• freddy
  ****

  Nostalgie! Jako dítě jsem tenhle seriál neskutečně miloval, mnohé dialogy si pamatuji z dětství a tenhle seriál jsem si velmi oblíbil. Takže tenhle seriál hodnotím dětskýma očima, protože jako dítě jsem to opravdu miloval a líbilo se mi to. Pokud bych měl hodnotit jako dospělý člověk, který to sleduje, tak by to bylo sotva na jednu hvězdičku, protože to je neuvěřitelně kýčovitý seriál a ještě kýčovitější dialogy. Ale jako dítěti se mi to líbilo, a protože tenhle seriál je primárně určený pro děti, tak vyhrává nostalgie a dávám čtyři hvězdičky.(4.8.2008)

 • sa_kra
  ****

  Nejvíckrát jsem to viděla (ano, na tenhle "Odpad" jsem se dívala několikrát) tak na prvním stupni ZŠ o prázdninách u babičky- a tehdy mi ta dobrodružství přišla neskutečná. Jo a od té doby zásadně nelezu do bývalých kasáren a nepokouším se tam odpálit starou pyrotechniku, takže se dá říct, že ten seriál ze mne udělal aspoň v tomhle ohledu rozumnou holku.(14.6.2009)

 • Drom
  ****

  Sleponííí! Sleponííí! Tak trochu jiný seriál pro děti, který mám moc rád. Na rozdíl od jiných dětských sérií, jejichž stylizace a zpracování mi přišlo idealizované a přikrášlené, když koukám na Medvědi nic nevědí, mám dojem, jako bych sledoval příběhy normálních dětí jako já. Také dobrodružství party kamarádů jsou vlastně obyčejná, neobyčejnými je dělá až dobře vykreslená dětská fantasie.(7.10.2013)

 • Chris_Mike
  ***

  Teď nevím, ale mám pocit, že už v dětství mi přišly dětské dialogy dost afektované a umělé. Po novém shlédnutí přibyl dojem z naprosto nelogického chování (zejména lupiči v 6. díle). Navíc, což asi nebylo nic neobvyklého v tu dobu, je tam silná proti-komunistická propaganda. Zejména opět 6. díl. Ono to dokola přehrávané "krást se nemá" "lupiči, pusťte mně na ně" není pouze moralizování z pohledu dětí. Navíc, moje oblíbená: "Víš co jsi? Jenom hnusnej zloděj!" - " To jsme snad všichni ne?" To je dost drsný řekl bych. Navíc snaha o přiblížení se západu: "Máme Americký horor", kopání do plechovky od Coly, přiblblé pohyby strážců zákonu. Navíc- "Vy nemáte telefon? " - "Co jste to za rodinu" A tak dále, a tak dále.. Technicky nic příšerného, ale umění to taky není. Dám tomu tři, i když z výše zmíněných jsem byl občas hodně na rozpacích. Ale asi to patřilo k té době.(10.11.2013)

 • rakovnik
  **

  Tak nevím, jestli tento seriál vycházel z filmu "Potkal jsem ho v ZOO" nebo naopak, každopádně, výsledek je dost podobný. Nezáživné, nenapínavé, nedramatické...ono je to podle mě i tím, že děti v hlavních rolích nepředvádí nic převratného. Zajímalo by mě, jestli na to dnes koukají děti nebo dospělí, kteří si seriálem připomínají své mládí.(11.12.2010)

 • - Natáčelo se ve spolupráci se ZOO v Lešné. (Zdroj: kniha Lexikon českých seriálů). (M.B)