• Jara.Cimrman.jr

"Přepadnout veterinu byla asi pěkná kravina, ale dali jsme předtím tři špeky, tak nám to přišlo geniální." Unášet mafiánovi oblíbeného čoklíka je skvělý nápad. Tedy pokud člověk potřebuje ke štěstí nějaký ten výbuch, terminátora v patách, ožralého starostu v klimatizaci a jedinečného gaunera Chřestýše s plány A až Z. Tahle krimi je zkrátka celkem pitomá, ale jako komedie to chvílemi funguje.(4.6.2016)

• Fr

,,Ten den, kdy to všechno začalo, vypadal úplně hnusně normálně. Ale ve vzduchu už to viselo. Jako když nad váma vysí sopl a chystá se odlepit. Znáte to....." Je fajn, že Janák nikoho nemíní otravovat zdlouhavým vysvětlováním. Nemám problém s tím, jak se tu mluví, ale chybí mi pořádná muzika, která by dala zapomenout na blbej příběh, kterej bohužel není ani moc vtipnej.(16.6.2007)

• MM_Ramone

Milé, mladučké školáčky, poblaznené teenagerky a všetci nenároční, nekritickí, konzumní diváci zbystrite svoju pozornosť. Po tretí krát prichádza do kín osvedčené české coolové duo: Jirka Mádl a Vojtěch KoKotek. Už z nich boli "Snowborďáci", potom zasa "Rafťáci" a teraz spolu hrajú v modernej, gitarovej kapele. Je to však čím ďalej tým horšie. Scenár, kamera, herci, soundtrack, réžia... ide to od desiatich ku piatim. "Ro(c)k podvraťákú" je len vypočítavá, nechutná, komerčná návnada na otupelých divákov, ktorá sa snaží vytrieskať ešte nejaké peniaze zo spolupráce týchto dvoch mladých mamľasov. *(18.7.2010)

• Frajer42

Snímek jsem viděl poměrně dávno. Pamatuji si pouze, že to byla hrozná sračka a ucházející závěrečnou scénku s vycpaným psíkem. Nějak se to točilo kolem rocku, ale je třeba říct, že ten rock stál za lejno, abych byl slušný. Příběh byl o ničem a herecky to bylo také velmi slabé. Vtipu po skromnu. Kdyby tento film nevznikl, tak by pro něj nikdo neplakal. Jedná se o něco jako Snowboarďáci a Rafťáci a je to rovněž špatné. Slabší hvězdička. A to mi nevadí ani Kokotek a ani Mádl.(23.6.2014)

Ro(c)k podvraťáků mě celkem překvapil a to příjemně. Po špatných ohlasech a nevábném námětu jsem čekal nějakou nevtipnou splácaninu, ale Janák nám naservíroval opět nenáročnou zábavu, při které nemusíte přemýšlet. V této neoficiální trilogii Snowboarďáci-Rafťáci-Podvraťáci svou koncepcí ovšem vybočuje, je tu dvojice Kotek-Mádl, ale už v početnější skupině a zápletka se netočí jenom kolem získání "roštěnek", ale zato tu je jakási krimi zápletka točící se okolo psa gangstera v podání V. Postráneckého. Je vidět, že se Janák taky více stylizoval, ať už předváděním postav nebo celkově stylem nasnímání, atmosférou a hudbou. Suma sumárum tu máme nejslabší díl "trilogie" a nepovedený pokus inspirace od britských akčních filmů, přesto jsem se ale poměrně bavil.(30.1.2008)

• - Radek (Martin Písařík) v jedné scéně říká, že dávka, kterou hodlají dát Salingerovu (Václav Postránecký) psu Johnovi, je tak silná, že by uspala i berana. Poté je krátký záběr na Kytku, jehož představitel se jmenuje Michal Beran. (Terez_Vv)

• - Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Radek (Martin Písařík) vstává, hraje Evropa 2 Ranní show. Ta však začíná v 6 hodin, nikoliv v 5, kdy Radek vstal. (Skarface)