Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

m.a.rtin

Další filmová klasika, na kterou se vždycky rád podívám - tedy alespoň na tu s tím lepším dabingem, mám pocit, že existují minimálně 2 různé. Na 5 hvězdiček to ale dá :-) ()

Felsenberg

Skvělý film, skvělá komedie. Oba hlavní hrdinové musí být sympatičtí každému a jejich sympatie nakonec přerostli ve skutečnou lásku i po natáčení filmu, což dává filmu ještě romantičtější kouzlo. Jinak Mike je borec s koboukem, koženou bundou a největším nožem, jaký kdo ve filmu měl, navíc ležérně schovaným za pasem. "Tak co budeme pít? Dvě vodky s martini. A pro vás Krokodýle? Jo, ty dvě vodky. A pivo. Dík." "Máš oheň kámo? Jasně hochu, tady máš. A peněženku! Miku, dejte mu peněženku! A proč? Má přece nůž! Hehehehe. To není nůž. Tohle je nůž!" ()

Rangifer

Romantická komedie o tom, co je větší divočina, zda australská savana plná hopkajících klokanů a nenažraných krokoušů, nebo Velké Jablko. Není třeba to tady nějak umělecky a dlouze vypisovat o tom, jak to tady kdo jak zahrál, jako film na večer je to plně dostačující. ()

Sofius

Je to překvapivé, ale na rozdíl od mnoha jiných filmů, které postupně zastarávají a zubem času se stávají horšími, tento každým uplynulým rokem od svého vzniku stavá se lepším a lepším, především díky své přirozené bezprostřednosti, kterou už v aktuální tvorbě budete mít problém najít i s lupou. Například scéna, kdy Mick (se svým přímým a ničím nezatíženým přístupem, tím méně s předsudky) si na noblesním společenském večírku není jistý pohlavím postarší konverzační partnerky před ním, ji prostě pro získání jistoty sáhne do rozkroku, ta scéna by dnes v Hollywoodu neprošla ani omylem, přestože tehdy se tomu "všichni smáli" a scéna je pro své zobrazení "naivity venkovského balíka z buše" z jeho pohledu pochopitelná. Tenhle film nečekaně po letech získává body pro svou přirozeně naivní nekorektnost, která kdysi byla chápaná srozumitelnou ve své naturalitě bez jakéhokoliv nánosu falešné přetvářky, kterou ale zúčastnění nevidí, protože ji přivykli a může jim být odhalena pouze pohledem zvenčí ve stylu císařových nových šatů od Hanse Christiána. To, co bylo v době vzniku filmu chápáno naprosto přirozeně, je dnes absolutně nepřijatelné a film tohoto typu už v Hollywoodu nemá za současných podmínek šanci vzniknout. Skvělý oddechový film pro lidi nezatížené falešnou korektností, který kromě svého potenciálu známého i v době vzniku (za což bych dal 4*), nečekaně získává bonusové body svým bezprostředním pomíjením přetvářky (proto 5*). ()

Jirkacek

Australský film Krokodýl Dundee z roku 1986 jsem v dobách komunismu viděl v kině a do dneška si pamatuji, že jsem byl po rozsvícení v sále nadšen. Ovšem vhledem k tomu, co se vyskytovalo v té době na TV obrazovkách nebo v kinech se nebylo až tak čemu divit, což ovšem nijak nesnižuje klady tohoto filmu, který se možná stal prvním, který jsem z produkce protinožců viděl. A hned to byla trefa do černého ! Nechyběl kladný a neohrožený hrdina, který chránil krásnou ženu či zajímavé destinace, o nichž kluk ze socialistického státu mohl jen snít….Tehdy bych dobrodružnou komedii jednoznačně hodnotil pěti cípatými, ale abych napsal zasvěcen komentář a snímek patřičně ocenil, podíval jsem se na něj o 35 let později znovu. Vše začalo seznámením s pěknou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski), ambiciózní reportérkou pracující v New Yorku pro Newsday, která odletěla do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem (Paul Hogan), který přežil útok velkého krokodýla. Když sympatická reportérka přiletěla do Walkabout Creeku, přivítal Mickův partner Walter (John Meillon), s nímž Mick vlastnil malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setkala až v místní hospodě, kde zjistila, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokázal uchvátit tím, jak uměl uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany. Vše zjistila při cestě do džungle, jelikož ji Mick za poplatek vzal na místo, kde se s predátorem střetl. Během putování přírodou si ze Sue neustále utahoval, proto se rozhodla jít dál sama. Když si Sue napouštěla vodu do lahve, napadl ji krokodýl, ale Mick ji naštěstí celou dobu sledoval a predátora zneškodnil. Sue byla Mickovi vděčná a sblížili se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vzala do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět, s čímž dobrodruh souhlasil, i když nikdy předtím nebyl ve městě. Mickovi se New York velmi líbil, hlavně proto, že zde žilo tolik přátelských lidí pohromadě. Zdravil všechny kolemjdoucí, ptal se, z jakého jsou kmene, v hotelu spal pouze na zemi a neustále měl za opaskem svůj velký nůž. Jednoho dne došlo na společnou večeři, které se kromě naší dvojice zúčastnil i šéf reportérky a zároveň její přítel Richard (Mark Blum), který si z Micka dělal srandu, dokud ho Dundee nepraštil. Z nepovedené večeře Mick odešel do baru, kde se výborně bavil a poté potkal prostitutky, kterým lichotil. Další den strávil ve společnosti Sue, která ho začala víc než obdivovat. Vždy sebejistá reportérka v jeho přítomnosti ztrácela svou suverenitu a začala podléhat jeho kouzlu. Cítila, že se do něj zamilovala, jenže právě v tu chvíli Richard veřejně oznámil jejich zasnoubení. Smutný Mike, kterému už pomalu začínaly vadit upjaté způsoby snobské smetánky, se rozhodl odjet. Do konce filmu už zbývalo jen několik posledních minut a jak to dopadlo, to už neprozradím. Naopak vám rád prozradím, že jsem se slušně bavil a musel jsem konstatovat, že ačkoliv od natočení komedie uteklo už tolik desetiletí, tak mu roky neubraly nic z jeho originality a Krokodýl Dundee 1 si dokázal udržet stále svoje kouzlo. Zajímavé bylo srovnání první poloviny filmu v džungli a druhé v USA, které byly tak rozdílné, až byly zajímavé. Nechyběl vtip, sympatičtí hrdinové a happyend, takže za mne velká spokojenost. Suma sumárum, dobrodružný film Krokodýl Dundee ode mne získal čtyři krokodýlí hvězdy ****. () (méně) (více)

Nellaron

Krokodíla Dundeeho som nemal rád ako chlapec a nemám ho rád ani teraz. Ide o zlepenec trápnosti. Dedek v klobúku s maximálne 60kg hmotnosti sa hrá na ťažkého macha a dáva na prdel všetkým gangstrom… Alebo konečná scéna, keď náš neohrozený dedek poskáče všetkým po hlavách a oni sa ešte usmievajú a tlieskajú. Dundee mi vôbec nepripadá hrdinský ani komediálny a ani tá konfrontácia prostredia nevyšla. Jednu hviezdu dávam za Lindu Kozlowski. ()

andy60

Moc mě to neokouzlilo ani v době svého vzniku (tehdy na VHS), natož nyní. Nemá to nijak propracovaný scénář, spíš je to poskládané z jednotlivých epizod - více či méně vtipných, které mají společného jmenovatele: konfrontace dvou protikladných prostředí. ()

GrooteLulu

Krokodýl Dundee je dětská klasika a jeho pokračování je jedním z mála snímků, kdy druhý díl sekunduje, či možná i dokonce převyšuje svým scénářem, napětím a dějem tento první díl... hudba je "Best" :) ()

Black.Condor

Tento film jsem poprvé viděl když jsem jako mlaďoch šel jen tak do kina a bylo mi úplně jedno co tam zrovna budou promítat. Náhodou jsem se trefil. Výborná komedie, perfekt hudba a asi nic co bych vytknul a proto max. hodnocení. ()

Krasnoludek

Původně 5 hvězd, ale bohužel i když komedie stále fajn, tak musím říct, že Linda Kozlowski mě s každým shlédnutím irituje více a více a ten film mi vyloženě kazí. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)