City for Conquest

Drama / Krimi / Hudební
USA, 1940, 104 min

Jak už sám název vypovídá, celý film je o cestě vzhůru. Děj sleduje příběhy několika lidí z chudé newyorské čtvrti, z nichž se každý po svém snaží dosáhnout vrcholu. Danny (James Cagney) boxuje, jeho dívka Peggy (Ann Sheridan) tancuje a jeho bratr chce prorazit jako hudební skladatel. (worm14)

erased

Velmi příjemný a sympatický snímek už jenom díky tomu, že si na nic nehraje. Téměř od samého začátku je jasné, že se jedná o pravý a nefalšovaný "cajdák" s předvídatelným dějem a charizmatickými herci. Ani při nejmenším jsem ale nečekal dvě věci: to, že mě dokáže film takového ražení, navíc z čtyřicátých let, dojmout a perfektního Anthonyho Quinna. Do absolutní spokojenosti mi snad chybí jenom více symfonie velkoměsta s jeho duněním East River nad Allen Street, s jeho přeplněnými stokami a slumy, se všemi jeho montážemi, křikem po životu a slunci a příběhem všech těch, kteří se snažili vyšplhat do závratných výšek jeho mrakodrapů, ale frustrovaní a zlomení padají na betonovou dlažbu; a pak o těch několika, co nakonec dosáhnou vrcholu jen aby zjistili, že nad nimi jsou stále nedosažitelné hvězdy... ()

Pohrobek

New York 1934: Řidič náklaďáku Danny Kenny (James Cagney) by rád unikl chudobě své čtvrti. Ve volnu trénuje jako boxer. Je nadšený z muzikálního talentu svého bratra Eddieho (Arthur Kennedy), který zkouší vyjádřit neposedný život velkoměsta symfonií. Danny by ho rád finančně podporoval. Jeho přítelkyně Peggy Nash (Ann Sheridan) má zase vlastní ambice: je nadšenou tanečnicí - talent, jejž agent Murray Burns (Anthony Quinn) rozpozná na první pohled. Kvůli různým cílům se však cesty Dannyho a Peggy povážlivě rozcházejí...Tvrdý boj o přežití ve spárech velkoměsta v rámci zajímavého melodramatu. Dobrý Cagney. Sympatické roličky Quinna i "gangstera" Kazana. ()

liquido26

Celý film stojí především na kvalitním hereckém obsazení. Příběh, i když není špatný, je takový docela obyčejný a hlavně mě kromě několika zajímavých scén (např. to, jak se gangster Googi rozhodl zbavit svého protivníka) nebavil. Dosti mě iritoval "vypravěč"-bezdomovec a kratší délka by tomu určitě jenom prospěla. Celkově spíše průměrný film, na který se už asi znova nepodívám. ()