Dr.film

Pro mladého Thajce Kama, znamená slon hodně. Od domácího mazlíčka, přes vysoce výkonný všestranný zemědělský stroj, zaujme nakonec slon čestné místo v rodinně jakožto její rovnoprávný člen (rozuměj Kamův bratr). Potíž nastane, když si někdo dovolí Kamova milovaného sloníka unést. V tu chvílí se jemný mladík promění v neuvěřitelnou "killing machine" jež žene kupředu jediná myšlenka a tou jest zachránit svého slona a být spolu zase zpátky v "balíkově", kde mohou opět prožívat další šťastně chvilky na chobotu a na klech. Příběh tak lineární, až to chvílemi loudí usměv na rtu mi přesto nezabrání ohodnotit to celé velmi vysoko. Nutí mě k tomu velká láska k žánru bojového filmu a patřičné docenění celkového zpracovaní choreografie bojových scén. Uznání vysokého výkonu si také zaslouží Tony Jaa, který stejně jako v Ong-Baku podává výkon na 100%. ()

anais

Z počátku to působí jako romantický film mixnutý dokumentem o slonech. Nádherná barevnost dělá z úvodní čtvrthodiny vskutku příjemný estetický (možná trochu kýčovitý, ale co) zážitek. Děj je propracovanější než u Ong-bak, ale v podstatě není důležitý. Tony Jaa nepodává v podstatě žádný herecký výkony (pokud za něj nepovažujete řeč těla), jen chodí od soupeře k soupeři a předvádí neskutečné kousky. Choreografie bojových scén má tvrdost Bruce Leeho, mrštnost Jackieho Chana a dynamičnost Mortal Kombatu. Jenže na rozdíl od Leeho jsem tu postrádal nějakou hlubší podstatu souboje. V podání Tonyho Jaa se bojové umění mění v pouhý nástroj sloužící k nekonečnému bušení a kopání. Stejně tak podobnost s Jackieho souboji (třeba proskočení malým otvorem v okně tramvaje) je velmi nápadná, naprosto mi tu ale chyběla nadsázka, vtípek, kvůli kterému stojí za to Chanovi filmy sledovat. Nenechte se mýlit, mně se Tom youm goong líbil, a ty souboje JSOU úžasné, jen se mi zdá, že Jaa nepřišel s ničím jiným než přinesl už v Ong-baku. Je to geniální atlet, ale chybí mu nějaká hodnota navíc. I když jsem ty souboje sledoval fascinovaně, ke konci už na mě toho mlácení bylo moc. Prostě, něco tomu chybělo. Je jistě nesmysl soudit podle druhého filmu, ale pokud chce Tony skutečně přebrat žezlo po Jackiem, tak se musí ještě hodně snažit. Hlavně co se scénářů týče. ()

HellFire

Úžasně nelogický scénář a patetický příběh mě často nutili k smíchu. Tohle pokračování žije jen a pouze z akčních scén. Díky nim si nezaslouží odpad. Myslím, že tady byl nejvícekrát použit zvuk lámajících se kostí ze všech filmů co jich je. Nejsrandovnější scéna, kterou sem kdy viděl je když chlápek odchodí několikatunového slona. To sem se mohl potrhat smíchy. ()

GigaPudding

Začátek jak z rodinného filmu o vesničce, kde chovají slony a Tony Jaa s nimi cvičí (ale tentokrát jen chviličku, což je škoda), ale brzo přijdou pytláci a protože už ví že krást starožitnosti a hlavy posvatných soch se nevyplácí, tak ukradnou velkého a malého slona, kteří jsou zrovna kamarádi Tonyho Jaa a tak Tony velmi nekompromisní kopačkou vstupuje do první bitky. Je tu hodně znát, že tentokrát jsou bitky hromadnější a je tu trochu větší důraz na předváděčku a efekt než na kontaktní techniku a detailní frajeřinky, ale i taková bruslařskomotorkářská bitka ve skladišti je velmi zábavně nacvičená a natočená i přesto, že je asi nejméně kontaktní a je to asi nejslabší boj ve filmu, protože je prostě jen tak pro frajeřinky s kolama a málo Tonyho chvatů. Bojů jeden na jednoho tu tolik sice není, ale bitka s capoeiristou to vynahradí za celý film, protože ta je úplně nejvíc cool. :) Velmi efektně natočená a plná cool chvatů, takže pozdější "wrestlerská" bitka oproti téhle působí ještě laciněji než jaká je. Za hromadné bitky si pak odnese medaili ta poslední hromadná s pány v černých oblecích, kde dojde na lámání všech možných kostí a vykloubení všech kloubů, které jdou vykloubit. Do toho ještě plno nenásilně vložených vtipů, ze kterých je ale úplně nejlepší krátké vtipné cameo jednoho velmi známého bijce. :) Takže po rozbití nelegálních překupníků starožitností se Tony Jaa rozhodl rozbít nelegální překupníky exotických zvířat a zas to stálo za to. :) Helikoptérová kopačka a rozkopnutí pouliční lampy je už jen jako bonus. :) ()

SOLOM.

Vážně jsem se na tohle pokračování těšil, ale po kvalitní jedničce přišla poněkud „ochrnutá“ dvojka. Zatímco v první díl se mohl opírat o docela zajímavý příběh, tak tady to byla spíše přehlídka splácaných scén. Jo v obou dílech je samozřejmě nejdůležitější Tony Jaa a jeho bojové umění a i to je ten důvod proč jsem se na to vůbec dodíval. Již minule jsem chválil styl natáčení – bez střihu u jednotlivých soubojů a i tady to byla přehlídka „krásy“ a neuvěřitelné synchronizace. Začínám mít toho kluka rád, protože on na to vážně má (stát se legendou), ale chtělo by to se obklopit schopnějšími lidmi. ()

eraserhead666

Amíkům nesahejte na členy rodiny, Thajcům na slony. Toť poselství akčních filmů. Tenhle mix sloního romantického dramatu, průvodce po kulturních zvyklostech Thajska a nemilosrdné řežby na pěsti, lokty, kolena a sloní kosti, z níž vás bude bolet celé tělo už jen od pohledu (Steven Seagal promine, ale jeho lámání kostí bylo překonáno), jako celek možná zase až tak nesedí, ale v rámci zmíněných jednotlivostí je to fajn. Říkal jsem si, že ty nudné výplně mezi rvačkami nějak přetrpím, ale nakonec jsem byl pohnut a zaujat i jimi. A Tony Jaa je prostě blázen. V tom nejpozitivnějším možném významu. Od jeho slonů se prostě držte dále, nejlépe na jiném kontinentu. ()

ARI50

Opět další skvělý snímek kde nechybí výborné souboje, jsou sice někdy trošku přitažené za vlasy ale mě to vůbec nevadilo já se bavil skvěle. ()

Mgb21

Příběh celkově o ničem. Místo toho slona mohl klidně hledat psa, nebo zracenou botu. Co tenhle film dělá čtyřhvězdičkovým jsou bojové scény. Už dlouho jsem neviděl tak pěkně natočené bojové umění. Co se mi nejvíc líbilo byly dlouhé záběry bez střihu. Scéna ve skladišti mezi šalinama a pak postupné procházení jednotlivých pater restaurace bez jediného střihu. Paráda. Pokud chcete vidět pěkné bojové scény, doporučuju! ()

prome

Snad poprve jsem ve filmu videl, ze kdyz nekomu zlomili nohu tak uz nevstal a zustal lezet. Pribeh je sice jen prumerny ale ten skvele vyvazuji bojove sceny o kterych teto film je a to co predvadi hlavni hrdina je temer nemozne. Sice kdyby to melo lepsi pribeh tak by to neuskodilo ale takovych to filmu je hodne malo a uz kdyz nejaky je tak bychom si jich meli vazit. ()

Morholt

Ne tak dobré jako Ong-bak, ale i tak Tony Jaa v mých očích rozšířil Svatou trojici Bruce Lee-Jackie Chan-Jet Li na čtveřici. Rvačka ve svatyni a především duel s capoeiristou se zapíšou do zlatého fondu bitkařského řemesla. 80% ()

Mordenroth

Takmer štvorminútová pasáž bez jediného strihu, kedy sledujeme príchod hlavného hrdinu do niekoľkoposchodovej reštaurácie je doslova dych vyrážajúca a pre mňa určite nezabudnuteľná. Klobúk dolu pred kameramanom Nattawutom Kittikhunom! Akčné scény sú dokonalé a Tony Jaa je fakt macher! 95%. ()

ScarPoul

Fúúúha s týmto filmom mám menší problém. Celkovo sa jedná o príjemný, nevtieravý a svojský akčný film, ktorého akčné pasáže sú naozaj dychberúce a natočené rukou profesionála. lenže akonáhle sa má film zaoberať konaniami postáv a určitou charakteristikou - nezvláda to. Doslova. Skoky v príbehu, striedmosť dialógov a úplne zbytočné postavy, ktoré dej neposúvajú a sú tu len aby sa nepovedalo. V tomto prípade bol ong- bak lepší - mal síce jednoduchú zápletku ale na nič sa nehral. tento sa snaží riešiť príliš veľa vecí - ochranu zvierať, boj o česť, korupciu v policajných zboroch- priateľstvo, ale nič nedostáva veľký priestor. a to je preveľká škoda. LENŽE - akčné scény sú ako balet alebo predstavenie lord of the dance- natočené na jeden záber a s neskutočne fascinujúcou choreografiou. A myslím že práve táto nezvyčajnosť a oldschoolovosť ma premohli zvýšiť moje hodnotenie aj keď si za ním pevne nestojím. Ale je príjemné vidieť začínajúcu hviezdu Tonyho Jaa ktorý sa naozaj na nič nehrá a len kope a skáče a udiera a robí to sakramentsky dobre. A myslím že o tom to je. Preto neberiem film až tak vážne a ani ho neskopávam do pekelných prepadlísk zabudnutia. Posolstvo to má a keď to niekomu stačí tak sa na neho za to nemôžem hnevať a úprimne moje výčitky sú rovnako hlúpe ako keby som vyčítal Komandu Arnolda a to je - musíte uznať sami veľká hlúposť. ()

Caelos

Že thajci neumí točit horory je známá věc, ale akční filmy teda umí. Oba Ong-baky jsou kulervocí nářez a patří do nejvyšších příček na pomyslném žebříčku bojových filmů. Tony Jaa je borec, i když není tak fotogenický jako svatá trojice (Bruce, Jet, Jackie) a jeho herecký projev je taky horší, než u již zmiňovaných tří mistrů, ale on to všechno vyrovnává bojem, který je tvrdý a brutální. Velká paráda. 10/10 ()

Lacike

Dlho som rozmyslal ako ohodnotit tento titul. Bitky su dychvyrazajuce a ako nejaky sampler to je jednoznacne za 5*. Bohuzial ako film to vobec nefunguje a pribeh nedava ziadny zmysel. Chyba akekolvek napatie, herecke vykony, proste cokolvek okrem bitiek. Aj ten odpad, co toci Uwe Boll, ma ovela blizsie k tomu, co by sa dalo definovat ako film. Tento titul by si zasluzil hodnotenie odpad, ale vdaka mojej velkej slabosti ku kvalitnym bitkam davam 2*. Hodnotenie americkej zostrihanej verzie: Nastastie vystrihly vsetky nudne sceny: Discovery nekonecne zabery na slony, alebo neuspesne pokusy Petchtaia Wongkamlaoa o vtip. Ale vsetky bitky vo filme ostali. Po predabovani uz aj pribeh prakticky dava zmysel a ma ovela dynamickejsie tempo bez naznaku nudy. 7/10. Jednoznacne odporucam tuto verziu a rovno si zozente R1 DVD od Dragon Dynasty, kde v bonusoch uvidite vsetky natocene pokusy tej niekolkominutovej bitky bez jedineho strihu. ()

Pepy

A je to tady! Velmi obdivuhodné pokračování slavného akčního filmu je tu se vším šudy. Tony Jaa opět nesklamal svými dovednostmi a opět prokázal, že je v tomhle směru nejlepší. Klasický rychlý příběh nám tam asi vadit nebude. Smysluplný film má vše co by měl mít každý správný film. Je to bojová klasika. Jen tak dál pokračujte tydle filmy lákají lidi čím dál víc. 5* jako vždy. ()

BoPo odpad!

Ong-Bak 2 jedine tak v hlavách českých/slovenských distribútorov. The Protector prináša extra amatérske herectvo vedľajších postáv, pokus režiséra o vlastný umelecký vývoj a u hlavnej hviezdy pokusy o extra emocionálne herectvo. Akcia je neporovnateľne menej pôsobivejšia ako u originálneho Ong-Baku. Zameraná skôr na kvantitu súbojov, než na ich rôznorodosť a efektnosť. Navyše sú tu pokusy o lacnú hollywoodskú akciu v podobne auto-lodných naháňačiek. Vrcholom gýča je smiešne naaranžovaný súboj, kde sa kombinujú hektolitre vody a horiace záclonky. Najviac mi vadilo, že chvíľu Tony Jaa dostáva nakládačku od každého ňoumu, ale potom sa naserie a prepne do módu Ong-Bak, a predvádza ultra řezníka. Film je predovšetkým urážkou samotného Tonyho, pretože z neho robí len ďalšieho kung-fu Aziata. ()

Chermy

Nehodnotím, nelze. Na jedné straně opravdu špatný scénář, na druhé straně výborně nasnímaná a propracovaná choreografie akčních scén. Už aby Tony dostal roli v dobrém filmu! ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia