Hvězdná srážka

• USA Starcrash (více)
Trailer

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu - mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem... Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně. (Ertai)

Trailer

D.Moore

Tak výbornou hudbu Johna Barryho si tenhle brak nezasloužil. Vykrádačka Star Wars (dojde dokonce i na světelný meč!), Star Treku/ů, Barbarelly, Vetřelce a kdo ví, čeho ještě... S ne tak úplně předpotopními triky, fetišistickými kostýmy hlavní hrdinky, kouzelně nablblým scénářem, stop-motion animací, která se práci Raye Harryhausena nepřibližuje ani na vteřinu... Vidět to s někým a někde, asi bych se bavil víc. Sólově to však žádná bomba nebyla. Při epizodě na planetě amazonek jsem se přistihl, jak čekám, že se to celé zvrhne v porno, ale nezvrhlo se. Bohužel? Bohudík? Těžko říct. ()

Dan9K

Jeden z nejzábavnějších špatných filmů. Nečekaně pozdě objevivším se Davidem Hasselhoffem zábavnost klesla, což jsem nečekal. I přesto je to jízda a už tak nějak filmu odpouštím, že docela dost dehonestuje můj nejoblíbenější žánr. Jediná objektivně kvalitní věc na tomhle filmu je hudba Johna Barryho. A překvapivě tím nepůsobila nepatřičně. Některé hlášky a scény asi nezapomenu, i díky tomu, že provázely většinu rozhovorů po zbytek LFŠ 09. ()

Tom_Lachtan

Hvězdné války a jiné povedené space opery jste viděli už půl milionkrát? Jejich turecký klon je na vás až příliš dadaistický a špatný a Barbarella příliš filosofická? Horst Fuchs vám proto přináší: Starcrash!! Sice tu nikdo nesmaží vajíčka na kapotě luxusních vozů, zato tu je spousta epických vesmírných bitev končících monstrózními výbuchy v bílých oblacích plných jisker, hlavní hrdinka, velká ekoložka (což dokládá jen nezbytně nutný oděv, výroba látky rujnuje planetu!) a dojde i na souboj světelného meče proti robotům, kam se hrabou Jediové! ____ Ono to ve výsledku ani není tak špatné, jak to zní, první půlka je vlastně i docela zábavná, přestože v žádném případě ne dobrá, béčko až na půdu, ale nenudící, žel, druhá půlka už se začne utápět v hrůzných pokusech o epochální finále plné napětí a skvostné akce, ale v konečném důsledku to vypadá, jako kdyby chtěl někdo z teletubies sestříhat tříhodinové festivalové drama. " Jsou tam TISÍCE stupňů pod nulou !!! " ()

zelvopyr odpad!

Film byl vyroben jako experimentální lék proti zácpě. Je až nápadně podobný Star Wars, včetně všeho, nicméně na parodii trochu málo... takže to není ani trochu vtipné. Kromě toho se zde používá co se hodí z mnoha dalších stylizovaných filmů jako Barbarella či 2001: Space Odyssey, akorát zas přes spoustu snahy nevtipně. Všichni herci jsou pojati jako pornoherci (Munro jako domina, Gortner jako hoša) a přehrávají, ale bohužel to spíš otravuje. Dal bych hvězdu za výpravu, interiéry a exteriéry, zvukové efekty a hudbu, ne úplně nepodobnou filmům, které zrovna toporně napodobuje (ale zase stylem, který není pozitivní)... ale nedám, protože mi to svědomí nedovolí. ()

Bluntman

LFŠ 2009 Nemyslím si, že HVĚZDNOU SRÁŽKU lze hodnotit buď odpadem nebo plným počtem, přičemž oba ortely jsou ekvivalentní, protože se nejedná o trash, u kterého je určující míra zábavnosti, nýbrž o camp. Určité "campy" kvality jsou přítomny od kostýmů po rekvizity až k hudbě a hereckým výkonům, čímž se filmu daří mnohem lépe přenést na diváka pocit, že sleduje stará a naivní seriálová dobrodružství na pokračování, než tomu tak bylo u Lucase, a kombinace sci-fi prvků s až harryhausenovským dobrodružstvím sice nefunguje, ale dostatečně ozvláštňuje onu "hrdou pokleslost". (Cozzi je zodpovědný za HERKULA a SINDIBÁDA SEDMI MOŘÍ, a tak se není čemu divit.) Škoda toho, že hlavní důvod, proč většina otrlých diváků film zhlédne, je přítomnost Davida Hasselhoffa, s jehož objevením se na plátně zábavnost i kouzlo klesá. 5/10 ()

• V úvode odohrávajúcom sa na palube kozmickej lodi Murray Leinster zaznie z reproduktora výzva, aby sa Major Bradbury dostavil na kapitánsky mostík. Je to narážka na významného autora sci-fi žánru, Raya Bradburyho. (beso74)
  • Postava menom Akton mala byť pôvodne stvárnená ako smiešny mimozemšťan. Jeho predstaviteľ, Marjoe Gortner, však odmietol byť počas natáčania obmedzovaný nejakým nadmerným make-upom. (beso74)
  • Prvá klapka natáčania padla 15.10.1977 v štúdiu Cinecittà v Ríme. Natáčalo sa však aj v Maroku, Tunisku a v Hollywoode. (beso74)