Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar mam aj na dvojke :-). ______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ David Gulpilil - (Neville Bell) +++ Ritchie Singer - (Con) +++ Maggie Blinco - (Ida) +++ Hudba: Peter Best +++(8.5.2009)

Soundtrack Peter Best: 1. Opening Title Theme - Peter Best ,2. Walkabout Bounce ,3. In the Truck ,4. Nice, One, Skippy ,5. Crocodile ,6. Mick Meets New York ,7. G'day ,8. Mad, Bad and Dangerous ,9. Pimp ,10. Oh Richard ,11. Theme from Crocodile Dundee ,12. Overture from Crocodile Dundee ,(10.5.2011)

Tak tohle jsou typické americké komedie mého děctví a tak k tomuto i těmuto podobným filmům mám jisté citové pouto. Neznám snad člověka co by tento film ještě neviděl a tak si myslím, že je zbytečné něco o něm vykládat. Jen to, že tehda se opravdu podařilo zkloubit humor s dobrodružstvím a přitom to nevyznělo trapně. Výborná rodinná komedie, na kterou se můžu podívat kdykoli.(15.4.2012)

Aj po rokoch príjemne zábavný a miestami i vtipný film, ktorý uviedol na obežnú dráhu sympatického Paula Hogana a príťažlivú Lindu Kozlowski. Takmer chýbajúci príbeh je tu nahradený konfrontáciou hrdinov s nezvyčajným prostredím, v ktorom sa dobrovoľne ocitajú. Je to podfarbené dobrou hudbou a peknými zábermi na prírodu v austrálskom buši, takže sa ani nemožno čudovať diváckemu úspechu, ktorý film zožal v dobe svojho uvedenia.(20.5.2011)

Městský člověk v divočině, Tarzan v New Yorku - příliš obehraná písnička? Hogan si napsal a sám zahrál postavu drsňáka, jenže zachovává si svěžest a půvab tím, že se nebere moc vážně a je vždy ochotný se v zájmu srandy trošku shodit. Nebojí se přiznat, že legenda dost přeháněla, a právě tím se stává ještě zajímavějším. Dějová linka je pozoruhodně prostá, ale desítky legračních situací a hlášek Hogan prosíval silně kritickým sítem a ponechal jen ty nejlepší. Je to metoda komiků staré školy, vzpomeňme Felixe Holzmanna. Nešetří se půvaby divočiny, romance se nevtírá a řádně vygraduje až na samý závěr, a Peter Best napsal vhodnou a stylovou filmovou hudbu. --- V rámci žánru, co víc bychom si mohli přát?(9.2.2011)

• - Zuby na Dundeeho klobouku jsou dovozem z jihovýchodní Asie. (Trainspotter)

• - Hogan sobě a Kenu Sadiemu zaplatil 218 000 dolarů za scénář a 450 000 za svou roli. Cornell na výplatní pásce našel 150 000,-, ačkoliv do filmu vložil větší částku. (Trainspotter)

• - Hogan se během natáčení snažil zůstat ve formě, ale to se mu málem stalo osudným; při zvedání 113 kg težkých činek ho lehce ranila mrtvice. Po rychlém uzdravení v žertu tvrdil, že krevní sraženina zasáhla tu část mozku, kterou stejně nepoužívá. (Trainspotter)