Ve stínu pravdy

Freedomland

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 113 min

• fordhont

Naivní a nelogický scénář, klišovitý řeči, strojené rádoby-srdceryvné scény, hysterická Julianne Moore, pánbíčkářský keci. Mám rád dramata poukazující na závažný problémy, ale tady je jen roztahaný děj nelogicky smíchaný s rasistickou problematikou. Psychologicky se tvářící slátanina hrající si na nevím na co. Divím se, že na tohle Jackson kývl.(6.6.2010)

• Kicune

Tento film mi něčím připomíná oscarový Crash (hlavně svou melancholičností a hudebním doprovodem), však jehož kvalit nedosahuje. Ne že by Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson nebyli výbornými herci, to příběh se vypráví zmateněji než by se slušelo a celý film se bere příliš vážně, až se stává předvídatelným a patetickým.(7.1.2012)

• Falko

Jedine, co v tomto filme musim pochvalit su herecke talenty Julianne Moore a Samuela L. Jacksona. Pribeh sa vlacil, chvilami som nevedel, ci sa jedna iba o demonstracie ludi, alebo o unos syna, pricom z toho vzislo uplne nieco ine. Proste nefungovalo to ako dobra zaujimava drama, co je skoda pre tak dobrych hercov na takyto film, na ktory o par hodin zabudnete, ze ste ho videli... 04.08.2008 ______ Samuel L. Jackson - (Lorenzo Council) +++ Julianne Moore - (Brenda Martin) +++ Edie Falco - (Karen Collucci) +++ Ron Eldard - (Danny Martin) +++ William Forsythe - (Boyle) +++ Clarke Peters - (reverend Longway) +++ Dorian Missick - (Jason Council) +++ Hudba: James Newton Howard +++(3.8.2008)

• gudaulin

Jednou večer volá agent Samuelu L. Jacksonovi a nadšeně říká: "Máme tu trefu do černého! Superúspěšný bestseller a v hlavní roli máme potvrzenou Julianne Moore. To nemůže být neúspěch!" U Julianne Moore to probíhalo stejně a hlavním lákadlem byl pochopiteně Samuel L. Jackson. Původní předpoklady se ale minuly s výsledkem. To jediné, co funguje, je charisma S. L. Jacksona, Julianne Moore vkládá do své role nešťastné matky ohromnou energii, ale je otázkou, jestli její nasazení už místy nepřerůstá v přehrávání. Nicméně právě oni dva drží film jakž takž pohromadě. Joe Roth nemá pro tohle skloubení žánrů správný cit a i když se snaží, film takřka nikde nebaví a nefunguje podle divákových představ. Dialogy jsou o něco delší, než by měly být, podobně je na tom i střih. Jako thriller je to předvídatelné a jako psychologické drama mělké a emočně přepálené. Pokud jde o rasový konflikt, viděli jste ho zpracovaný v desítkách filmů přesvědčivěji. Není to úplný průšvih, ale ani film, který by se dal doporučit. Celkový dojem: 45 %.(9.2.2020)

OPRAVDU NECHÁPU NÍZKÉ HODNOCENÍ... Film se může na první pohled jevit jako obyčejný thriller o únosu dítěte, ve skutečnosti se však jedná o velice emotivní a zároveň sofistikované drama, jehož ústředním motivem je vztah matky a dítěte. Vedlejší linii příběhu tvoří více než napjatá atmosféra mezi policií a "problémovou" černou komunitou, která funguje na jedničku. Díky realistickým výkonům (Julianne Moore podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry) a famózní hudbě J. Newtona Howarda, jenž se tentokrát řídí všeobecně uznávaným pravidlem "v jednoduchosti je síla", vznikl opravdu silný, po všech směrech fungující snímek.(6.6.2010)