• Dudek

Prázdný scénář plný nezajímavých postaviček, na které na ulici nenarazíte nezachraňuje ani ultracool režie, jež si sice půjčuje kde jen může, ale bez jakéhokoli pochopení. Trapná honička a úvodní představování je tak jistým utrpením, oproti kterém už je zbytek jen vcelku příjemným, i když nechutně sterilním překvapením. Občasné záchvěvy trapnosti se dají překousnout a vzhledem k mírně nadprůměrné stopáži naštěstí není problém tenhle pokus o trendy film dokoukat. Pokud si Janák vezme k ruce lepší scénář, naučí se pointovat jednotlivé pokusy o vtípky (ano, to mu opravdu nejde) a přestane lacině kopírovat zahraniční kolegy mohl by možná natočit i něco kloudného.(22.8.2009)

• Ivoshek

Já jsem viděl ledacos, mimo jiné i Festival filmů otrlého diváka 2005 (opravdu). Ale takovouhle sračku si fakt nedokážu vybavit.... Na každém filmu by ale člověk měl najít alespoň dva klady. Zde tedy jsou - za prvé mě pobavili Hrušínský a Sloup (za to je *), za druhé jsem pyšný, že jsem to dokázal dokoukat. A teď zápory - debilní děj, idiotské postavy, rádoby drsné nevtipné dialogy, adorace kriminálního chování, které ale chybí Verhoevenovská nebo Tarantinovská nadsázka, a plejáda prkenných neherců od už známých Mázla s Kokotkem přes rodinu Jandů po prakticky kohokoli, kdo ve filmu je. Nechápu Nebřenského s Postráneckým, asi nebylo na složenky..... K tomu se přidává i product placement - ty firmy si budu pamatovat a nikdy (!!!) už si jejich výrobek/službu nekoupím (Bernard, Pepsi, Mironet, klub Lávka). Last but not least citace z filmu: "A kde mám jako kurva vole toho veterináře jako najít?" "Si vem kurva jako Zlatý stránky, ne pičovole."(28.12.2007)

Trošku se divím tomu, jak špatně dopadl film na CSFD. Proč? Nejlepší výtvor Janáka s Kotkem a Mádlem. Už žádný stříkání a štěrbiny, ale příběh z drsnějšího prostředí, který je plný skvělých hlášek, akce a dějových zvratů. Povedla se i kamera v temnějším stylu. Čert vem okatý playback. Hudba je skvělá, postavy originální, třeba Chřestýš je velice povedený týpek. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.(27.8.2009)

Čekal jsem většinu času stupidní, nenáročnou komedii s několika fórky, které by mě mohly pobavit - a přesně toto tenhle film splnil. K tomu přimícháme bezchybný "bossácký" výkon Václava Postráneckého, výborného opiláckého starostu Jana Hrušínského a celkem v pohodě výkony ostatních, mladších aktérů a máme z toho komedii, na kterou se šlo dívat. Dávám slabší tři hvězdičky, už jen proto, co provedli s tím milým pejskem, ale stále průměrné tři hvězdičky a ne míň.(4.5.2008)

• Malarkey

Karel Janák se rozjel a pokusil se diváka šokovat. Z příjemných i když trochu drzých snowborďáků a rafťáků dokázal udělat přeimidžovaný parchanty, kteří s jejich kapelou Podvraťáci obletují parkety, jenže není každé zlato co se třpytí. Netvrdím, že se to nedalo čekat, ale na druhou stranu Václav Postránecký jako mafián, to by nemusela být taková hovadina ne? Jenže je. Je ještě větší než jsem si vůbec mohl myslet. Ro(c)k podvraťáků je příběhově možná daleko horší jak nějací Experti, dejme tomu. Ten příběh je totiž natolik debilní, že se tomu člověk musí smát. Jenže fakt je, že pár scén na to dělaných zde opravdu je. Sice jich není příliš, ale přesto dokáží pobavit. Za rok natočit dva filmy je slušný výkon, ale natočit dva průměrné až podprůměrné filmy to hraničí spíš s drzostí vnutit divákovi něco, co se mu prostě nemůže líbit. Tak rádobyvtipnědrsný humor jsem snad nikdy neviděl. Nebo možná jo, v předešlých Janákových filmech, jenže tady je to dohnáno až do absolutního extrému. Očekávání bylo nulové, výsledek je očekávaný. Doufám, že už se nedočkám dalších filmů s podobnou tématikou. Máme tu tvýho čokla a mám tady taky svou kudlu a ty vysolíš rovný mega nebo ta kudla pošle tvýho čokla do salámu.(10.11.2007)

• - Michal Beran a Kristýna Nováková-Fuitová si spolu zahráli již jednou, a to v roce 1999 v úspěšném českém filmu Pelíšky (1999). Michal Beran hrál chlapce, rovněž Michala, který byl do role Kristýny Novákové-Fuitové, Jindřišky, nešťastně zamilován. (Terez_Vv)

• - Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)

• - Radek (Martin Písařík) v jedné scéně říká, že dávka, kterou hodlají dát Salingerovu (Václav Postránecký) psu Johnovi, je tak silná, že by uspala i berana. Poté je krátký záběr na Kytku, jehož představitel se jmenuje Michal Beran. (Terez_Vv)