Skupina zlodějů se vloupá do kanceláře obchodníka s uměleckými předměty, kde nalezne trezor. Avšak místo vzácných uměleckých děl, skrývá tento trezor jiné překvapení:bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřena posledních sto let. Díky této kryptě je Draculovi umožněno dostat se na veřejnost a rozpoutat tak jeho starověký teror vůči modernímu světu a všem, kteří se s ním setkají. Dracula společně s Abrahamem Van Helsingem, který zná hraběte Draculu již z minulosti a pracuje jako anglický obchodník se starožitnostmi a Simonem – jeho pomocníkem, se vydává na cestu do New Orleans, které kdesi ukrývá dceru Vana Helsinga - Mary, kterou Dracula míní nalézt. (SPI Film)

Faidra

Geralt Butler démonický, Christopher Plummer přesvědčivý, holky pěkné, motiv zajímavý, nápady slušné, atmosféra nikde. Dohromady zmatený, nesoudržný, nudný a strach sebeméně nenahánějící snímek, který nijak zvlášť neurazí, ale v paměti nezůstane ani vteřinu po skončení titulků. Nic proti béčkům, ale i béčka se musejí umět. ()

T2

Rozpočet $54miliónovTržby USA $33,022,767Tržby Celosvetovo $47,053,625║ rozbeh dobrý ale potom sa to akosi nevie poriadne uhniezdiť a mixuje to strašidelné scénky z akčnými a dokonca zábavnými, až príbeh ostane rozvláčny, bez pevnejšie pôdy pod nohami /40%/ ()

B!shop

Nadprumerne a originalni zpracovani klasiky, jakou Dracula urcite je. Tem co uznavaji stara zpracovani kdy je Drakula starej a chodi po hrade se tohle moc libit nebude, taky proto, ze pribeh je situovan do soucasnosti, ale tem kteri se chtej jen bavit se to urcite zamlouvat bude. Tvurci se vykaslali na originalni pribeh a jedine co zustalo jsou postavy Draculy a Van Helsinga. Helsing tu ale neni drtic jako v nedavnem filmu Van Helsing, ale stary muz se spoustou starosti, ktery se udrzuje na zivu krvi Draculy. A z toho vychazi cely pribeh - kuli loupezi se Dracula uzamceny ve sklepe domu Van Helsinga vzbudi a chce ziskat Helsingovu dceru Mary, ktera ma jeho krev. Jasne, zni to pritazeny za vlasy, ale kupodivu se to tvurcum docela povedlo. Bat se u toho nebudete, ale smat se tam, kde to autori nezamyslely taky ne. Proste se tvurcum povedlo vse dobre vyvazit. Co se tyce krvavejch scen, tak ty tu samozrejme jsou, ale nejsou tak krvavy, aby tam byli jako pest na oko. Proste dobre doplnujou pribeh. Co se tyce hercu tak ty hrajou tak prumerne, a mam k nim jen tri pripominky - nejlepsi mi prisel predstavitel Van Helsinga; potesilo me, ze se ve filmu na chvilku obevi "Sedma z deviti"; a pro predstavitele Drakuly bych nasel nekoho vic charismatickeho. Je dobre, ze se tvurci rozhodli spis pro takovou klipovost, trosku podobnou Bladeovy a je zde jen minimum dialogu, takze pribeh hezky odsejpa a nic vas nezdrzuje od docela hustyho, originalniho a slusne zpracovanyho finale. Ja se bavil dobre. ()

xxmartinxx

Tak hned ze začátku musím říct, že Dracula 2000 je strašný film, který se zřejmě nikomu při smyslech nemůže líbit. Hloupí herci, tupoučký scénář a podivný vzhled. Stejně jako u ostatních filmů Wese Cravena je ale jeho podbízivost silnější než já. Film jsem si zkrátka užil, stejně jako první Noční můru nebo celou trilogii Vřískotu. Užil jsem si ho, díky jedinečné cravenovské atmosféře a nestydím se za to. ()

tron

Slabý horor pre tínedžerov porovnateľný s obdobne nevydareným béčkom Johna Carpentera UPÍRI,ale s tým rozdielom, že nemá charizmatického Jamesa Woodsa (Christopher Plummer sa v deji dlho neohreje). Zato scenár je o čosi lepší, vrátane podarene šokujúceho rozuzlenia ohľadom Drakulovej "pravej identity". Inak je to na môj vkus až príliš zamerané na mladých divákov, o čo sa postaral večne mladý Wes Craven v úlohe producenta (režijne debutujúci Patrick Lussier bol dlhé roky jeho dvorným strihačom). ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 28. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)
  • Gerard Butler dostal přestávku během natáčení Attily, aby mohl hrát Drákulu. (liquido26)
  • Butlerův Dracula pronese větu: "Nikdy nepiji ... kávu." To je parodie na Lugosiho repliku "Nikdy nepiji ... víno." (liquido26)