Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

Hapretor

Musím přiznat, že tady mě Janák dost překvapil. Žádný úplně debilní a úchylný humor - naopak dost dobré a trefné gagy, dialogy ok, duo Vojtěch Kotek-Jiří Mádl překvapivě hraje o dost lépe a ani děj nepokulhává. Mám obavu, že Janáka vyměnili "emzáci". Ale za to jim patří dík. Konečně jsem se párkrát upřímně zasmál a nekroutil jen nevěřícně hlavou. Velkou zásluhu samozřejmě mají i ostatní dost dobří herci. ()

Olík

Stylově žánrová záležitost ala Podfu(c)k s nádechem teenagerské komedie a především po česku. Čím vším by měl filmeček podobného ražení disponovat?: lehce komplikovaná zápletka, černý humor, vychytaný soundtrack, svižné tempo, specifické postavy, čerstvý střih a kamera nebo svérázné dialogy………..no a „pičovole“, to všechno tam bylo – sice tak trochu made in Czech republic, ale bylo. Karel Janák chtěl, Karel Janák zkusil a Karlu Janákovy se celkem slušně zadařilo ()

BeranSon

V rámci českých filmů posledních let to není špatné, vlastně by se dalo říct že je to dokonce dobré, jenomže nad dvě hvězdy prostě jít nemůžu. Šedivé pozlátko filmu ničím nepřidá na průběhu, či dokonce zábavě, pointa filmu se točí kolem jednoho vykutáleného nápadu a potom se jedna složka plánu po druhé pomalu rozpadá až dojde k natahovanému finále, které je překvapivě rychle ukončeno. Pocity z filmu nechávám stranou, mnohem důležitější byli herci a výprava, oboje dvoje se povedlo, i když několik hluchých míst bylo jasně vidět (nebo slyšet? :-)) - 4/10 - ()

burton

Kdo nemá mámu, má Cřestýše. Já mám mámu, ale Chřestýš by byl občas prima odlehčení. Taky bych brala toho psa a naopak mafiána Postráneckýho bych nechtěla doma ani omylem. Takovej nepříjemnej chlap, no řekněte. Jo a ten jeho poskok, kterého hraje pan Rímský, byl ale vostrej co? No ale na drsňáky z Emeriky nemá, to zase ne. Ale na Česko dobrý. Ovšem naprosto luxusní je starosta, to je vážně ňuňuňu, jak nemám Honzíka ráda, tady si u mě moc polepšil. Skvělá muzika. Kluci, dobrý, lepší než Snowborďáci a rozhodně lepší než Rafťáci. Jo a pan Sloup, v roli dědečka, no tak ten je výbornej, nejlepší, kouzelnej. ()

bernajk

Je to docela podarena komedie. Pokud bych to mel srovnavat se Snowboadaky tak je film ponekud splabsi, mene vtipnych hlasek, scenar mohl byl pestrejsi a lepsi. 3,5* ()

Joeey

Děj je sice jeden velký nesmysl, ale některé scény jsou opravdu k popukání, takže pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám Podvraťáci zaručeně zvednou náladu! ()

Jakubik

Váhal jsem mezi odpadem a 1* a nakonec jsem dal jednu a ani nevim proč. Za celou dobu jsem se u filmu nezasmál, nic mě nenadchlo. Naprosto vylízanej příběh, ještě stupidnější rádoby hlášky. Víc už k té hvězdě nedokážu napsat. ()

Ronyk7

Po dvou peckách (Snowboarďáci, Rafťáci) totální propadák. Vtipných okamžiků je zde opravdu pomálu. Vůbec film celkově nedosahuje valné úrovně. 25.04.2007 ()

valheru

Pokud se odprostím od jednoduchosti zápletky, "hraní si na drsné zločince", film docela překvapil. role pana Postráneckého mi přišla spíše směšná než aby mě z něj mrazilo v zádech. ()

chaotic

Václav Postránecký jako mafián? Ale no tak, kdopak by mu to uvěřil? :) Ano snímek si plně zaslouží tři hvězdičky a nějaké plus k tomu, protože mu narozdíl od kvant jiných českých porevolučních filmů chybí tradiční hluché pasáže, jež děj natahují až do morku kostí a dokáže vskutku i pobavit. Obzvláš vyvedená je zvuková stránka jež zase zvedá film o kousek výše. Avšak může mi někdo vysvětlit neduh takřka všech filmů české produkce kde je zavedeno nepsané pravidlo že v něm pokaždé musí být minimálně dvě odhalená prsa a nejlépe i ohambí? :) To je snad proto, aby si český divák "prasák" přišel na své? A já měl za to, že tato módní vlna ustupuje, když už od toho v amerických filmech upustili... ()

salamandrr

Slušně jsem se bavil a hudba taky dobrá, reklama všude kam se člověk podívá, i v titulcích je to vidět, poděkování sponzorům tvoří více než třetinu.Jo takovýhle snímky by se v čechách mohli točit častějc ()

raelz

Já jsem si to docela užil. Asi proto, že ačkoliv jde o přitroublou pubošinu, je to takový nezvyklý druh filmu v českých luzích a hájích. Nebýt postavy Chřestýše, asi bych hodnotil i dvoumi. ()

guri

Neskutocne neuveritelny pribeh, vacsinou otrasne herecke vykony (Postranecky!), pesnicky dobre, hudba (najma v akcnejsich sekvenciach) otrasna, neprehladne divoky strih a odporny modry filter. Skoda casu. Jedna hviezdicka za pesnicky a Madla. ()

Lipi21

30% REŽIE (Karel Janák) : odpad! (pan režisér opět nezklamal) KAMERA (Martin Sácha) : ** SCÉNÁŘ (Karel Jirák, Rudolf Merkner): * (stupidní dialogy, zoufale křečovité pokusy o vtip v každé třetí větě, Kotkovo drsňácké komentování, jedna hvězdička za několik málo povedených vtipů a s ohledem na to, jaké věkové kategorii je film určen) HERCI: ** (druhá hvězdička za pohlednou Emu Jurkovou, Lucii Benešovou a Terezu Voříškovou, jinak některé výkony dost tragické) HUDBA (Miroslav Chyska): ** _______________________________________________________________________________________________ UZNÁVÁM, ŽE PUBLIKUM OD 10 DO 15 LET TENHLE FILM MŮŽE ZAUJMOUT ()

pepa3rd

... triviální zápletka bez valného logického základu tuhle komedii zrovna příliš pohromadě nedrží, ale na druhou stranu, čekal jsem to mnohem, mnohem horší a ono se to jednou přežít dá. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006