• prsvl

Mně osobně se to líbilo. Jediná výtka se týka nepřirozenosti kapely a koncertů a hlavně toho, že kluci měli hardcore punkovou image a přitom hráli obyčejný rock. Nevadilo by mi to kdybych se v této scéně nepohyboval a nevěděl jak to chodí, ale takhle musím jen říct že člověk (M.Písařík) který má v pokoji plakát Ignite, H2O a na mikině kapelu With Honor (plus V.Kotek se svojí nášivkou kapely Doom), by na koncertě sponzorovaném Evropou 2 nikdy nehrál:) a hlavně, jak už jsem naznačil, by nehráli takový hudební styl jaký tam hrajía celkově by se chovali asi trošku jinak. Tohle jsem řekl i panu Janákovi a společně jsme to prodiskutovali. Otázkou je, zda-li by to pro nejširší veřejnost s tím co chtěl režisér Janák vyjádřit šlo udělat jinak. Nejspíše však jo (třeba tam onu hardcore image tak necpat). Nebýt tohoto vykrádání subkultury, aniž by o ní něco věděli a oné nepřirozenosti "hudebního branže" by to bylo na víc. --- Po druhém shlídnutí o dva roky později musim říct, že je to celkem blbost a už se mi to tolik nelíbilo.(24.10.2006)

Hrát rock, o nic jiného se nestarat. Neřešit peníze a práci. Mít jedinou starost: které fanynky pozvat po koncertě do šatny. Prostě jen mlátit do kytary. To je sen každé začínající kapely, ale málokomu se vyplní. A když ano, tak může selhat technika… Musím říct, že Snowboarďáky a Rafťáky zrovna nemusím, takže jsme od Ro(c)ku Podvraťáků nečekal vůbec nic a možná právě proto jsem toho dostal celkem dost a celkem slušně se bavil. Jasně že Karel Janák není Guy Ritchie a tohle se nevyrovná Podfu(c)ku, na který je již odkazováno v názvu ozávorkovaným céčkem. Přesto film nabízí pár slušných hlášek a komických situací (bodyguard s klobásou, házení psa oknem, vystrašený mafián, který jede prvně mhd atd.) Příběh je dost natahovaný, takže vám ke konci některé zvraty už možná polezou krkem, ale to jsem společně s několika nevýraznými herci, chaotickým střihem a otravným filtrem docela ochotně zkousl, protože tímto filmem se v rybníčku Česká kinematografie objevil nový druh kapra a třeba se jednoho dne dočkáme čistokrevného akčňáku z českých luhů a hájů.(2.11.2007)

• Phobia

Přiznávám, viděla jsem jen kousek, než jsem usoudila, že sledovat dál by bylo trestuhodné mrhání časem. Nevím, co bych na tuhle... tohle... tenhle... výplod říkala, být ve věku cílové skupiny (cca 14-16 let?), ale jako starší model můžu hodnotit jedině vulgárními výrazy, tak radši neřeknu nic. Hvězdičku tradičně ponechávám na vrub možnosti, že třeba úplně všechno nebylo až tolik ubohé, jako spatřený seg(rc)ment filmu. 0 - 29%(25.5.2010)

• SOLOM.

Smůlou pro tento film je to, že hlavně Kotek a bohužel už i Mádl jsou tu víceméně dost ubozí a mnohem lépe z toho vyšli jejich dva kolegové. Za největšího ocasa celého filmu však považuji Hrušínského, který tohle fakt neměl zapotřebí. Jinak co se týká té krimi-gangsterské zápletky, tak Postránecký z toho každopádně vyšel jako vítěz. On a ten vycpaný „pes“ z toho vyšli jako úplní vítězové. Jinak tak trošku bída, občas okořeněná troškou humoru a samozřejmě spoustou vulgarit…(13.4.2018)

• imf

Aura komerčního spasitele české filmové scény se hlasitě trhá na kusy. Karel Janák odkormidloval z vyhřátého žánru teenagerských komedií, pokusil se o něco komplexnějšího a selhal na všech frontách. Mizerný a místy až naivní scénář, unylá stylizace, která často spadne do sebeparodie, to všechno jsou důkazy toho, že český Podfu(c)k je pouhým zbožným přáním. A pokud ho někdo někdy naplní, rozhodně to nebude Janák. Na to mu chybí odvaha experimentovat, režisérský talent na akčnější scény a především asi tak miliarda scenáristických buněk. Nic proti Snowboarďákům a Rafťákům, je to velmi stravitelný žánrový průměr, který české scéně rozhodně prospěl. Ro(c)k podvraťáků je ale krokem zpět a návratem do zástupu nevýrazných titulů, po kterých pár kilometrů za Cínovcem něštěkne ani pes. (50%)(26.10.2006)

• - K filmu vznikla i stejnojmenná počítačová hra a knížka. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Radek (Martin Písařík) vstává, hraje Evropa 2 Ranní show. Ta však začíná v 6 hodin, nikoliv v 5, kdy Radek vstal. (Skarface)

• - Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)