Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

Rathalos

Paul Hogan a Linda Kozlowski v hlavnych ulohach tejto podarenej dobrodruznej komedialnej serii,ktora vas pobavi na sto percent,nechyba akcia a humor,nuda urcite nehrozi...:-) ()

BOURQUE

Na začiatku druhej polovici „80“-tky jeden z tých fakt originálnejších a zmysluplnejších komédií. Za úspech môže hlavne Paul Hogan (a jeho geniálne nevinná hra), ktorý pre nás vždy bude „Krokodíl Dundee“. Jednoduché, krátke ale za to zábavné scény nás dokážu aj po toľkých rokoch pobaviť. P.S.: Prekrásna Linda Kozlowski. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Stíba

Dundeeho sem měl vždycky rád. Je to vcelku netypický hrdina a narozdíl od těch všech -manů není tak šíleně "přesuperhrdinovaný" a je to vlastně docela normální chlapík což se mi líbí. ()

Kingjiri

Koukám, že se Dundee dost chválí, mě ale teda nepřišel nijak úžasnej. První část odehrávající se v Austrálii mě hodně nudila. Menší změna přišla v druhý části, když Dundee odjel do New Yorku, kde se projevil jako správnej vidlák. Bylo tu pár hlášek, ale jinak to bylo takový nemastný, neslaný. Prostě taková klasická a příliš neoriginální romantická komedie z osmdesátejch let a dost se divim nominaci scénáře na Oscara. Mimochodem, tak přeslazenej happy-end a tolik radosti cestujících v metru z lásky naprosto neznámejch lidí jsem už dlouho neviděl:) ()

PavelZava

Newyorská reportérka Sue (je to takovej pěknej Kukajdík jako Kamarádka Janík) pro svou reportáž shání informace různě, ptá se Mika kollik mu je : Kolik je vám let ? Nevím. Ptal jsem se jednoho z kmenovej starších kdy jsem se narodil ? Řek mi v létě. Fotografuje domorodce : Neé, mě si nemůžete vyfotit. Éé, promiňte, myslíte, že Vám vezmu duši ? Néé, máte zakrytej objektiv. Dundee vyrovná lehce převahu přítele Richarda v hospodě, peckou, že Richard omdlí s omluvou slovy Neumí pít, chudák malej. Sue se bojí po přepadení v New Yorku a chce, aby Mike odevzdal peněženku s odůvodněním : Má přece nůž. To není nůž, tohle je nůž. ... Kluci se jen bavěj. Je to legrace postavená na kontrastu nádherné australské přírody s New Yorku, dobré gagy, romantika ano . Podle některých záběrů se člověk nediví, že Paul Hogan si Lindu Kozlowski vzal ()

snoodles

Hergot ten je tak dobrej! Úplně z jeho hypnotizování zvířat vlhnu. Ale víc asi z Lindy v plavkách (což jsem nepochopila, neřekla bych, že je to nejvhodnější oblečení k putování mezi krokodýly, nicméně budiž, zadek má fakt luxusní). Čim víc nad tim přemýšlím, tím víc mám pocit, že to je výsměch všem Australanům, a to hodně povedený! Hehehe. Občas bezva fóry, ale celkově tak nějak nuda. ()

tranquill

"Nee, mě si nemůžete vyfotit! .. Promiňte, myslíte, že vám vezmu duši? .. Nee, máte zalrytej objektiv!" Jedna z nejlepších komedií 80. let. Dobrodružství, konverzační humor i trocha romantiky v podání Paula Hogana a krásné Lindy Kozlowski se dají zhlédnout kdykoliv! "Vždycky jsem v pořádku, když jsem s vámi!" ()

kilobyte

První polovina povedená, ale příjezdem do New Yorku ztratí film své kouzlo a už tolik nebaví. Čeští tvůrci by se mohli inspirovat a natočit český remake Kanec Pepa. ()

Razzor_82

"Jo, já a Bůh jsme kolegové.” Hoganova ikonická role svérázného dobrodruha.  Devadesátá léta, doba VHS kazet a další nostalgie jako blázen. Pěkné obrázky z Australské Buše a zatraceně sexy Linda Kozlowski, bože jak já ji tenkrát miloval.  8/10 ()

FeriusParfax

Nenásilný humor charismatického Micka mě velmi bavil. Některé hlášky byly perfektní. Ve zkratce se jedná o kontrast dvou světů. Krásné, klidné a divoké přírody, kde se Mick vyzná. Na druhé straně je přelidněný, chaotický New York, kde si Krokodýl Dundee snaží poradit s každodenními problémy po svém. Na tom je celý film založený a podle mého to skvěle funguje. Dundee mi připomínal přítele, který je ve velkoměstě ještě zmatenější než já. O to víc jsem se nasmála. Musím tentokrát taky pochválit hlavní ženskou postavu, která mi výjimečně byla sympatická. Nejen vzhledem, ale i chováním. ()

jojo-Jozin

Stejné hodnocení jsem dal i lepším filmům, ale já mám tenhle film rád. Asi kvůli tomu australskýmu buranovi, je to moje krevní skupina. ()

waska

Svižná dobrodružná komedie se správným tvrďákem a sympatickou novinářkou. Životní role pro Paula Hogana, kterému role drsného lovce krokodýlů s velkým nožem dokonale sedla. Tuto roli už nikdy nepřekonal, ale krokodýl Dundee mu zůstane navždy. ()

RajAthen

Samozřejmě, že téma není nic světoborného, ale musí se zkrátka uznat, že postava hlavního hrdiny má své nezaměnitelné charisma, stejně jako je "dáma v nesnázích" půvabná. Děj tak příjemně rychle ubíhá a i když všichni víme, jak to skončí, vůbec to nevadí. Přidejte k tomu množství hlášek, "Tohle je nůž?" - "TOHLE je nůž!", a nemůžu jinak, než být všemi deseti pro :) ()

Sign

Tohle je prostě film mého dětství ale to z něj nedělá v mýchj očích nic podprůmněrného proto že jsem to miloval jako malý :-) . Pravě naopak, pokaždé když se na to podívám, připomene mi to moje mladá léta, ale zároveň je to pro mne silný zážitek, hudba je osobně pro mne doslova epická, Hogan je skvělý a film pro mne není něco jako komedie nebo romantický film, nečekal jsem ani po shlédnutí po deseti letech žádnou komediální bombu, je to prostě film jaký je, nejde o něm říct že je průmněrný nebo nudný, nee nic takového, děj je dost zábavný a hezký, Linda přitažlivá a krásná, konec nádherný a zahřívá na srdci, je to prostě krokodýl Dundee ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)