Malý toaster

• Československo Odvážný malý toaster (více)

Mile svérázné veselé postavičky a přitažlivé výtvarné zpracování dělají z tohoto výjimečně pěkného filmu krásný zážitek pro každé dítě. Film připomíná velké hollywoodské filmy, ve kterých hrdinové stále musí čelit novým problémům a proto je velmi vzrušující a skutečně silně upoutá vaši pozornost. Nudit se při něm zaručeně nebudou malí ani velcí! Jednoho dne rodina opustí svůj domov a zanechá v něm domácí spotřebiče. Ty ale oživnou a vypraví se do světa najít svého „pána“. Tak začíná nebezpečná, humorná a krásná podívaná o putování domácích spotřebičů do města i na venkov. Po boku nebojácného malého toastera tu kráčí vážný vysavač, zbabělá skříńka, hlučné rádio, rozsvícená lampa a další. Cestou prožívají nevídaná dobrodružství a jsou moc rádi, když nakonec svého „pána“ přece jen najdou. (oficiální text distributora)

pevico

Tak tenhle filmeček jsem měl jako dítě strašně rád, obzvlášť tu pasáž, kde to rádio hraje Elvise.. :o) z nostalgie musim dát 4*, ikdyž je to celkem konina :)) ()

mr.ricky

Jako malý jsem tuto pohádku mohl vidět pořád a dodnes na ní rád vzpomínám. Vždy když jsem byl doma nemocný jsem si pouštěl na videokazetě putování toustovače, lampičky a dalších kamarádů. Zkrátka nezapomenutelný příběh o putování kreslených domácích spotřebičů světem za svými majiteli. Viva touster! ()

K.I.N.G.

Připadalo mi to jakobych se díval na nějaký řadový videofilm nebo co, jelikož všechny detaily byly naprosto odfláklé. Až na kopu věcí příčících se logice to je velice roztomilé a hezké. Doufám, že až budu zase někdy malý, budu si to užívat víc :) ()

L_O_U_S

Je zvláštní porovnávat pocity, jaké jste při jednotlivých scénách zažívali jako dítě a jaké zažíváte teď. Malý toaster mi svého času přišel jako poměrně depresivní animák. Dnes už na mě zapůsobí tak maximálně scény ze skládky s ďábelským elektromagnetem. Zajímavé je taky porovnávat, jakou myšlenkovou stopu film zanechával před lety a jakou dnes. Zatímco kdysi jsem tenhle snímek vnímal prostě jen jako pohádku, dnes už je to antikonzumní poselství daleko čitelnější. Pro každého z nás je totiž daleko snazší koupit si novou konvici než nechat opravit tu starou, o nákupech nepotřebných technologií ani nemluvě (souhlas se strougym). (424.) ()

janek85

Roztomilý, nádherný, pěkně nakreslený příběh. Jak jsem byl malý, tak jsem si to pořád půjčoval v půjčovně, protože mě to tolik bavilo a měl jsem z toho velikou radost. Postavičky jsou do detailu nakreslené, pěkně barevné. Celkový dojem:Je mi hrozně moc líto, že tento kreslený film zmizel z půjčoven, pač mi na něm hodně záleželo. A rád bych se s ním shledal znovu.97% ()

Carlossss

Jééééééééééé.... moje nejoblíbenější VHS-ka, když jsem byl malý! To nemůžu hodnotit míň než za pět!!! Překrásný příběh, sympatické animace, prostě a jednoduše paráda:) ()

Streeper odpad!

Nic jsem od toho neočekávala a nic jsem ani nedostala. Přišlo mi to jako šílená blbost. Český dabing tomu vůbec nepomohl, bylo to uječené, žádná pořádná dějová linka tam nebyla. Rozhodně to nepatří mezi ty pohádky, které by každý měl vidět. ()

zette

Ja si nevybavuji, ze bych tuto pohadku v detstvi nekdy videl a tak jde nostalgie mimo me hodnoceni. Nejake poslani tento animak ma a par scen se povedlo. Toaster a jeho kamaradi z rady podobnych pohadek nijak nevybocuji a dnes je po vsech strankach jen prumerny... ()

E=mc2

Tento film dal vzniknut vsetkym rozpravkam..ktore su dnes hodnotene..omnoho vyssie..A to predovsetkym z produkcie PiXAR Tak sa zobudte...NAjkrajsia rozpravka..ach..jo..ale aj strasidelna..:) ()

T-pack

Podobně jako Králík Roger nebo třeba nekonečný příběh byl Odvážný malý toaster vypálen do mé paměti jako sled obrazů a scén, spíše než ucelené vyprávění. Na tomhle animáku ale bylo zvláštní to, že se mi vybavovaly hlavně scény strašidelné, nemající daleko až k traumatizujícím. Když jsem pak objevil tohle DVD v naší malé kolekci, musel jsem si ho pustit a teď už vím, proč si pamatuju hlavně scény jako obří fousatej ventilátor, elektromagnet, co nahání spotřebiče po celý skládce, nebo místnost plnou rozbitejch zpívajících krámů. Tenhle snímek je neuvěřitelně temnej na to, že je cílenej hlavně na děti. Dysfunkční parta při sobě drží zpravidla jen v momentech ohrožení a ty se střídaj jeden za druhym. Postavy taky nejsou ploché, paradoxně snad až na ten odvážný malý toaster mají celkem propracovanou psychiku a kdyby někdo zkusil udělat kurva temnej remake pro dospělý, kde klidně sem tam nějakej spotřebič fakt zařve, rozhodně by mě něco takovýho lákalo. Právě ta depresivní dospělácká složka rozhádanejch postav nechává Toaster vyniknout a jde o velmi nápadného předchůdce do dokonalosti dotažených Toy Story, tak nápadného, že by se snad měl jmenovat spíš Appliance Story. ()

mirec88

Jedna z klasík môjho detstva. Už som straaaaaašne dlho nevidel túto rozprávku a chcel by som ju vidieť znovu po rokoch... Edit 02.04.2010 - tak konečne som ju videl z lacného DVD, ale žiaľ je tam doslova hnusný nový český dabing. Keby tam aspoň boli české titulky... Ale aj napriek tomu som mal slzy na krajíčku... ()

m.a.t.o.

Je 1. jún 2010 a ja som práve dopozeral tento milý animák, ktorý som dobrých 17-18 rokov nevidel. A spomienky ožili. Objektívne vzaté, na päť hviezd to nie je, ale holt, nostalgia je sviňa :))) ()

Jaro.Krafcik

Rozprávka ktorú som vraj ako maly chlapec pozerával 5x do dňa. Ale vôbec si naň nejako nespomínam. Musel som si pozrieť znovu a ozaj to svoje čaro malo aj po tých rokoch. Ale tých spievajúcich scén tam bolo veľa. Inak ide o zaujímavý animák ktorých je v dnešnej dobe fakt málo. Keď si predstavím že to nerobila ani žiadna veľká spoločnosť ako dreamworks alebo disney. Jednoducho detská klasika ktorá patrí k tým lepším filmom. Hodnotenie s číslom 5.800, ako vyšité. S odstupom času to ale na plný počet nebude. 4* ()

DeathTheKid

Tuto pohádku jsem viděl naposledy tak před 10-12 lety, tedy v 6 letech, ale i tak mohu říct, že byla krásná a já ji měl velmi v oblibě :) Tolik krásných vzpomínek :) ()