poster

Kód Omega

 • USA

  The Omega Code

 • Slovensko

  Kód Omega

Dobrodružný / Akční / Drama / Thriller

USA, 1999, 100 min

 • brasek
  odpad!

  Film vznikol v produkcii najväčšej americkej kresťanskej televíznej stanice TBA - Trinity Broadcasting Network. Pre neočakávaný komerčný úspech filmu Kód Omega v roku 2001 nakrútili aj jeho pokračovanie Megiddo: Kód Omega 2.(oficiální text distributora) - masírovanie mozgov od TBA a označiť tento snímok, že je to komerčný úspech je najväčšia blamáž kinematografie.(21.7.2013)

 • Morien
  odpad!

  Takovéhle filmy fakt nemám ráda. když jim dám odpad!, připadám si jako hyena, a přitom jsem jimi tak znechucena, že se nejsem ani schopna zvednout, abych dosáhla na ovládač a přepnula na jiný program. A až si budu někdy prohlížet seznam filmů, co jsem viděla, nevzpomenu si na jedinou věc, co se v Kódu Omegy odehrála, takže si ho z hodnocení smažu, protože hodnotit film, který si nepamatuju, a ještě odpadem, no co to je... Jenže já tu hodinu čtyřicet opravdu protrpěla!(20.5.2010)

 • lennyd
  odpad!

  Jak to vypadá, kniha knih, The Bible, ještě nevydala všechna svá tajemství. Minimálně mezi řádky (slovy, písmeny) je zapsána celá historie, současnost i budoucnost lidstva. Multimilionář a politik Alexander Stone (Michael York) neváhá investovat své peníze k tomu, aby byl kód rozluštěn, a mohl jej využít ku svému prospěchu. Pro své dílo získá také experta na mytologii Gillena Lane (Casper Van Dien), miláčka obyčejných lidí - ale ten brzy zjistí o co Stoneovi jde... Původně jsem chtěl dát aspoň tu jednu hvězdičku, ale když vidím jak jste tu všichni hezky jednotní, tak nebudu trhat partu. Na film jsem se docela těšil, protože mám podobné mytologicky-konspirační díla rád, a tento mi na první pohled připomínal vcelku povedené Vykradače hrobek. Jenže první pohled nevydržel dlouho, a přišel pohled druhý, který z filmu udělal slátaninu par excellence. Stupidní příběh bych ještě dokázal překousnou (aneb podobné filmy se občas natáčí), ale to co předváděla před kamerou tato herecká sestava snad nemá obdoby (a přitom některých z herců si hluboce vážím, Michael Ironside, Michael York, Jan Tříska, i ten Casper Van Dien semtam nějakou hereckou pózu dokáže). Vůbec netuším komu co tito výše zmínění dlužili, že se do tohoto nesmyslu dali naverbovat, a ještě víc mne udivuje, že po přečtení scénáře rychle neopustili natáčecí plac. Asi v tom budou ty hypotéky, nebo co...(26.10.2012)

 • honajz
  **

  Divné je, že po zhruba dvou letech zapomenu, že jsem tenhle film viděl, a pustím si ho znovu... A pak zjišťuji, že jej dobře znám. Pár scén je zajímavých, ale jako celek se to nezapíše do paměti. Zpracování je chudé, špatné střihy a mizerní herci, včetně Třískovy mizerné výslovnosti. Ale zase za pokus aktualizovat Apokalypsu, za zajímavý pokus, proč ne?(18.2.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Snímek založený na knize ‘Zjevení’ o kontroverzních biblických kódech popisující vzestup a pád Antikrista. Ne, opravdu něco ve stylu snímku ‘Šifra mistra Leonarda’ se v žádném případě nekoná. Jedná se o jednoduché ryze televizní zpracování bez patřičného napětí, dramatu či nějaké zvláštnosti. Zvláštnost snad jen pro české diváky, neboť je tu česká stopa v podobě herce Jana Třísky v nijak obzvlášť významné roli proroka. Biblické téma bývá většinou dosti složité pro ateisty a tak film snad pochopí jen křesťané, kteří přeci jen různé sounáležitosti související s Biblí znají daleko lépe. Příběh pracuje s určitou biblickou záhadou a také s náboženským fanatismem. Po filmové stránce snad na televizi zpracované přívětivě, ale divácky přeci jen krapet nezáživné.(28.5.2018)

 • - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace