Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

pakobylka

Loutky, které mají svůj vlastní fantastický svět a jejichž bytí a nebytí závisí na nitích, kterými jsou navíc do určité míry vzájemně propojené i jejich životy. I naše osudy visí na pomyslných nitkách a jeden na druhém jsme více nebo méně závislí. Velmi originální forma vyprávění nepatrně přebíjí obsah, ale na druhou stranu si nemyslím, že je třeba vždy a za každou cenu hledat úplně nový námět, aby vznikl silný příběh. Hodně záleží na zpracování a „Strings“ nejsou pohádkou pro děti a rozhodně stojí za vidění - nevěřila bych, jak různorodé emoce je možné vyjádřit pouhým pohybem očních víček, když se výraz tváře loutky vůbec nemění. ()

Blackros

Neuvěřitelně skvěle zpracované loutkové fantasy, které přiznává loutkový svět a přitom dokáže realisticky zobrazit určité situace...80% za až neuvěřitelnou originalitu ()

mortak

Problém filmu spočívá v tom, že divák sleduje všechny ty nápady tvůrců se světem loutek, a nikoli příběh, ve kterém je každá věta a gesto předvídatelné na míle dopředu. Zoufale tu chybí emoce a film drží jen technicka genialita tvůrců. Film spíše pro tvůrčí dílny loutkařu než pro širokou veřejnost. ()

tom88

Tešil som sa, no ďalšie sklamanie. Viem, že tá dvojka je možno trocha krutá, ale nedá mi to pretože ma dej, príbeh absolútne neoslovil a nezaujal. Ostal som úplne chladný počas celého filmu. Nič ma tu nenadchlo ani nepotešilo, teda na pár originálnych aj keď možno zásadných vecí. Hudba bola dobrá, to áno. Struny boli originálne v spojení s dejom. Kamera celkom ušla, fantasy krajina potešila, ale nič viac. Zaujímavý počin, celkom originálny, no fakt ma to neoslovilo ( na to že je to fantasy ! ) 50% ()

Courtemanche

Průměr pro mě to jen kvůli příběhu. Ale jinak je to tak neskutečně originální věc jaký se každých deset let nerodí. Možná ani každých dvacet let. Třicet? Celkem si umím představit že i Burtonovi spadl čelist. (když to viděl). Škoda toho příběhu. ()

kocik1

Šmik! Je to jenom mžik, někdo ti ufikne provázek a je z tebe mrtvola. Zapojení vodících provázků do hry považuji za originální, neotřelý nápad, za který tleskám. Příběh sám je vcelku triviální a pošmurný, jak už to na severu bývá, ale měla jsem problém se napojit na jeho emocionální vlnu. Navíc si myslím, že pošmurnost bude vadit dětem, trivialita dospělým. Takže sotva průměr. ()

dr.fish

Je třeba obdivovat řemeslo a herce, kteří to namluvili. Příběh je prostinký, ale díky té atmosféře to funguje dobře. Ovšem naše česká škola nabízí mnohem větší i když starší klenoty. 75% ()

Avathar

"Poctivý mahagón!" Je sympatické, že v dobe, kedy si ľudia zamieňajú slovo "animovaný" s vyžehlenou 3-D animáciou, príde niekto ako Anders Rønnow-Klarlund a natočí poctivú bábkovú fantasy, v ktorej si bábky uvedomujú svoju bábkovosť a nite, ku ktorým sú pripútané sú do deja zakomponované priam geniálnym spôsobom. To príbehu dodáva úplne originálny a nový rozmer. Je pravda, že príbeh mohol byť bohatší, ale aj tak si myslím, že je minimálne zaujímavý a to hlavne svojou štruktúrou shakespearovskej tragédie. Uvidíme, ako dopadne druhé zhliadnutie (na ktoré sa čoskoro chystám). Možno potom ešte tú jednu hviezdu prihodím. ()

Nutrička

Příběh rozhodně není to, na čem je film postaven. Jde samozřejmě spíš o hudbu, atmosféru, výtvarné pojetí a vyhrání si s loutkami. A to všechno se určitě povedlo. Alespoň mě film nadchnul a oslovil. Těšila jsem se na něj už dlouho (asi tak dva tři roky), od chvíle, kdy jsem si o něm přečetla v jistém filmovém časopise. Teď jsem si ho sehnala a nezklamal mě. Líbily se mi nápady smrti a narození, vězení a vzájemné propojenosti. Přestože mají loutky stále tytéž výrazy v obličeji, připadaly mi pokaždé jiné - když měly být smutné, viděla jsem v jejich tvářích smutek, když se rozzuřily, byly pro mě rozzuřené. To všechno závisí na práci s hudbou a hlasem. Závěr s ptákem byl hřejivý a povzbudivý. ()

blackJag

Z hlediska fantasy motivů nemá tento film nic co nového nabídnout. Dvě znesvářené strany, zrada, vyvolený, to vše už tu bylo mnohokrát. V čem je ale snímek jedinečný je loutková forma, kdy i samotné struny slouží jako další forma vyjádření a nejsou v rámci projektu ignorovány. Dobře zní i anglický dabing (původní verzi jsem neslyšel), kdy James McAvoy namluvil Hala, Catherine McCormacková Zitu, Derek Jacobi Neza a Ian Hart Ghraka. Malý zázrak, že se k nám film prodral do distribuce alespoň na dvd. 90% ()

Kalidor_

Než jsem viděl film a shlédnul jen obrázky tak jsem si říkal - když tam jdou loutkám tak okatě vidět špagáty tak to může být jenom ptákovina (nevadilo mi to akorát u Dona Šajna). A hle nebyla - ony ty špagáty najednou měly smysl a celá ta fantasy se mi taky zamlouvala. ()

Cloud

Scénář je sice jednodušší, ale nikoliv ubohý. Jedná se celkem o standartní příběhovou záležitost s nějakým tím překvapením. O to víc vyniká parádní vizuální stránka prosycená úžasnou barevností a temnou atmosférou. Vše je prokládáno geniálními nápady vycházejícími z loutkové podstaty postav. Jeden z mála opravdu originálních počinů současnosti. Svěží vítr ze severu. ()

Herráček

Ano, ano... Já vím, láska nás všechny spasí. Ale zase to je jediná slabina tohoto filmu. Zlobili jste někdy maminku tím, že jste si zašmodrchali nitě? Představovali jste si vězení jako jednu jedinou mříž a ještě k tomu ne před vámi? Tolik skvělých nápadů se vidí málokde... ()

Jezinka

Nejzajímavějším na tomto filmu je právě použití loutek a jejich světa. Příběh sám o sobě není nikterak výrazný. ()

DavidS.

Mocenské boje a intriky ve dřevě a na šňůrách...Zemeckis a machři s performance capture by mohli závidět emoce vyřezané do loutek a oživlé hbitými prsty svých lidských průvodců :) Ale pominu-li estetiku a pravidla loutkového světa i způsob, kterým loutky vnímají existenčně sami sebe, stejně mi nakonec zůstane jen experimentální počin než něco, co by se mě nějak výrazněji dotklo.... ()

cachina

,,Visí ti život na nitce?!"... Film Strings nás zavádí do doposud nepoznaného světa. Do světa zcela nového, kde neplatí lidské zákonistosti, ale nýbrž loutkové. V porovnání s jiným loutkovým snímkem Team America najdeme jeden základní rozdíl. Ve filmu od tvůrců South Parku se loutky chovají jako lidé. Ale ve Strings loutky vědí, že jsou loutky a také podle toho jednají. Film překypuje mnoha výbornými originálními nápady a vychytávky. Loutky se v boji nesnaží zranit na těle, ale přeseknout si nitě. Zničená část těla se dá nahradit jinou, vězení není odděleno stěnami, ale stropy apod. Fascinující svět, který ihned vtáhne diváka. Vizuálně bezchybná podívaná, kde je promyšlený každý prvek mizanscény. Jedinou chybou filmu je jeho děj. Totálně překombinovaný scénář, který by dal snad i na minisérii, ale ne do necelých 90 minut. Každou chvíli je tu nějaký zvrat, něco důležitého se stane. Ale i přesto se jedná na jednu stranu o geniální a velmi zajímavý film. ()

wosho

Zajímavé, dobré, kvalitní, originální a nevyrovnané. Strings dokáže diváka zaujmout, ale těžko jej ohromí. Problém Stringsu je v příběhu. Hned od úvodu je divák ponořen do tragédie ve stylu antiky, či Shakespera. Jenže po první třetině do toho vstupuje modernější pojetí, takové, co mě připomíná Avatara. Hrdina je silně ovlivněn hrdinkou/nepřítelkyní a pod dojmem její kultůry se rozhodně ujednat mír mezi národy. A problém v nevyrovnaném scénáři, začíná zasahovat i do struktůry vypravování děje. První polovina je rozvleklá a pomalá, pak následuje zmatené a rychlé vyústění děje, aby vše po slabé půldruhé hodině vše skončilo. Strings je kvalitním filmem, který dokázal z nedostatků loutkového filmu vytěžit přednosti, bohužel filmaři zapoměli na to pohrát si více s příběhem. Škoda. ()