Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

Trailer

Arsenal83

Mádl v úlohe najväčšieho zvodcu všetkých čias, Kotek v parochni a ponižujúce ženské roly. Príbehovo nezaujímavé, z takmer detektívky je postupne výplach. Toto nemôže osloviť ani mladých, ani dospelých divákov. Natočené len preto, aby sa udržala zárobková vlna tiahnuca sa od Snowborďákov. Najhorší film, kde sa objavila dvojica Mádl - Kotek. ()

JayZak

Ro(c)k podvraťáků mě celkem překvapil a to příjemně. Po špatných ohlasech a nevábném námětu jsem čekal nějakou nevtipnou splácaninu, ale Janák nám naservíroval opět nenáročnou zábavu, při které nemusíte přemýšlet. V této neoficiální trilogii Snowboarďáci-Rafťáci-Podvraťáci svou koncepcí ovšem vybočuje, je tu dvojice Kotek-Mádl, ale už v početnější skupině a zápletka se netočí jenom kolem získání "roštěnek", ale zato tu je jakási krimi zápletka točící se okolo psa gangstera v podání V. Postráneckého. Je vidět, že se Janák taky více stylizoval, ať už předváděním postav nebo celkově stylem nasnímání, atmosférou a hudbou. Suma sumárum tu máme nejslabší díl "trilogie" a nepovedený pokus inspirace od britských akčních filmů, přesto jsem se ale poměrně bavil. ()

SOLOM.

Smůlou pro tento film je to, že hlavně Kotek a bohužel už i Mádl jsou tu víceméně dost ubozí a mnohem lépe z toho vyšli jejich dva kolegové. Za největšího ocasa celého filmu však považuji Hrušínského, který tohle fakt neměl zapotřebí. Jinak co se týká té krimi-gangsterské zápletky, tak Postránecký z toho každopádně vyšel jako vítěz. On a ten vycpaný „pes“ z toho vyšli jako úplní vítězové. Jinak tak trošku bída, občas okořeněná troškou humoru a samozřejmě spoustou vulgarit… ()

spaceboyCZ

Jak si vysvetlit, ze z celeho kina se nejvice smala nase ctverice? Mame odlisny smysl pro humor nez ti zbyvajici? Ne, zhuleni jsme opravdu nebyli. Je fakt, ze Podvrataci maji par hluchych mist, na druhou stranu mnoho hlasek bude mezi teenagery znamo jeste hodne dlouho. Z cele "trilogie" bych Podvrataky zaradil nekde mezi Raftaky a Snowboardaky, pricemz Raftaci jasne vedou... ()

Hrabka

Poprvé mi to přišlo celkem hloupý, bylo to asi tím, že jsem děj příliš nevnímal. Podruhé se mi to zdálo ještě hloupější, ale zase na druhou stranu jsem se pobavil víc než poprvé. V duelu Kotek x Mádl u mě vždy vyhrával Jiří Mádl, který je velmi osobitý a má svůj styl. Naopak Kotka moc nemusím, hraje dle mého názoru hodně špatně a i ten jeho výraz mně už leze krkem. Zbytek party byl poskládán slušně a Postránecký v úloze zlého bohatého týpka zabodoval. Děj je sice hodně tupý, ale ve filmu se nám naskytne mnoho příležitostí pro zasmání nebo alespoň pousmání. :-) 45% ()

• Radek (Martin Písařík) v jedné scéně říká, že dávka, kterou hodlají dát Salingerovu (Václav Postránecký) psu Johnovi, je tak silná, že by uspala i berana. Poté je krátký záběr na Kytku, jehož představitel se jmenuje Michal Beran. (Terez_Vv)
  • Karel Janák přiznal, že se při psaní scénáře nechal inspirovat klasikou od Guye Ritchieho Podfu(c)k (2000). Jeden z odkazů nalezneme už v samotném názvu v podobě písmena C v závorkách. Postava zabijáka Igora (Pavel Rímský) také ve filmu používá stejnou zbraň jako zabiják z filmu Podfu(c)k ztvárněný Vinnie Jonesem, a to Desert Eagle .50. (LucasAbelle)
  • Když jdou kluci do nahrávacího studia, Márty (Jiří Mádl) nese jeden buben, ale když jsou zpátky nese bubny dva. (TheSlezy)

Související novinky

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)