Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Jedna z nejvtipnějších komedií, co jsem viděl. Upjatý Redford a bláznivá Fonda jsou naprosto skvělým (sebe)destruktivním párem, obývající ten životu nejnepřátelštější byt v sousedství nezvláštnějších individuí New Yorku. Ted k tomu připočítejte matku/tchýni alias výtečnou Mildred Natwick a potrhlého souseda Boyera a nutně vám vyjde bezvadný film plný konverzačního humoru a skvělých hlášek.(16.3.2013)

"Miláčku,vždyť je nesmysl,abych z domu jenom tak odcházel.Mám jenom jedno řešení.Půjdeš ty!"Tuhle komedii mám z nějakého důvodu strašně rád.Možná kvůli jejímu strašně pohodovému stylu,možná kvůli skvělým hláškám,možná kvůli okouzlující Jane Fondové,možná kvůli skvěle cynickému Robertu Redfordovi,možná kvůli výbornému Charlesu Boyerovi nebo možná prostě kvůli těm schodům.Jistě vím to,že se strašně těším na druhé zhlédnutí.90 %(26.1.2010)

Konverzační komedie, kterou si pamatuji před spoustou let hlavně jako hodně schodů, což zavdává důvod ke komičnu, a ztřeštěnou Jane Fonda. Nyní po novém shlédnutí oceňuji hlavně Roberta Redforda jako cynicky hláškujícího manžela a skvělého Charlese Boyera, který jak byl hnusný v Plynových lampách, zde byl k sežrání a zjišťuji, že mám tenhle film ráda.(3.4.2009)

Novomanželé se přestěhují do nového bytu, ona je ztřeštěná dobrodružka, on spíš rozumnější. A vše se točí kolem nich, bytu, tchýně a postaršího souseda. Jane Fonda je skvělá a tahoun filmu; poznávám v ní tu ráznou semetriku z nějaké novější romantické komedie. Škoda jen, že humoru nebylo víc – začátek byl povedený, pak se taky veselejší místa našla, ale nic, kdy bych se víc nasmál. Příběh patří spíš k těm jednodušším – uměl bych si ho představit jako slušnou divadelní komedii. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 4 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(26.12.2012)

"Paule, víš, jak se zahřívají Eskymáci?" "Jdou spát do hotelu." Komedie Neila Simona mají většinou realistický půdorys a na něm je postavená cvokárna. Tak je to i v případě jeho nejslavnějšího opusu. Novomanželé Bratterovi se ubytují v bytě, který se má stát romantickým hnízdečkem lásky, dokud nevyjde najevo, že se nachází v pátém patře bez výtahu, ve stropě je díra jako pěst, nefunguje topení a dům je plný magorů, pobíhajících volně bez dozoru. Manželství prochází zkouškou ohněm... A my tu máme jásavě barevnou komedii s nádhernými dialogy (Fondová: "Paule, pojďme udělat něco vzrušujícího a bláznivého." Redford: "Vrátím se dřív z práce a navzájem se potapetujeme."), řádícími herci a řadou překvapení. Třeba když dorazila Mildred Natwicková v roli upjaté matky, čekal jsem obvyklou etudu na téma "konzervativní tchyně se naváží do zetě", ale její vedlejší zápletka směřuje úplně jinam a pro Mildred a Charlese Boyera jsou to nejkrásnější role, v jakých jsem je dosud viděl. A tak je to se vším. 100 %(18.3.2005)

• - Film je inspirován prvním manželstvím scénáristy Neila Simona. (D3VIL)

• - Robert Redford hrál jak ve filmové, tak v divadelní verzi, a to na Broadwayi, kde si roli Corie po jeho boku zahrála Elizabeth Ashley. (D3VIL)

• - Role Corie Bratterové byla původně nabídnuta Natalii Wood, která hrála Redfordův protějšek ve dvou předcházejících filmech. Wood ale odmítla, protože chtěla na chvíli od natáčení oddych. Roli nakonec získala Jane Fonda. (D3VIL)