Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

• estee

Lepšie ako dracula 3000, ale stále dosť pod priemerom. Na G. Butlera sa mi síce bude pozerať vždy dobre, ale on samotný na filmový zážitok nestačí. J.L.Millera nemusím vôbec a čo sa nesympatií týka, mal vážnu konkurenciu v J. Waddell. Totálne ma však zabil asi najškaredší obraz Ježiša Krista aký som kedy videla.(2.2.2010)

• tron

Slabý horor pre tínedžerov, porovnateľný s obdobne nevydareným béčkom Johna Carpentera UPÍRI, s tým rozdielom, že nemá charizmatického Jamesa Woodsa (má síce Christophera Plummera, ale ten sa v deji dlho neohreje). Zato scenár je o čosi lepší, vrátane podarene šokujúceho rozuzlenia ohľadom Drakulovej "pravej identity". Inak je to na môj vkus až príliš zamerané na mladých divákov, o čo sa postaral večne mladý Wes Craven v úlohe producenta (režijne debutujúci Patrick Lussier bol dlhé roky jeho dvorným strihačom).(12.12.2004)

Rozpočet $54miliónovTržby USA $33,022,767Tržby Celosvetovo $47,053,625║ rozbeh dobrý ale potom sa to akosi nevie poriadne uhniezdiť a mixuje to strašidelné scénky z akčnými a dokonca zábavnými, až príbeh ostane rozvláčny, bez pevnejšie pôdy pod nohami /40%/(5.3.2009)

• HoneyBunny

Ano, je to kravina, ale docela mě bavilo na to koukat, hlavně díky ucházející režii a pár mrazivým místům. Kde je zakopán onen pověstný pes? Samozřejmě to svedu na hlavního představitele. Sice se snaží, ale vůbec neděsí a chemie mezi ním a Jennifer Esposito skoro vůbec nefunguje (možná by to chtěla víc společných scén).(26.6.2003)

Zábavný béčko jak vyšitý! Od prvních minut se pořád něco děje, tempo je doslova nezadržitelné, fajn atmosféra, fungující napětí, až na jednu výjimku skvělý casting, a tak je vlastně v podstatě i úplně jedno, že co se zápletky týče, tak je to fakt velká ptákovina. I když pozor, krom toho si Draculu 2000 dovolím označit ale zároveň i za docela originální snímek, s ohledem tedy právě na postavu samotného Draculi, kdy především v úplně závěrečném odhalení přichází tvůrci s velice zajímavou a nevšední verzí o podstatě vzniku knížete temnot, která mě pobavila a i vylepšila celkový dojem z celého snímku. Jinak je to ale vážně poměrně zřetelně laciný snímek, ovšem musím opakovat, zpracovaný je opravdu záživným a svižným stylem, žánrově jde pak o fungující směs akce, hororu a thrilleru, okořeněného i špetkou černého humor, co se obsazení týče, Gerard Butler jako Dracula působí doslova otřesně, pokaždé, když se snažil o uhrančivý pohled, pod kterým se měla všem slečnám a ženám podlamovat kolena, se podlomili kolena akorát tak mě, smíchy, takže tohle byl prostě fakt castingový omyl jako prase, nicméně zbytek mě bavil maximálně, a taková Jennifer Esposito tu byla za neuvěřitelné sexy kotě, wow. V rámci možností tu zkrátka této podívané nemám vážně co vytknout, mě to bavilo fakt upřímně hodně, takže prostě jako nenáročnou, zábavnou jednohubku mohu určitě doporučit.(26.11.2018)

• - Během přehlídky Mardi Gras je možné si všimnout velké repliky Lugosiho Drákuly. (liquido26)

• - Gerard Butler dostal přestávku během natáčení Attily, aby mohl hrát Drákulu. (liquido26)

• - Ve scéně, kde Lucy a Mary spolu mluví v obchodě s hudbou, stojí Lucy před regálem, ve kterém je vidět CD zpěvačky Vitamin C. Vitamin C je pseudonym herečky a zpěvačky Colleen Fitzpatrickové, která v tomto snímku Lucy hrála. (liquido26)