Posedlost

• Francie Possession (více)

Anna opustila svého manžela Marka i jejich syna Boba. Mark je rozhodnut vypátrat pravdu a začne svou ženu sledovat. Zprvu si myslí, že je za vším jiný muž. Brzy ale poznává, že Anna našla něco jiného, co miluje a nehodlá se toho vzdát. Její podivné chování a bizarní události naznačují, že jde o něco temného a znepokojivého... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Podle_mne

Famózní herecká záležitost všech zúčastněných, nevšední scénář, režie...z každého žánru něco...tohle je film na který se nezapomíná. ()

sibskyn

Některé filmy jsou ujeté a nevadí mí, když je nepochopím, třeba například filmy od David Lynch nebo Jodorowsky. Ale tohole jsem nepochopil a nasralo mě to a to i přes svoji nádhernou, vizuální stránku. Ze začátku je to uřvané rodinné drama, pak horor a pak totální mýšmaš, u kterého bych ocenil návod na pochopení. ()

Sardinka5

Úplně jsem z toho filmu měla závrať: ty jízdy kamery, mluvení do kamery, neexistuje nic jako objektivní realita, jen náhled do světa šílence. ()

Sopholojong

Len jedno... Isabelle Adjani nie je v tej slavnej scene z opustenej chodby metra ukazkou nejakej Stanislavskej metody, alebo sustredeneho herectva. Je to ukazka realne "trafeneho" cloveka, ktory stratil kontakt s realitou a je okamzite suci na psychiatricke lozko. Cudujem sa nenominacii na Oscara. ()

Lukyna77

Tak jsem se na to vyspal a došlo mi, že je to vlastně zfilmovaná noční můra. Opakující se motivy budí dojem, že to má dávat smysl, jenže smysl není smyslem tohohle filmu. Alespoň ne v tradičním smyslu slova, ne po dějové stránce. Něco v tom ale je. Żuławski prý vycházel ze zkušenosti s vlastním rozvodem...no nechtěl bych být jeho malý děcko v době kdy k tomu došlo, to je jasný. Přiznám se, že nejvyhrocenější scény mě svou přehnaností doháněly ke smíchu (nejvíc metro). Výkony herců jsou fascinující, zároveň souhlasím, že prohnat je plamenometem se často jeví jako prima nápad (jak už tu psal Sarkastic), ale i to je nejspíš záměr. Pro mě nehodnotitelný film, našel bych důvody pro cokoliv - od pěti hvězdiček po odpad, proto se zdržím hlasování. P.S. Pořád to dává větší smysl, než Disneyho Star Wars. ()

StarFsh

To, že sa tento film odohráva v Západnom Berlíne nie je náhoda. Żuławski sa týmto filmom snažil pomstiť svojím "spolusúdruhom", ktorí ho zradili a kvôli ktorím musel emigrovať. Satan je vlastne symbolom socializmu, ktorý napokon na Zemi rozpúta (atómový) Armagedon. Niellova postava je vlastne samotný Żuławski, ktorý sa zrejme pred emigráciou aktívne podieľal na budovaní socializmu - na stvorení zla a teraz sa za to kajá. Že v 80-tých rokoch vznikali propagandistické srajdy, ako bol napr. Rambo ma neprekvapuje. Ale, že sa propaganda objaví aj v tzv. artovom filme ma naozaj NEPRÍJEMNE prekvapilo. ()

Patrik729

Rosemary's Baby meet David Lynch on drugs with Darren Aronofsky on a trip aneb Pakáreň  najväčšieho zrna.  Možno to je choré ale smial som sa jak kokot :D Teda miestami... P.S. Sam Neill tu hraje svoju vlastnú verziu Turka z Vesničky. ()