100% realistická simulace života pravěkých lidí. Přesně a na vlastní oči uvidíte jak lidé v pravěku žili, jak se oblékali, jak souložili či kterak si připravovali volské oko. Dozvíte se i to, že v pravěku při dešti byla modrá obloha a lidé odráželi stíny. Pravěcí ještěři přes den kokrhali a v noci vyli na měsíc, nebo houkali jako sova a yetiové (zastarale játyové) měli holý prdele.(19.5.2013)

Nádhera ! Komedie, která pobaví, aniž by se v ní vtipně mluvilo nebo hláškovalo. Přitom vidíme, že postavy si rozumějí a nesměle připravují i jakýsi jazyk porozumění. Dobré je dobré, špatné špatným zůstává a laskavý a vtipný pohled na zápletky hlavních hrdinů jakákoliv slova vysvětlení nepotřebuje. Tolik vtipných scén a kameňáků v podání skvělého Ringa a dalších dobře se bavících herců i neherců se natěsnalo do této nadčasové komedie, že i některé slavnější a glorifikovanější filmové veselohry mohou než závidět.(19.6.2012)

"Historický film", který je plný dialogů, jež však nejsou vedeny v řeči, kterou byste ovládali (až na japonce, ty jsou napřed a používají angličtinu). Ve filmu se totiž nemluví žádným smysluplným jazykem a je opravdu zábavné sledovat, jak vás film pomalu zpracuje a naučí pár slovíček, které, když se naučíte, víte na čem jste (třeba Máča, že?). Film je zajímavá hercem v hlavní roli, což je známý bubeník Beatles Ringo Starr. Nechce se mi vůbec říct, že se jedná o bláznivou komedii. Děj má své zákonitosti, komika vězí ve zvolených výrazových prostředcíchnanjako celek to dobře funguje. Film je opravdu výtečnou a inteligentní zábavou pro celou rodinu. Svou škodolibost si každý najde. Což takhle rozmáčknout si pravěký hmyz na nose? Jinak ty osmdesáte léta jsou z filmu cítit možná až moc.(13.10.2017)

Pravěká komedie ve které se nemluví? Čekal jsem odpad, ale jsem velice příjemně překvapený - Ringo Starr a Dennis Quaid jsou jména, která bych absolutně nečekal a samotný film by se dal směle označit za klasické fantasy - akorát z pravěku a s komediálními scénami. Jinak zde nechybí příšery (perfektně udělané) i velkolepá závěrečná bitva a k tomu tuna vtípků - narovnávání páteře, objev jak péct slepicu, první volské oko, prostě mnoho. Velice příjemné překvapení. PS: Nejlepší byl záporák s českým jménem Tonda :-))(3.3.2009)

Při sledování do mysli proniká jakási spojitost s daleko novějším filmem Rrrr!!!!. Ale opak je pravdou. Caveman naproti tamté plácanině chce diváka nejen pobavit, ale také poučit vcelku hravým způsobem. Mimo to bylo velice nápadité dát do příběhu onu příšeru, která scénky příjemně uvolňuje a fakt je, že se u nich řádně pobavíte. Na konci filmu, kde se odehrává bitva o jeskyni si začnete uvědomovat, že to zas tak vtipné nebylo, opak je pravdou a na úplném konci Vám to oni sami potvrdí. Časové nesrovnalosti, neobvyklé paradoxy a naprosto bláznivě ujetý příběh bych spíše přirovnal k Melu Brooksovi, ale samotný Carl Gottlieb se s tím popral velice zdařile.(7.12.2006)

• - Ringo Starr a Barbara Bach si během natáčení padli do oka a později se vzali. (HellFire)

• - V úvodu filmu se dozvíme, že příběh začíná 9. října. Ve stejný den se narodil John Lennon a takto je mu vzdána pocta. (HellFire)

• - Plagát filmu Caveman sa objaví v mizanscéne filmu Wima Wendersa Stav vecí (1982). (ancientone)