Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Antaeus

Mám rád ich humor, ktorý mi sadol. Aj vedecké pozadie, ktoré nie je len samoúčelnou zmesou "odborných" alebo na prvé počutie "odborne" znejúcich výrazov. "Mýty", ktoré boriči rozoberajú, sú síce prevažne americké, ale mnohé z nich sú známe ba dokonca udomácnené aj u nás. Je sranda sledovať papierový motorový čln, rezanie auta snežným pluhom alebo vyhadzovanie domu do vzduchu, len aby sa presvedčili, či sa to dá. Čo doslova žeriem je fakt, že ak nejaký mýtus vyvrátia, gradujú jeho skúšanie až po hranicu, kedy sa potvrdí. Príklad: je možné plynom zo spreju proti hmyzu vyhodiť do vzduchu dom? Nie. Ale! Koľko flakónikov je potrebné, aby sa to podarilo? A je to tu: za bežných podmienok to možné nie je. Ale skús do baráku vypustiť takých flakónov stovky a škrtnúť zápalkou.. No, je teda isté, že hmyz bude tvoj najmenší problém :) ()

jane1106

Zajímavý a většinou i poučný koncept, který si jistě užijí nejen příznivci fyzikálních, popř. jiných přírodních věd. Bavič Adam, suchar Jamie + mladší generace Tori, Kari a Grant neznají žádnou překážku a jsou ochotni nastavit i vlastní kůži, aby dokázali nebo naopak vyvrátili mýty založené na slavných filmových scénách nebo ty, které kolují mezi lidmi odnepaměti. ()

Dogmeat

Více než věděcké dokazování filmových mýtů je to spíše jen zábavný pořad. Některé mýty stojí opravdu za to, u jiných je ověřují spíš jen hraním si jako malé děti a nelze podle toho říct, jestli něco opravdu ověřili nebo ne. Ale jinak dobrá podívaná :-) ()

Heffleyka

Skvělý oddechový pořad, který si rozhodně nebere servítky, a který při ověřování/ vyvracení mýtů nebo různých filmových kaskadérských scén zachází až do krajnách mezí ;) ()

frolish

Vacsinou originalne a zabavne, ale skoro vsetko to stoji na vybere konkretneho mytu a ten pochopitelne nie vzdy dokaze zaujat. 70% ()

Wargoo

Skvelá zábava pri tomto programe, ktorý vás toho moc nenaučí... Pamätám si akurát na jednu užitočnú vec: a to keď spadnete autom do vody, koľko máte času na otvorenie dverí, okna a akým spôsobom okno nerozbijete, a naopak, čo vám v tej chvíli môže zachrániť život... 5***** ()

Toka

Velmi zajímavý dokument + komediálně laděný, to je vražedná kombinace. Některý ty jejich psí kusy byly fakt peckový. ()

char_t

Zajímavé téma, ale hodnotné informace často zapadnou, protože autoři většinu času vyrábějí kraviny, blbnou a snaží se něco vyhodit do vzduchu... ()

John8

Je voda tvrdší než beton? pojďme to vyzkoušet.... pár zajímavých pokusů proběhne, ale tempo je stupidní. ()