Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tenhle dům je jako stvořen pro malé hnízdečko lásky. Mladá Jane se do něj nastěhuje s velkým nadšením. Ale s tímhle místem není něco v pořádku. Ve čtvrtém patře se v tichosti plíží zlo, které ovládne její strach a které ji denně terorizuje. Kdo má tyto hrůzy na svědomí? Stařenka, se kterou Jane sousedí? S podlomenými koleny se vyděšená dívka brzy dozvídá šokující pravdu, je už ale příliš pozdě... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Terva 

všechny recenze uživatele

Juliette Lewis to je ta osoba, kvůli které jsem si tento film v půjčovně vybral. Nečekám od toho nic extra, ale herecké obsazení je přinejmenším zajímavé. Ve filmu mě vadila ta absence záclon, oni neznají základní věc pro udržení soukromí - divné. V tom baráku čumí každý každému do oken a když náhodou vidí, že ho někdo vidí tak se hned začne schovávat a zatemňovat - jak by každému pomohla obyčejná záclona. CITÁT - Vy štvete mě, já budu štvát vás !!!! Scéna se švihadlem a repro bednou na podlaze je úžasná. Film se zatím vyvíjí velice dobře, pěkné drama, zajímavé zápletky, leč sedmdesátá minuta mě zarazila. Ty polyesterové " fazole " u sousedů - to bylo hodně nepravděpodobné a divné. Ten konec nebyl moc dobře zvládnut a tak místo tří dávám jej dvě hvězdy. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Oni moc dobře věděli, proč do hlavní role obsadit tehdy docela zářivou hvězdu Juliette Lewis. A stejnou pravdou je, že to byla právě ona, která mě k filmu nasměřovala. Naštěstí jsem ke svému překvapení zjistil, že to není jen ona, pro co stojí ten film vidět. Potěšilo mě, že po hodně dlouhé době film podobného typu, u něhož se mi podařilo hodně brzo odhalit zahradníka (tedy vraha). Ve svém žánru a třídě docela slušný zásek, který nevím, proč mi dodnes utíkal a jsem strašně rád, že jsem ho viděl. nejen kvůli Juliette. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Předvídatelné, až to bolelo, a se spoustou nedořečeného. Motivace hlavní záporné postavy mi zůstala utajena, ale psychopati mít motivaci přece nepotřebujou. Doufám. Nicméně atmosféra nebyla špatná - a jakkoli mi nevadí ani myši, ani červi, taky bych jich nemusel mít plnou vanu. A otvor v podlaze mi připomněl Sherlocka Holmese a povídku Strakatý pás (ačkoli mi je jasné, že tvůrci to tak asi nemysleli :-) O bradavky Juliette Lewisové, které to jinak moc neslušelo, lepší průměr. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Zklamání, těšil jsem se na Lewis která ač není moc hezká tak jí mám Od soumraku do úsvitu rád, těšil jsem se i na Hurta kterej je sympatickej a těšil jsem se i na Duvallovou ale tu jsem skoro nepoznal. A ani hudbu od Tylera jsem nezaregistroval, celý se to táhne, není to strašidelný a ten pokus o mysterioznost nevyšla a hlavní záporák byl k smíchu, nic extra. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tajemný starý dům ve městě, pět pater bez výtahu. Jane uvítá příležitost, když po své tetě získá byt, a tak si bude moci vyzkoušet bydlení o samotě. To ovšem nemůže skousnout Greg, její přítel, jenž si myslel, že se nastěhuje k němu do domu na venkově. Jane brzy zjistí, že se dům, a především sousedka ve čtvrtém patře, proti ní spikly. Housenky, červi (přesněji larvy - drátovci), myši. Tuk na schodišti. Explodující dlaždičky! Hrůzy se stupňují a nakonec Jane bojuje o život. Asi většina pozná ještě před koncem, kdo za vším stojí, já tedy alespoň tušení měl. Poslední záběr je vcelku zbytečný, ale pokud snad někdo neuhodl, pak třeba nápovědu uvítá. Lewisová směrem k závěru vypadala, že se skutečně pomátla...slušný výkon. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v americkém New Yorku a v kanadském Saint John. (Terva)

Reklama

Reklama