poster

Nemaluj si čerta na zeď (TV film)

Pohádka

Československo, 1971, 49 min

Režie:

Pavel Kraus

Střih:

Jiří Šebelka

Scénografie:

Miroslav Pelc
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Peklo počítá se vším, ne však s tím, že poctivý člověk si může být vědom svých práv a krom toho, že si jimi je vědom, ještě na jejich zachování může i trvat. Tento detail udělá elegantnímu pekelníkovi čáru přes rozpočet, ne však takovou, aby s vrozenou grácií nedosáhl svého a spravedlnosti nebylo učiněno zadost.(11.5.2017)

 • Pitryx
  ***

  Příjemná pohádka po nedělním probuzení. Dobro je dobro, zlo je zlo, a více tu není co řešit.(14.8.2017)

 • otík
  ****

  Černobílá studiová pohádka o čtyřech hercích a přesto velmi, velmi dobrá. Lakotného krejčího navštíví sám pekelník a nechá si u něj šít nový frak. Zároveň navštíví chudého souseda košíkáře, zamilovaného do krejčího neteře, a způsobí, že najde ve svém domečku poklad. O pokladu se dozví krejčí a lakota ho dožene až ke snaze získat peníze za každou cenu, třeba i v převleku za čerta. No a na to čeká pekelník, aby si krejčího i bez úpisu odnesl s sebou do pekel. Pohádka krásně ukazuje, co je člověk ochoten udělat pro bohatství. Lohinský si svou roli neskutečně užil, Skopeček si zase vystřihl takového nesmělého, ale za svým cílem zpříma si hledícího pekelníka. Mladí Satoranský se Šulcovou nejsou nijak výrazní, ale příjemní. Pozornost ale zaslouží hudba, která skvěle dokresluje napjatost i veselost scén. Tohle se československé televizi povedlo. Škoda jen zvukové stopy, která je docela v háji. Hudební režie: Jiří Václav(5.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace