Píše se rok 1901 a Joanna, mladá a velmi půvabná žena z New Orleans, cestuje do Jižní Ameriky za manželem, kterého nikdy neviděla. Christopher Leiningen je nejmocnějším a nejbohatším mužem v povodí Río Negro. Požívá výsad obvyklých pro náčelníky nejlidnatějších kmenů, samotní domorodci jej uctívají jako božstvo. Jeho hojně plodící plantáže se táhnou v nedozírné dáli a nedohledné šíři. Má všechno, nač si jen vzpomene. Kromě ženy.
Sňatek s Joannou proběhl distančně, komunikace probíhala v dopisech. Její příjezd jej ale rozmrzí a svou nelibost nedovede skrýt jinak než hrubostí. Joanna je jistě krásnější, než si představoval, a má noblesní chování hodné ženy z nejvyšší společnosti, ale před ním už patřila jinému muži, po němž ovdověla. Dřív než stačí ženu poslat zpět, z hlubin pralesa se vynoří nepřítel strašnější než vše dosud poznané. Nepřítel, za nímž se vše, co roste, mění v prach, a z živočichů a lidí zůstávají jen kostry. (dopitak)

Flego

Režisér Byron Haskin nikdy nemal vážne ambície natočiť niečo výnimočného, venoval sa skôr nenáročným projektom a keď sa niečo vyskytlo, bolo to len vďaka producentom. Podobne ako v tomto prípade. Tu však dokázal, že má predsa len talent a jeho dramatické "verbálne" scény mladomanželov sú na slušnej úrovni a posúvajú celý film do vyššieho levelu. ()

dopitak

Během natáčení nebyl zašlápnut jediný brabenec. Film se dělí na dvě části, v té první sledujeme psychologické drama války muže a ženy, kteří chybovali, protože toužili milovat. Ve druhé se vše prudce žánrově stáčí do dobrodružného (s přesahem hororu, kde byl potenciál větší /ohlodané kostry/). Líbilo se mi prostředí, trochu malované, trochu umělé (podle imdb se jen výbuchy mostů točily na Floridě, jinak ateliér) a samozřejmě konstrukce plantážníkova snu - tohle je moje království, tady vládnu, tohle jsem všechno vybudoval - a ty tu chceš co? Naivní detaily ignoruju, protože jako celek mi to fakt sedlo, za což asi nejvíc herecky může skvělý Charlton Heston. ()

Lacike

Nudná romantika s nesympatickým ústredným párom v exotickom prostredí. Hodinu sa tam poriadne nič nedeje a v posledných 20 minútach sa tam začne riešiť hrozba mravcov, ktorý chcú zdevastovať všetko, čo sa im postaví do cesty. V každom ohľade mi ten film pripadal až príliš zastaralý a kto sa teší aspoň na tú epizódku s mravcami, tak nech si pozrie epizódu MacGyvera, ktorý to doslovne ale v lepšom prevedení vykradol. 4/10. ()

T2

Charlton Heston tento krát ako drsný plantážnik to opäť herecky výborné ťahá, príbeh spočiatku dramatický, vypätý, sa postupne zmení na boj o život proti tomu najmenšiemu protivníkovi mravcovi, ale v podobe miliónovej žravej armády, ktorá zlikviduje-zožerie všetko čo má v ceste, poctivý dobrodružný snímok /60%/ ()

Martin741

Reziser Byron Haskin - co ja aspon viem, jakozto laik nedouk a clovek pohrdajuci filmovou teoriou a venujuci sa skor filmovej praxi - nikdy nemal tuzby stat sa svetovou star a natocit nadcasovy film. Svojimi temami sa vzdy drzal skor pri zemi. ONo aj pre CZ a SK konciny je hodne neznamy. V roli drsneho plantaznika sa predstavil Charlton Heston /Ben Hur 1959/ a v roli mladeho dievcata zase Eleanor Parker. Tu sa ale ukazal -ako spravne pise Flego - Haskinsov rezisersky talent. natocene je to fakt kvalitne, tempo nenudi, dialogy su perfektne. Scena s mravcami bola total brutal - a este aj dnes po 60 rokoch u mna vzbudzuje respekt. 79 % ()