• imf

Aura komerčního spasitele české filmové scény se hlasitě trhá na kusy. Karel Janák odkormidloval z vyhřátého žánru teenagerských komedií, pokusil se o něco komplexnějšího a selhal na všech frontách. Mizerný a místy až naivní scénář, unylá stylizace, která často spadne do sebeparodie, to všechno jsou důkazy toho, že český Podfu(c)k je pouhým zbožným přáním. A pokud ho někdo někdy naplní, rozhodně to nebude Janák. Na to mu chybí odvaha experimentovat, režisérský talent na akčnější scény a především asi tak miliarda scenáristických buněk. Nic proti Snowboarďákům a Rafťákům, je to velmi stravitelný žánrový průměr, který české scéně rozhodně prospěl. Ro(c)k podvraťáků je ale krokem zpět a návratem do zástupu nevýrazných titulů, po kterých pár kilometrů za Cínovcem něštěkne ani pes. (50%)(26.10.2006)

Copak si nikdo nevšiml, že Janák zcela zřetelně a okatě natočil špatný brakový film, který se tváří jako rádoby cool podívaná?:-) Vůbec jsem nepobral, o co tam šlo, proč to tak skáče, a co mělo jako být vtipné?! To se mi stává jen u béček. takže kloubouk dolu. Hvězda navíc za Mádla našňupaného koksem a jeho tátu tahající zásobník Postráneckému z pistole.(21.3.2007)

• Fr

,,Ten den, kdy to všechno začalo, vypadal úplně hnusně normálně. Ale ve vzduchu už to viselo. Jako když nad váma vysí sopl a chystá se odlepit. Znáte to....." Je fajn, že Janák nikoho nemíní otravovat zdlouhavým vysvětlováním. Nemám problém s tím, jak se tu mluví, ale chybí mi pořádná muzika, která by dala zapomenout na blbej příběh, kterej bohužel není ani moc vtipnej.(16.6.2007)

• Hakha

Tento film mě nepotěšil, je to spíše kopírování už tak známé písničky bez špetky něčeho nového. Největší slabinu vidím na Václavovy Postráneckém, jež se role mafiána zhostil velice špatně. Václava Postráneckého mám rád, je to příjemný herec, který se nehodí do role chladnokrevných mafiánů. Také velkým problémem je scénář a jediné, co utáhlo tento film je Mádl, Kotek a pěkné slečny. Sice o nudě bych mluvit nemohl, ale to je asi tím, jak jsem byl ve střehu jaká další hloupůstka se ve filmu objeví(terminátor apod). Byl jsem překvapen, že film trval 104 minut, ale myslel jsem, že to byl 3 hodinový snímek. Mé hodnocení jedna hvězdička...(22.9.2007)

• Vojcl

Karel Janák si naložil na záda příliš těžký úkol a pokus o Podfu(c)k po česku mu rozhodně nevyšel, spíš mi to připadalo jako třetí díl Kamaráda do deště. Je chvályhodné, že tentokrát zabrousil do jiného žánru (však také třetí film o dvou manících, co se snaží "zasunout" by byl už vrcholem trapnosti), ovšem scénář je opět jen směsicí nereálných komických scén, kdy pár dobrých vtípků (skoro všechny sekvence s Janem Hrušínským) střídá řada velmi špatných. Příště by to chtělo více originálních nápadů, než jen spoléhat na rychlý střih a rádoby cool hlášky. Ústřední čtveřice byla navíc parta takových nýmandů, že jim divák ani nemůže přát šťastný konec.(14.3.2011)

• - Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)

• - Poté, co veterinář prohlédne Johna, dá si stetoskop okolo krku. O chvíli později máš však stetoskop opět v uších. (Skarface)

• - K filmu vznikla i stejnojmenná počítačová hra a knížka. (HappySmile)