Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

Rok 2000. Post-matrix doba. Vo filmovom priemysle obdobie, kde sa každý žáner bez rozdielov, rozhodol niečo z kultovky roku 1999 použiť. Väčšinou to bola temná atmosféra s coolovým pozlátkom, či už v akčných scénach, alebo v kostýmoch a výprave. A vlastne o tom je aj DRACULA 2000. Vlastne len o tom.(9.10.2017)

• jcall2bad

Jako horrorový fanda a milovník upírů, velice nerad bych hledal moritorium při sledování upířin. Na metafoře o upírizmu je něco tak bohatého; nekonečné sexuální, psychologické a spirituální komponenty konceptu upíra. Možná že v tomto případě není problém v upírech samých o sobě, ale v tom starým chlápkovi známým jako Drákula. Dracula 2000 mohl určitě být lepší film, ale osobně uvažuju, jak moc lepší mohl být. Vyprávění toho stejného příběhu ještě jednou; táhnoucí Drákula a Van Helsing a všichni ostatní z party se opět setkávají; upřímně už ztrácí propozici. Navzdory tomu trojcifernému číslu v názvu filmu, je to pořád ten Drákula, jehož příběh byl vyprávěn už nesnesitelně mockrát.(13.8.2008)

• wosho

Spíše nevtipná komedie-parodie, než horor. Této mutaci nesmrtelného Dráculy chybí do života opravdu hodně a spousta toho je na víc. Film nemá atmosféru, není napínavý, či hrůzostrašný. Jsou v něm jen chcípácké postavy bez charismatu. i inteligence. Celkově film budí ve mě pocity spíše otrávenosti a znuděnosti, než cokoliv co bych si s takovým filmem měl předsatavovat!(5.10.2007)

Osobne nechápem tak nízke hodnotenie, aké tento horor má. Všetci sa oháňajú tým, aké je to teenagerské, ale ako som na to pozerala, tak som pozerala, nepovažujem Draculu 2000 za viac teenagerský horor, ako drvivú väčšinu tých, ktoré som mala za viac ako dve dekády svojho života možnosť vidieť. K obrovským kladom, ktoré sa tomuto počinu nedajú odoprieť, je originalita. Tam, kde si už snáď každý fanúšik hororu nedokázal predstaviť inovácie, prišiel Lussier a absolútne obrátil legendu na hlavu. A čo je hlavné, má to zmysel. Ženské oko potešilo, že Butler ukázal, že ani 2000 ročný chlap nemusí byť už zapísaný v šrote a nedivila som sa, keď sa každá jedna žena v CD obchode otočila, sama by som sa otočila tiež :). Avšak čo zamrzelo, boli niektoré chabé herecké výkony, zbytočné načatie analýzy vzťahov postáv, ktoré sa nedoriešili (Mary a kňaz), podobne aj podaktoré "veci" boli nedotiahnuté. Osobne balancujem medzi troma a štyrmi hviezdami. Suma sumárum to stačí na 70 percent.(28.8.2010)

Přestože mám horory s různými nemrtvými, zvláště pak s Draculou, velice ráda, tento film mě jako celek zklamal. Uznávám, že odhalení pravé Draculovy totožnosti je originální, ale zpracování a výstupy některých (no, vlastně skoro všech) postav pokulhávají. Mlha vystupující z rakve nebo tma na hřbitově mě v tomto filmu opravdu neděsily. Slova Abrahama Van Helsinga: „Dracula. Not myth. He's real, I assure you“ tak platí jen díky kouzlu charismatického Gerarda Butlera, který ale nemá - paradoxně - dostatek prostoru.(26.11.2003)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 28. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Doktor, se kterým se Dracula střetně na policejní stanici, se jmenuje Dr. Seward. Další reference na knihu. (liquido26)

• - Všechny scény během přehlídky Mardi Gras se točily v srpnu, šest měsíců po této události. (liquido26)