Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

Sawy

Že loutky nemohou vzbudit v lidech emoce? Pche... Strings je jednoznačným důkazem opaku.Svět ,ve kterém se film odehrává a jeho mytologie je jednoduše krásný,stejně jako nápad,že loutky ví,že jsou loutky.Scéna umírání je jedna z nejdojemnějších,jakou jsem ve filmech viděl.A že příběh je klišovitý a neoriginální?Ale jděte,copak si už nikdo neumí užít pohádku?A ještě k tomu vizuálně takhle promakanou?To je mi moc líto.85 % ()

Caelos

Idiotský obsah se snažíme přebít zajímavým obalem. A že se to daří. Navíc je svět loutek hodně dobře promyšlený. Akorát to teda občas nudí, hůavně ze začátku. ()

Terva

Symbolické zabití loutky hned na začátku, bylo velice mrazivé. A dodalo to filmu nádherný spád a ponurost. ()

joehot

Nádherné zpracování a důraz pro detail, jaký se hned tak nevidí, vážně. Od hradeb, smrti, přes zrození až po sex. Příběh je možná "klasický" (rozuměj tisíckrát viděný) - mimochodem, dost možná i Cameron tenhle film viděl - přesto si tento snímek zaslouží uznání. ()

Kryton

Vizuálně zajímavá severská pohádka s loutkama. Loutky samy vnímají své provazy jako spojení s nečím nahore a jsou pro ně životně duležité jako pro lidi žíly. Za tím vším vizuálnem se však ztrácí děj. Každopádně určitě doporučuji se podívat na trochu jiné loutky než od Trnky. ()

hous.enka

Loutkové filmy mám ráda - to bezpochyby. Strings u mě navíc získal plusové body zejména za loutky, za přiznání šňůrek a z jejich maximálního vytěžení. Jenže příběh... ach, ten trochu pokulhával. Snaha o akčnost nakonec pohořela na podivných akčních scénách. Zlouna jsem nějak nepočapala a výsledek je tedy docela průměrný film, určený pro těžko definovatelnou skupinu lidí. ()

Cimr

Být to normální hraný film, asi bych tomu dal odpad! Vážně, tolik klišé a patosu v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Už ten základní nápad - dva válčící rody, král jednoho umírá, pověří syna, ale tomu plány překazí láska.. No znáte to. Strings z podprůměru vytahuje jeden jediný, o to však geniálnější nápad, postavit celý příběh na šňůrkách, kterými jsou loutky ovládány. S tím souvisí i spousta pěkných scén. Přesto si myslím, že se měli tvůrci pustit spíš do komedie. Tohle je vyloženě promarněná příležitost. ()

Naslund

Takové dark Shaekspeare fantasy. Nápad s vdechnutím života loutkám přes nitky života je úžasný a pokud jsou tvůrci prvními vynálezci, tak mají mou poklonu. Pokud ne, tak jsou asi tak originální jako příběh, který překvapí snad jen svou stojovostí. Prostě si vymyslete pár situací a postav a je film je v cajku... Dva znepřátelené národy, jeden nerozvážný princ, jeho mladá krásná sestřička, zlý strýc se zlým generálem a sexy hrdinka druhého národa. Navíc už začínám být pomalu alergický na všechny ty vyvolené, kteří mají změnit svět jen proto, že je to jejich osud. Změny hrdiny z minuty na minutu také nejsou zrovna lákadlem, ale i tak za to krásné prostředí stojí za to film shlédnout. Je až smutné, jak dobře si autoři vyhráli s naaranžováním všech scén a přitom tolik odflákli to ostatní. ()

SarumanKo

Fascinujúca vec. A ak divák pristúpi na pravidlá tvorcov, tak ponúkne úžasný zážitok. Príbeh je síce prostučký archetypálny fantasy remix, čo je ale udivujúce, filmu to vôbec neškodí, scenár hrá v Strings totiž len druhé husle. Hlavnou výhrou filmu je samotná forma - nádherná, originálne a do posledného detailu prepracovaná a mrazivo atmosférická. Svet, kde si bábky uvedomujú, že zostanú navždy len bábkami, že žijú len vďaka nitkám, ktorými niekto hýbe, ale zároveň prežívajú svoje vlastné drámy, je skutočne uhrančivý a tak zvláštny, že ho nemôžem nazvať inak než geniálnym. (80%) ()

kaylin

Po stránce formální nechybí nic k dokonalosti filmu "Strings". Chtěli jste někdy vidět film, kde budou loutky, jejichž provázky uvidíte? Na jedu stranu to může být doložení toho, že filmaři neměli mnoho peněz, na druhou stranu to může být záměr tvůrců, aby vytvořili něco, co tu ještě nebylo. Pokud se tedy kloníte spíše k první variantě, tak vězte, že tvůrci těžili z problematiky mnohem více, než by se dalo čekat. Ovládací provázky loutek zde nejsou pouze jako kuriozita, ale jako skutečná součást příběhu. Kolem loutek je vystavěn zvláštní fantasy svět. Když jsem se na film díval, skoro jsem si říkal, že takhle, přesně takhle, by mohl být natočen snímek podle knihy Stephena Kinga s názvem "Dračí oči". Neskutečně by to tou slušelo, protože tuhle Kingovu pohádku mám velmi rád a navíc si myslím, že příběh "Strings" s ní má společné některé prvky. Bohužel ale právě příběh je dle mého názoru to, co sráží "Strings" trochu do kolen. Není to až tak špatné, nápad je zajímavý a pro fantasy se loutky jednoduše hodí, ale také si myslím, že by to celé šlo udělat zajímavěji, barvitěji. Je to však dáno i tím, jak byla volena vizuální stránka, která spíše odkazuje na temné fantasy než na takového "Hobita". Jako začátek série by byl film zajímavější, dal by se na takovém stylu vystavět velmi zajímavý svět se svébytnými prvky, ale jako jediný snímek to místy vyznívá spíše jako experiment, snaha udělat věci trochu jinak, než touha přimět jiné, aby se jinak dělaly. Je to škoda, hlavně je škoda, že snímek trochu zapadl - je totiž evropský -, než aby výrazně ovlivnil další tvorbu jiných umělců, kteří by film podobného ražení také stvořili. Je však pravda, že širokému publiku se podobným filmem těžko zalíbíte. A bez širokého publika jen těžko budou finance na další, podobný film nebo pokračování. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html ()

togaf

Bylo by snadné říct, že forma zvítězila nad obsahem. Děj Strings je totiž známý jako lidstvo samo - touha po moci a pomstě proti snaze o mír a vykoupení. Pak tu máme Shakespearovské drama o lásce dvou lidí ze znepřátelených rodů a odhalení dávného tajemství. V kombinaci se skvěle propracovaným loutkovým světem to ale funguje na výbornou. Kromě akčních scén, ty se fakt nepovedly. Ale co, zase tu bylo geniální vězení a sebevražda a amputace a porod... ()

Vědma

Moc krásné a originální. Přiznané loutky, které si nehrají na lidi, ale jsou samy sebou.Příběh, zde tolik kritizovaný, mi trochu připomínal Lvího krále, ale o to tady nejde. Krása byla v tom co vyplývalo z nápadu, že bůh loutky (a možná i nás) , vodí na nitkách a ony žijí svůj vlastní život, který na nich závisí. Scéna porodu i umírání byla tak úžasně emotivní, že jsem úplně zapomněla, že se dívám na loutkový film. Rčení život visí na vlásku dostalo nový obsah.Taky hudba byla nádherná a konečné osvobození, kdy nitě zmizí, ve mně ještě doznívá. ()

Aleee89

Hned mě upoutala hudba, ta mi jako první utkvěla v paměti a musím říct, že je dost povedená! Celkově ten film mě velice mile překvapil, byl takový fakt hezký. Ty loutky udělány s precizností, příběh sice ne moc novátorský, ale moc mi to nevadilo. Zase další příjemná změna ve světě 3D animáků. Neříkám, že nejsou dobré, ale člověk je jich už přejezený a tohle mile překvapí a prostě uchvátí! ()

radektejkal

Kdo má rád loutky, tomu se to musí líbit. Tuctový raubířský příběh je zde povýšen na "provázkovou metafyziku". Provázky vodící loutky vedou k až tam, kam není vidět: do nebe, k Bohu, do nekonečna, k osudu.... Nebo je to indický obraz světa, v němž lidé jsou produktem bohů, kteří je stvořili z nudy, a teď se baví jejich osudy, které jim všemožně komplikují... Kam se loutkářství posunulo od doby Matěje Kopeckého... A kam směřuje? ()

PP66

Mýtus o hrdinovi, jež vytrhne dvě království skrze lásku z nekončících bojů, ztvárněný moc povedeně loutkami. Art film. ()

kinderman

Nemůžu si pomoct, ale ty dřevěné loutky dokážou "uhrát" (za výrazné pomoci kamery, hudby a deště) víc emocí než kdejaký jejich živý kolega. Ono hanlivé: "Ten herec je nějaký dřevěný", by se po Strings mělo přeformulovat. ()

Morloth

Velmi zajímavý snímek. Propracovaný svět, vynikající vedení loutek, hudba, kamera, efekty,... Příběh je sice dosti jednoduchý, ale na druhou stranu mu nechybí nic, co by v mýtu, protože tak bych i celý snímek nazval, nemělo chybět. Nevím nakolik příběh čerpá ze severské mytologie, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že se koukám na jeden ze zfilmovaných příběhů např. z Kalevaly či Tolkienova Silmarillionu, který ze severské mytologie také hodně čerpá. Čekal jsem neotřelý zážitek a také se mi ho dostalo. Loutkový svět je totiž promyšlen do každičkého detailu. Jak již píše např. canakja. ()

(mOnkey)

Pokud si během sledování nedokážu vytvořit k žádné z postav vztah, znamená to, že mě snímek tu více, tu méně minul. Strings mě minuly totálně. Plytký příběh a vzhledem k absenci mimiky minimum emocí mě sžíralo natolik, že i těch pětaosmdesát minut trvalo zhruba stejně jako stoletá válka. Nitky zažily svůj vrchol ve Woodově bijáku Plan 9 from Outer Space. A za tímto smutných faktem si stojím. 25% ()

baaaja

Hodně nápaditej a originální loutkáč.. musim uznat, že sem to ani nečekala, ale vesměs jsem spokojená a bavilo mě to.. ()