Při sledování do mysli proniká jakási spojitost s daleko novějším filmem Rrrr!!!!. Ale opak je pravdou. Caveman naproti tamté plácanině chce diváka nejen pobavit, ale také poučit vcelku hravým způsobem. Mimo to bylo velice nápadité dát do příběhu onu příšeru, která scénky příjemně uvolňuje a fakt je, že se u nich řádně pobavíte. Na konci filmu, kde se odehrává bitva o jeskyni si začnete uvědomovat, že to zas tak vtipné nebylo, opak je pravdou a na úplném konci Vám to oni sami potvrdí. Časové nesrovnalosti, neobvyklé paradoxy a naprosto bláznivě ujetý příběh bych spíše přirovnal k Melu Brooksovi, ale samotný Carl Gottlieb se s tím popral velice zdařile.(7.12.2006)

Úsměvné vyprávění z pravěku, kdy se vcelku obejdete bez titulků i dabingu. Skupina pralidí postupně objevuje oheň, chůzi zpříma, zbraně, ale misionářskou polohu ne, tu přinese až Boj o oheň (byť jakési náznaky by tu byly...). Vyhnanec Ringo Starr okolo sebe postupně vytvoří skupinu, která se s jeho rodnou dostává do křížku. Důležitou roli zde hraje intrikářka Lana - krásná Barbarbara Bachová, která na své pikle dojede. Vůbec ženy se v boji o muže neštítí žádných zbraní. Velké plus jsou mexické exteriéry, jejichž krása musí diváka okouzlit. Část snímku se tak stává přírodním dokumentem. Při sledování se jistě vybaví Milion let před Kristem či Když dinosauři vládli světu. Cavemen se ovšem s těmito snímky nemůže rovnat po stránce trikové. Zde je značně mizerná, ale komediálnímu ladění tolik nevadící. Jistě, trikům R.Harryhausena (Milion let...) by kromě počítačů a K.Zemana mohl těžko někdo konkurovat. Pěkná hudba je prokládána často svéráznými úpravami známých skladeb, na příklad Ravelovo Bolero či Radeckého marš. Nejhezčí byla obří vaječná omeleta, při úprku na strom si člověk opět vzpomněl na Boj o oheň...(8.12.2013)

Tahle pravěká hříčka se ke mě dostala jaksi náhodou. Ale té náhodě můžu poděkovat za to, že jsem ze zvědavosti strčila kazetu do recorderu a pak se na obrazovce rezahrálo něco neuvěřitelného, o čem jsem si původně myslela, že to bude příšerná hovadina. Nemůžu popřít, že je to šílenost, ale já jsem se u ní bavila a byla natolik ohromená, že jsem nebyla schopná jakéhokoliv odporu. Ani mi nevadilo, že angličtina nepatří zrovna mezi moje nejsilnější zbraně. V podstatě ani není potřeba.(18.7.2011)

Ve vážené kategorii prehistorických kravin nemá Caveman žádnou konkurenci. Večer vyjící a ráno kokrhající ještěr musí každému nevěřícně roztáhnout koutky úst, jamování v přírodě nemá chybu a koho neuspokojí intelektuální souboje Atouka s Tondou, tak jistě ocení vrtivé pozadí Lany. A na závěr si prosvištíme některá slovíčka: zug-zug (soulož), nya ool (nejedlé), macha (ještěr). Tady člověk nemusí být lingvistou, aby se bez titulků pobavil.(12.8.2011)

Pred desaťročiami táto komédia kolovala medzi známymi na VHSkách a stala sa priam kultovou. Jednoduchý crazy humor dokonale sedí Ringovi, úplne mi pripomenul duch filmov Beatles. Výborný nápad bol naučiť divákov v priebehu filmu ich jednoduchú reč. Bola taká chytľavá, že sme potom niektoré výrazy občas využívali :) Najlepšia scéna: vynájdenie hudby :)(11.4.2015)

• - V úvodu filmu se dozvíme, že příběh začíná 9. října. Ve stejný den se narodil John Lennon a takto je mu vzdána pocta. (HellFire)

• - Ringo Starr a Barbara Bach si během natáčení padli do oka a později se vzali. (HellFire)

• - Plagát filmu Caveman sa objaví v mizanscéne filmu Wima Wendersa Stav vecí (1982). (ancientone)