VOD (1)

Do nemocnice se vpotácí Brenda Martinová s pořezanýma rukama. Žena je v těžkém šoku, po několika minutách se detektiv Lorenzo Council od ní dozví, že byla přepadena neznámým mužem, který jí ukradl auto. Na zadním sedadle spal její čtyřletý syn Cody. Policie rozjede pátrací akci, do terénu se vydávají desítky dobrovolníků. Ve čtvrti obývané především černošským obyvatelstvem roste napětí. Lorenzo zaveze Brendu domů, má však pocit, že mu neřekla všechno. Snaží se přimět ji, aby promluvila, ona ale stále jen opakuje, že Cody je smyslem jejího života a nikdy by neudělala nic, co by mu uškodilo. Druhý den je zatčen muž odpovídající popisu, na policejní stanici je brutálně zmlácen. Znechucený Lorenzo zjistí, že případ má být předán federálům, a snaží se parťáka přesvědčit, aby FBI zastavil a získal pro něj aspoň jeden den. Svolá dobrovolníky a nasměruje je do Freedomlandu, odlehlého místa s několika opuštěnými ruinami. Také tam odveze Brendu, přesvědčen, že z ní dostane pravdu díky psychologickému dopadu ponurého místa. Krátce po jejich rozhovoru čeká Lorenza šokující odhalení děsivého tajemství. (TV Nova)

Trailer

Djoker

Samuel dokázal vytáhnout z průseru už mnoho filmů. Tady se mu to podařilo společně s Julianne Moore, která je doslova šílená. Oni jsou však jedinými klady. To úžasné překvapení je lehce prokouknutelné a příliš náročných překážek k němu nevede. Docela jsem se nudil. Konflikty s černou komunitou byly sice dojemné, ale mně to přišlo jen jako prodloužení jednoduchého příběhu, na který by bohatě stačilo 70 minut. ()

Falko

Jedine, co v tomto filme musim pochvalit su herecke talenty Julianne Moore a Samuela L. Jacksona. Pribeh sa vlacil, chvilami som nevedel, ci sa jedna iba o demonstracie ludi, alebo o unos syna, pricom z toho vzislo uplne nieco ine. Proste nefungovalo to ako dobra zaujimava drama, co je skoda pre tak dobrych hercov na takyto film, na ktory o par hodin zabudnete, ze ste ho videli... 04.08.2008 ______ Samuel L. Jackson - (Lorenzo Council) +++ Julianne Moore - (Brenda Martin) +++ Edie Falco - (Karen Collucci) +++ Ron Eldard - (Danny Martin) +++ William Forsythe - (Boyle) +++ Clarke Peters - (reverend Longway) +++ Dorian Missick - (Jason Council) +++ Hudba: James Newton Howard +++ ()

pirate

Strhující akční scény? To ani náhodou. Na konci ani ne moc velké překvapení. Herci často přehrávali, obvzláště Julianne Moore jsem očekával úplně jinou a hlavně normální, (tedy Jackson byl naštěstí v pořádku) děj byl takový zbytečně zdlouhavý a téměř celý film nudný. Je to takové nudné a silné drama (vlastně je svým způsobem dost dobré, ale je tolik nesrovnatelně lepších a záživnějších dramat, že tento film je vážně spíše o ničem a jsem si jist, že někdo se mnou souhlasí). Nic víc. Doposud asi nejhorší film Samuela L. Jacksona. Jedna a půl hvězdy a 30%. ()

Sofia

Příběh ničím nepřekvapí, jako knížka by to bylo určitě záživnější. Nějak mi vadila i moje jinak oblíbená Julianne Moore, která podobnou roli ztvárnila už ve Zlodějích paměti a roli neschopné matky kdysi závislé na drogách jsem jí prostě neuvěřila. A konflikt černí-bílí mě taky zrovna moc neoslovuje.Takže zkrátka průměr. ()

pursuer

Od počátku jasná zápletka, nikomu se nedá věřit ani slovo, vždy skvělá Moore tentokrát hraje jako klaun na pouti - tj. přehnaně. Nechci ani vidět ten účet za umělé slzy do očí. Všichni přehrávali jako na šarádách. Jacksonovo překvapené "WHAT?" znělo během filmu tolikrát, že už jen nerušeně letělo skrz hlavu rovnou do záchodu. No ano, pak tu máme tu rasovou stránku věci.... která je kontraproduktivní jako Janotův balíček. Teda, čekal jsem více. ()

Související novinky

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (více)