Horor / Thriller

USA, 2000, 99 min

• vlcekmirek

Zase další parodie na klasické téma. Zajímalo by mne, kolik filmařů se vlastně při zpracovávání Drákuly aspoň obtěžovalo přečíst si román Brama Stockera? Čekal jsem moderní verzi klasiky a dočkal jsem se slátaniny s fešákem pro oči v hlavní roli, ,,dámy" v epizodních rolích hrály ve stylu, jak já říkám: ,,Čím větší kozy, tím víc héééérečka" a děj jako vystřižený z komixu.(13.3.2016)

Rok 2000. Post-matrix doba. Vo filmovom priemysle obdobie, kde sa každý žáner bez rozdielov, rozhodol niečo z kultovky roku 1999 použiť. Väčšinou to bola temná atmosféra s coolovým pozlátkom, či už v akčných scénach, alebo v kostýmoch a výprave. A vlastne o tom je aj DRACULA 2000. Vlastne len o tom.(9.10.2017)

• jcall2bad

Jako horrorový fanda a milovník upírů, velice nerad bych hledal moritorium při sledování upířin. Na metafoře o upírizmu je něco tak bohatého; nekonečné sexuální, psychologické a spirituální komponenty konceptu upíra. Možná že v tomto případě není problém v upírech samých o sobě, ale v tom starým chlápkovi známým jako Drákula. Dracula 2000 mohl určitě být lepší film, ale osobně uvažuju, jak moc lepší mohl být. Vyprávění toho stejného příběhu ještě jednou; táhnoucí Drákula a Van Helsing a všichni ostatní z party se opět setkávají; upřímně už ztrácí propozici. Navzdory tomu trojcifernému číslu v názvu filmu, je to pořád ten Drákula, jehož příběh byl vyprávěn už nesnesitelně mockrát.(13.8.2008)

• slunicko2

Nejdelší reklama na Virgin, jakou jsem kdy viděl. 1) Celé zpracování se má k originálu jako margarín k máslu - vzdáleně to lze použít podobným způsobem, ale požitek téměř žádný. S poetikou Stokerovy knížky tento uniformní moderní akční údajně teenagerovský (to mě podrž) upírský snímek nemá nic společného. 2) Zpočátku akční krimi se v postupně mění v jakousi zřejmě hláškařskou parodii s naprosto bizarní pointou.(3.11.2010)

Tak hned ze začátku musím říct, že Dracula 2000 je strašný film, který se zřejmě nikomu při smyslech nemůže líbit. Hloupí herci, tupoučký scénář a podivný vzhled. Stejně jako u ostatních filmů Wese Cravena je ale jeho podbízivost silnější než já. Film jsem si zkrátka užil, stejně jako první Noční můru nebo celou trilogii Vřískotu. Užil jsem si ho, díky jedinečné cravenovské atmosféře a nestydím se za to.(13.12.2009)

• - Doktor, se kterým se Dracula střetně na policejní stanici, se jmenuje Dr. Seward. Další reference na knihu. (liquido26)

• - Gerard Butler dostal přestávku během natáčení Attily, aby mohl hrát Drákulu. (liquido26)

• - Van Helsingova kancelář má být v Londýně, ale ve skutečnosti se jedná o B.C.E Building v Torontu. (liquido26)