Krokodýl Dundee

• slovenský

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

"Z kterýho si kmene?" Jedna z těch klasik předrevolučních kin, odlehčená, nezávazná, přitom inteligentní zábava s pěknou hudbou a příslovečným závěrem v metru.(10.7.2007)

Milá australská komedie se skvělým hercem Hoganem. :-)) A nakonec to spolu přeci jen dali oba dohromady i mimo plátno...(11.6.2010)

Úžasný film už jen proto, že k němu chovám jakési nostalgické vzpomínky. Vidět v televizi Krokodýla Dundeeho byl svátek z nejsvatějších. Musíme si ovšem uvědomit, že v televizi tenkrát vůbec nic nedávali. Bylo to, jako byste koukali na 24 hodinový monoskop. A najednou bum, dávají Krokodýla Dundee s charismatickým bushmanem s krásnou ženskou po boku, která, ač zhýčkaná, drsného muže si zamiluje. Pozvánka pro všechny kluky, která se neodmítá.(8.7.2011)

Životní role Paula Hogana. Skvělá vtipná dobrodružná komedie s okouzlující Lindou Kozlowskou.(1.12.2007)

Já prostě nemůžu hodnotit jinak, jednak je to zase jedna krásná vzpomínka na můj faganský věk, když jsem vymetal kina za pár flusanců, ano, ano vážení přátelé, ani 7Kč za kino v Týně nad Vltavou není utopie. Tady Mika jsem si střihnul snad 3x , protože pro podobný typy filmu kde je dobrodružství s humorem na zádech a hezkou holku po boku, mám neskutečnou slabost. Hrozně se mě líbila ta první australská část, kdy se film nespolehá jen na stokrát omletý "milí diváci, dáme Vám holku z velkoměsta do bushe a vy se tomu jak se nečape, budete smát až vám budou koule skákat", ne tady je to trošku jinak. Humorným situacím ve "svým" prostředí neujde ani Mike, ale za vůbec nejzábavnější považuju takový ty jemný nenápadný scénky typu "ukaž kolik je hodin" Mike koukne kámošovi rychle na hodinky a pak před Lindou důležitě koukne na sluníčko, težce frajersky zahlásí "je 13:20" a za obdivného Lindina výrazu velefrajersky odchází do džungle. No to sou klučíčí parádičky, který miluju a umím ocenit. Australáci jsou možná zeměpisně protinožci, ale v humoru jsou se mnou totální stejnonožci.(21.6.2011)

• - Zamýšlelo se i o změně názvu; nakonec se jen slovo Crocodile objevilo v názvu v uvozovkách. (Trainspotter)

• - Zuby na Dundeeho klobouku jsou dovozem z jihovýchodní Asie. (Trainspotter)

• - Vrátný v Hotelu Plaza radí Sue špatnou cestu, k Mickovi do metra, zřejmě aby se mihla s pozadím Central Parku. Podle něj šla západně k Columbus Circle, i když nejbližší stanice je hned na východ za rohem. (Trainspotter)