je to zvláštní volba, jelikož opětně zprovozní pohřební službu ve dlouho opuštěném domě bratří Fowlerů . Místní obyvatelé se tohoto domu bojí a ve městě se povídá, že místo, kde tento dům stojí, je prokleté. Dojlova rodina brzy přijde na to, že na jejich pozemku se skrývá něco, co probouzí mrtvoly z jejich dlouho zapomenutých hrobů a živí se na smrti samotné. (oficiální text distributora)

TO

Průměrný rodinný béčkový horor, celkem pohoda. Pokud koukáte na béčkové horory a jste smíření s jejich "kvalitou“, mohl by se vám líbit. Nic proti tomu filmu nemám, i když těch pár posledních minut si mohli odpustit. ()

demented

Prvá hodinka sa dá prežiť vcelku bez ujmy na zdraví, ale zvyšných asi 23 minút filmu nemožno označiť inak, než TRASH. Šialenosť, stupidita hlavných hrdinov, brutálne prehrávanie -násťročných hercov (vlastne nielen ich), triky, za ktoré by sa musel Hoper hanbiť, aj keby tetno film natočil pred 20 rokmi ... šak to poznáte :). Napriek tomu sa mi to istým zvráteným spôsobom páčilo a dobre som sa pobavil, aj keď zrejme väčšina scén, na ktorých som sa nasmial, bola mienená vážne a mala postrašiť. Vzhľadom na to, že Tobe Hooper nenatočil dobrý film už minimálne 20 rokov, myslím že teraz je to docela úspech. Určite lepšie než jeho posledný film - Toolbox Murder. ()

Danny F.

Tak nějak ujetý horor s komediálními postavami a dějem co snad vymysleli začínajíci filmaři. K smíchu. Nic se smrtelným napětím. 20% ()

Guzo

Kdyby si Márnice udržela laťku první poloviny, mohlo to dopadnout o dost lépe, takhle to nakonec skončilo malým fiaskem. Hlavně závěr (opět). ()

jefff

Těžko říct, jestli to Hooper myslel vážně nebo jestli to byla tak trochu parodie. Byli chvíle kdy mě film docela vtáhl do děje a nehnutě jsem pozoroval vývoj příběhu. Bohužel poměrně slušně rozjetou atmosféru zbabral nepovedený konec. Posledních deset minut bych mohl nominovat na nejvíc stupidní desetiminutovku ve filmu roku. Škoda. Hooper na celé čáře zklamal. Celek působí jako debut nějakého amatérského režiséra, který sice má talent, ale stále kopíruje své vzory a technicky nedosahuje stále ještě vysoké úrovně. Je s podivem, že to o kom tu mluvím je slavný hororový režisér Tobe Hooper, ten jenž zplodil Poltergeist či Texaský masakr. Hooper mě zklamal již jednou v případě Děsu v prádelně, což bylo sice o chlup lepší, ale ani tak se žádný zázrak nekonal. No, snad do třetice zklamání nepřijde a natočí ještě na stará kolena nějakou pecku. Doufám a přeji mu to. ()

sedm.1

Přes atmosféricky zajímavou první půlhodinku se přeneseme ke spádnější druhé půlhodince,po které ovšem následuje k našemu nemilému překvapení třetí půlhodinka naprosto braková.Maloměstská poloopuštěná márnice skutečně nabízí sama osobě zajímavé prostředí pro natočení takovéhoto filmu,ovšem autoři zřejmně neměli naprosto žádné finance a navíc ani dobrý nápad a námět.Herci jsou béčkový až běda,triky laciného televizního ražení a naprostá impotence jakéhokoliv nápadu či jiskry originality,to vše dělá z Márnice přes svou úvodní povedenou atmosféru jen další průměrné béčko.Ale ty 2* jsou skutečně lepší.P.S.možná jsem staromodní,ale nepatří do horroru krev?P.S.2 Tobe Hooper by měl už nejspíš svou režisérskou židličku raději pověsit na hřebík. ()

folklorman

Nevím, třeba tento film bude zajímavější pro generaci za dvacet let. To samé, jako my dnes uznáváme a chválíme nezaměnitelnou tvorbu hororu z osmdesátých let, kterou tenkrát prohlašovali za srač......Tento film je sice něčím zajímavý, ale od Toba Hoopera jsem čekal něco trochu víc. Rozhodně doporučuju pro fanatické milovníky hororu, ale i lidi trochu náročnější. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé...opět se mi potvrdilo, jak zrádné je nakupovat DVDéčka zatím neviděná, jen proto, že jsou právě slevněna... Ze začátku to vypadá docela dobře - má to slušnou atmosféru a barabizna vypadá taky docela nadějně...Ovšem ve druhé polovině, kdy začíná strašení, se to nechtěně přehoupne v totální parodii. Bohužel, ono je to myšleno takhle vážně. Ten konec mi přišel jako by si parta kamarádů zahrála s latexovýmy maskami na maškarní bál - takhle totálně spackané masky a efekty jsem už dlouho neviděl. Tohle je jednoznačný odpad. Nechápu proč se u nás vydavají takovéto sračkoidní blafy, jeden za druhým, když ty kvalitnější horory na DVD ještě nevyšly? Proč se vydává Márnice "od tvůrce Texas masakru" když ten samotný ještě nevyšel? Proč vycházejí nejnovější díly Hellraisera, když ty první ještě nevyšly? To samé třeba první díly Noční můry v Elm street...atd atd... Dočkáme se někdy? ()

BlackTom

Rodinka je mi vrcholne nesympatická. Ten chalan je proste len nejaký trtko, matka je hrozná a dievča prehnane nadchnuté pre čokoľvek. A predavač realitiek Elliot so svojim "drbnutým" chichotom by si zaslúžil guľku medzi oči, tak mi liezol na nervy. Dej je chabý a tie živé mŕtvoly mi pripadajú smiešne. Viem, že to malo vyznieť ako hororová oddychovka, no to si radšej pozriem lepšie natočeného Slimáka. Ako prvé stretnutie s Tobe Hooperom nič moc. Som zvedavý na zvyšok. ()

Haymar

Začalo to tak slibně... už ani nevim kde přesně nastal ten obrat o 180stupňů, každopádně se z toho vyklubala totální zhovadilost... a konec už byl fakt naprostej průser ()

Eldoth

Do odpadu tomuto rádoby hororu chybí skutečně jen malý krůček. V prvních cca 50 minutách se nic neděje ...a oceňil bych na nich snad jen zajímavou budovatelskou atmosféru, o dějových chybách se raději ani nebudu zmiňovat, stačí povědět, že je jich dost. Když se děj pohnul dopředu a začalo se konečně něco dít, byl skoro konec. V lekacích scénách jsem se (opravdu) smál ...a to je co říct, jelikož se snadno vyděsím i při pohledu na vlastní stín (bráno s nadsázkou). Film disponuje také extrémně přihlouplým příběhem, pouťovými triky a nepovedenými maskami (na rok 2005 jsem čekal něco víc). Téměř všem postavám chybí charisma a s žádnou nesplynete natolik, aby se vám v okamžiku její smrti sevřelo srdce. Proč tomu vůbec davám ten jeden bod ??? Protože jsem viděl už mnohem větší hardcore " výpotky ", které si říkají horor ...a proti nimž, je Mortuary veledílo. Velké zklamání od Toba Hoopera ... ()

Modráček

Z počátku se to tvářilo jako slibně vypadající horor, který však ve druhé půlce, počínaje hláškou "Drž hubu, blbe", ztratil dech a zvrhl se v obyčejnou komediální frašku. ()

mosnak odpad!

Vrchol trapnosti až to není možné popsat. Viděno (někdy v roce 2008) na zkopírovaném DVD z videopůjčovny od kamaráda se slovy: "Hej,je to docela dobré - uvidíš!" Uviděl jsem,ale jen sračku všech sraček. Hnus za 0% ()

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr