Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Existujú skryté biblické proroctvá, ktoré predpovedajú medzné historické udalosti ľudstva. Niektoré z nich sa už odohrali (2. svetová vojna, vražda prezidenta Kennedyho, Vojna z zálive), ďalšie sa ešte len stanú. Majiteľ mediálneho impéria a popredný európsky politik Alexander Stone (MICHAEL YORK) sa snaží odhaliť ďalšie proroctvo o Apokalypse a zneužiť ho. Expert na teológiu a mytológiu Gillen Lane (CASPER VAN DIEN) sa mu v tom snaží zabrániť všetkými prostriedkami. Politik Stone šíri svoju víziu zjednoteného sveta bez vojen, ale Lane tuší, že za jeho slovami o láske, dobročinnosti a mieri sa skrývajú iné, temné zámery. Stone chce extrahovať tajný kód z originálneho textu Tóry. Ten, komu sa podarí rozlúštiť tajný kód, získa nesmiernu tajomnú moc. Ak sa kódu zmocní zločinec, môže to znamenať koniec ľudstva na Zemi. Po smrti svojej matky stratil Lane vieru v Boha a obrátil sa na filozofiu Nového veku, ale teraz musí konať odhaliť a ochrániť všemocné tajomstvo Kódu Omega a zastaviť Alexandra Stona! Netuší, že pritom rozlúšti najväčšie tajomstvo svojho vlastného života a odhalí svoju skutočnú identitu! Cassandru Barrisovú, reportérku televízneho impéria Alexandra Stona, si vo filme Kód Omega zahrala Catherine Oxenbergová, v súkromí manželka hlavného predstaviteľa Caspera Van Diena. Michale Ironside stelesnil Dominica, nájomného hrdloreza v službách Alexandra Stona. V epizódnej úlohe Veštca uvidíme aj Jana Třísku. Film vznikol v produkcii najväčšej americkej kresťanskej televíznej stanice TBA - Trinity Broadcasting Network. Pre neočakávaný komerčný úspech filmu Kód Omega v roku 2001 nakrútili aj jeho pokračovanie Megiddo: Kód Omega 2. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

lennyd odpad!

všechny recenze uživatele

Jak to vypadá, kniha knih, The Bible, ještě nevydala všechna svá tajemství. Minimálně mezi řádky (slovy, písmeny) je zapsána celá historie, současnost i budoucnost lidstva. Multimilionář a politik Alexander Stone (Michael York) neváhá investovat své peníze k tomu, aby byl kód rozluštěn, a mohl jej využít ku svému prospěchu. Pro své dílo získá také experta na mytologii Gillena Lane (Casper Van Dien), miláčka obyčejných lidí - ale ten brzy zjistí o co Stoneovi jde... Původně jsem chtěl dát aspoň tu jednu hvězdičku, ale když vidím jak jste tu všichni hezky jednotní, tak nebudu trhat partu. Na film jsem se docela těšil, protože mám podobné mytologicky-konspirační díla rád, a tento mi na první pohled připomínal vcelku povedené Vykradače hrobek. Jenže první pohled nevydržel dlouho, a přišel pohled druhý, který z filmu udělal slátaninu par excellence. Stupidní příběh bych ještě dokázal překousnou (aneb podobné filmy se občas natáčí), ale to co předváděla před kamerou tato herecká sestava snad nemá obdoby (a přitom některých z herců si hluboce vážím, Michael Ironside, Michael York, Jan Tříska, i ten Casper Van Dien semtam nějakou hereckou pózu dokáže). Vůbec netuším komu co tito výše zmínění dlužili, že se do tohoto nesmyslu dali naverbovat, a ještě víc mne udivuje, že po přečtení scénáře rychle neopustili natáčecí plac. Asi v tom budou ty hypotéky, nebo co... ()

brasek odpad!

všechny recenze uživatele

Film vznikol v produkcii najväčšej americkej kresťanskej televíznej stanice TBA - Trinity Broadcasting Network. Pre neočakávaný komerčný úspech filmu Kód Omega v roku 2001 nakrútili aj jeho pokračovanie Megiddo: Kód Omega 2.(oficiální text distributora) - masírovanie mozgov od TBA a označiť tento snímok, že je to komerčný úspech je najväčšia blamáž kinematografie. ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Naozaj som sa na tento film z hľadiska sfilmovanej témy tešil a aj ma zaujíma, ovšem spracovanie je tak lacné, nelogické a televízne, že opätovnú projekciu rázne vylučujem. V podstate sa jedná o takého slabučkého staršieho televízneho bračeka "Šifry mistra Leonarda" s Janom Třískom v úlohe proroka :) ()

lordofrvhp 

všechny recenze uživatele

Náboženskà agitka americké křesťanské TV stanice TBA,která se naštěstí změnila v nechtěnou parodii a tak si ji můžeme užít naplno.Tvůrci neměli ani základní představu o fungování počítačů( stačí klik a nabouráte se kamkoliv),mezinárodních vztazích ( někdo se může klidně prohlásit pánem světa, protože mu z hlavy přestala téct krev), ani o jaderných bombách. Ovšem to největší guilty pleasure je to všudypřítomné slovo ,,Bůh'' nebo ,,Ježíš''.Náboženský podtext je tu tak trapný,že jsem se smál jako o závod.Fanatické představy tvůrců o tom,jak podle nich funguje křesťanství(Modlíš se= jdeš do nebíčka,nevěříš v Boha =umřeš) a Michael York v hlavní roli z toho dělají NEZAPOMENUTELNÝ zážitek! ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Snímek založený na knize ‘Zjevení’ o kontroverzních biblických kódech popisující vzestup a pád Antikrista. Ne, opravdu něco ve stylu snímku ‘Šifra mistra Leonarda’ se v žádném případě nekoná. Jedná se o jednoduché ryze televizní zpracování bez patřičného napětí, dramatu či nějaké zvláštnosti. Zvláštnost snad jen pro české diváky, neboť je tu česká stopa v podobě herce Jana Třísky v nijak obzvlášť významné roli proroka. Biblické téma bývá většinou dosti složité pro ateisty a tak film snad pochopí jen křesťané, kteří přeci jen různé sounáležitosti související s Biblí znají daleko lépe. Příběh pracuje s určitou biblickou záhadou a také s náboženským fanatismem. Po filmové stránce snad na televizi zpracované přívětivě, ale divácky přeci jen krapet nezáživné. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v americké Kalifornii. (Terva)

Reklama

Reklama