Ve stínu pravdy

V tieni pravdy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 113 min

• Drc

Vcelku chaotické a mírně zdlouhavé drama s psychologickým podtextem, ve kterém vyčnívají především 2 hlavní postavy. Už od začátku musí být každému jasné, že ne vše je takové jaké se zdá a je tedy jen otázkou času, kdy se začne pravda odhalovat. Přestože v závěru film nabírá trošku obrátky a začátek vypadá zajímavě, celkový dojem to nezachrání. Problém je možná právě ve velké fixaci na hlavní postavy. Námět zajímavý, ale něco tomu chybělo. Výsledkem je takový horší průměr.(9.6.2006)

• pcarogers

Řekl bych, že hlavním problémem filmu je, že nemá jasně definované téma. V popředí se s pravidelností střídá Julianne Moore jako hlavní postižená i podezřelá a revoltující masa lidí z chudinské čtvrti, popř. problematika rasismu. Dějová línie týkající se únosu má opravdu překvapivé vyústění, ba velice realistické a uvěřitelné, leč o žádném velkém finále nemůže být řeč. Ti kdož film přece jen soustředěněji viděli, si jistě všimli několika velice působivých a překvapujících záběrů, většinou s výborným hudebním podkresem. Celý film jsem čekal, jestli to mělo nějaký význam, nakonec se ukázalo, že se jednalo o samoúčelnou kameramanskou onanii, která neměla s filmem v podstatě žádný vztah. Zkrátka, Joe Rotha neznám, ale film jako by natočil právě školu ukončivší talent, který s tvrdým a dobrým vedením možná jednou dobrou filmařinu udělá:-). Zatím nic.(7.6.2010)

Příběh ničím nepřekvapí, jako knížka by to bylo určitě záživnější. Nějak mi vadila i moje jinak oblíbená Julianne Moore, která podobnou roli ztvárnila už ve Zlodějích paměti a roli neschopné matky kdysi závislé na drogách jsem jí prostě neuvěřila. A konflikt černí-bílí mě taky zrovna moc neoslovuje.Takže zkrátka průměr.(1.7.2006)

• Kicune

Tento film mi něčím připomíná oscarový Crash (hlavně svou melancholičností a hudebním doprovodem), však jehož kvalit nedosahuje. Ne že by Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson nebyli výbornými herci, to příběh se vypráví zmateněji než by se slušelo a celý film se bere příliš vážně, až se stává předvídatelným a patetickým.(7.1.2012)

• lennyd

Na policii se obrátí vyděšená a zkrvavená (bílá) žena Brenda (Juliane Moore) s tím, že byla přepadena a okradena o auto v černošské čtvrti. Bohužel v autě měla čtyřletého syna. A vzhledem k tomu, že Brenda je sestrou policisty v sousední čtvrti, rozjíždějí se největší manévry, co město pamatuje. A na rozmezí mezi černošskou a bílou čtvrtí se pohybuje detektiv Lorenzo (Samuel L. Jackson), který potřebuje zabránit rasovým nepokojům, ale zároveň chce zjistit, co se s malým Codym vlastně stalo. A má pocit, že Brenda mu nechce říct úplně všechno ... Ze slibného potenciálu bylo vytěžen jen pouhý drobíček. Ve čtvrti to sice vře, ale závěrečné vypukšivší nepokoje mezi černošskou komunitou a policisty byly do filmu snad vloženy jen pro "prodloužení" času nebo nevím. Navíc i pátrání po malém chlapci je kapku divné ("Vytipovali jsme čtyři místa kde by mohl být, ale tři jsme škrtli", Bum a stovky lidí se vydaly hledat na čtvrté místo). Ale Juliane Moore je skvělá, že jí (ač bych to nečekal) Samuel L.Jackson je horko těžko sekunduje. Příjemná hudba (pianovka) Jasona Newtona Howarda.(15.6.2008)