poster

Kód Omega

 • USA

  The Omega Code

 • Slovensko

  Kód Omega

Dobrodružný / Akční / Drama / Thriller

USA, 1999, 100 min

 • brasek
  odpad!

  Film vznikol v produkcii najväčšej americkej kresťanskej televíznej stanice TBA - Trinity Broadcasting Network. Pre neočakávaný komerčný úspech filmu Kód Omega v roku 2001 nakrútili aj jeho pokračovanie Megiddo: Kód Omega 2.(oficiální text distributora) - masírovanie mozgov od TBA a označiť tento snímok, že je to komerčný úspech je najväčšia blamáž kinematografie.(21.7.2013)

 • Smok
  *

  Naozaj som sa na tento film z hľadiska sfilmovanej témy tešil a aj ma zaujíma, ovšem spracovanie je tak lacné, nelogické a televízne, že opätovnú projekciu rázne vylučujem. V podstate sa jedná o takého slabučkého staršieho televízneho bračeka "Šifry mistra Leonarda" s Janom Třískom v úlohe proroka :)(4.11.2009)

 • Morien
  odpad!

  Takovéhle filmy fakt nemám ráda. když jim dám odpad!, připadám si jako hyena, a přitom jsem jimi tak znechucena, že se nejsem ani schopna zvednout, abych dosáhla na ovládač a přepnula na jiný program. A až si budu někdy prohlížet seznam filmů, co jsem viděla, nevzpomenu si na jedinou věc, co se v Kódu Omegy odehrála, takže si ho z hodnocení smažu, protože hodnotit film, který si nepamatuju, a ještě odpadem, no co to je... Jenže já tu hodinu čtyřicet opravdu protrpěla!(20.5.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Snímek založený na knize ‘Zjevení’ o kontroverzních biblických kódech popisující vzestup a pád Antikrista. Ne, opravdu něco ve stylu snímku ‘Šifra mistra Leonarda’ se v žádném případě nekoná. Jedná se o jednoduché ryze televizní zpracování bez patřičného napětí, dramatu či nějaké zvláštnosti. Zvláštnost snad jen pro české diváky, neboť je tu česká stopa v podobě herce Jana Třísky v nijak obzvlášť významné roli proroka. Biblické téma bývá většinou dosti složité pro ateisty a tak film snad pochopí jen křesťané, kteří přeci jen různé sounáležitosti související s Biblí znají daleko lépe. Příběh pracuje s určitou biblickou záhadou a také s náboženským fanatismem. Po filmové stránce snad na televizi zpracované přívětivě, ale divácky přeci jen krapet nezáživné.(28.5.2018)

 • lordofrvhp
  *****

  Náboženskà agitka americké křesťanské TV stanice TBA,která se naštěstí změnila v nechtěnou parodii a tak si ji můžeme užít naplno.Tvůrci neměli ani základní představu o fungování počítačů( stačí klik a nabouráte se kamkoliv),mezinárodních vztazích ( někdo se může klidně prohlásit pánem světa, protože mu z hlavy přestala téct krev), ani o jaderných bombách. Ovšem to největší guilty pleasure je to všudypřítomné slovo ,,Bůh'' nebo ,,Ježíš''.Náboženský podtext je tu tak trapný,že jsem se smál jako o závod.Fanatické představy tvůrců o tom,jak podle nich funguje křesťanství(Modlíš se= jdeš do nebíčka,nevěříš v Boha =umřeš) a Michael York v hlavní roli z toho dělají NEZAPOMENUTELNÝ zážitek!(25.10.2015)

 • - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace