poster

Against All Flags

 • Kanada

  Against All Flags

 • Austrálie

  Against All Flags

 • Velká Británie

  Against All Flags

Akční / Dobrodružný

USA, 1952, 83 min

 • rikitiki
  *****

  Roztomile naivní a vtipná dobrodružná pohádka s velkým nadhledem. ____Guvernantka k pirátovi, který přepadl jejich loď a unesl její mladé a krásné chráněnkyně: "Co s nimi budete dělat?" Pirát: "Nebojte se, neublížíme jim, jako zákonné manželky pro nás budou mít větší cenu." Skeptický pohled piráta na guvernantku středního věku: "A vy se, madam, nemusíte bát už vůbec ničeho!", anebo scéna, kdy skotská vychovatelka hubuje svoji schovanku, dceru velkého mogula: "Ještě jednou to zkusíš a takovou ti jednu fláknu přes uši, žes to neviděla." Dospělá princezna natahující moldánky: "Zkus to udělat a nechám tě hodit do jámy plné kober!" Naprosto neotřesitelná vychovatelka: "No jo, ty a ty tvoje kobry!" a flák princezně jednu za uši - cokoliv zaplatil velký mogul skotské vychovatelce za vzdělání dcery, bylo nedostatečné! ____ Podle mě kapitán Brasiliano prohloupil, když se zaměřil na emocionálně velmi nestabilní pirátku Spitfire. Skotská guvernantka čelící každému protivenství s nepoddajnou hrdostí - to je správný materiál na pirátovu ženu! ___ Maureen O´Hara jako vzteklá a žárlivá pirátka a Errol Flynn, který s ironickým flegmatismem zvládá její ataky i dychtivost mladičké unesené princezny, která se nemůže nabažit jeho polibků. ___ Snímek též slouží jako varování: Nelíbejte každou cizí princeznu, na kterou narazíte. Může se stát, že pak bude velmi obtížné se jí zbavit. P. S. Kdybyste vlastnily diamant Koh-i-Noor, daly byste ho za polibek Errola Flyna?(2.5.2015)

 • majo25
  ****

  Štúdio Universal a Errol Flynn nesklamali a ponúkli jeden z najlepších nevážnesatváriacich pirátskych dobrodružnákov. Napriek tomu, že ide o čistokrvnú štúdiovku a exteriérových scén je v nej iba ako šafránu, tempom i skvelou špionážnou zápletkou si získa nejdeného fanúšika žánru vintage adventure. Nejedná sa o žiadnu konverzačku, nuda neprichádza v úvahu, pritom nechýba šarm, hlášky a jemne vtipné nuansy, na ktorých sa dá príjemne pobaviť. Flynn je jednoznačným ťahuňom, "donjuanská" rola mu perfektne sedí, na peknú O'Harovú sa dobre pozerá, ale napr. taký Quinn je skôr do počtu. Už to len chcelo podporiť dobrými šermiarskymi súbojmi, ktoré sa bohužiaľ nekonajú, a rozmýšľal by som možno o 5 hviezdach.(23.12.2017)

 • dopitak
  ****

  Stará dobrá pirátská filmařina, která dá vzpomenout snímkům jako Pán sedmi moři či Vzpoura na lodi Bounty. Sice je Alice Kelley v roli princezny Patmy o hodně hezčí než síru štící Maureen O'Hara, a jejich "závislost na polibcích" je dost laciná, přesto zůstává "Všem vlajkám navzdory" jedním z těch zábavnějších 40/50´s dobrodružňáků.(31.12.2011)

 • liquido26
  ****

  Pokud bych měl tento film vystihnout pouze dvěma slovy, jednoznačně mě napadne - technicolorové orgie. Na tento pirátský snímek se opravdu nádherně dívá díky jeho barevnosti - obzvláště vyniknou kostýmy a Maureeniny krásné zrzavé vlasy :-) Maureen je nejenom neskutečně krásná, ale také skvěle hraje - její věčně nasraná pirátka je opravdu nezapomenutelná. Ne nadarmo si Prudence Stevensová vysloužila přezdívku Spitfire. Maureen totiž plive oheň na všechny strany. Errol už nevypadá úplně nejsvěžejší, ale pořád je to švihák. No a hlavní herecký trojlístek doplňuje ďábelský Anthony Quinn. Příběh je samozřejmě jednoduchý, ale má to správný švih a o zábavu není nouze.(30.10.2011)

 • mac000
  ***

  Velmi dobrý priátský filmy se vším, co k žánru patří. Stárnouci Eroll Flynn má stále svůj šarm, s Maureen O´Harovou vytvářejí skvělý pár, Anthony Quinn jako nedůvěřivý a dryáčnický kapitán pirátské lodi tomu dodává náboj. A nesmíme zapomenout ani na Mildred Natwickouvou ve skvélé roli skotské guvernantky MacGregor, zajaté piráty spolu s její chráněnkyní, dcelou Velkého Mogula! V restaurované technicolorové verzi jsou zachvány barvy velmi věrně. Radost pro každého filmového fanouška!(28.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace