Nastala chyba při přehrávání videa.
  • Vitason
    ****

    Hrát rock, o nic jiného se nestarat. Neřešit peníze a práci. Mít jedinou starost: které fanynky pozvat po koncertě do šatny. Prostě jen mlátit do kytary. To je sen každé začínající kapely, ale málokomu se vyplní. A když ano, tak může selhat technika… Musím říct, že Snowboarďáky a Rafťáky zrovna nemusím, takže jsme od Ro(c)ku Podvraťáků nečekal vůbec nic a možná právě proto jsem toho dostal celkem dost a celkem slušně se bavil. Jasně že Karel Janák není Guy Ritchie a tohle se nevyrovná Podfu(c)ku, na který je již odkazováno v názvu ozávorkovaným céčkem. Přesto film nabízí pár slušných hlášek a komických situací (bodyguard s klobásou, házení psa oknem, vystrašený mafián, který jede prvně mhd atd.) Příběh je dost natahovaný, takže vám ke konci některé zvraty už možná polezou krkem, ale to jsem společně s několika nevýraznými herci, chaotickým střihem a otravným filtrem docela ochotně zkousl, protože tímto filmem se v rybníčku Česká kinematografie objevil nový druh kapra a třeba se jednoho dne dočkáme čistokrevného akčňáku z českých luhů a hájů.(2.11.2007)

  • MM_Ramone
    *

    Milé, mladučké školáčky, poblaznené teenagerky a všetci nenároční, nekritickí, konzumní diváci zbystrite svoju pozornosť. Po tretí krát prichádza do kín osvedčené české coolové duo: Jirka Mádl a Vojtěch KoKotek. Už z nich boli "Snowborďáci", potom zasa "Rafťáci" a teraz spolu hrajú v modernej, gitarovej kapele. Je to však čím ďalej tým horšie. Scenár, kamera, herci, soundtrack, réžia... ide to od desiatich ku piatim. "Ro(c)k podvraťákú" je len vypočítavá, nechutná, komerčná návnada na otupelých divákov, ktorá sa snaží vytrieskať ešte nejaké peniaze zo spolupráce týchto dvoch mladých mamľasov. *(18.7.2010)

  • JayZak
    ***

    Ro(c)k podvraťáků mě celkem překvapil a to příjemně. Po špatných ohlasech a nevábném námětu jsem čekal nějakou nevtipnou splácaninu, ale Janák nám naservíroval opět nenáročnou zábavu, při které nemusíte přemýšlet. V této neoficiální trilogii Snowboarďáci-Rafťáci-Podvraťáci svou koncepcí ovšem vybočuje, je tu dvojice Kotek-Mádl, ale už v početnější skupině a zápletka se netočí jenom kolem získání "roštěnek", ale zato tu je jakási krimi zápletka točící se okolo psa gangstera v podání V. Postráneckého. Je vidět, že se Janák taky více stylizoval, ať už předváděním postav nebo celkově stylem nasnímání, atmosférou a hudbou. Suma sumárum tu máme nejslabší díl "trilogie" a nepovedený pokus inspirace od britských akčních filmů, přesto jsem se ale poměrně bavil.(30.1.2008)

  • choze
    **

    Už RAFŤÁCI povážlivě balancovali na hranici trapnosti a nudy, ale pěkný holky, dobrý soundtrack a nějaká ta vtipná scénka to zachránily. Tady není vtipného nic a soundtrack je, nato že je to o hudební skupině, paradoxně ze všech soudtracků Janákových filmů nejslabší. Neoriginální námět je bolestně a nenápaditě natahovaný, opět tu nepotkáme jedinou postavu z masa a kostí, jen samé víceméně trapné figurky a celé je to nepříjemně sterilní. Máti se u toho bavila podstatně líp než já.(12.3.2007)

  • Kulmon
    *

    Daleko nejhorší co vzešlo z trojice Janák - Kokotek - Mádl. Jestliže předchozí filmy se ještě nechaly trochu sledovat, tento trapný pokus si málem nezadá s jedním z největších paskvilů poslední doby - Panic je nanic. Samý vulgarismus který má dělat film cool a má zaujmout mladší publikum. Kurva do píče tak to ani hovno!(10.5.2009)

  • - K filmu vznikla i stejnojmenná počítačová hra a knížka. (HappySmile)

  • - Michal Beran a Kristýna Nováková-Fuitová si spolu zahráli již jednou, a to v roce 1999 v úspěšném českém filmu Pelíšky (1999). Michal Beran hrál chlapce, rovněž Michala, který byl do role Kristýny Novákové-Fuitové, Jindřišky, nešťastně zamilován. (Terez_Vv)

  • - Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace