Reklama

Reklama

Pravěký muž Atouk je vyděděnec svého kmene. Společně s Larem proto kolem sebe vytvoří novou skupinu složenou jen ze ztracených existencí. Atoukovi však značně komplikuje život láska k Laně, krásné družce náčelníka, který ho vyhnal z tlupy. V komedii z období pravěku se v hlavní roli jeskynního muže Atouka představí Ringo Starr (bývalý člen legendární skupiny The Beatles). Atouk touží po krásné, ale povrchní Laně, družce fyzicky impozantního tyranského despoty Tondy, který stojí v čele jejich kmene. Poté, co je společně se svým kamarádem Larem vyhnán, chytne se Atouk bandy složené z nejrůznějších ztracených existencí. Mezi nimi je i pohledná Tala a její slepý otec Gog. Tlupa neustále naráží na hladové dinosaury a zachrání Lara z "blížící se doby ledové", kde se setkají s odporným sněžným mužem. Během těchto dobrodružství učiní řadu významných objevů - sedativa, oheň, vaření a hudbu - a naučí se chodit vzpřímeně. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

Han22 

všechny recenze uživatele

Pravěká komedie ve které se nemluví? Čekal jsem odpad, ale jsem velice příjemně překvapený - Ringo Starr a Dennis Quaid jsou jména, která bych absolutně nečekal a samotný film by se dal směle označit za klasické fantasy - akorát z pravěku a s komediálními scénami. Jinak zde nechybí příšery (perfektně udělané) i velkolepá závěrečná bitva a k tomu tuna vtípků - narovnávání páteře, objev jak péct slepicu, první volské oko, prostě mnoho. Velice příjemné překvapení. PS: Nejlepší byl záporák s českým jménem Tonda :-)) ()

Svatopluk.Vi 

všechny recenze uživatele

"Historický film", který je plný dialogů, jež však nejsou vedeny v řeči, kterou byste ovládali (až na japonce, ty jsou napřed a používají angličtinu). Ve filmu se totiž nemluví žádným smysluplným jazykem a je opravdu zábavné sledovat, jak vás film pomalu zpracuje a naučí pár slovíček, které, když se naučíte, víte na čem jste (třeba Máča, že?). Film je zajímavá hercem v hlavní roli, což je známý bubeník Beatles Ringo Starr. Nechce se mi vůbec říct, že se jedná o bláznivou komedii. Děj má své zákonitosti, komika vězí ve zvolených výrazových prostředcíchnanjako celek to dobře funguje. Film je opravdu výtečnou a inteligentní zábavou pro celou rodinu. Svou škodolibost si každý najde. Což takhle rozmáčknout si pravěký hmyz na nose? Jinak ty osmdesáte léta jsou z filmu cítit možná až moc. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Úsměvné vyprávění z pravěku, kdy se vcelku obejdete bez titulků i dabingu. Skupina pralidí postupně objevuje oheň, chůzi zpříma, zbraně, ale misionářskou polohu ne, tu přinese až Boj o oheň (byť jakési náznaky by tu byly...). Vyhnanec Ringo Starr okolo sebe postupně vytvoří skupinu, která se s jeho rodnou dostává do křížku. Důležitou roli zde hraje intrikářka Lana - krásná Barbarbara Bachová, která na své pikle dojede. Vůbec ženy se v boji o muže neštítí žádných zbraní. Velké plus jsou mexické exteriéry, jejichž krása musí diváka okouzlit. Část snímku se tak stává přírodním dokumentem. Při sledování se jistě vybaví Milion let před Kristem či Když dinosauři vládli světu. Cavemen se ovšem s těmito snímky nemůže rovnat po stránce trikové. Zde je značně mizerná, ale komediálnímu ladění tolik nevadící. Jistě, trikům R.Harryhausena (Milion let...) by kromě počítačů a K.Zemana mohl těžko někdo konkurovat. Pěkná hudba je prokládána často svéráznými úpravami známých skladeb, na příklad Ravelovo Bolero či Radeckého marš. Nejhezčí byla obří vaječná omeleta, při úprku na strom si člověk opět vzpomněl na Boj o oheň... ()

moudnik 

všechny recenze uživatele

Nádhera ! Komedie, která pobaví, aniž by se v ní vtipně mluvilo nebo hláškovalo. Přitom vidíme, že postavy si rozumějí a nesměle připravují i jakýsi jazyk porozumění. Dobré je dobré, špatné špatným zůstává a laskavý a vtipný pohled na zápletky hlavních hrdinů jakákoliv slova vysvětlení nepotřebuje. Tolik vtipných scén a kameňáků v podání skvělého Ringa a dalších dobře se bavících herců i neherců se natěsnalo do této nadčasové komedie, že i některé slavnější a glorifikovanější filmové veselohry mohou než závidět. ()

jah 

všechny recenze uživatele

Pred desaťročiami táto komédia kolovala medzi známymi na VHSkách a stala sa priam kultovou. Jednoduchý crazy humor dokonale sedí Ringovi, úplne mi pripomenul duch filmov Beatles. Výborný nápad bol naučiť divákov v priebehu filmu ich jednoduchú reč. Bola taká chytľavá, že sme potom niektoré výrazy občas využívali :) Najlepšia scéna: vynájdenie hudby :) ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • V čase 00:11:55 sní člen tlupy červené bobule a v opojení usne. Ale je vidět, že spadne dozadu na černou matraci, která tam po střihu záběru už není. (HonzaR.)
  • V úvodu filmu se dozvíme, že příběh začíná 9. října. Ve stejný den se narodil John Lennon a takto je mu vzdána pocta. (HellFire)

Reklama

Reklama