Farscape: Mírová operace

(TV film)
  • Česko Mírová operace (více)

Odporné impérium Skerenů zahájilo rozsáhlou válku a Mírové alianci zbývá poslední naděje: poprosit o pomoc astronauta Johna Crichtona z planety Země, který byl při plnění svých povinností vcucnut do galaxie velkou červí dírou. Jeho úkolem je stvořit důležitou zbraň a přivést mírovou rasu do bezpečí dřív, než poslední válka přivodí konec vesmíru. Film vznikl za pomoci nejmodernějších vizuálních efektů a byly pro něj vytvořeny desítky unikátních masek a originálních kostýmů. (oficiální text distributora)

Carter21

Skvěle 3-hodinové zakončeni skvěleho serialu i Aeryn Sun & John Crichton love story. Tvurci si sice moc nelamali hlavu s předešlym dějem jako už mnohokrat během serialu.Z šílene babky Noranti je teď hodna babička.Naopak Sikozu ktera patřila k odboji proti Scarranum je ve filmu nahle jejich špionkou.Trošku mě zklamala mala učast Pilota a jeho pozměněny hlas a to že Rygel nahle tahne z ostatnimi za jeden provaz což byl pro mě po odkoukani 4 sezon skoro nepřijemny nezvyk. Naopak potěšila mě Chiana s novyma kočičima očima a svym krasnym klativym pohybem,prostě asi nejoriginalnějši sci-fi postava vůbec.Cely serial i film viděno naštěsti v originale,a vzkaz pro ty kdo v českem dabingu Dozorce-Peacekeepers přeložili jako Mirotvorce : Harveyho do mozku vam třeba, u Yotze! ()

batik

Oproti seriálu je Peacekeeper Wars jednoznačne slabší. Aj keď záver štvrtej série vlastne nemal byť záver, tak sa k Farscape hodil viacej a preto sa mi zdá PKW vcelku zbytočný. Navyše, by malo ísť o 5. sériu nahustenú do dvoch hodinu a pol dlhých filmov, čo je podľa mňa nezmysel a na filme to jednoznačne vidieť. Fanúšikovia strašne chceli pokračovanie, ale toto, no neviem neviem. Už začiatok a "oživenie" ústrednej dvojice je tak povediac pritiahnuté za vlasy, samozrejme sa dá namietať, že vo Frascape sme už zažili všeličo, ale toto bolo troška moc. Tak isto pôrod, keď žena po pôrode vyzerá troška inak, ale sebeceánky sú zjavne odolnejšie. Dejové zvraty a jednanie postáv nám zostáva, pre nedostatok času, zahalené rúškom tajomstva. Jednoducho tomu chýbala ľahkosť seriálu, dokonca ani dialógy a hlášky neboli také, ako predtým a na tom všetkom bol Farscape postavený. Pre nás, čo sme seriál sledovali v českom jazyku, pôsobila isto rušivo aj zmena dabingu pri takmer všetkých postavách. Asi jediný posun k lepšiemu zaznamenali vizuálne efekty a výprava, aj keď poriadnej vesmírnej bitky sme sa vo Farscape nedočkali, aj keď treba uznať, že záverečná "demonštrácia" sily bol efektná. 60% ()