Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

Hakuna Matata

Já prostě miluju tyhle fantasy světy! Perfektní nápad byl udělat tento film loutkový, celý film provází moudro (moje přetlumočení) všichni jsou spojeni a pokud někoho milujete, dokážete cokoliv. Skvělé lotky, kulisy a ohledně vzhledu filmu vše je naprosto dokonalé. Nedostatky: Film by mohl být trochu kratší, některé části jsou trochu zdlouhavé. I přes tento nedostatek nemůžu tomuto filmu upřít pět hvězd. Podle mně: 85%. ()

Merenre

Tato pohádka (kterou dílo rozhodně je, ať už má v popisku co chce, protože na cokoli jiného je to příliš šablonovité a naivní) nejvíc trpí silnou rozporuplností. Na jedné straně docela příjemná, potěmnělá atmosféra a některé relativně zajímavé nápady - na druhé straně na mnoha místech neskutečná naivita až infantilnost (např. kecy typů o nepřekonatelné síle lásky, některé příšerné postavy - nejvíce pak sama hlavní). Potěšující je, že místy je to příjemně nemilosrdné až brutální (vraždy, sebevraždy, "krvavé" vyhlazovací bitvy, masakry, genocidy, zrady,...), ale zároveň je tam hromada jakýchsi matoucích postav, národů, měst a dalších blbostí, které si tvůrci navymýšleli (to v kombinaci s tím, že rozpoznávání dřevěných ksichtů nejsem odborník a faktem, že snad všechny postavy a místa mají 3 - 4 písmenný název velmi podobného ražení, způsobilo trochu zmatek). Celkově je to těžké nějak hodnotit, ale tak ty 4 si to zaslouží - přinejmenším za závěr, který je vpravdě evropský (rozuměj pyramidy mrtvých a bez slizkého patosu) . Jinak souhlas s Douglas - měli si vyjasnit o co, se vlastně snaží (s tím matrixem je to trefa, jsem rád, že nejsem jediný, koho to napadlo). ()

Devilskitten

Naprosto fascinující podívaná...Velmi originální počin Anderse Rønnow-Klarlunda. Člověk se ocitá v úplně jiném světě, kde existence spočívá na vodících nitkách a kde dávný spor rozdělil národ loutek na dvě strany, ale svítá naděje v mladém princi, kterému jeho otec odkázal svou vládu a sám se zabil. Jenže má to malý háček, jeho syn se stal objetí piklů jeho strýce a bývalého generála a o sebevraždě jeho otce neví, domnívá se, že byl zavražděn jeho nepřáteli. Rozhodne se otce pomstít, ale časem zjišťuje, že vše je jinak než se zdálo...Opravdu zajímavé zpracování, napínavý děj, skvělá hudba i hlavní zápletka. Je to odvážný počin a musím říct, že se vyplatilo zkusit něco nového, rozhodně povedený snímek. Má sice pár nedostatků, ale i tak si zaslouží ode mne 4*. :) ()

Fritoll

Super film, velmi originální - možná né až tak příběhem, ale zpracováním, tím myslím ty loutky, které mají provázek do hlavy místo srdce a komu se utrhne, umře. Hodně se mi líbila "brána" do města. :-)) Konečně něco jiného než americké zabijárny bez ducha a nápadu. ()

e-pilot odpad!

Pane Bože, to je hovadina!!! Pět minut a dost!!! Ve chvíli, kdy jsem jen koutkem oka zahlédl tuto ubohou napodobeninu fantasy, naplno jsem ocenil imaginativní loutkovou tvorbu Karla Zemana nebo Břetislava Pojara, která má skutečnou uměleckou hodnotu. ()

Andy.222

Skoro se za to stydím, ale musím dát jen dvě hvězdy. Mně osobně to příliš nebavilo, přišlo mi, že se to vleče, chybí tomu spád a i poměrně zajímavé hrátky s loutkami (narození dítěte bylo velmi pěkné, darování končetin zase zajímavé) to nedokázali zachránit. Možná na druhé shlédnutí půjdu výš. ()

Slahy94

Jsem naprosto uchvácen. Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. Doposud jsem nic takového neviděl. Zase někdo posunul hranice filmu dál. Slova nestačí, to se musí vidět. ()

davsch

Skvělé zpracování příběhu pomocí loutkového filmu. Sledovat boj emocí v tvářich vyřezaných loutek je opravdu něco vymečného. Problém je ale v tom, že ten příběh je děsně neuplně zpracován. Chybí například pořádné uvedení do děje a jména postav jsou děsně nepřehledná a zbytečně komplikují děj. Místy jsou střihy a dějové linie dost přetrhané a dívák musí dávat velký pozor, aby vlastně pochopil o co jde. K tomu ještě pomalé vyprávění odkazuje díváka do letarie a pomalu během filmu usíná, místo toho, aby si užil nevydané loutkové představení. Forma tedy dobrá až výmečná, ale příběh plitky, neucelený, nutný a uspávající vyprávění. Prostě další dobrá myšlenka jak uděla zajimavý film. Bohůžel bez dobře vyprávěného příběhu, kterému by rozumněl každy. Je to škoda. ()

Makotřas

Filmy který jsou jiný a přitom jsou fakt dobrý si nezasloužej míň než 100%. (O čem to je, napsali už jiní přede mnou. Já jen dodám, že příběh i atmosféra jsou bez chyby.) ()

mr.sonny

Originální nápad a téměř Shakespearovská zápletka. Jenom bitevní a bojové scény působí nechtěně humorně a tak nějak dřeveně. Skvělí film s neobvyklím zpracováním a výborným příběhem. ()

mapar

Vždy jsem měl trochu problém s loutkovými (ne tak s čistě animovanými) filmy v ponoření do děje, ani v dětství jsem se nedokázal odprostit od toho, že to jsou jen kusy dřeva. Tento film určitě mé vnímání změnil. Věřili byste, že když jenda loutka porodí jinou, dojme vás to, a když uvidíte bitevní pole s dávno odťatými vodícími provázky všude kolem, bude vám běhat mráz po zádech? Mě se to rozhodně stalo. Děj nemá moc smysl řešit, přijde mi jako až nepokrytá vykrádačka Shakespeara, to, co dělá tento film dokonalým, je až maniakální důslednost ve vykreslení detailů světa, ve kterém loutky na provázcích opravdu žijí, rodí se a umírají. Nutné vidět - popis to spíš kazí ()

JARDAHONDA

Originální loutkový snímek se skvělou myšlenkou.. imaginárním světem, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderní sci - fi.. Technicky dokonalý snímek se skvělou audiovizuální tvorbou ()

Syntex

Pravda, scénář je lehce odfláknutý, ale já jsem se soustředil hlavně na skvělý nápad autorů a nechal jsem se jím totálně unášet, protože ta hromada nápadů, které dokázal Klarlund s tématikou šňůrek vymyslet, mě nepřestávala překvapovat, třeba scéna v loutkovém vězení nebo narození nové loutky jsou opravdu krásně udělané. Proto je mi ve finále strašně líto, že autoři se líp nepopasovali se scénářem a nedopřáli tomuhle neskutečně originálnímu filmu naplnit jeho potenciál. ()

Revelate_17

Velice nezvyklé, originální dílko. To spojení loutek a jejich vodících provázků, o které když přijdou, jsou jednoduše mrtví... je to originální :-) Příběh se dal trochu lépe rozpracovat, ale co - možná by to tím pádem chtělo další takový film, kde se ty nedostatky vychytají.... příběh sice ničím zajímavý zas až tak není, ale 4 hvězy jsou za to provedení a nevšední zážitek. ()

agent_R.M.

Naprosto geniální film! Příběhově sice slabší ale co se formy a významu týče,super! Navíc přiznání,že jejich život doslova visí na nitích,od čehož se odvíjí celý prostor a fungování jejich života...to jsem skutečně zíral.... ()