Krokodýl Dundee

Crocodile Dundee

Krokodíl Dundee

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Austrálie, 1986, 92 min

Skvělá komedie, na kterou se lze dívat znovu a znovu i po skoro 20 letech. Některé vtípky jsou nezapomenutelné (jak divoši zjišťujou čas, scénka s kokainem nebo "Jsem v New Yorku na pár dní. Takže se uvidíme."). Mezi krásnou Sue a Krokodýlem Dundee to sympaticky jiskří - celkově zde vůbec nic nechybí. Závěrečná romantická scéna mi vždycky (i po 151 shlédnutí) vhání slzy do očí :)(20.2.2004)

Máš pěknej bourák, z jakýho seš kmene? Chlápácký bushman Paul Hogan, nádherná Linda Kozlowski, jednoduchý, ale laskavý příběh a uvěřitelná romantická linka. V první půli nejdřívě tvůrci vhodí newyorskou novinářku do divočiny, ve druhé pak zálesáka do džungle velkoměsta (tahle část je o dost vtipnější) a namíchají divákům nesmírně zábavnou podívanou, která je dnes již dávno klasikou. Druhý díl má lepší příběh a je v něm i krimi linie, ale i původní Dundee si maximální hodnocení určitě zaslouží.(3.3.2020)

Jóó ten náš [ Majk Dandý ], toho sem měl dycky v oblibě. Na půl hrdina, na půl pohodář, ale dykcy velkej sympaťák. Ve filmu je krásně znázorněna odlišnosti mezi dvě uplně jinýmy Světy. V první třetině krásný pohled do země, kde od pradávna žijí vyznavači [ dydžeridu ], které se line filmem a velice příjemně tak zapadá do této bohapusté a panenské krajiny. Scéna, kdy jde Sue v buši pro vodu, tak tu sem si už jako malej pouštěl velmi častokrát, asi je to tím krokodýlem nebo co. Každopádně tato dívčina Linda Kozlowski se povedla a k Majkovi výborně sedí. Přechod z buše do velkoměsta je též parádní : Tohle je nůž? TOHLE je nůž! :o). No a ten napůl romantickej konec, jojo Krokodýla mám svým způsobem dost rád a dycky se na něj mrknu. Není to žádný velký umění, ale lidi se prostě chtějí bavit...(22.4.2011)

Výborný nápad na scénář, to se musí nechat. Hogan si to napsal a sám si zahrál hlavní roli, uplně se na tu roli hodil. Je skvělý jak v divočine, tak krásně zmatený ve velkoměstě. Ta divočina je úžasná, krásné prostředí. Parádní mix dobrodružňáku a komedie. Nejraději mám úsek " tomuhle říkáš nůž??" vytasí obrovského žabikucha " tohle je nůž"...:))(23.8.2006)

Komedie z netypickýho prostředí, která baví od začátku do konce. Občas má sice film svoje slabší místa, ale nikdy film neklesne do nudy a i fórky, který jsou známý z jiných podobných filmů jsou tady vtipnější než kdekoliv jinde. Velkou zásluhu na tom má Paul Hogan, který v roli krokodýlího muže exceluje a ještě se na tu postavu dokonale hodí. I další herci jsou dobří, ale pro Hogana je tohle prostě žívotní role(15.3.2006)

• - Australské exteriéry se točily v Národním parku Kakadoo v Severním teritoriu. Po uvedení filmu do distribuce se návštěvnost parku zdvojnásobila. (Trainspotter)

• - Skutečný Krokodýl Dundee se jmenoval Arvids Blumenfelds a pocházel z Lotyšska. Jeho přezdívka Dundee je zkomoleninou jeho rodiště, Dundagy. Do Austrálie emigroval a živil se lovem krokodýlů. (MeGab)

• - Film vydělal v Austrálii 100 mil. austral. dolarů za první dva měsíce distribuce; doma tak předčil i E. T.eho, který byl do té doby kasovně nejúspěšnějším. (Trainspotter)