VOD (1)

Do nemocnice se vpotácí Brenda Martinová s pořezanýma rukama. Žena je v těžkém šoku, po několika minutách se detektiv Lorenzo Council od ní dozví, že byla přepadena neznámým mužem, který jí ukradl auto. Na zadním sedadle spal její čtyřletý syn Cody. Policie rozjede pátrací akci, do terénu se vydávají desítky dobrovolníků. Ve čtvrti obývané především černošským obyvatelstvem roste napětí. Lorenzo zaveze Brendu domů, má však pocit, že mu neřekla všechno. Snaží se přimět ji, aby promluvila, ona ale stále jen opakuje, že Cody je smyslem jejího života a nikdy by neudělala nic, co by mu uškodilo. Druhý den je zatčen muž odpovídající popisu, na policejní stanici je brutálně zmlácen. Znechucený Lorenzo zjistí, že případ má být předán federálům, a snaží se parťáka přesvědčit, aby FBI zastavil a získal pro něj aspoň jeden den. Svolá dobrovolníky a nasměruje je do Freedomlandu, odlehlého místa s několika opuštěnými ruinami. Také tam odveze Brendu, přesvědčen, že z ní dostane pravdu díky psychologickému dopadu ponurého místa. Krátce po jejich rozhovoru čeká Lorenza šokující odhalení děsivého tajemství. (TV Nova)

Trailer

dobytek

Jsem tak přepínal kanály a najednou koukám, že začíná nějakej thriller, ve kterym hraje Samuel L. Jackson a Julianne Moore. Takový herecký obsazení slibovalo celkem hodně, ale tohle byl naprosto banální příběh, kterej by vystačil možná tak na epizodu do seriálu Policie Hamburg. Do toho jsou náhodně nacpaný jakýsi epizodky o tom, jak fízlové a negři se nemaj zrovna moc v lásce, který s tim hlavnim příběhem nemaj prakticky žádnou spojitost. Za zmínku stojí snad akorát detektiv v podání Samuela L. Jacksona. Naopak Julianne Moore nic moc nepředvedla, protože v podstatě celej film akorát brečí. Nutno dodat, že bez nich dvou bych to asi ani nedokoukal. ()

sheilla

Co k tomu napsat. Jednoznacne spatny film, ktery nezaujal ani hudbou ani hereckymi vykony ani reziji a tak bych mohla pokracovat. Jackson odvedl svuj standard, Mooreova byla jak hystericka mura, kterou jsem vetsinu filmu nemohla vystat. Zaver pro me take nebyl nijak prekvapujici, takze je to cista 1*. ()

gudaulin

Jednou večer volá agent Samuelu L. Jacksonovi a nadšeně říká: "Máme tu trefu do černého! Superúspěšný bestseller a v hlavní roli máme potvrzenou Julianne Moore. To nemůže být neúspěch!" U Julianne Moore to probíhalo stejně a hlavním lákadlem byl pochopiteně Samuel L. Jackson. Původní předpoklady se ale minuly s výsledkem. To jediné, co funguje, je charisma S. L. Jacksona, Julianne Moore vkládá do své role nešťastné matky ohromnou energii, ale je otázkou, jestli její nasazení už místy nepřerůstá v přehrávání. Nicméně právě oni dva drží film jakž takž pohromadě. Joe Roth nemá pro tohle skloubení žánrů správný cit a i když se snaží, film takřka nikde nebaví a nefunguje podle divákových představ. Dialogy jsou o něco delší, než by měly být, podobně je na tom i střih. Jako thriller je to předvídatelné a jako psychologické drama mělké a emočně přepálené. Pokud jde o rasový konflikt, viděli jste ho zpracovaný v desítkách filmů přesvědčivěji. Není to úplný průšvih, ale ani film, který by se dal doporučit. Celkový dojem: 45 %. ()

Acrobat

SLJ v typickej charakterovej roly, ktorá mu sedí a zvláda ňou utiahnuť film. Lorenzo je spojenie medzi zvláštnymi svetmi. Bielym a čiernym, ktorý je badateľný len a len v "najväčšej demokracii" . Haha. Netušia prečo je taký pogrom zrazu a netuší to ani divák. Lebo vovedenie do deja nie je len zmätočné, ale aj ťažké a náhodné. Príliš hektické a pomalé vyšetrovanie, ktoré vlastne nikdy sa nevyvinie v klasické postupy, a v momente vstupu Julianne do toho. Myslím si, že otravnejší, hysterickejší, nechutný, odporný psychický výkon ženskej herečky som nevidel. Aby sa rozumelo, herecká stránka je úžasná a presná. No mal som problém pri jej výlevoch so sebaovládaním. Lorenzo to riešil Bohom a dobre robil. Celý snímok je tak miesto akčnosti, thrillerovosti skôr sociálnou drámou s náboženským podtextom. Preto to je z každého rožka troška a z ničoho nič. Hudobná stránka, kamera to všetko je fajn, môže strhnúť, ale v konečnom dôsledku hlavne vzbury, nenávisť pôsobia umelo. Belošskí policajti trochu stranou. Schizofrenický film, ale bavil ma. (videné 10.02.2020, HDrip) ()

Kicune

Tento film mi něčím připomíná oscarový Crash (hlavně svou melancholičností a hudebním doprovodem), však jehož kvalit nedosahuje. Ne že by Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson nebyli výbornými herci, to příběh se vypráví zmateněji než by se slušelo a celý film se bere příliš vážně, až se stává předvídatelným a patetickým. ()

Související novinky

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (více)