Kód Omega

Omega Code, The

Kód Omega

Dobrodružný / Akční / Drama / Thriller

USA, 1999, 100 min

Náboženskà agitka americké křesťanské TV stanice TBA,která se naštěstí změnila v nechtěnou parodii a tak si ji můžeme užít naplno.Tvůrci neměli ani základní představu o fungování počítačů( stačí klik a nabouráte se kamkoliv),mezinárodních vztazích ( někdo se může klidně prohlásit pánem světa, protože mu z hlavy přestala téct krev), ani o jaderných bombách. Ovšem to největší guilty pleasure je to všudypřítomné slovo ,,Bůh'' nebo ,,Ježíš''.Náboženský podtext je tu tak trapný,že jsem se smál jako o závod.Fanatické představy tvůrců o tom,jak podle nich funguje křesťanství(Modlíš se= jdeš do nebíčka,nevěříš v Boha =umřeš) a Michael York v hlavní roli z toho dělají NEZAPOMENUTELNÝ zážitek!(25.10.2015)

• lennyd

Jak to vypadá, kniha knih, The Bible, ještě nevydala všechna svá tajemství. Minimálně mezi řádky (slovy, písmeny) je zapsána celá historie, současnost i budoucnost lidstva. Multimilionář a politik Alexander Stone (Michael York) neváhá investovat své peníze k tomu, aby byl kód rozluštěn, a mohl jej využít ku svému prospěchu. Pro své dílo získá také experta na mytologii Gillena Lane (Casper Van Dien), miláčka obyčejných lidí - ale ten brzy zjistí o co Stoneovi jde... Původně jsem chtěl dát aspoň tu jednu hvězdičku, ale když vidím jak jste tu všichni hezky jednotní, tak nebudu trhat partu. Na film jsem se docela těšil, protože mám podobné mytologicky-konspirační díla rád, a tento mi na první pohled připomínal vcelku povedené Vykradače hrobek. Jenže první pohled nevydržel dlouho, a přišel pohled druhý, který z filmu udělal slátaninu par excellence. Stupidní příběh bych ještě dokázal překousnou (aneb podobné filmy se občas natáčí), ale to co předváděla před kamerou tato herecká sestava snad nemá obdoby (a přitom některých z herců si hluboce vážím, Michael Ironside, Michael York, Jan Tříska, i ten Casper Van Dien semtam nějakou hereckou pózu dokáže). Vůbec netuším komu co tito výše zmínění dlužili, že se do tohoto nesmyslu dali naverbovat, a ještě víc mne udivuje, že po přečtení scénáře rychle neopustili natáčecí plac. Asi v tom budou ty hypotéky, nebo co...(26.10.2012)

• honajz

Divné je, že po zhruba dvou letech zapomenu, že jsem tenhle film viděl, a pustím si ho znovu... A pak zjišťuji, že jej dobře znám. Pár scén je zajímavých, ale jako celek se to nezapíše do paměti. Zpracování je chudé, špatné střihy a mizerní herci, včetně Třískovy mizerné výslovnosti. Ale zase za pokus aktualizovat Apokalypsu, za zajímavý pokus, proč ne?(18.2.2012)

• Morien

Takovéhle filmy fakt nemám ráda. když jim dám odpad!, připadám si jako hyena, a přitom jsem jimi tak znechucena, že se nejsem ani schopna zvednout, abych dosáhla na ovládač a přepnula na jiný program. A až si budu někdy prohlížet seznam filmů, co jsem viděla, nevzpomenu si na jedinou věc, co se v Kódu Omegy odehrála, takže si ho z hodnocení smažu, protože hodnotit film, který si nepamatuju, a ještě odpadem, no co to je... Jenže já tu hodinu čtyřicet opravdu protrpěla!(20.5.2010)

• Smok

Naozaj som sa na tento film z hľadiska sfilmovanej témy tešil a aj ma zaujíma, ovšem spracovanie je tak lacné, nelogické a televízne, že opätovnú projekciu rázne vylučujem. V podstate sa jedná o takého slabučkého staršieho televízneho bračeka "Šifry mistra Leonarda" s Janom Třískom v úlohe proroka :)(4.11.2009)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (Terva)