Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

Wolvie

U Draculy 2000 se vždycky skvěle bavím.A ne kvůli tomu,že by to bylo nějaké moje guilty pleasure,ale prostě ho považuji za dobrý film.A nedoceněný.Jasně že se to nedá srovnávat s Coppolou,ale snaha o originální přístup se v mém případě rozhodně neminula s účinkem. ()

Hapretor

Blbost! Ale zabavilo. Craven je v tom znát. Krásně poskládané scény, které ve Vás gradují napětí, a přitom to celkově vyzní vtipně a parodicky. Překvapilo mě, že zde ještě Butler není tak "křivohubý". Dobrý "brainless" výplach na uspání. ()

MickeyStuma

Píše se rok 2000 a stane se nečekané. Skupinka zlodějů snažící se ukrást obrazy během činu probudí nejděsivějšího upíra všech dob. Samotného Drákulu. A protože je na konci 20. století svět poněkud jiný, věci a vůbec události se začnou ubírat zcela jiným směrem, než jak bývá obvyklé. Nová éra Draculy je tedy tu. Nejedná se ani tak horor jako vcelku o stylový thriller skutečně v nezvyklém podání. Vzorec upírských filmů je do značné míry udržován, jen není děsivý, jak by se mohlo tradičně očekávat. Snímek je působivý ve svém popcornovém pojetí thrilleru. O nic jiného než o obyčejnou zábavu tady skutečně vůbec nejde. Samozřejmě se několik slabších míst najde, ale přijde na to, jakým směrem se chtěl režisér Patrik Loussier vydat. Každopádně s jinými upírskými filmy je tento naprosto nesrovnatelný. ()

JimiH

Srágora 2000. Autorům bohužel nestačilo zprznit originál přenesením do současnosti, ale přidali k drakulovské mytologii natolik stupidní dodatky, že to otřese i divákem nováckých estrád. ()

helraiser

Průměrná upíří podivaná s Draculou v hlavní roly, který nevipadá moc démonicky, ale byli tu i horší. Navíc se jedná o zpracování dost akční takže se nudit rozhodně nebudete a navíc se jedná o první díl Drakulovské trilogie takže vypnout mozky a hurá do dalších dílů. ()

Torgal

Premisa je hodne cool (starý Van Helsing väzní Draculu a predlžuje si život pichaním jeho krvi kým nenájde spôsob ako ho definitívne zabiť) a štýlové je aj odhalenie Draculovej identity v závere, no spracovanie to ťahá hodne nadol. Horrorové to nie je vôbec, atmosférické len minimálne, herecké výkony sú maximálne cheesy (a Helsingov asistent je úplne pekelný) a väčšina scén je nechcene vtipná. Skoro celý film sa navyše z nejakého neznámeho dôvodu rieši Helsingova dcéra a finálne zúčtovanie za veľa tiež nestojí. Ako guilty pleasure je to ale celkom dobrý materiál. 5-/10 ()

haWranka

No, tak musím ocenit ten nápad, kterej vůbec není špatnej a hudba všechno pěkně dokresluje. Horší je to s provedením. Ať se charismatickej Gerard Butler snaží sebevíc, hluchých (až nudných) scén je víc než dost. Docela škoda... (Ale fakt mu to sekne:) ()

estee

Lepšie ako dracula 3000, ale stále dosť pod priemerom. Na G. Butlera sa mi síce bude pozerať vždy dobre, ale on samotný na filmový zážitok nestačí. J.L.Millera nemusím vôbec a čo sa nesympatií týka, mal vážnu konkurenciu v J. Waddell. Totálne ma však zabil asi najškaredší obraz Ježiša Krista aký som kedy videla. ()

Deftie

Osobne nechápem tak nízke hodnotenie, aké tento horor má. Všetci sa oháňajú tým, aké je to teenagerské, ale ako som na to pozerala, tak som pozerala, nepovažujem Draculu 2000 za viac teenagerský horor, ako drvivú väčšinu tých, ktoré som mala za viac ako dve dekády svojho života možnosť vidieť. K obrovským kladom, ktoré sa tomuto počinu nedajú odoprieť, je originalita. Tam, kde si už snáď každý fanúšik hororu nedokázal predstaviť inovácie, prišiel Lussier a absolútne obrátil legendu na hlavu. A čo je hlavné, má to zmysel. Ženské oko potešilo, že Butler ukázal, že ani 2000 ročný chlap nemusí byť už zapísaný v šrote a nedivila som sa, keď sa každá jedna žena v CD obchode otočila, sama by som sa otočila tiež :). Avšak čo zamrzelo, boli niektoré chabé herecké výkony, zbytočné načatie analýzy vzťahov postáv, ktoré sa nedoriešili (Mary a kňaz), podobne aj podaktoré "veci" boli nedotiahnuté. Osobne balancujem medzi troma a štyrmi hviezdami. Suma sumárum to stačí na 70 percent. ()

anela.sydarap

První hvězdička za zajímavé pojetí Stokerova zpracování. Druhá hvězdička za hudbu. Třetí hvězdička za výborného Gerarda Butlera. A ta čtvrtá je pro ty, co umí filmy jen donekonečna kritizovat. ()

Likan7

Jennifer Esposito filmu svou sexy úchylností zachraňuje tu druhou hvězdu, jinak se jedná o dost nudný a nechtěně vtipný "horor", který je často svou kvalitou blíž ke komedii. Ještě před 24/7 v posilovně kvůli 300 se kudrnatý Gerard Butler ukázal jako Dracula. Je příšernej, směšnej a těch 10 minut akce nemohla být myšlena vážně ani tehdy v roce 2000. Když neumíš točit držkovanou, tak jí netoč. Jednoduchý pravidlo, na který se Patrick Lussier vykašlal. Pokud u toho budete chlastat, budete se ale bavit. ()

Nix

Pohodové béčko s Drákulou. Pro mne bylo překvápko, že tam je Gerard a pár dalších známých. Jako jednohubka s upíry je to na pohodu stravitelné. Ale nic víc od toho člověk čekat nemůže. ()

LilyDeLarge

Upíry ty já ráda! A Dracula v podání Butlera? Vzhledem k tomu, že jeho mám ráda, tak proč bych si nechala tenhle snímek uniknout. A možná bych byla radši, kdybych si ho uniknout nechala. Proboha! Až na pár scén - hrůza! Jak někdo mohl zprznit původní námět? Očividně velmi lehce. Zápletka - klasika. Nám známý - hrabě Dracula - se probouzí o x století později, aby mohl najít svou vyvolenou, odpanit ji a bla bla bla. Ovšem! vysvětlení toho, kdo Dracula skutečně byl mi nahnalo husí kůži. Něco tak směšnýho a stupidního jsem v životě neslyšela a doufám, že dlouho neuslyším. Nejdřív jsem uvažovala jen o jedné hvězdě, ale...dala jsem druhou za snahu. Tu první si zasloužil Butler, protože jemu to v tomhle filmu zatraceně slušelo! ()

soviczka

Známými tvářemi napěchovaná hodně trapná parodie Draculy... Dvě hvězdy - jedna za heavy metalový soundtrack a druhá za Draculu, který je v podání Gerarda Butlera hot AF... ()

Šak

Rozhodně slušný pokus o moderno klasiky jako je Dracula. I rozuzlení co je Dracula vlastně zač je solidní a celkem se mi líbilo. Film rozhodně nepostrádá tempo a má i pár slušných akčních scén u kterých jsem se celkem dobře bavil..... ()