Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Co na to říct :-) Milá, úsměvná a skvěle zahraná konverzační komedie s vymazleným!!! scénářem. Veškeré dialogy a slovní přestřelky hýří od začátku do konce výjimečným, pohotovým vtipem. To se nedá moc popsat, tohle se prostě musí vidět. Chtěla bych do komentáře vybrat ještě nějakou z nesčetných hlášek, ale nemůžu se rozhodnout kterou. Co slovo to perla. Mimochodem, tady jsem zcela soucítila s Paulem. Nato, že jsem žena, jsem mu dokonale rozuměla a trošku ho i litovala. Vůbec to neměl, chlapec, jednoduché. I když na druhou stranu ti dva se tak dlouho hledali, až se museli zákonitě najít. "Tumáš, to je pro tebe, já už tady nebydlím!" :-) Jo a hudba, ach ta hudba ...(11.10.2016)

„Dobre Paul. Začneme teda s manželstvom.“ Tak toto Robertovi Redfordovi sadlo. Bodaj by nie, veď v „Bosých nohách v parku“ hral už v divadelnej hre na Broadway, takže vo filme si len zopakoval na cvičisku evidentne výborne natrénovanú vec. Napriek tomu musel až Steve McQueen odmietnuť rolu v BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID, aby sa stal RR oficiálnou hviezdou Hollywoodu, ktorý vlastne nikdy nemal veľmi rád. A film? Úžasne situačný, plný skvelých dialógov („Nefunguje nám sporák.“ – „Čo sa stalo?“ – „Nič, zapli sme ho.“), hlášok („Keby bolo otvorené železiarstvo, kúpila by som si nôž a zabila sa.“ alebo „Tvoja sestra má nového priateľa, ale nikto ho nemá rád, ani tvoja sestra.“), pôvabných hereckých výkonov (obvykle sa zdržujem takýchto prízemných viet, ale rozkošne bláznivá Jane Fondová je na pomilovanie) a nesmie chýbať láska (veď viete, tá, čo hory a rozbité sklá prenáša), kniči ani Kambodžský (alebo aký dočerta) Tanec plodnosti. Tento film dodnes nezostarol. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/189250/Bose-nohy-v-parku-80.html(4.8.2007)

• Cafú

No spíše podprůměrná a klišovitá romantická komedie na klasické téma prvních manželských neshod a jejich zdárných vyřešení s potleskem plné ulice lidí na konci filmu. Dialogy sice nejsou z nejhorších (tak by to konečně mělo i být, když se jedná o konverzační komedii), ale raději spíš doporučím Nouzový východ...(1.4.2009)

"Môj manžel Paul Bretner, nadejný právnik je skárovaný jak delo." Takmer výlučne konverzačný film ponúka okrem výborného obsadenia i dobrý príbeh o čerstvo zamilovanej dvojici a ich novom maličkom byte, ktorý za veľa nestojí, ale je ich. Na 5 poschodí a bez výťahu. Za 128 dolárov mesačne! Po 6 dňoch lásky prichádza deň plný hádok a vyhrážok. "6 dní ani týždeň nie je..." A práve tieto scény konfliktov som si užíval. Nervózna J. Fondová chce rozvod z ničoho nič. Jeden sa chce hádať, druhý spať, potom je to naopak. Celkovo vtipná komédia obsadená vtedajšími sexidolmi Ameriky, ktorí majú čo hrať. 80%.(2.1.2014)

Výborná konverzační komedie podle hry Neila Simona o novomanželském páru, který krátce po líbánkách zjišťuje, že i když se mají velmi rádi, jejich povahy i zájmy jsou tak trochu odlišné...I přes skutečnost, že se celý film odehrává až na pár výjímek jen v jedné místnosti, tak jsem se díky vtipným hláškám a jiskřivým dialogům ani chvíli nenudila, naopak mi těch 104 minut uběhlo jako voda. Robert Redford a Jane Fondová hráli velmi dobře, ale ještě víc mě tentokrát pobavili Mildred Natwick jako Coriina matka Ethel a bezkonkurenční Charles Boyer v roli excentrického souseda Victora. A pokud bych chtěla někdy navštívit balkánskou restauraci, nesmím zapomenout polít pelmečky sklenkou uzu, aby mi nezhořkly.(4.3.2013)

• - Film je inspirován prvním manželstvím scénáristy Neila Simona. (D3VIL)

• - Jedná se o třetí z pěti filmů, kde si spolu zahráli Jane Fonda a Robert Redford. Objevili se spolu už ve filmech Štvanice (1966), Tall Story (1960), Elektrický jezdec (1979) a nejnovější z nich Our souls at night (2017). (Royaldell)

• - Role Corie Bratterové byla původně nabídnuta Natalii Wood, která hrála Redfordův protějšek ve dvou předcházejících filmech. Wood ale odmítla, protože chtěla na chvíli od natáčení oddych. Roli nakonec získala Jane Fonda. (D3VIL)