Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Nadpriemerna komedia podtrhnuta skvelymi hereckymi vykonmi, hudbou a scenarom. Imponuju mi filmy odohravajuce sa v kadejakych zapadakovoch na druhom konci sveta. K zlepseniu dojmov tiez napomaha hlavny protagonista, pre ktoreho je velkomesto jednou vacsou problematickou dedinou :) Spotrebujte na doplnenie energie.(12.7.2009)

V dětství jsem tento film milovala a mám ho moc ráda pořád, je to taková nostalgie. Pro mě ideální kombinace dobrodružné romatické komedie. Obě části filmu - první v australské buši a ve Wakabout Creeku i druhá v New Yorku jsou skvělé a zábavné. Ustředí dvojice je parádní, je na nich vidět, že se měli moc rádi i v reálu. :) Nejlepší jsou Mickovy hlášky jako...Cestovní kancelář ''Nikdy nikdy'' - ''Nikdy s náma nechoďte nebo se nikdy nevrátíte.'', "Jeď po správný straně silnice, ty pelikáne!" nebo ''To není nůž - Tohle je nůž'' :) Musím pochválit taky výbornou hudbu, podle jejichž prvních tónů film okamžitě poznám. Jednoduše na tento filmový hit osmdesátých let o svéráznem australském dobrodruhovi nedám dopustit. :) https://www.youtube.com/watch?v=vb7SFIxiTTQ(4.7.2014)

Jeden z tých lepších variantov na typ komédie 'buran v meste'. Od začiatku sľubuje veľmi príjemnú dobrodružnú jazdu austrálskou bušou, ale keď sa dej presunie do New Yorku, obával som sa zbytočného zosmiešnenia a zromantizovania. Našťastie sa scenár udržal na uzde, čo vidno aj na oscarovej nominácii, dobrodružné chvíľky pokračovali a ani to nebolo príliš presladené. 75%.(9.4.2008)

Městský člověk v divočině, Tarzan v New Yorku - příliš obehraná písnička? Hogan si napsal a sám zahrál postavu drsňáka, jenže zachovává si svěžest a půvab tím, že se nebere moc vážně a je vždy ochotný se v zájmu srandy trošku shodit. Nebojí se přiznat, že legenda dost přeháněla, a právě tím se stává ještě zajímavějším. Dějová linka je pozoruhodně prostá, ale desítky legračních situací a hlášek Hogan prosíval silně kritickým sítem a ponechal jen ty nejlepší. Je to metoda komiků staré školy, vzpomeňme Felixe Holzmanna. Nešetří se půvaby divočiny, romance se nevtírá a řádně vygraduje až na samý závěr, a Peter Best napsal vhodnou a stylovou filmovou hudbu. --- V rámci žánru, co víc bychom si mohli přát?(9.2.2011)

Výborný nápad na scénář, to se musí nechat. Hogan si to napsal a sám si zahrál hlavní roli, uplně se na tu roli hodil. Je skvělý jak v divočine, tak krásně zmatený ve velkoměstě. Ta divočina je úžasná, krásné prostředí. Parádní mix dobrodružňáku a komedie. Nejraději mám úsek " tomuhle říkáš nůž??" vytasí obrovského žabikucha " tohle je nůž"...:))(23.8.2006)

• - Zamýšlelo se i o změně názvu; nakonec se jen slovo Crocodile objevilo v názvu v uvozovkách. (Trainspotter)

• - Scéna se Sue, kterou napadl u vody krokodýl, před kterým ji Dundee zachránil, byla natáčena s modelem za 50 000 austral. dolarů. Původně však tvůrci zamýšleli opravdového, ale to se samozřejmě nelíbilo pojišťovně. (Trainspotter)

• - Hogan sobě a Kenu Sadiemu zaplatil 218 000 dolarů za scénář a 450 000 za svou roli. Cornell na výplatní pásce našel 150 000,-, ačkoliv do filmu vložil větší částku. (Trainspotter)