Zoznámili sa celkom náhodne v jednej pomerne preplnenej kaviarni. Lawrence, úctivý a slušný štátny úradník a Gina, mladá Škótka, ktorá si svojim časom môže zaobchádzať tak, ako sa jej práve zachce. On pracuje ako vedúci výskumu pre britského ministra financií, ale táto nezávislá žena ho očarila natoľko, že po pár spoločných obedoch ju pozve na spoločný výlet do Reykjavíku, kam odchádza doprevádzať britského ministra na summit krajín G8. Práve na tomto mieste sa vytýčia nové mantinely a pravidlá pre celosvetový boj s chudobou. A práve na tomto mieste Gina pochopí, že má obrovskú príležitosť urobiť niečo dobré pre tento svet... (oficiální text distributora)

fraktal

Kelly Macdonald a Bill Nighy v překrásně smutné lovestory. Dává mmj. uvědomit nebetyčný rozdíl mezi americkou a evropskou tvorbou ()

wege

Není nic krásnějšího než skotská angličtina v podání Kelly Macdonald. Stejně jako celý film, je to strašně krásné, strašně příjemné a zároveň je v tom to skryté poselství směrem k elitám, směrem do celkového světa. Jak je tam film úplně upozaděný ve filmografii všech, je skvělý a měl by ho vidět každý. ()

jafuska

tento film mě nezaujal, z toho důvodu, že jsem očekávala, nějaké to drama, ale ono se to vůbec nekonalo, bylo ve filmu jen povídání pro mě o ničem, a aby se tedy neřeklo, tak tam dali dívku, která se náhodně setká v kavárně se starším mužem, ale ani tady nedokázal režisér dotáhnout možná nějakou tu love story do konce, a tady jsem právě očekávala, že by to tady mělo klapnout, a ono nic, pro mě dost velké zklamání, ale po pravdě od tohoto filmu jsem toho moc ani neočekávala. ()

petisek

Nenápadný televízny skvost z pera majstra Richarda Curtisa! Bill Nighy a Kelly Macdonald sú pár ktorému človek musí držať palce aby im to vyšlo + Skvelá hudba. ()

_Irbe_

83%. Je to krásné , dojemné , lehce vtipné ale především lidské. Billy Nighy v roli opuštěného, nevyrovnaného, stárnoucího, smutného úředníka naprosto exceluje a kdykoliv jsem se podival do jeho očí chtělo se mi pomalu břečet. Tolik jsem mu jeho roli věřil. Kam se hrabe Bill Murray a jeho poloha z LiT..kéž by v Broken Flowers a LiT hrál pravě Billy Nighy. Kelly Macdonald sice zdatně sekunduje stejně jako ostatní herci,ale přece jenom jsou všichni pouze nahrávači hlavnímu hrdinovi. A nádherný lehce pohádkový konec, který nechává nezodpovězenou hlavní otázku romantických filmů je třešničkou na dortu tohoto výjmečného televizního filmu. Prosím Curtisi natoč eště nějakou romantickou lehce nahořklou a smutnou komedii s Billym v hlavní roli!! ()

JuliaChang

A opět v závěru Sigur Rós (doufala jsem, že ve snímku zazní, přece jenom, děj se odehrává převážně v Reykjavíku), skvěle! ()

redsock

Od tohoto filmu jsem čekala opravdu hodně. Richard Curtis a Bill Nighy jsou pro mě něco jako záruka kvality. Bohužel The girl in the Café pro mě bylo mírným zklamáním. Kombinace politické schůze a podivné lásky mezi lidmi s nepřirozeným věkovým rozdílem mi příliš nesedla. Film, který nenadchne, ani neurazí. Zkrátka nenáročný obyčejný film, na který po pár dnech zapomenete. ()

mad.dog

Šnečím tempem se táhnoucí film, který je postaven na dvou postavičkách, mezi kterými panuje kvalitní chemie. Ústřední dvojici musím pochválit, jinak ale na mě film nepůsobil dojmem, abych si to pustil znovu. ()

jpapene

Nesmělé a trochu neohraBANÉ V TOM TO JE, něco krásného, je to o herci, je to naopak exlusiv, poetika, bez odmítnutí čtyři hvězdy ()