Wasabi

• Francie Wasabi (více)

Hubert je policista se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi. Právě těmi jedné noci inzultuje v nočním klubu nevychovaného výrostka. Vše by bylo v pořádku, kdyby ale nešlo o synáčka Hubertova nejvyššího šéfa. Incident je třeba zamést pod stůl, a proto je mu doporučena delší dovolená. Při svém posledním volnu před dvaceti lety se Hubert setkal s Japonkou Miako, svou životní láskou. Tenkrát se poprvé a naposledy cítil šťastný. Jako lidská bytost, ne jen jako policista. Miako jej ale záhy záhadně opustila. I proto bere nyní dovolenou jako šanci vnímat svět kolem sebe jinak. A brzy zazvoní telefon až z dalekého Japonska. Právní zástupce ho informuje, že Miako před několika dny zemřela. Než odešla, sepsala závěť. Odkázala mu svůj nejcennější majetek. Něco velmi speciálního. Je to víc než dědictví, víc než dar a také víc než obrovský problém... (TV Prima)

ER

Hlavně první půlhodina je hodně zábavná,ale jak přijde na sentiment,tak mi to začne v oku "tikat". Škoda,že ostrost Wasabi nevydržela o něco déle,než jen v úvodních minutách,ale naštěstí se nevytrácí po celý film,takže good. ()

Mik_e

Akčně komediální jízda, pěkně po Bessonovsku, se sice tentokrát neodehrává v Paříži, hlavní hrdina je ale stejně frantík a exotické Tokyo jako kulisa posloužilo stejně dobře. Jean Reno je prostě sympaťák, jehož je radost sledovat. A jako malý herecký bonus navíc mě potěšila účast Hirosue Ryoko, známé z filmu Himitsu. Luc opět nezklamal. :) ()

Kingjiri

Slibně rozjetej úvod brzo vyšumí a od chvíle, kdy se děj přesouvá do Japonska, se z Wasabi stává při nejlepšim jenom průměrná a nevýrazná Bessonovka. Občas zaujme nějaká akce (ačkoliv jí moc neni) nebo vtípek (z Hubertova pokusu o utajení, že je Yumi jeho dcera, se dalo vytěžit mnohem víc). Postupem času už baví jenom Hubertův parťák Momo, kterej se však objevuje spíš sporadicky. Od akční komedie bych čekal víc akce a humoru (nebo aspoň jedno z toho). Třetí slabá hvězda za Jeana Rena. ()

GTS_PUNK

Pohodová francúzska komédia odetá do japonského šatu divákovi predstavuje hlavnú postavu filmu, policajta Huberta (Jean Reno), ktorý musí náhle odcestovať do Japonska, kvôli smrti jedinej ženy, ktorú kedy miloval. Až na mieste sa dozvedá, že mu nezanechala len značný majetok, ale aj dcéru Yumi (Ryoko Hirosue). Čaká ho tak náročná úloha ako sa dcére po toľkých rokoch predstaviť, pričom im obom na chrbát dýcha nebezpečná yakuza. Nenáročný a jednoduchý filmový námet dokázali tvorcovia relatívne šikovne a dobre preniesť aj do výslednej podoby. Aj napriek tomu, že príbeh nedisponuje komplikovanejšou zápletkou, je možné si ho užiť a oddýchnuť si pri ňom. Dobre v sebe mieša zmes komédie s dynamickým humorom vo viacerých scénach, ktorým dominujú svojské výstupy Jeana Rena, ďalej relatívnej akčnosti s porciou tak akurát, a ľahkej drámy. Skutočne veľmi ľahkej. Jednoduchosť príbehu pasuje aj k jednotlivým postavám. Z pomedzi trojice hlavných zrejme najviac pobaví Momo (Michel Muller) s jeho miestami trochu nemiestnym humorom v pomerne konzervatívnom Japonsku. Čo však robí tento francúzsky snímok maximálne japonským nie je ani početné obsadenie hercov z tejto krajiny, ale skôr reálie. Vrátane výpravy možno vidieť niekoľko technologických vymožeností, ktorými v krajine vychádzajúceho slnka disponovali už na začiatku milénia. Skvele tak vidieť, že Japonci sú, čo sa techniky týka, výrazný krok dopredu pred celým svetom. Minutáž filmu je takisto adekvátna a tvorcom sa do nej podarilo vtesnať možné maximum. Wasabi je nielen poriadne štipľavou delikatesou japonskej kuchyne, ale takisto aj príjemnou filmovou jednohubkou z krajiny galského kohúta. Ľahkým a nenáročným humorom diváka nenúti premýšľať a je tak vhodnou záležitosťou, keď si chce človek pri filme oddýchnuť. Štipkou akčnosti okorení celý dej, aj keď niekedy pôsobí trošku prehnane a nasilu. Dobre by film vyznel aj bez akčných scén, ale je logické, že tvorcovia museli dej postaviť na niečom stabilnejšom. Sympatické herecké obsadenie je takisto zárukou zábavy, ktorá síce nie je tá najlepšia na svete, ale rozhodne vás prinúti sa niekoľkokrát zasmiať. A o tom, ako roztomilo tu pôsobí Ryoko Hirosue snáď ani rozprávať nemusíme. Solídna zábava s humorom svižným ako japonské vlaky. ()

rublik05

Stylem je film hodně podobný legendárnímu Drž hubu!. Opět nekompromisní francouzský humor doplněný o akčnější a vážnější části. Stačí se jen naladit a nechat se unášet na vlně drsné francouzské komedie z japonského prostředí. Herecké obsazení naprosto skvostné, humor odzbrojující a excelentní. Opět se Francouzům povedla perfektní komedie, dnes již legendární. 9/10. ()

gemi

Klasická francouzská krejzy komedie od Bessona (á la Taxi). Je to vlastně taková blbina, ale celkem pobaví. Zajímavé, ani si nepatuju, že bych to kdy dřív viděl... ()

Nix

Tento film je těžký hodnotit, mám ho vcelku rád, ale vím, že kvalitou to úplně není bůhví co. Ale rád se na něj dycky v televizi mrknu. Reno je tu super a prostě scéna, kdy oba jí wasabi je sice nic moc, ale já s u ní strašně bavím. Taky se mi totiž stalo, když jsem jedl wasabi a byl jsem překvapen, takže se dokážu do role Michela vcítit. Jsou tam srandovní momenty, akční scény, tohle je příklad takového dobrého průměru. ()

KdG

Tady jsem se težce rozhodoval mezi 3 nebo 4 hvězdami. Nakonec dávám 4. Jean Reno mě opět nezklamal, Michel Muller zdatně sekunduje. Dějově to je typická francouzská oddechová akční komedie v japonském prostředí, s místama kde hrajou na city diváka. ()

Rodin

Jean za 5, zbytek za 1. Celkově taková průměrná ptákovina těžící zejména z exotického prostředí. Nevytěžila ovšem mnoho. I tak jsem to viděl dvakrát a ani jednou jsem nebyl něčím uražen. Ovšem ani nadšen. ()

RedRose

Nad timhle proste nesmite premyslet !! Poddejte se a skvele se bavte od zacatku do konce !! videno uz mnohokrat a proste to neomrzi ;-) 83% ()

chlebo

Ja teraz budem absolútne neobjektívny a poviem 80%. Pretože tomu absolútne chýba vyššia pointa, nápadný artový homosexuál s životnou filozofiou v hlavnej úlohe a štyri riťe filozofie, pretože je to o triedu vyššie jak väčšina novodobých akčných komédií a pretože mám tento film úplne subjektívne rád. Fakt dobrý na aktiváciu strašlivého mozgožrúta a na dobrú zábavu, bez toho, aby sa jeden prefilozofoval na druhý svet, premýšľaním, čo asi ten Reno, ktorým úderom / výstrelom myslel a ako by takéto konanie posúdil napríklad taký Kant alebo niaký podobný fas. Takže štvrtú ranu dám tam, kde iní ubrali. ()

papadoce

Jean je skvelý ako vždy. Šikmoočky ma nikdy nebrali, ale Rjokó bola sexy aj keď jej rola bola tak trocha retardovaná. A komická figúrka v podobe Michela Mullera bola naozaj sympaticky komická. Je to taký čudný kolomáš, ale nie je to úplná pičovina. Zvláštnu rolu tu hraje hudba. Je hnusná, výrazná, občas výborná, ale aj vtedy nevhodná pre danú situáciu. Ale ako celok ma to nenudilo, preto aj v hodnotení som optimista.................................Asi som to nemal fajčiť. ()

Scraffy

Má to 94 minút a aj tak je to dlhé. Naprostá strata času. Má to byť akčná komédia no ani jedno z toho tam nie je. ()

Clark_Kent

Skutečná a hlavně nefalšovaná zábava s vynikajícím francouzským hercem Jeanem Reno. Tak kurevský vostrý Wasabi, který si pustím vždycky znovu a rád na příjemnej večer. ()

Cortesz

Francouzi byli a jsou vždy mistři žánru komedie, ale u tohohle filmu to byl krok vedle. Film se tváří sice jako komedie a ta část z Francie je zábavná, Jean Reno je dobrej herec, ale jeho role byla nejspíš špatně napsaná, představuje zde policajta s tvrdou ránou, pak chvíli zmatkáře a poté kovboje, kterej vystřílí půl Japonska a vyřeší bankovní loupež jak nějakej sheriff z divokého západu, ale i tak ta francouzská část byla vtipná. Po přemístění do Japonska už je to nepříliš vtipné, spíše akční s podprůměrnou zápletkou, otravnou japonkou. Film mi přišel jako kdyby tvůrci nevěděli jestli točí komedii a nebo podprůměrnou akčňárnu. ()