poster

Žena v červeném

 • USA

  The Woman in Red

 • Slovensko

  Žena v červenom

Komedie / Romantický

USA, 1984, 87 min

Režie:

Gene Wilder

Scénář:

Gene Wilder, Jean-Loup Dabadie (původní scénář), Yves Robert (původní scénář)

Kamera:

Fred Schuler

Hudba:

John Morris

Producenti:

Victor Drai

Scénografie:

David L. Snyder

Kostýmy:

Ruth Myers
(další profese)
 • Enšpígl
  ****

  Přesně tak, když chlap uvidí krásnou ženskou ještě ke všemu s vlající sukní směrem nahoru, nezbývá nic jiného než se s ní vyspinkat. To nám všem chlapům je hned jasný. Trošku je tam na obtíž ono neblaze proslulé ženské právo VETA, ale je třeba si i s ním poradit, když zatím nefunguje tzv. zvířecí model příležitostného milování, začínající překvapujícím skokem na samičku.(5.2.2007)

 • otík
  ***

  Vcelku milý filmeček na sobotní podvečer. Bohužel nutno uznat, že zub času si na tomto filmu svou daň vybral a některé scény působí už docela zastarale. Wilder sice svou tradiční postavu zmateného úředníčka zahrál obstojně a Kelly LeBrock je vážně kus, ale ani to nedokáže zakrýt mnohé pochybení autorů. Je škoda, že mnoho scén tak nějak profičí a nevyzní, některé dialogy skončí aniž bychom pochopili podstatu rozhovoru, sem tam scény na sebe moc nenavazují. Ale kdo má Wildera rád, užije si jeho tradiční komedii. Pro mně totální průměr.(9.7.2017)

 • Primavera
  **

  Vo chvíli, ako nečakane prichádzal domov manžel a milenec Gene Wilder s tým s svojím nablblým výrazom premýšľa, čo ďalej, tipla som si - skončí na parapete okna vysoko nad zemou a bude ho zachraňovať celé mesto na čele s požiarnikmi a novinármi. Sakra, tak sa aj stalo. Takže hviezdičky padali a padali ... Že ostali len dve, tak za to vďačí film tomu, že herecký výkon Wildera viem vždy oceniť.(27.3.2010)

 • tomtomtoma
  ***

  Nikdy jsem dobře nerozuměl americké mánii po výrobě filmových předělávek úspěšných evropských komedií. Ten americký způsob zábavy je na mě agresivnější a hloupější a to ve větší míře, než bych si přál. I elegance, která neschází francouzskému Záletníkovi, je zde nedostatkovým zbožím. Na druhou stranu se ze všech sil drží v sedle minimálních dějových odchylek a pobaví, byť ne s tím okouzlujícím šarmem, jako jeho starší bratříček. Hlavní postavou je usedlý a solidní zaměstnanec reklamní agentury Teddy Pierce (příjemný Gene Wilder) v ojedinělém propadnutí lákavého dobrodružství krize středního věku. A protože je na cestě ukojení pudů a instinktů nezkušeným nováčkem bez fantazie, je překvapující jeho zarputilá výdrž. Smyslným lákadlem je atraktivní hvězda nové reklamní kampaně Charlotte (půvabná Kelly LeBrock), která na jedničku plní svoji úlohu a rafinovaně dráždí svou odhalovanou graciézností. Postavou v největším rozporu pocitů je sekretářka Milner (zajímavá Gilda Radner) v natěšeném rozplývání i v poloze nekompromisní ženské pomsty. Z dalších postav: Teddyho velmi dobrý kamarád s pomocnou rukou Buddy (sympatický Charles Grodin), Teddův kamarád se záletnickou zkušeností Joey (Joseph Bologna), Teddyho laskavá manželka Didi (zajímavá Judith Ivey), Teddův kamarád v nerozlučném čtyřlístku Mikey (Michael Huddleston), Teddyho asistent Richard v rozpacích (Kyle T. Heffner), či Teddyho babička Mama Dell (Viola Kates Stimpson). Film neurazí, ale mnohem příjemnější zážitek přináší francouzská předloha.(19.12.2016)

 • Han22
  ****

  Velice příjemná komedie, od které jsem nic nečekal. Respektivě čekal jsem podle názvu a žánru nějaký slaďák, ale protože tu je Gene Wilder, dočkáme se spíše spousty komických situací, navíc Wilder hraje příšernýho smolaře, který se snaží sbalit nádhernou holku, ale neustále mu to něco kazí. Kelly LeBrock je tu krásná a navíc jeden z nejvtěších hitů 80. let I Just Called To Say I Love You od Stevieho Wondera, který se hraje dodnes.(8.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace