Hvězdná srážka

Starcrash

Adventures of Stella Star, The

• italský

Scontri stellari oltre la terza dimensione

Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Itálie, 1978, 92 min

• JohnMiller

Určite nebudem sám keď poviem že filmy charakterizované ako vesmírne Sci-fi je jeden zo žánrov s ktorého si zub času odkrajuje najviac. A to je jedno či s 50´s 60´s 70´s alebo 80´s. A keď ešte k tomuešte nepodarene kopíruje svojho známejšieho staršieho brata tak to je katastrofa. Star Crash je jedným slovom, hrôza. Efektov je tu plno a ani produkcia sa nezdala byť céčková. Ale to trápne spracovanie, čo sa snažilo kopírovať Star Wars ale pritom sa pokúšalo byť iné až všetky tvary vesmírnych lodí, zbraní a mimozemšťanov boli na vysmiatie. Gýčovité atrapy a karikatúry na hviezdne vojny sa nedali brať vážne. Myslel som že sa budem baviť keď tu hrá aj David Hasselhoff ale nie, nič takého sa nekoná. Dokonca aj svetelný meč tu vyzeral hrozne. Vesmírnych bojov tu bolo dosť ale iba sa dookola opakovali a nudili. Hudba takisto šmejdová a pritom skladateľ John Barry patrí medzi špičku. Moje hodnotenie je 1*. Zaslúži si to možno o jednu viac. Predsa potenciál to malo ale ja som sa na tom nezabával. Možno zmením názor keď si pozriem Turkish Star Wars (12.7.2014)

• majo25

Sci-fi na báze hviezdnych vojen, len ešte horší. A to jak prihlúpym príbehom, D-čkovým spracovaním, sporoodetými dievčatami, vtipkujúcim robotom a inými naivnými postavami. Slabé efekty - hrozná stop-motion technika pri obrovskom striebornom obrovi či vybuchovanie vo vesmíre, ktoré je rovnaké pri vybuchovaní vesmárnych lodí či vybuchovaní planét - iba iskry a biela para stúpajúca hore. Hasselhoff hraje iba menšiu rolu, rovnako tak Plummer, ktorému sa divím, že do niečoho takéhoto išiel. Ako tak na svoju dobu sú ok makety a modely lodí, sem-tam sa podarí aj dobrá hláška, ale inak robí film subžánru space opera hanbu. Hodnotenie: 40%(13.12.2013)

• D.Moore

Tak výbornou hudbu Johna Barryho si tenhle brak nezasloužil. Vykrádačka Star Wars (dojde dokonce i na světelný meč!), Star Treku/ů, Barbarelly, Vetřelce a kdo ví, čeho ještě... S ne tak úplně předpotopními triky, fetišistickými kostýmy hlavní hrdinky, kouzelně nablblým scénářem, stop-motion animací, která se práci Raye Harryhausena nepřibližuje ani na vteřinu... Vidět to s někým a někde, asi bych se bavil víc. Sólově to však žádná bomba nebyla. Při epizodě na planetě amazonek jsem se přistihl, jak čekám, že se to celé zvrhne v porno, ale nezvrhlo se. Bohužel? Bohudík? Těžko říct.(11.8.2013)

Ach ja som úplne zabudol na tento krásny space brak! Náhodou som na to teraz narazil a hneď mi svitlo - však ja som to už videl! ale asi tak pred pätnástimi rokmi niekde na nemeckej stanici alebo vhs-ke. Krásna spomienka na detstvo - vtedy ma určite ohúrili tie nespočetné prelety vesmírnych ľodí a celková dobrodružnosť STARCRASH. Dnes je to samozrejme považované za neskutočný shit - odpad a ja s tým súhlasím, ale na druhej strane nechápem ako sa niekto môže nad jeho shitovosťou pozastavovať a nadávať naň! ... však je to taká prča! a hrá tam David Hasselhoff ! a sú tam neandertálci, amazonky, debilný vojvoda Zarth Arn, roboti, hrozné kostýmy a efekty, tupé dialógy a toporné herecké výkony!!! (Hajzelhoff je bezkonkurenčne najhorší). Odporúčam všetkým, ktorí ešte len objavujú krásu filmového odpadu - zožeňte si to v čo možno najhoršej kvalite (ja som napríklad mal VHSrip, ktorého zdrojom bola asi páska ktorú znásilnilo mnoho kórejských vhs prehrávačov, výsledkom čoho bol skákajúci obraz, šumenie, zrnenie a občas sa to úplne zaseklo - no proste ako keby som sa preniesol do čias, keď som v podobnej kvalite pozeral pirátske nahrávky s huhňavým simultánnym dabingom) a naplno si vychutnajte tento legendárny film.(7.2.2011)

• Vishnar

Další typický příklad filmu, který je tak neskutečně špatný, až je zábavný. Filmu dávám odpad, zábavě čyři. Tak to holt nechám dohromady na jedné hvězdě. A mým jasným favoritem celého snímku je můj oblíbenec Joe Spinell, jako hlavní padouch. Jeho proslovy, gesta či zlověstný smích doufejme nikdy nezapomenu.(25.4.2007)