poster

Anděl strážný (TV film)

 • USA

  The Wool Cap

 • Slovensko

  Anjel strážny

Drama

USA, 2004, 88 min

 • honajz
  ***

  Správce rozpadajícího se domu nemá lehký život – slyší, ale je němý, opravuje nájemníkům vodovody, a jednou mu dokonce jedna rodina nechá svou afroamerickou dceru a uteče. Dívku odvede sociálka a domovník bojuje, aby ji mohl vzít k sobě – jenže jeho partnerka dřív šlapala chodník, on sám má záznam v trestním rejstříku, to pak jde těžko. Původní název Vlněná čapka odkazuje k jinému jeho traumatu. Takový příjemný lidský film.(4.4.2015)

 • Karush
  *****

  William Macy to, čo podal v tomto filme bolo doslova onemujúce. Tak šialene dobrú charizmu a charakter mal tento človek, že od prvého momentu ma očaril svojím zázračným kúzlom a atmosférou, ktorú vytvoril vo filme. Nie je to filmový trhák, nedisponuje ani originálnym námetom, ani žiadnymi efektami, ale je to skutočne taký film, ktorý ide zo srdca, prinúti rozmýšľať a prinesie vám úsmevné a takisto aj smutné okamihy. Podobné filmy: Tunel do Číny, House of D.(28.2.2011)

 • IdaHutt
  **

  Celou dobu jsem doufala, že když už se tvůrci odvážili dotknout reality a chopili se neradostného sociálního tématu, dovedou ho také do realistického konce. No vlastně jsem až tak upřímně nedoufala, na to jsem viděla až příliš mnoho amerických filmů. A tak jsem se samozřejmě dočkala celého šťastného vyřešení veškerých problémů, včetně úspěšného návratu hlavního hrdiny ("dobrovolného" lůzra) zpátky do rodinného byznysu a společnosti těch "úspěšných". - Ne, nejde o spoiler, v případě amerických báchorek tohle přece divák očekává, žádá, chce. Já nechci, takže jednou mi Anděl strážný stačil.(3.7.2011)

 • emma53
  *****

  Upřímně řečeno, tak všechny hvězdy padnou na Macyho. Celou dobu nepromluvil, ale dokonale se vyjadřoval celým svým já. Všechny své emoce, pocity vyjádřil gesty, očima, rukama, zkrátka vším. Když k tomu připočítám jeho charisma a modré oči, které mě v určitých momentech dokázaly dojmout, tak nemohu jinak, než jít až nahoru. Po tomhle snímku má nakročeno jít do mé topky, protože své už tak dokonalé herectví tady umocnil ještě ve vetší míře. Jinak má manželku (v reálu) se smyslem pro humor, protože uplést takovou čapku pro svého manžela může vymyslet opravdu jen vtipálek.(8.6.2018)

 • blackJag
  ***

  Kdyby mi závěrečné titulky nenapověděly (jsou příznačně krátké) a databáze následně nepotvrdila, že jde o televizní film by mě vlastně ani nenapadlo. Toto zjištění, chtě nechtě, musím zařadit mezi jasná pozitiva. Mezi pozitiva nelze nezařadit také Macyho, který němého správce činžovního domu hraje bezchybně, co ale filmu rozhodně nepomáhá (v mých očích), je okatá slzopudná taktika na diváka, kdy je konec nad slunce jasný a jediné, co zbývá dořešit, je cesta, která ke konci povede. A ta není zrovna objevná. II Scénář: William H. Macy, Steven Schachter (na základě původního snímku GIGOT z roku 1962, ke kterému napsal scénář americký komik Jackie Gleason a sám si zde také zahrál titulní roli - režie se ujal Gene Kelly). 60%(13.1.2012)

 • - Gigotovu pletenú čiapku vyrobila manželka jeho hereckého predstaviteľa Williama H. Macyho Felicity Huffman. (Karush)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace