Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pcarogers
  **

  Řekl bych, že hlavním problémem filmu je, že nemá jasně definované téma. V popředí se s pravidelností střídá Julianne Moore jako hlavní postižená i podezřelá a revoltující masa lidí z chudinské čtvrti, popř. problematika rasismu. Dějová línie týkající se únosu má opravdu překvapivé vyústění, ba velice realistické a uvěřitelné, leč o žádném velkém finále nemůže být řeč. Ti kdož film přece jen soustředěněji viděli, si jistě všimli několika velice působivých a překvapujících záběrů, většinou s výborným hudebním podkresem. Celý film jsem čekal, jestli to mělo nějaký význam, nakonec se ukázalo, že se jednalo o samoúčelnou kameramanskou onanii, která neměla s filmem v podstatě žádný vztah. Zkrátka, Joe Rotha neznám, ale film jako by natočil právě školu ukončivší talent, který s tvrdým a dobrým vedením možná jednou dobrou filmařinu udělá:-). Zatím nic.(7.6.2010)

 • Djoker
  **

  Samuel dokázal vytáhnout z průseru už mnoho filmů. Tady se mu to podařilo společně s Julianne Moore, která je doslova šílená. Oni jsou však jedinými klady. To úžasné překvapení je lehce prokouknutelné a příliš náročných překážek k němu nevede. Docela jsem se nudil. Konflikty s černou komunitou byly sice dojemné, ale mně to přišlo jen jako prodloužení jednoduchého příběhu, na který by bohatě stačilo 70 minut.(6.6.2010)

 • cab
  **

  Socialni drama si pro sebe ukradli detektiv celici rasove problematice ve svem okresku a byvala fetecka a nynejsi matka, ktera nahlasuje kradez vlastniho auta v nemz byl jeji syn. Pri takovem pribehu a s ackovymu herci v zaloze je nepochopitelne, ze dostaveny vysledek je nad ocekavani tak ubohy. (Julian Moore) dokazuje, ze je jen hystericka jecici nana. 35%(19.9.2007)

 • Radiq
  **

  Julianne Moore mám fakt hodně rád, ale tady byla dost trapná. Jak hrála tu nervní matku, tak všechno furt opakovala, aby vypadala vystresovaná, ale já jsem jí to nežral. Bohužel. Na druhou stranu to aspoň trochu zachraňoval Samuel L. Jackson (standartní výkon) a William Forsythe (ten ani jinak než standartně nehraje, protože má furt skoro stejný role). Příběhově se mi to líbilo jen do té doby, než se tam objevil ten spolek Matky proti Kanadě nebo co to bylo. Ani ty pouliční černošské protesty mi nesedly a cukalo mi u nich oko. Poznal jsem ten barák v tom lesíku Freedomland, protože se objevil už i v nějakým hororu...(28.12.2008)

 • JASON_X
  **

  Freedomland je směsice 1)kriminálního filmu (ačkoliv pachatel je zřejmý už velmi brzy 2)psychologického filmu (jehož psychologičnost však stojí pouze na psychologicky uvěřitelném a emotivním výkonu Julianny Moore a 3)sociologického (pardon, chtěl jsem vlastně napsat sračkoidního) filmu. Julianne Moore hraje naprosto fantasticky a bezpochyby na pět hvězd, Samuel L. Jackson je též standardně dobrý a výborná je i (mně neznámá) Eddie Falco. Ovšem ten omletý leitmotiv o ubližovaných černých a nespravedlivých bílých mi pořádně hnul žlučí. Tohle trapné bělošské sebemrskačství už mi neuvěřitelně leze krkem a vyrábí ze mne postupně regulérního rasistu. Rád bych věděl, jestli si někdo z onoho černošského "Chanova" plného sociálně nepřizpůsobivých primitivů nezasloužil těch pár ran pendrekem na konci...(29.8.2013)