Wasabi

• Francie Wasabi (více)

Hubert je policista se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi. Právě těmi jedné noci inzultuje v nočním klubu nevychovaného výrostka. Vše by bylo v pořádku, kdyby ale nešlo o synáčka Hubertova nejvyššího šéfa. Incident je třeba zamést pod stůl, a proto je mu doporučena delší dovolená. Při svém posledním volnu před dvaceti lety se Hubert setkal s Japonkou Miako, svou životní láskou. Tenkrát se poprvé a naposledy cítil šťastný. Jako lidská bytost, ne jen jako policista. Miako jej ale záhy záhadně opustila. I proto bere nyní dovolenou jako šanci vnímat svět kolem sebe jinak. A brzy zazvoní telefon až z dalekého Japonska. Právní zástupce ho informuje, že Miako před několika dny zemřela. Než odešla, sepsala závěť. Odkázala mu svůj nejcennější majetek. Něco velmi speciálního. Je to víc než dědictví, víc než dar a také víc než obrovský problém... (TV Prima)

Dagoussek

Průměrná francouzská komedie s japonskou atmoškou s vtipnými momentky. Reno rád každýho zmlátí a jeho praštěná dcerunka ráda utrácí. ()

Pecival

Tenhle film mám rád - Reno je švihák každým coulem, jeho dcera sice byla otravná, ale dalo se to snést. Některé scény byly super (nákup, videoherna). Muller byl taky fajn - jak pokaždý vykládal se zápalem o jednotlivých kvérech nemělo chybu. Prostě taková pohodovka, ja se u toho vždy skvěle pobavím. ()

Specs

Hlášky: Betty: - "Ireno, není mi dobře. Ublíží nám, cítím to." Irene: - "Ten starej trouba nám nic neudělá. Jsme nacpaný dynamitem a bouchačku mám v ruce. Kecá!" Hubert Fiorentini: - "Aha, tak to co máš v ruce je bouchačka? Z dálky to vypadá jako strojek na piercing." & transvesťák: - "Naval to." Hubert Fiorentini: - "Má takový zpětný ráz, že by sis mohla zlomit nehet." & Hubert Fiorentini: - "Je neděle, pane." Le squale: - "To sice je, ale vy jste polda, takže máte pondělí." & Momo: - "Hele, nechám tě pět minut bez dozoru a už jsi sebral kočku." Hubert Fiorentini: - "To je dcera Miko, pitomče, a navíc bohužel moje." & Momo: - "No jo, vážně se podobáte." (Hubert vrhá zlostný pohled) Momo: - "Teda vaší matce, samozřejmě." Miko: - "Vy jste ji znal?" Momo: - "Ale vůbec ne." & Hubert Fiorentini: - "Dej mi číslo mobilu a udělej mi rozbor tohohle." Momo: - "Co to je?" Hubert Fiorentini: - "Kdybych to věděl, nebudu chtít rozbor." Momo: - "Jasně. Na zítra?" Hubert Fiorentini: - "Za hodinu!" & Hubert Fiorentini: - "Co je to?" Momo: - "Wasabi." Hubert Fiorentini: - "Hmm, to je dobrý." & Hubert Fiorentini: - "To přeháníte. Tak velkou ochranku nepotřebuju." komisař Jasumoto: - "Jenže my nechráníme vás, ale ty lidi okolo vás." ()

tommy187

Osobne mám rád Jeana Rena veľmi, ale mne sa zdá, že v tomto filme nepodal stopercentný výkon. Ale stále je nadpiemerný :). Scenár je dobrý, aj réžia. No čo sa mi na filme nepáčilo je Ryoko Hirosue nepodala dobrý výkon. Inak dobrý film - dá sa na ňom nasmiať a dá sa pozerať "pomerne" s úsmevom. ()

venca163

Z žánru Žán Renó je to trošku slabší, ale furt pohodovej filmos. Nelituješ, žes to viděl, ani na to nijak nevzpomínáš. (65%) ()

SG-1

"Takanawa zvaný zebra, říká vám to něco? Najdete ho nataženýho uvnitř. Rozmluvil jsem mu jeho pokus vykrást tuhle banku." -komisař Fiorentini- ()

sedm.1

Upřímně, Luc Besson se po scénáristické stránce s Wasabi zrovna dvakrát nepředvedl a pan režisér mu pak příliš nepomohl ten chabý scénář nějak vylepšit, z čehož vyplývá, že já tuto podívanou nemohu charakterizovat jinak, než jako přitroublou krimi komedii, kdy se infantilní a afektované francouzské čůráčkování spojilo s ještě infantilnějším a afektovanějším japonským čůráčkováním, načež z této symbiózy vznikla nesnesitelně mega infantilní, afektovaná podívaná, kde jsem měl po celou dobu nezřízenou chuť veškeré postavy nakopat do zadnic, jelikož tolik nepřirozených a strojených výstupů, chování a předvádění, na to už musí mít jedinec vážně silný žaludek. Zápletka pak představuje mix komedie, akce a kriminálky, ovšem nic z toho vůbec nefunguje. Pokusy o vtipnost troskotají na trapnosti a nesoudnosti, akce působí naivně a sice i klasicky bessonovsky přehnaně, což mi jinde nevadí, ale zde mě to jaksi nesedlo a ona krimi zápletka je teatrálně nudná, předvídatelná, nenápaditá, prostě o ničem. A jelikož nic dalšího Wasabi už nenabízí, jako třeba napětí, emoce, styl, či atmosféru, zůstává tak jen zmiňovaná naprosto nefunkční šaškárna, která nemá čím zaujmout. Vlastně abych ale nebyl úplně až tak zlý, Jean Reno tu svým charisma něco málo přeci jen zachraňuje. ()

Mr.Floyd

Francúzsky akčný film, typicky francúzky natočený s použitím schémy typickej pre ....schválne uhádnite pre aké akčné filmy :) Ale teraz vážne, Reno je fajn, Japonsko je fajn (aj keď musím uznať, že s prechodom do modernej doby sa stáva čoraz šibnutejšou krajinou) a celý tento film je fajn, zaujme, pobaví, ale druhý krát si ho už asi nepozriete. ()

martinez.

Jeanovi ze všechno nejvíc sednou role nekompromisních mužů zákona, Krawczykovi zase dynamická režie. Pamatuju se, že jsem se u tohoto filmu v mládí dobře a opakovaně bavil, ale není to nic inteligentního ani výrazného. ()

xaver

Střet dvou kultur na pozadí kriminálního příběhu nemá chybu. Jean Reno byl perfektní stejně tak i celkem neznámý Michel Muller, který jako Momo ve filmu doslova exceloval. Drastické scény jsou vyváženy nádherným francouzským humorem. Snímek taky jasně naznačuje, že na hrubý pytel je potřeba hrubá záplata a boj s mafií se dá vyhrát pouze její fyzickou likvidací. Organizavaný zločin totiž ničemu jinému nerozumí. V tomto ohledu je snímek nepřekonatelný. ()

Hopper

Ááále, dá sa na to pozerať. Nejde síce o žiadne veľdielo, dokonca ani nadpriemer žánru, ale Reno má šmrnc a tak nejako to odsýpa... ()

cab

Ubohy pokus vzkrisit upadajici karieru (Jean Reno) v jeho klasicke kreaci drsnaka s dobrackym srdcem. Tentokrat se jako policista podiva do Tokia, kde se nachazi jeho skoro dospela dcera, jez prisla na svet ze vztahu s jeho nejvetsi zivotni laskou. Pateticke a smutne vuci hlavnimu predstaviteli. 40% ()