Pravěký muž Atouk je vyděděnec svého kmene. Společně s Larem proto kolem sebe vytvoří novou skupinu složenou jen ze ztracených existencí. Atoukovi však značně komplikuje život láska k Laně, krásné družce náčelníka, který ho vyhnal z tlupy. V komedii z období pravěku se v hlavní roli jeskynního muže Atouka představí Ringo Starr (bývalý člen legendární skupiny The Beatles). Atouk touží po krásné, ale povrchní Laně, družce fyzicky impozantního tyranského despoty Tondy, který stojí v čele jejich kmene. Poté, co je společně se svým kamarádem Larem vyhnán, chytne se Atouk bandy složené z nejrůznějších ztracených existencí. Mezi nimi je i pohledná Tala a její slepý otec Gog. Tlupa neustále naráží na hladové dinosaury a zachrání Lara z "blížící se doby ledové", kde se setkají s odporným sněžným mužem. Během těchto dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. (Cinemax)

nopud

Tento film nám v rámci výuky pouštěla paní učitelka v biologii. Zlatá to paní. Zabili jsme tím 2 hodiny. Super komedie, ale po druhé už to vidět asi nemusím ()

Cruchot

Na *** to u mě zachraňuje snad jen roztomiloučká Shelley "Cheers" Long. Pár vtípků se povedlo, (mužské) oko potěší dekolt Barbary Bach, ale celkově tvůrci zoufale nevyužili potenciál daného námětu. ()

markotter

Zajímavé a zábavné tak prvních 10 minut, než si člověk zvykl na to hýkání a na legrační dinosaury. Pak už to bylo jen opakování viděného, vetšinou nepříliš vtipného. ()

Pitryx

Velmi dobrá komedie. Potěšilo několik známých skladeb. Bavil jsem se, ale občas už to nebylo ono. Přesto doporučuji. ()

djbarrel

Taková zábavná blbost s neskutečnýma pralidma a ještě šílenějšíma dinosaurama. Triky jsou naprosto "úchvatné" a tak o zábavu není nouze . 75 % ()

Yambo

Tenhle film patří k základní výbavě člověka, který potřebuje čas od času vrazit trochu optimismu přímo do žíly. Ringo je neodolatelný. Pro tuhle roli a taky vlastně pro revoluci v hudbě se narodil. ()

moudnik

Nádhera ! Komedie, která pobaví, aniž by se v ní vtipně mluvilo nebo hláškovalo. Přitom vidíme, že postavy si rozumějí a nesměle připravují i jakýsi jazyk porozumění. Dobré je dobré, špatné špatným zůstává a laskavý a vtipný pohled na zápletky hlavních hrdinů jakákoliv slova vysvětlení nepotřebuje. Tolik vtipných scén a kameňáků v podání skvělého Ringa a dalších dobře se bavících herců i neherců se natěsnalo do této nadčasové komedie, že i některé slavnější a glorifikovanější filmové veselohry mohou než závidět. ()

Johgas

Skvělá komedie, Ringo Starr je neodolatelný, s manželkou Barbarou se tady dost vyblbli. Film nepotřebuje překlad, neandrtálskému jazyku porozumí každý:-) ()

RoyBatty444

Toto je najlepší film o jaskynných ľuďoch žiadne reálie ale nasmejem vždy keď ho pozerám. Caveman slovník: Mača-dinosaurus Mača Mača-veľký dino, Atuk-meno a luna-ľúbiť Lana-meno, Huraka-oheň, Zag Zag-kopulovať, Úl-jedlo, Ňá puka-nebolí. ()

jah

Pred desaťročiami táto komédia kolovala medzi známymi na VHSkách a stala sa priam kultovou. Jednoduchý crazy humor dokonale sedí Ringovi, úplne mi pripomenul duch filmov Beatles. Výborný nápad bol naučiť divákov v priebehu filmu ich jednoduchú reč. Bola taká chytľavá, že sme potom niektoré výrazy občas využívali :) Najlepšia scéna: vynájdenie hudby :) ()

Molerat

Zasmál jsem se u toho asi tak 3x a to bylo myslím pokaždý ve spojitosti s těma příšerama.Jinak to ani nebylo moc zábavný, nudilo mě pořád to jejich ,,pravěký" plácání, svalnatá opice jako šéf tlupy a jeho žena která vůbec nevypadala jak z pravěku a nemám rád tenhle humor, nevím jak ho nazvat, ale humor ala RRRrrrr!!! je k nezaplacení. 60%+5% za Ringo Starra ()

Vonter

100% realistická simulace života pravěkých lidí. Přesně a na vlastní oči uvidíte jak lidé v pravěku žili, jak se oblékali, jak souložili či kterak si připravovali volské oko. Dozvíte se i to, že v pravěku při dešti byla modrá obloha a lidé odráželi stíny. Pravěcí ještěři přes den kokrhali a v noci vyli na měsíc, nebo houkali jako sova a yetiové (zastarale játyové) měli holý prdele. ()