Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Corpsegrinder

Z tohohle mám dost rozporuplný pocity, rozjezd je celkem slibnej jenže to dost sráží nesympatickej hlavní hrdina a jeho nelogický chování, občas to až moc tlačí na melodramatickou pilu a nemůže se to rozhodnout jakým tempem se příběh bude odvíjet. Jeho pomsta navíc neni bůhvíjak efektivní a na to že ho scénář od první minuty vyobrazuje jako nákýho killera tak se několikrát za film změní v neschopnýho blba. Má to ovšem klasický kouzlo korejskýho filmu kdy hraje hezká hudba, postavy se cpou zajímavým jídlem, noční život jede, střelba zní syrově a zamlouvala se mi i konečná myšlenka o tom že vše má svoje následky. K dokonalosti Kimovy pozdější pecky I Saw The Devil to má i tak daleko. ()

Drc

Poměrně zdlouhavé akční drama o asijském tvrďákovi, které se opět snaží přinést pohled na určitou formu pomsty, nebo spíše vyrovnání se s vlastním životem. Možná tak před 10 lety by to bylo něco, ale nyní po tolika obdobných filmech vynikne především ta nesmyslnost a zdlouhavost. ()

Káronoš

Bittersweet life je velmy drsná korejská záležitost. Příběh o pomstě, který je podán naprosto ůžasně. Hl. hrdina Byeong-heon Lee mě očaroval svím charismatem a drsnou povahou, z které šel až strach při jeho kamenných pohledech. Gangsterka trochu jinak, podána strašně "masérsky" a hlavně korejsky. Scéna když Sun-wooa honily a on je tam všechny ohněm popálil a následovně ujel autem byla tak neuvěřitelně hustá, že jsem se musel smát tomu jaký je Sun-wooa BOREC. Až do konce a hlavně na konci byl film naprosto famózní a monolog na začátku a na konci se mistrem a žákem neměl chybu. Když Sun-wooa vzpomínal na hudební zkoušku při které se ponořil do krásy všech tónů a rozplíval se nad nimi, v ten moment mě film opravdu příjemně zasáhl a nemohl sem jinak než dát Ji-un Kimovi 5* za filmovou harmonii a herecký koncert Byeong-heon Lee. Hodnocení: 9/10 ()

Disease

První půlka, kdy se "nic neděje" mě bavila víc, ale klasické easternové střílecí finále také nebylo k zahození. Jako zvláštnost jsem vnímal, že ve filmu o organiozovaném zločinu se objeví střelná zbraň poprvé až po polovině filmu. ()

Nikar

One late autumn night, the disciple awoke crying. So the master asked the disciple, "Did you have a nightmare?" "No." "Did you have a sad dream?" "No," said the disciple. "I had a sweet dream." "Then why are you crying so sadly?" The disciple wiped his tears away and quietly answered, "Because the dream I had can't come true." |65%| ()

woodsman

akcna pecka neuveritelne ako ty korejcania vedia natacat filmy neuveritelna kvalita neskutocne ma tento film bavil najvtipnejsie asi skladanie zbrani kdo z koho sranda a ta stara ze ci jej zas opity :D ()

system

Tak tady je to bez jakehokoliv dalsiho rozmysleni jasnych 5*. A bittersweet life predchazi vyborna povest, takze jsem byl prirozene dost nateseny a opet me dokazali korejci prijemne prekvapit. Citlivy pribeh, prostredi triad, Wooovske rozuzleni, to vse zabalene do nadherneho vizualniho kabatu. ()

Nethar

První moje návštěva u Ji-un Kima. Korejská "gangsterka". Mafiáni si vyřizují účty, hlavně nechtěj naštvat toho nepravého! Drsné scény nebyly tak drsné a machrovské, jak by se mi líbilo, vtipné vsuvky (dva týpci v autě) asi rozchechtají jenom Korejce (což je samo o sobě znepokokující), ale dalo se na to dívat s uspokojením. ()

Santino7

Pozoruhodný ázijský film na tému mafie či tiež oddanosti k nej, avšak v dosť odlišnom štýle, na aký som pri podobne ladeným snímkoch zvyknutý. Celé mi to pripadalo v takom nejakom modernejšom šate. No skrátka iné. Svoju rolu tam okrem iných faktorov jednoznačne zohralo aj to, že kórejskú (vlastne všeobecne ázijskú) kinematografiu mám zmapovanú len veľmi málo, skutočne len zopár filmov. Tým pádom ma každý ďalší v určitom smere prekvapí, pričom to prekvapenie bolo doposiaľ prevažne pozitívne. Odlišná mentalita robí svoje, ukazuje sa to aj vo filmoch - no a mňa to spoznávanie vcelku baví. No vrátim sa k danému filmu ako-takému, nech to nie sú celé iba moje "táraniny" okolo toho. Okrem tej odlišnej mentality, ktorá mala za následok niekoľko pre mňa - a dovolím si povedať tunajšieho diváka obecne, teda minimálne takého, kto s ich kultúrou nie je viac oboznámený - nepochopiteľných situácií, ktoré by som napríklad v amerických (ale aj európskych) snímkoch podobného razenia hľadal zbytočne. Príbeh ako taký síce zložitý nie je a navyše plynie dosť pomaly, napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa pri pozeraní nudil, možno ak chvíľkovo. Celkom ma to vtiahlo, "brutálne" scény tiež zapadli skvelo, no a podobne tak aj tie absurdné scénky (napríklad pri kúpe zbraní). Len keby to bolo na mne, možno by som trošku ubral z tých akčných vsuviek v podobe bitiek, tých bolo na mňa priveľa, trošku kazili atmosféru. Avšak na druhej strane, čo by to bol za film, keby nám neukázali svoju obratnosť v bojových umeniach, to by asi nebolo ono... 4/5 ()

geimz

Atraktívny film so sympatickým hrdinom, no ani kvalitné akčné scény nedokážu vyvážiť fakt, že príbeh s podobnou kostrou som videl už tisíckrát. Na to by potreboval scenár osviežiť niečím vlastným, originálnym. Takto je pravdepodobné, že naň celkom rýchlo zabudnem. ()

kukentipla

O čem to je? Kang udělal několik chyb, neuposlechl jednoduchý rozkaz svého mafianského bosse a navíc se zamiloval do jeho mladé přítelkyně. Tím odstartoval spirálu násilí........ Co já NATO? Pro mě filmový klenot. Akční scény přetékající krví a brutalitou v přímém kontrastu k pannesky čistému vztahu dvou hlavních hrdinů (scéna s lampičkou). Vše pod dohledem a uměleckým umem Byeong-heon Lee, jenž hlavního hrdinu obdařil neskutečnou dávkou charismatu a doslava se krvavě - romanticky prozářil do finále, jenž je podle mě nejlepší filmovou přestřelkou všech dob. Pro mě srdeční záležitost. ()

Furmi

Nech idú všetci "Johnovia Wickovia" a jemu podobné sračky do hajzlu. V žánri one man revenge show sú najväčšími kráľmi Kórejci ! ()

from

"Vzpomínky se nedají vymazat, ať jde o cokoli. Alespoň se dají zametat stopy po lidech, kteří to způsobili." K dokonalosti chybí opravdu málo 98%. ()

honelnik

Korean cinema revisited - 4roky a stovky napozeranych filmov ubrali tomuto masterpiecu pol hviezdicky z povodnych 5*....starnem. Pribeh hrdloreza vzpierajuceho sa dosavadnemu zivotu uz chodi o palicke a ma bradu dlhsiu ako otec Furas (v korejskom filme viac ako kdekolvek inde), ale tato jeho reinkarnacia vdychava teme novy zivot. Dusna bezvychodnost, v ktorej postavy bludia nema konca a nase sny existuju len na to, aby nas nakoniec zrazili na kolena...v tomto svete sa na dobre konce jednoducho nehra. ()

jorgus

nebylo to spatne, ale nejak jsem se s hlavnim hrdinou nemohl ztotznit a neziskal si moje sympatie..:)zaverecny masar byl fajn i cool, ale tentokrat forma zvitezila nad obsahem..jeste trocho propracovanejsi pribeh a trochu emoci a bylo by to za plny pocet:) ()

Gastovski

Asijská gangsterka v trošku odlišnějším kabátě, než jsem zvyklý z americké produkce. Nutno však podotknout, že tento styl se mi moc líbí. Filmy o pomstě mají Korejci v malíku. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008