Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

marek29

Klasika mého dětství.. Scéna jak v metru jde po těch hlavách? To je hromada vzpomínek natočených na VHS a pouštěných stále dokola protože se nahrávalo těsně za to :D doma na malé televizce s úhlopříčkou tak 30cm a hloubkou snad ještě víc :) Nutno vidět. Je to nostalgická pohoda ()

Pitryx

Příjemná a oddechová komedie s příjemnými herci a postavičkami. Nikomu to neublíží, jen a jen pobaví. V podstatě jednoduchý děj umožňuje soustředit se na jednotlivé epizodky a nelámat si hlavu ničím jiným. ()

horor2

Romantická komedie, ve které nechybí denní rutina, poznávání nových věcí a závěr, který pohladí všechny romantičky po srdci. Vtipné a zábavné. :-) ()

Plastík

Sami to nevyhledáváme, že bysme si to doma pustili třeba z DVD. Ale když to běží v TV, tak to je vždy trhák, na který se koukáme, a druhý den při opakování klidně znovu. Když tedy neběží "50 x a stále poprvé". To je krapet lepší ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 87%, Audience Score -59% (?) | FDb.cz - 79,2% | Neskutečně zábavná a pohodová jízda, která dokáže vytěžit spoustu gagů, jak z tématu "newyorčanka v australské buši", tak z "australský domorodec v NY" a nám se obě půlky líbili zhruba stejně. I když top scéna je napadení afroameričanem s nožem v městské džungli ;) ..... Dundee je prostě nestárnoucí klasa - no film jsme viděli jako velmi malí, ale ani nevíme jestli celý a navíc jsme si jej vůbec nepamatovali. Každopádně Paul Hogan je ve své roli dokonalý a Mike Dundee je jeden z největších frajerů, kteří se objevili na stříbrném plátně! 80% ()

Nathaniell

Tenhle film vám jasně ukáže, že nejlepší je být tím, kým jste. Protože hrát si na něco zvládnou všichni okolo i bez vás... Nesmrtelná klasika. 5* ()

ostravak30

Krokodýl Dundee je velmi zvláštní film, i s ohledem na své úspěchy. Paul Hogan toho moc nenatočil a proto je snadné říct, že se jedná o jeho nejslavnější roli, Peter Faiman zase natočil jen dva filmy. Totéž se týká scénáristů, kteří toho také moc nenapsali. A přesto přese všechno film zaznamenal mimořádný úspěch. Do té doby totiž jediným pořádným dobrodruhem v USA byl nejspíš Indiana Jones. Mick Dundee tak byl zcela něco nového a austrlaských filmů do amerických kin asi zrovna také moc neproniklo. Přesto si myslím, že o zase tak dobrou komedii nejde. První i druhá půlka včetně konce jsou de facto ustřižené. Dáme americkou holku do buše, kde se bude muset živit brouky a lovit ji budou divoká zvířata po boku domorodého svalovce znalého okolí. Z toho se pár dobrých vtipů vymyslet dá. A pak to obrátíme. Strčíme domorodce z buše do víru velkoměsta a ejhle... Smějeme se tomu, že neumí používat jezdící schody a na zloděje vytáhne velký nůž. A stačí to, i když jich je víc. A co by dělal, kdyby vytáhli bouchačku? Těžko říct. Od počátku je pak jasné, že to ty dva k sobě táhne a že s kravaťákem ona velké štěstí neudělá. Několikrát se políbí, ale tvůrci přece nemohou nechat diváka jen tak bez pochyb a tak ona ještě vzdoruje, že si přítele vezme. Znalý divák už ale tuší. Vždyť o kravaťákovi víme to špatné jen toliko, že je nudný, jinak nám ale není umožněno pohlédnout na více zřetelných vad. I tady ale filmaři neměli moc velkou práci, když konec udělají patetický. Ona si uvědomí koho miluje a běží mu vstříc. A konec. Titulky. Jak jsem psal na začátku, pár vtipů zde je dobrých. Ty ovšem vycházejí čistě z humoru typu Tele Tele, kdy někoho někam strčíme kam nepatří a pak sledujeme, jak si neumí poradit, ale příběh je naprosto chabý, postavy nejsou rozpracované. ()

helrohir

Vo svojej dobe to musela byť skvelá komédia, ale z dnešného pohľadu až tak nefunguje, hlavne ak to človek vidí prvý krát a nie je opojený nostalgiou. Je tu niekoľko zábavných momentov, hlavne pri konfrontácii Dundeeho s veľkomestským životom, a taktiež pár "zľudovených" hlášok, ale ako primárne komediálny film ma až tak nezaujal. Ešte aj úvod v austrálskej buši je fajn, ale neskôr film proste výrazne strácal tempo. Hogan je celkom charizmatický a na Lindu Kozlowski sa pozerá veľmi dobre. 60%. ()

ric

Mám pro tuto sérii slabost. Ten humor mi tady sedí, i když je to v podstatě naivní. Kvalitativně je v tom bohužel sestupná tendence, takže zatím poslední 3. díl má od mě **. ()

sa_kra

Nezábavná komedie o upoceném bushmanovi a městské lady, která se díky vidině top článku trmácí do džungle za vší tou havětí. A nějaký hlas srdce nebo co. ()

moviepill

"Micku, dej mu peněženku. - A proč? - Micku, on má nůž!" - "Hehe... To není nůž. TOHLE je nůž!" Výborná komédia s patinou 80. rokov, pre ktoré mám ja obzvlášť veľkú slabosť... ()

swinevenca

Walkabout Creek - New York, 3:0 (dobrodružná komedie - romantická komedie, 1:0; australská buš - newyorská džungle, 1:0; chlapi sobě - šlapky a snobi, 1:0). ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)