poster

Mongol - Čingischán

 • český

  Mongol

 • Kazachstán

  Mongol

 • Rusko

  Монгол

  (Rusko)
 • Монғол

 • slovenský

  Mongol - Džingischán

 • anglický

  Mongol: The Rise of Genghis Khan

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Kazachstán / Německo / Mongolsko / Rusko, 2007, 120 min

Režie:

Sergej Bodrov
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Andre3000
  ***

  Čekal jsem velkolepý historický epos, plný bitev s miliony vojáků. Místo toho zde byla závěrečná bitva co nestála za nic a příběh Temudžina byl nezáživná a špatně podpořený tím, že tam nebyla vidět žádná láska k jeho ženě. 40% a to je to ovlivněnou ještě těmi hezkými scenériemi přírody, jinak bych dal i míň.(12.11.2009)

 • Malarkey
  ****

  Byl jsem rád, že jsem se s tímhle filmem setkal. Měl jsem totiž tu možnost vidět příběh z historie z trochu jiného koutu světa, než nám tvůrci filmů většinou nabízí. Mongol je tak opravdu dost zajímavý film. Táhne za sebou svojí vlastní atmosféru, fakt, že film nikam nepospíchá a taky skutečnost, že ve filmu není prakticky žádná bitva. Čingischán je tedy hlavně o životě, o kočování, o způsobu výběru mezi životem a smrtí a skutečností, že Mongolové to nikdy neměli jednoduché. A to ať v jakémkoliv případě, který se jim naskytl. To, že ve filmu ale není prakticky žádná obří masová bitva mu možná ubírá na kvalitě. Na druhou stranu jsem se ale setkal s neuvěřitelnou přírodou, náturou, která je tomuto národu vlastní a nakonec jsem se dostal i před práh samotných mongolských rodin, které mi ukázali způsob kočovného života. Svým způsobem jsem nakonec spokojený byl. Historický velkofilm nemusí být záměrně jen plný akce a i přesto dokáže vcelku pohodlně fungovat. Tedy také v případě, že Vám nevadí dlouhé záběry na přírodu a fakt, že kamera víc mluví obrazem, než herci dialogy.(18.4.2011)

 • brutale
  *

  Keď čítam, niektoré komentáre (aj tvoj smokinko) mám pocit, že sme nesledovali rovnaký titul. Scenár k tomuto "veľko filmu" z hľadiska ucelenosti nemôhol písať jeden človek, ak áno okamžite hospitalizovať... Vizuálna stránka. Čo natočíš na štrkovisku s jedným kopčekom? Mongola!!! Snímka je svojím koloritom tak nezaújimavá, že by kľudne mohla byť čierno-biela... Bojové scény sú trošku lepšie ako v Bathory na čele s oboj - sečným komandom ó džííízas... Z ľútosti, že snímka je Kazachstánsko / Německo / Mongolsko / Ruského pôvodu dávam jednu*. Zlátanec Mongol nemal štastných rodičov, je však narodený v 2007 a bez hanby nám ukazuje ako sa nemajú natáčať historické filmy!!!(7.10.2008)

 • Vojcl
  ***

  Pro historické velkofilmy mám obyčejně slabost, ale tady z toho jsem trochu na vážkách. Na jedné straně překrásná kamera a monumentální výprava, solidně natočené bojové scény a i herecké výkony ve většině případů nejsou na asijské poměry nejhorší. Na straně druhé mi dost vadilo, že když už se tvůrci rozhodly točit příběh o skutečné postavě tak by se měly alespoň trochu držet historických faktů, kromě toho film se vůbec nesoustředí na Čingischánovo vojenské tažení, ale na celkem nezajímavé události z jeho života. Některé motivy zůstavají dost nedořešené a měl jsem z toho prostě takový pocit jako když se to vizuální stránkou snaží zakrýt silné scénáristické nedostatky. Je to velká škoda, protože si myslím že Mongol měl rozhodně na víc...(3.6.2008)

 • Slarque
  ***

  Většinu zachraňuje exotičnost hrdinů i exteriérů a povědomí diváka o tom, co z mladého Temüdžina vyroste. Natočeno je to naprosto profesionálně, ale příběh si tak nějak nahodile skáče od doby, kdy bylo hlavnímu hrdinovi devět let, až po rozhodující bitvu s posledním chánem, který měl šanci mu ve sjednocení Mongolů zabránit. Mezi tím byly mezery, které nebylo čím zaplnit.(4.6.2008)

 • - Snímek "Mongol - Čingischán" byl v roce 2008 nominován na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. (POMO)

 • - Filmování trvalo něco kolem 25 týdnů. Vše bylo natáčeno v Mongolsku. (Musak)

 • - Kromě Japonského herce Tadanobu Asano (Temudžin) a Čínského herce Honglei Sun(Jamukha), byli všichni ostatní herci Mongolové. (Musak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace