• slovenský

Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

Tak hned ze začátku musím říct, že Dracula 2000 je strašný film, který se zřejmě nikomu při smyslech nemůže líbit. Hloupí herci, tupoučký scénář a podivný vzhled. Stejně jako u ostatních filmů Wese Cravena je ale jeho podbízivost silnější než já. Film jsem si zkrátka užil, stejně jako první Noční můru nebo celou trilogii Vřískotu. Užil jsem si ho, díky jedinečné cravenovské atmosféře a nestydím se za to.(13.12.2009)

Překvapivě docela dobré, režie průměrná, ale Dracula v podání Gerarda Butlera byl výborný a démonický (lepší než Gary Oldman) a Christopher Plummer jako Van Helsing taktéž skvělý (škoda, že tu byl tak málo), ostatní herci takový lepší průměr a scénář není až tak špatný, dokonce docela zajímavý co se týče postavy samotného Draculy. Jinak ovšem kamera ani hudba příliš neoslní. Celkem za 3,5*.(1.2.2009)

Nadprumerne a originalni zpracovani klasiky, jakou Dracula urcite je. Tem co uznavaji stara zpracovani kdy je Drakula starej a chodi po hrade se tohle moc libit nebude, taky proto, ze pribeh je situovan do soucasnosti, ale tem kteri se chtej jen bavit se to urcite zamlouvat bude. Tvurci se vykaslali na originalni pribeh a jedine co zustalo jsou postavy Draculy a Van Helsinga. Helsing tu ale neni drtic jako v nedavnem filmu Van Helsing, ale stary muz se spoustou starosti, ktery se udrzuje na zivu krvi Draculy. A z toho vychazi cely pribeh - kuli loupezi se Dracula uzamceny ve sklepe domu Van Helsinga vzbudi a chce ziskat Helsingovu dceru Mary, ktera ma jeho krev. Jasne, zni to pritazeny za vlasy, ale kupodivu se to tvurcum docela povedlo. Bat se u toho nebudete, ale smat se tam, kde to autori nezamyslely taky ne. Proste se tvurcum povedlo vse dobre vyvazit. Co se tyce krvavejch scen, tak ty tu samozrejme jsou, ale nejsou tak krvavy, aby tam byli jako pest na oko. Proste dobre doplnujou pribeh. Co se tyce hercu tak ty hrajou tak prumerne, a mam k nim jen tri pripominky - nejlepsi mi prisel predstavitel Van Helsinga; potesilo me, ze se ve filmu na chvilku obevi "Sedma z deviti"; a pro predstavitele Drakuly bych nasel nekoho vic charismatickeho. Je dobre, ze se tvurci rozhodli spis pro takovou klipovost, trosku podobnou Bladeovy a je zde jen minimum dialogu, takze pribeh hezky odsejpa a nic vas nezdrzuje od docela hustyho, originalniho a slusne zpracovanyho finale. Ja se bavil dobre.(14.4.2005)

• djcremo

Bol som zvedavý na to aké to bude, keď bude dej zasadený do súčasnosti. Len mi to prišlo divné to hľadanie dôvodov, prečo niektoré veci ubližujú, či zabíjajú upírov. Ako pointa to bolo dobré, ale niektoré závery boli dosť trápne. A ten záver asi najtrápnejší. Ako očakával som všetko možné, ale toto bolo už aj na mňa veľa.(14.9.2010)

• wosho

Spíše nevtipná komedie-parodie, než horor. Této mutaci nesmrtelného Dráculy chybí do života opravdu hodně a spousta toho je na víc. Film nemá atmosféru, není napínavý, či hrůzostrašný. Jsou v něm jen chcípácké postavy bez charismatu. i inteligence. Celkově film budí ve mě pocity spíše otrávenosti a znuděnosti, než cokoliv co bych si s takovým filmem měl předsatavovat!(5.10.2007)

• - Butlerův Dracula pronese větu: "Nikdy nepiji ... kávu." To je parodie na Lugosiho repliku "Nikdy nepiji ... víno." (liquido26)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Gerard Butler dostal přestávku během natáčení Attily, aby mohl hrát Drákulu. (liquido26)