Pravěký muž Atouk je vyděděnec svého kmene. Společně s Larem proto kolem sebe vytvoří novou skupinu složenou jen ze ztracených existencí. Atoukovi však značně komplikuje život láska k Laně, krásné družce náčelníka, který ho vyhnal z tlupy. V komedii z období pravěku se v hlavní roli jeskynního muže Atouka představí Ringo Starr (bývalý člen legendární skupiny The Beatles). Atouk touží po krásné, ale povrchní Laně, družce fyzicky impozantního tyranského despoty Tondy, který stojí v čele jejich kmene. Poté, co je společně se svým kamarádem Larem vyhnán, chytne se Atouk bandy složené z nejrůznějších ztracených existencí. Mezi nimi je i pohledná Tala a její slepý otec Gog. Tlupa neustále naráží na hladové dinosaury a zachrání Lara z "blížící se doby ledové", kde se setkají s odporným sněžným mužem. Během těchto dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. (Cinemax)

buchli

Není to zrovna klenot, ale zábava rozhodně. Z Cavemana jsem si odnesla tři věci: naučila jsem se nový jazyk, zjistila jsem, že i tyrannosaurus může být roztomilej a hlavně - úplně jsem přehodnotila postoj k Dennisi Quaidovi, mmmm... ()

honajz2

Ale tak proč ne. Ujeté je to tak akorát, některé nápady pobaví (vejce, sněžní muži (to mi maličko připomnělo masky z Mighty Boosh)) a efekty překvapivě (a příjemně) připomenou Karla Zemana. Jestli se jím ale režisér inspiroval, to netuším. Ten nápad prehistorické komedie je dobrý, jenže mě bohužel nevydržel bavit po celý film a v závěru už to bylo poněkud nudné. Zase je mi ale sympatické, že se zde vypráví jen obrazem, jenže tak jako tak bych si Cavemana už podruhé nepustil. Zas tak mě to nechytlo, ale pořád mi je to sympatičtější než RRRrrrr!!!, ze kterého jsem pár let zpátky viděl asi půl hodiny a připadalo mi to trapné. Ale třeba bych po letech názor změnil. 3* ()

J0hny5

Viděl jsem asi před 15ti lety a nedavno jsem si to připoměl znovu. V dětství se mi to moc líbilo a často jsme si na cavemana i hráli. Ted už me to tolik neoslovilo, ale rád jsem si tenhle snímek připoměl. Hlavně z nostalgie 4*. ()

Juto

Veľké prekvapenie, sladká a hlúpa kombinácia kýčovitých špeciálnych efektov japonských sci-fi filmov a vtipnej grotesky amerických nemých filmov. Bavilo ma to. 6/10 ()

Jermann

Moc milá pravěkká ptákovinka o mírně uspíšené evoluci, která nenápadně naznačuje, že se toho od doby kamenné zas toliko nezměnilo. Třešinkami jsou úžasně animovaní dinosauři a polonahý fešák Dennis Quaid. ()

sator

Hravé 😉...žádné zvíře v průběhu natáčení nebylo zraněno ani neuhynulo.Ten zlý pračlověk se jmenoval Tonda(John Matuszak měřil 2 metry...) , že by pocta české Cestě do pravěku ? Mimochodem profesionální fotbalista umírá v 38 letech na infarkt... ()

JohnSmith

Film o pravěku bez jediného slova. ještě že to bylo tak krátký, páč je to neskutečná ptákovina, i když chvílemi celkem vtipná. ()

MI-380

Ringo, mezi brouky ten poslední, tu bojuje o pozici vůdce smečky s elegancí a chytrostí Davida. Vtipné a hlavně originální retro, kde nepotřebujeme srozumitelnou řeč ani titulky. 70%. ()

mandlova

Tak tohle vážně pobavilo (na rozdíl od RRRrrr!). Zábavná neandrtálská komedie, celá v univerzální řeči - netřeba titulků ani dabingu a porozumí každý. Pračlověk jako chiropraktik aneb další vývojový stupeň-člověk vzpřímený, Atouk snažící se zmermomocnit Lanu při Ravelově Boleru, prehistorická marjánka, obří komár, scéna s narážkou na Space Odyssey, milostný čtyřúhelník Tonda-Lana-Atouk-Tala, jammování při prvním ohni, krádež vejce při Radetzkého marši.... jo, vážně řádně ujetí jeskynní lidé. :))) ()

Han22

Pravěká komedie ve které se nemluví? Čekal jsem odpad, ale jsem velice příjemně překvapený - Ringo Starr a Dennis Quaid jsou jména, která bych absolutně nečekal a samotný film by se dal směle označit za klasické fantasy - akorát z pravěku a s komediálními scénami. Jinak zde nechybí příšery (perfektně udělané) i velkolepá závěrečná bitva a k tomu tuna vtípků - narovnávání páteře, objev jak péct slepicu, první volské oko, prostě mnoho. Velice příjemné překvapení. PS: Nejlepší byl záporák s českým jménem Tonda :-)) EDIT 2024: Žánr? Historická komedie s fantasy prvky? Jinak ty některé vtípky i obludy z 50. let se mi po letech zdály už slabší, ale přece jen když člověk kouká na to co dokázali tvůrci natočit beze slov, tak si to ty 4* zaslouží. Nejvíce mě tentokrát pobavila sousední doba ledová a občas anglická či česká! nadávka... přísahal bych, že když se borec praští kamenem do prstu, že zazní jadrné české kurva :) ()

POciSEM

Tonda aluna Lana,Lana aluna Tonda,Artuk chce opichat Lanu a Tonda za to chce zabit Artuka. Predchudce Jurskyho parku srsi napady a neokoukanymy vtipky. Pokazdy kdyz vidim neandrtalce jak vypravi ostatnim ze je napadl obri jester pri lovu nebo zmatlanyho tyranosaura po bobulich tak se rezu smichy ()

Hanys_

Cavemana jsem viděl párkrát jako dítě na Vhs a fakt to byl nářez. Teď už to taková prdel nebyla (objektivně tak za 3), ale z nostalgie tu jednu hvězdu stejně přihodím. 7/10 ()

Radim

Doba kamenná je doba kamenná, aneb jak v deseti dnech vynalézti kolo, oheň, brnění, projít dobou ledovou a vzpřímit páteř. Tak trochu jiná komedie; pobaví a dokonce ani angličtináři-začátečníci nebudou potřebovat titulky. ()

KayTee

Neuvěřitelná blbovinka....na začátku se přemáháte to nevypnout a pak to hltáte a hledáte ve všem skryté narážky a smějete se každému zvuku :-) ()