Ray Keene (John Cusack), otec na výletu s dospívajícím synem, se snaží předat nájemného zabijáka Franka Cordella (Morgan Freeman) spravedlnosti. Bohužel však musí spojit síly, aby unikli vrahům, kteří je honí v divočině. Podaří se jim uniknout nebo jejich mrtvá těla bude okusovat divoká zvěř? Režisér Bruce Beresford a herec Morgan Freeman spolupracují již podruhé, po oscarovém Řidiči slečny Daisy. (oficiální text distributora)

e-arthworm

Dle mého neprávem zavrhovaný film. Akce je zde pravda pomálu a věřím, že části divácké obce může poměrně dlouhé nahánění hlavních postav lesním porostem připadat nudné a nezáživné, ale mě dokázal snímek vtáhnout do děje. Kombinace atraktivního prostředí, postupně houstnoucí atmosféry, určité míry napětí a charismatického, decentně hláškujícího Freemana mi doopravdy sedla. Cusacka příliš nemusím, ale tady zahrál více než obstojně. Záporáci poněkud prazvláštní; na jedné straně likvidují "vedlejší" postavy jako na běžícím pásu, však v konfrontaci s ústředními hrdiny jsou najednou impotentní až běda :-) Zbylé postavy vč. Cusackova syna a jejich nové známosti jsou pouze do počtu. Úplný závěr bych si dokázal představit lepší (efektní odstřelení zrádné agentky by jistě působilo věrohodněji než Freemanova výhrůžka), ale celkově byl pro mne tento film příjemným překvapením. "Nemusím pomáhat. Já jsem ten zlej." ()

fikee

Johnu Cusackovi a Morganovi Freemanovi přišel účet za plyn, tak vzali role v tomto naprosto zbytečném krimi thrilleru. ()

FireBlader

Nečekal jsem příliš a ani jsem příliš nedostal, nicméně i tak jsem se dobře bavil, film má spád a perfektní herecké eso v podobě osvědčeného Freemana. Mírně nadprůměrný, i když nijak úžasný. 4* ()

pirate

Tyto dva herce mám rád. Především oni mě totiž nalákali na film, který sice neutkví v paměti, ale je dobrý na volný čas, nenudí a hlavně není dobré od něj čekat hromadu věcí. Lehce akční oddychovka. Možná mi chybělo trocha napětí, ale čas i tak hezky utekl. Je nutné vědět, že se nejedná o špičku. 50%. ()

zeromen

Je mi líto že musím dávat tak nízké hodnocení filmu, ve kterém hrají dva výteční herci ale opravdu jsem se víc nudil než bavil. ()

slavikzbojni odpad!

Nejde ani o dej- ale aké postavy tam hrajú- takéhoto syna mať- tak radšej nijakého! Typické USA- drzé nevychované a nevzdelané, neúctivé deti- budúci gangstri.. ()

D_Cooper

Nic moc. Vůbec jsem nepostřehl nějaké napětí. Určitě se to dalo udělat líp. Takových filmů je kopa, tento se mezi nimi ztratí. ()

CZBios

Myšlenka filmu Kontrakt se mi zamlouvala již od první chvíle. Musím říci, že jak tomu obvykle bývá komentáře ostatních uživatelů ve mě vyvolávali nepříjemný dojem s nadcházejícího filmu, ovšem pár minut po shlédnutí jsem rád, že jsem se jím neřídil. Zaměrně nehledám ve filmech chyby a nehodnotím jejich předvídavost a protomě při sledování ovládal příjemný pocit děje, klasické lesní honičky s HappyEndem. 97 minut mi utíkalo a určitě mě nenudilo. Jak již zde zazněl názor, už dlouho jsem neměl možnost shlédnout příjemnou americkou lesní honičku s HappyEndem. Morgan Freeman se mi ve své roli 100% zamlouvá a dle mého názora svůj úkol sehrál na výbornou. Na místo Johna Cusacka (otec Ray Keene) bych si možná dokázal představit někoho jiného, ovšem i jeho výkon mě udržel u sledování filmu. SumaSumárum: 3* - za příjemný děj a HappyEnd, krásnou přírodu. Jedno velké mínus ve mě po shlédnutí filmu vyvolala myšlenka, že John Cusack (bývalý policista) jakýmsi způsobem přemohl 4 Vysoce trénované bývalé vojáky(co na to říci, :))) ) Kontrakt je určitě dobrý tip na večerní sledování a zkrácení dlouhé chvíle. Pokud, ale očekáváte něco Extra tak jste na špatném místě. ()

kolotroch

Neviem preco, ale mal som nejake nervozne nohy:-) na konci tohto filmu. Bolo to dost priehladne, miestami nudne a samozrejme s americkym podtonom obcianskej patroly :-D aj ked v trosku netypickej podobe. Proste taky sedy priemer vsadeny do nekonecnych severoamerickych lesov, nicim ma ten pribeh neuchvatil, skor trosku sklamal. Jedine ta priroda a jasne, ujo Freeman:-) bol v pohode, potesil sirokym spektrom vedomosti pravdivych dokonca aj v realnom zivote :-) takze asi len pre toto davam hornu hranicu dvoch hviezdiciek = 40%. ()

alienable odpad!

Nenapadá mě vůbec nic pozitivního, co by se o tomto filmu dalo říct. Nikterak mě to nezklamalo, jelikož jsem takovou slaboduchost snad i čekala. ()

aneta105

Proč mám zase problém s tím, že se u akčních stříleček nudím,,,, a už to vím, protože to byla slátanina a nuda.... 10%. ()

andy60

Od Kontraktu jsem očekával větší zábavu. Jediné, co mohu pochválit, je příroda. Horské prostředí vypadá krásně, ale to na dobrý film nestačí. Největší nedostatky vidím ve scénáři, jelikož chování postav je mnohdy nelogické a jejich pokusy o humorné průpovídky se míjí účinkem. Tohle téma, byť obehrané, šlo zpracovat mnohem líp. ()