Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (532)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Další snímek z letošní řádky, ehm, tedy, pořádně dlouhé a šedivé ŘADY... Ta zápletka s čoklem je dost natahovaná, i když hlavně Mádl se snaží...je taky z herců nejlepší. Nejvíc komických momentů má ale paradoxně na svědomí postava starosty v podání Jana Hrušínského, na němž je opravdu VIDĚT, že si natáčení užíval. Kdyby tam on nebyl, nevím, nevím... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nejsem ani přívrženec ani zarytý odpůrce trojice Janák-Kotek-Mádl a osobně považuji tento film za jejich nejpovedenější, ale jsem současně rád, že jejich spolupráce prozatím skončila. A k Podvraťákům jen krátce - jsou trochu málo uvěřitelní. Zápletka je vycucaná z prstu a stejně působí i scénář. To je trochu sráží dolů. Naopak sympaticky působí hudba a výkony některých jedinců. I když se tenhle film tváří z trojlístku Janákových hitů nejdospěleji, obávám se, že zase sklízí největší úspěch u cílové skupiny "teenager". Ale jak tady tak sleduji hodnocení uživatelů, asi se pletu. :-) ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Aura komerčního spasitele české filmové scény se hlasitě trhá na kusy. Karel Janák odkormidloval z vyhřátého žánru teenagerských komedií, pokusil se o něco komplexnějšího a selhal na všech frontách. Mizerný a místy až naivní scénář, unylá stylizace, která často spadne do sebeparodie, to všechno jsou důkazy toho, že český Podfu(c)k je pouhým zbožným přáním. A pokud ho někdo někdy naplní, rozhodně to nebude Janák. Na to mu chybí odvaha experimentovat, režisérský talent na akčnější scény a především asi tak miliarda scenáristických buněk. Nic proti Snowboarďákům a Rafťákům, je to velmi stravitelný žánrový průměr, který české scéně rozhodně prospěl. Ro(c)k podvraťáků je ale krokem zpět a návratem do zástupu nevýrazných titulů, po kterých pár kilometrů za Cínovcem něštěkne ani pes. (50%) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Karel Janák se rozjel a pokusil se diváka šokovat. Z příjemných i když trochu drzých snowborďáků a rafťáků dokázal udělat přeimidžovaný parchanty, kteří s jejich kapelou Podvraťáci obletují parkety, jenže není každé zlato co se třpytí. Netvrdím, že se to nedalo čekat, ale na druhou stranu Václav Postránecký jako mafián, to by nemusela být taková hovadina ne? Jenže je. Je ještě větší než jsem si vůbec mohl myslet. Ro(c)k podvraťáků je příběhově možná daleko horší jak nějací Experti, dejme tomu. Ten příběh je totiž natolik debilní, že se tomu člověk musí smát. Jenže fakt je, že pár scén na to dělaných zde opravdu je. Sice jich není příliš, ale přesto dokáží pobavit. Za rok natočit dva filmy je slušný výkon, ale natočit dva průměrné až podprůměrné filmy to hraničí spíš s drzostí vnutit divákovi něco, co se mu prostě nemůže líbit. Tak rádobyvtipnědrsný humor jsem snad nikdy neviděl. Nebo možná jo, v předešlých Janákových filmech, jenže tady je to dohnáno až do absolutního extrému. Očekávání bylo nulové, výsledek je očekávaný. Doufám, že už se nedočkám dalších filmů s podobnou tématikou. Máme tu tvýho čokla a mám tady taky svou kudlu a ty vysolíš rovný mega nebo ta kudla pošle tvýho čokla do salámu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet CZK-miliónovTržby Celosvetovo $1,032,261(Česko a Slovensko)║ Toto už zbytočne prehnali chlapci a raz musela skončiť úspešná spolupráca nejakým prestrielom. Nuž moc prekombinovali príbeh zbytočnostiam skopírovanými z klasických nahánačiek za ničím podstatným a potom vznikajú nevýrazné zápletky ako nám to ponúka tento film a miestamy to vypadá až moc trápne hlavne počiny Madla, ten pôsobí až nehorázne amatérsky aj vďaka na silu písaného scenara na jeho postavu. /videl v kine: 40%/ ()

Galerie (20)

Zajímavosti (11)

  • Šárka (Kristýna Nováková) na začátku filmu jezdí žlutým autem, které v průběhu filmu exploduje. Přesto však poté není schopna natankovat dodávku podvraťáků. (Apolskis)
  • Když Pedja Bjelac (Chřestýš) dostal scénář, tak někdo přišel s tím, že režisér Karel Janák vyžaduje improvizaci, tak ať se to neučí. Pedja se na to tedy vykašlal, a když přišel na plac, Janák požadoval všechno, co bylo ve scénáři. Ostatní mu tedy pomáhali nasoukat všechny repliky rychle do hlavy a někdy mu dokonce za kamerou drželi texty napsané na papírech. (HappySmile)
  • Natáčení probíhalo v Kladně a v Kolíně. Vila, kterou ve filmu vidíme, se nachází v Ratboři. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Související novinky

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)

Reklama

Reklama