Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Trošku lepší tři. Jednatřicetiletý Redford (vypadající na čtyřicet) hraje šestadvacetiletého právníka, a snaží se, snaží, on i Jane Fonda, jejíž hrdinka Corie je v průběhu celého filmu nesnesitelná, snaží se ostošest, jenže většina vtipů, a to hlavně v první půlce filmu, vyznívá křečovitě a našponovaně. Dá se říci, že film zachraňuje postava osobitého Victora a Coriina matka, kteří to alespoň trochu rozjedou.(13.7.2014)

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).(21.9.2009)

Konverzační komedie, kterou si pamatuji před spoustou let hlavně jako hodně schodů, což zavdává důvod ke komičnu, a ztřeštěnou Jane Fonda. Nyní po novém shlédnutí oceňuji hlavně Roberta Redforda jako cynicky hláškujícího manžela a skvělého Charlese Boyera, který jak byl hnusný v Plynových lampách, zde byl k sežrání a zjišťuji, že mám tenhle film ráda.(3.4.2009)

Robert Redford a Jane Fonda jsou krásný pár, navíc nabitý nepředvídatelným temperamentem, který je dovede tu bosé do parku, tu na římsu jejich hnízdečka lásky – kam ovšem trochu táhne, sněží a sem tam se strhne i pořádná bouřka. Na(ne)štěstí je tu starostlivá matinka a divný soused… :) Úsměvná romantická klasika s živelnými hereckými výkony, která mezi řádky napovídá, že láska i patra přenáší.(9.5.2013)

Krásny film, ba priam prenádherný ktorý mi príjemne spríjemnil už aj tak krásny a pohodový večer. Sak patrí sa na Vianoce nie? :D Herci su kvelí a mistrne sa zhostili svojich uloh - je úžasné sledovať akými zmenami prebiehajú počas príbehu a vdaka solídnemu hereckému kumštu je to ešte oto uveritelnejšie. Od teraz už každé Vianoce :) P.S Fonda byla tak roztomilounká, že som mal chuť vykúpať ju v mede a robiť s nou nemravnosti kludne aj 6 dní v kuse. Redford - you lucky bastard :D(24.12.2012)

• - Mildred Natwick (Ethel Banksová) a Herb Edelman (Harry Pepper) byli obsazeni i v divadelní verzi Bosých noh v parku (v letech 1963-67). (D3VIL)

• - Robert Redford hrál jak ve filmové, tak v divadelní verzi, a to na Broadwayi, kde si roli Corie po jeho boku zahrála Elizabeth Ashley. (D3VIL)

• - Role Corie Bratterové byla původně nabídnuta Natalii Wood, která hrála Redfordův protějšek ve dvou předcházejících filmech. Wood ale odmítla, protože chtěla na chvíli od natáčení oddych. Roli nakonec získala Jane Fonda. (D3VIL)