Hvězdná srážka

• Itálie Scontri stellari oltre la terza dimensione (více)
Trailer

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Trailer

majo25

Sci-fi na báze hviezdnych vojen, len ešte horší. A to jak prihlúpym príbehom, D-čkovým spracovaním, sporoodetými dievčatami, vtipkujúcim robotom a inými naivnými postavami. Slabé efekty - hrozná stop-motion technika pri obrovskom striebornom obrovi či vybuchovanie vo vesmíre, ktoré je rovnaké pri vybuchovaní vesmárnych lodí či vybuchovaní planét - iba iskry a biela para stúpajúca hore. Hasselhoff hraje iba menšiu rolu, rovnako tak Plummer, ktorému sa divím, že do niečoho takéhoto išiel. Ako tak na svoju dobu sú ok makety a modely lodí, sem-tam sa podarí aj dobrá hláška, ale inak robí film subžánru space opera hanbu. Hodnotenie: 40% ()

Ironfood

Pokus přiživit se na Hvězdných válkách a zároveň ohrozit Eda Wooda na pozici nejhoršího režiséra všech dob. Bohužel je to příliš roztahané, takže to nemá tu správnou zábavnost špatných filmů. Některé dílčí věci nicméně pobavily, zejména vesmírná torpéda s lidskou posádkou, která snímku zajistila druhou hvězdičku. ()

Terter

Po druhém shlédnutí musím jít na plný počet. Tohle se prostě jen tak nevidí. Z čistě filmového hlediska druhý jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl, ale kurňa, když ono je to taková prča. A kupodivu, nejlepší na celé této šou není David Hasselhoff, ale Joe Spinell coby hlavní záporák (který přehrává o106) a Christopher Plummer (kterého snad museli ožrat, aby ho udrželi na place). Zkrátka jeden neví, co dělá, a druhý si to, co dělá, užívá dosyta. Už jenom tihle dva (za spolupráce ostatních zúčastněných) jsou zárukou kvalitního filmového zážitku. ()

Dan9K

Jeden z nejzábavnějších špatných filmů. Nečekaně pozdě objevivším se Davidem Hasselhoffem zábavnost klesla, což jsem nečekal. I přesto je to jízda a už tak nějak filmu odpouštím, že docela dost dehonestuje můj nejoblíbenější žánr. Jediná objektivně kvalitní věc na tomhle filmu je hudba Johna Barryho. A překvapivě tím nepůsobila nepatřičně. Některé hlášky provázely většinu rozhovorů po zbytek LFŠ 09. ()

JohnnyD

Starcrash patrí do kategórie klasických spatlanín, ktoré sú dielom netalentovaného režiséra bez vkusu a ich jediným cieľom je komerčne sa prisať na originál, ktorý bezbreho vykrádajú (už prvý záver kopíruje Star Wars a dôjde aj na svetelný meč!). Pozitívom je množstvo efektov, masiek a kulís, ale o nejakej ich kvalite sa hovoriť nedá. Caroline Munro je krásna, David Hasselhoff je tu asi pol hodinu a Marjoe Gortner je neskutočné drevo. ()

• Prvá klapka natáčania padla 15.10.1977 v štúdiu Cinecittà v Ríme. Natáčalo sa však aj v Maroku, Tunisku a v Hollywoode. (beso74)