Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (353)

Vědma 

všechny recenze uživatele

Miluju tento film. Vůbec mi nevadí, že je postaven na obehraném klišé dívky z města v buši a chlapa z buše ve velkoměstě. Je to romantická komedie, u které se opravdu směju a bavím od začátku do konce. Humor není násilný ani pitomý, ale opravdu vychází z konfrontace Mika s dvěma světy, s tím, kde je doma a s neznámým. Je milé, jak si v obou dokáže poradit ..." to není nůž - tohle je nůž. Chlapci se jen baví." A závěr v metru pohladí po duši. Jistě, filmové veledílo to není, ale zase se u něj každých pět minut nedívám na hodinky, uteče jako voda. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ikonický filmy z Austrálie. Mám dojem, že když se řekne Austrálie, vybaví se klokani, opera v Sydney a Krokodýl Dundee. Určitě v Austrálii vznikly umělecky kvalitnější snímky, ale co naplat, krásné exotické prostředí, nádherná Linda, charismatický Paul, uvolněné zábavné dialogy i scény dělají zázraky. Jednu výhradu však přeci jen mám, to co jsem napsal platí absolutně jen na první polovinu, druhá část, když se prostřídá exotické přírodní prostředí Austrálie za velkoměstský život v NY ztrácí na atraktivnosti. Především díky začlenění třetí postavy a tím zdůrazněným romantickým faktorem příběhu, který má v sobě snad všechny možné vztahové klišé. V letňáku s pivem v ruce, ale bude Krodýl Dundee pořad skvělá svěží zábava. ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Jeden z tátových oblíbených filmů. Vyhýbala jsem se mu obloukem, nikdy mě příliš tahle série Krokodýla Dundeeho nelákala. Nyní ho mám ve filmové výzvě od kamarádky, takže nastal čas, abych se na něj také podívala. Paul Hogan je velmi přesvědčivý, hezký postarší drsňák. Linda Kozlowski byla nádherná ženská, zatraceně po ní bych šla i já a navíc umí hrát. Její zamilované pohledy na Dundeeho byli upřímné (i když možná to nebylo jen hraní, že?). Bohužel příběh mi ale nepřišel tolik zajímavý a vtipný, abych dala více hvězdiček. Přistihla jsem se, že při sledování najednou myslím na něco jiného a nesoustředím se na film, což beru jako velké mínus. Mike Dundee mi navíc přišel až příliš naivní v New Yorku, každý normální člověk, by se zadaptoval po pár dnech a došlo by mu, co dělají lehce oblečené holky na ulici. No mám to za sebou, takže za mě lehký průměr. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad na scénář, to se musí nechat. Hogan si to napsal a sám si zahrál hlavní roli, uplně se na tu roli hodil. Je skvělý jak v divočine, tak krásně zmatený ve velkoměstě. Ta divočina je úžasná, krásné prostředí. Parádní mix dobrodružňáku a komedie. Nejraději mám úsek " tomuhle říkáš nůž??" vytasí obrovského žabikucha " tohle je nůž"...:)) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je v tom hodně nostalgie, opravdu hodně nostalgie, ale stejně si myslím, že je to dobrý film, už jen proto, že si herci skvěle sedli (natolik, že se Paul a Linda v roce 1990 vzali, aby se bohužel v roce 2014 rozešli), ale je to i v tom, že je to příjemně drsné, chlapské a přitom dost romantické, aby se to líbilo i ženám. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (39)

  • Při natáčení v New Yorku se městem prohnal hurikán Gloria. (M.B)
  • Zamýšlelo se i o změně názvu; nakonec se jen slovo "Crocodile" objevilo v uvozovkách, aby případné diváky neodradila představa, že je film o krokodýlovi. (Trainspotter)
  • Původně John Cornell s Paulem Hoganem (Mick Dundee) přijeli do USA bez obchodních poradců. Přesvědčili však Paramount k odprodeji práv na americkou distribuci. Studio následně vynaložilo finanční prostředky na propagaci ve stejné výši, jaké byly použity na výrobu. (Trainspotter)

Související novinky

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)

Reklama

Reklama