Čtvrté patro

Scénografie:

Tim Galvin

Kostýmy:

Margaret Mohr

Tenhle film jsem poměrně dlouho sháněl než jsem ho našel někde ke stažení. Na konec se z toho vyklubala docela slušná podívaná. Spoiler- od 35 minuty jsem pojal podezření, že za vším stojí přítel Jane (ten moderátor počasí) a konec mě to myslím potvrdil, nebo se pletu? A motiv? Jednoduchý , aby se Jane nastěhovala k němu a jak to zařídit? Vystrašit jí k smrti ,aby už jí ani nenapadlo bydlet sama. Solidní horor, to hodnocení je poměrně objektivní.(23.6.2015)

• Terva

Juliette Lewis to je ta osoba, kvůli které jsem si tento film v půjčovně vybral. Nečekám od toho nic extra, ale herecké obsazení je přinejmenším zajímavé. Ve filmu mě vadila ta absence záclon, oni neznají základní věc pro udržení soukromí - divné. V tom baráku čumí každý každému do oken a když náhodou vidí, že ho někdo vidí tak se hned začne schovávat a zatemňovat - jak by každému pomohla obyčejná záclona. CITÁT - Vy štvete mě, já budu štvát vás !!!! Scéna se švihadlem a repro bednou na podlaze je úžasná. Film se zatím vyvíjí velice dobře, pěkné drama, zajímavé zápletky, leč sedmdesátá minuta mě zarazila. Ty polyesterové " fazole " u sousedů - to bylo hodně nepravděpodobné a divné. Ten konec nebyl moc dobře zvládnut a tak místo tří dávám jej dvě hvězdy.(19.2.2011)

Co si o filmu myslet? Je to typicky průměrný thriller s prvky hororu, s lepší atmosférou a výbornou Juliette Lewis v hlavní roli. Film na zahnání nudy před spaním, tedy alespoň tak jsem jej "využil" já a fungoval docela dobře. Děj je přímočarý, scénář nepřekypuje nějakou zvlášť vysokou invencí, ale zase ani logickými kiksy. Potěší minirole Tobina Bella, kterého jsem si po zkušenostech z dřívějších rolí dovolil podezřívat jako číslo jedna. Ale to již spoileruji.(30.10.2013)

Předvídatelné, až to bolelo, a se spoustou nedořečeného. Motivace hlavní záporné postavy mi zůstala utajena, ale psychopati mít motivaci přece nepotřebujou. Doufám. Nicméně atmosféra nebyla špatná - a jakkoli mi nevadí ani myši, ani červi, taky bych jich nemusel mít plnou vanu. A otvor v podlaze mi připomněl Sherlocka Holmese a povídku Strakatý pás (ačkoli mi je jasné, že tvůrci to tak asi nemysleli :-) O bradavky Juliette Lewisové, které to jinak moc neslušelo, lepší průměr.(7.5.2013)

Bydlím v panelovém domě na sídlišti, takže o sousedských vztazích vím hodně a mohla bych o nich napsat román, ale rozhodně by nedosáhl hororových rozměrů. Občas se sice přihodí taková menší šarvátka, ale vždycky se to řeší v klidu z očí do očí. Na herečku Juliette Lewis se asi budu muset zaměřit, protože mě začíná zajímat. Kdyby se tenhle film uchopil trošku jinak, byla bych mnohem spokojenější.(14.10.2011)

• - Natáčení probíhalo v americkém New Yorku a v kanadském Saint John. (Terva)