Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Veľmi sympatická dvojica Redford-Fonda to tu roztočili v plnej paráde. Bavilo ma pozerať na tie ich doťahovačky a slovné prestrelky, hlavne keď zistili, že v manželstve nie je nič také ako si predstavovali. Najmä J. Fonda bola perfektná, s tým jej prehnaným entuziazmom niekedy dokázala Redforda dostať do peknej manželskej vývrtky a poriadne mu vytočiť jeho naškrobený límec. Do toho keď sa primiešal pán Velasco tak o príjemnú a nenútenú zábavu bolo postarané. Kto hľadá niečo na oddych alebo niečo na pozretie vo dvojici tak toto je tá správna voľba. 75/100(16.10.2016)

Naprosto poctivá veselohra šedesátých let z pozitivně naladěné Ameriky. Do toho s dvěma hvězdami - Robertem Redfordem a Jane Fondou a zfilmovanou divadelní hrou, která když se natočí jakkoliv, tak věřím, že pokaždé bude naprosto jiná a pokaždé dokáže bavit. Jednoduše proto, že dialogů na zasmání by se na takový nápad dalo vymýšlet snad i do nekonečna. Super komedie.(25.1.2015)

Konverzačka jak má být, má totiž všechno, co má taková upovídaná komedie mít - švih, skvělý dialogy, inteligenci, vtip, absurdní situace a dva charismatický protiklady, který se přitahovaly. Jane Fonda je rozkošná a Bobik Redfordu snad nikdy nebyl roztomilejší (hlavně naboso... :-) ). Jasně z toho čišící teatrálnost mi nevadila tak, jako přes skvělou zábavu přecejen probleskávající hlušší momenty. Proto * dolů. Ale točit se takový romantický komedie dneska, tak chrochtám blahem.(10.9.2010)

Čtvrtá hvězdička pouze za ústřední duo Redford/Fonda, protože je to klasická (ač místy relativně vtipná) romance, kterých už jsem viděl minimálně padesát a naprosté minimum z nich je výjimečné aspoň něčím. Ne, že bych se nudil, ale nebylo v tom opět nic objevného, na co bych si s odstupem vzpomněl. 70%(14.8.2017)

Společné bydlení není skutečně jednoduchá záležitost. O tom se můžete přesvědčit v pěkné klasické komedii se šarmantním Redfordem a sexy Jane Fondou. Nejzajímavější je jejich charakterová odlišnost, díky níž si začnou manželé lézt krkem. Je to jako by člověk pozoroval dokonalé nastínění lidských temperamentů. Je to vlastně střet cholerismu a hysterie představován v podobě obou skvělých herců. Všimněte si též důrazné hudby, které podkresluje scénky z filmu. Příjemný film pro kteroukoliv denní dobu :-)(31.3.2011)