Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Aj po rokoch príjemne zábavný a miestami i vtipný film, ktorý uviedol na obežnú dráhu sympatického Paula Hogana a príťažlivú Lindu Kozlowski. Takmer chýbajúci príbeh je tu nahradený konfrontáciou hrdinov s nezvyčajným prostredím, v ktorom sa dobrovoľne ocitajú. Je to podfarbené dobrou hudbou a peknými zábermi na prírodu v austrálskom buši, takže sa ani nemožno čudovať diváckemu úspechu, ktorý film zožal v dobe svojho uvedenia.(20.5.2011)

Paul Hogan je takovej frajer, že si budete přát ho znát osobně nebo ho aspoň zahlídnout v davu. Na jeho přístupu k...no, ke všemu, je založenej celej film, ať už vraždí ne až zas tak špatnou maketu krokodýla nebo v New Yorku balí děvky, aniž by to tušil. No a mě vážně bavilo ho sledovat, ať dělal cokoliv. Pohodová komedie co netlačí na pilu a obsahuje pár moc dobrejch vtípků. Sedlo mi to.(4.7.2014)

Tak tohle jsou typické americké komedie mého děctví a tak k tomuto i těmuto podobným filmům mám jisté citové pouto. Neznám snad člověka co by tento film ještě neviděl a tak si myslím, že je zbytečné něco o něm vykládat. Jen to, že tehda se opravdu podařilo zkloubit humor s dobrodružstvím a přitom to nevyznělo trapně. Výborná rodinná komedie, na kterou se můžu podívat kdykoli.(15.4.2012)

Komedie z netypickýho prostředí, která baví od začátku do konce. Občas má sice film svoje slabší místa, ale nikdy film neklesne do nudy a i fórky, který jsou známý z jiných podobných filmů jsou tady vtipnější než kdekoliv jinde. Velkou zásluhu na tom má Paul Hogan, který v roli krokodýlího muže exceluje a ještě se na tu postavu dokonale hodí. I další herci jsou dobří, ale pro Hogana je tohle prostě žívotní role(15.3.2006)

Soundtrack Peter Best: 1. Opening Title Theme - Peter Best ,2. Walkabout Bounce ,3. In the Truck ,4. Nice, One, Skippy ,5. Crocodile ,6. Mick Meets New York ,7. G'day ,8. Mad, Bad and Dangerous ,9. Pimp ,10. Oh Richard ,11. Theme from Crocodile Dundee ,12. Overture from Crocodile Dundee ,(10.5.2011)

• - Celosvětový hrubý zisk dosahoval částky 375 mil. USD a to Krokodýlovi vyneslo první místo v žebříčku nejúspěšnějších neamerických filmů. (Trainspotter)

• - Nôž, ktorý používa hlavný hrdina, je v skutočnosti iba hliníková napodobenina. (Jakub225)

• - Hogan sobě a Kenu Sadiemu zaplatil 218 000 dolarů za scénář a 450 000 za svou roli. Cornell na výplatní pásce našel 150 000,-, ačkoliv do filmu vložil větší částku. (Trainspotter)