Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

Trailer

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Obraz 4/10/// PLUS: opět spolu Mádl a Kotek plus Písařík, Beran a Nováková, potěší také Predrag Bjelac a v záporných rolích Pavel Rýmský a Václav Postránecký, jako crazy gangsterka to trochu funguje a je to zábavná skoro až parodie na žánr MÍNUS: jako hudební film to nefunguje, hudba nehraje prim, navíc nespadá do mého oblíbeného žánru, občas to je takové hloupoučké a nemá to úplně tah na branku, obraz ač z DVD byl dost špatný/// Shrnutí: Na tenhle kousek jsem se těšil víc jak 15 let. V kině jsem ho minul, takže už dnes neocením dvojici Kotek a Mádl, tak, jako bych to udělal předtím. O to víc potěší herci, kteří se za svoji kariéru tolik neprosadili. Bavil jsem se, občas jsem se i zasmál. Je to přestřelené, nelogické, není to ani trochu uvěřitelné, ale nenudil jsem se. Vycpaný pejsek se fakt (ne)povedl./// Celkem 59%/// ()

Tosim

Další snímek z letošní řádky, ehm, tedy, pořádně dlouhé a šedivé ŘADY... Ta zápletka s čoklem je dost natahovaná, i když hlavně Mádl se snaží...je taky z herců nejlepší. Nejvíc komických momentů má ale paradoxně na svědomí postava starosty v podání Jana Hrušínského, na němž je opravdu VIDĚT, že si natáčení užíval. Kdyby tam on nebyl, nevím, nevím... ()

Chrustyn

No, musim uznat, že mě to celkem překvapilo. Čekal jsem trapnou blbost ale bylo to celkem koukatelný. Rozhodně to není nějaký trhák nebo tak ale občas jsem se i pousmál (vypreparovanej pes neměl chybu) a to už je co říct. Škoda, že se film až moc často tváří jako cool podívaná i když mu to moc nejde (gangsteři mají ve většině případu uspávací šipky než opravdový bouchačky). ()

Pepinec

Kdyby se název filmu upravil na Sezonu podvraťáků a děj se přemístil do naší ulice, mohl by z toho být zajímavý dokument o nevychovaných paničkách a rozmazlených psech. Mám ale pocit, že ani jedno se nestane, takže mi nezbývá než stroze a odevzdaně napsat, že takhle je to další z řady "cool teenagerovských komedií", které svou vyrovnaností připomínají nálady žen v menstruaci a nápady kluků v pubertě. ()

kingik

Pobavil jsem se u party čtyř troubů, co mají rádi rock a tak nějak se zapletou s podsvětím. Když se tenhle film má brát vážně, tak pochopitelně selže, ale vždyť to byla odvázaná sranda plná trapných a méně trapných gagů a dokonce i velmi dobrých gagů. To rozpětí tady bylo široké. Jasně, na Mádla v nemožném outfitu nepoletí každá ženská, Kotkovi jeho dredaře a zpěv taky nesežerete a Rímský jako český Terminátor je zbytečně ultradrsný, ale mě to bavilo, protože se cílilo na diváka a oproti americkým komediím mně tohle bylo mnohem bližší. Hrušínský jako ožralec přidal pár gagů navíc, pak to bylo celkem nápadité, Klára Jandová to ozdobila a Postránecký jen tak zlehka přehrával. Janák je náhodou dobrý režisér, nabídl příběh, který v naší kinematografii až tak k vidění není, respektive nemá žádné zastoupení. Nečekal jsem od filmu nějakou myšlenkovou složitost, ale především vtipnou zábavu a ta se dostavila. A je mně úplně buřt, jestli se tady ten film líbil, nebo ne. Mně se zase nelíbí ty vychvalované bulharské, jihokorejské a indonéské "skvosty" a další šílenosti, co se ocitly v červených číslech nedopatřením, stejně jako tenhle film skončil bez vysvětlení v podprůměru. 80% ()

• Poté, co veterinář prohlédne Johna, dá si stetoskop okolo krku. O chvíli později máš však stetoskop opět v uších. (Skarface)
  • Šárka (Kristýna Nováková) na začátku filmu jezdí žlutým autem, které v průběhu filmu exploduje. Přesto však poté není schopna natankovat dodávku podvraťáků. (Apolskis)

Související novinky

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)