poster

Anděl strážný (TV film)

 • USA

  The Wool Cap

 • Slovensko

  Anjel strážny

Drama

USA, 2004, 88 min

 • blackJag
  ***

  Kdyby mi závěrečné titulky nenapověděly (jsou příznačně krátké) a databáze následně nepotvrdila, že jde o televizní film by mě vlastně ani nenapadlo. Toto zjištění, chtě nechtě, musím zařadit mezi jasná pozitiva. Mezi pozitiva nelze nezařadit také Macyho, který němého správce činžovního domu hraje bezchybně, co ale filmu rozhodně nepomáhá (v mých očích), je okatá slzopudná taktika na diváka, kdy je konec nad slunce jasný a jediné, co zbývá dořešit, je cesta, která ke konci povede. A ta není zrovna objevná. II Scénář: William H. Macy, Steven Schachter (na základě původního snímku GIGOT z roku 1962, ke kterému napsal scénář americký komik Jackie Gleason a sám si zde také zahrál titulní roli - režie se ujal Gene Kelly). 60%(13.1.2012)

 • Matty
  ***

  Vzájemné protloukání se životem apatického, němého opilce a malé, užvaněné dívčiny. S ukrutně sentimentálními scénami smiřování a následného odlučování, s nechutně roztomilou opičkou a dobrým koncem. Přesně ten druh „lidsky hřejivého“ amerického filmu, který od srdce nenávidím. A ještě víc jej nenávidím v době předvánoční, kdy je venku svinská kosa a od lidí se očekává zvýšená senzitivita. Fuj! Tak jako tak jej nemůžu odpálkovat příliš nízkým hodnocením. Někdo má tyhle instantní srágorky rád a zklamán nebude, neboť jde vyloženě o sázku na jistotu, no a William H. Macy hraje i beze slov fantasticky. 60%(1.12.2007)

 • honajz
  ***

  Správce rozpadajícího se domu nemá lehký život – slyší, ale je němý, opravuje nájemníkům vodovody, a jednou mu dokonce jedna rodina nechá svou afroamerickou dceru a uteče. Dívku odvede sociálka a domovník bojuje, aby ji mohl vzít k sobě – jenže jeho partnerka dřív šlapala chodník, on sám má záznam v trestním rejstříku, to pak jde těžko. Původní název Vlněná čapka odkazuje k jinému jeho traumatu. Takový příjemný lidský film.(4.4.2015)

 • IdaHutt
  **

  Celou dobu jsem doufala, že když už se tvůrci odvážili dotknout reality a chopili se neradostného sociálního tématu, dovedou ho také do realistického konce. No vlastně jsem až tak upřímně nedoufala, na to jsem viděla až příliš mnoho amerických filmů. A tak jsem se samozřejmě dočkala celého šťastného vyřešení veškerých problémů, včetně úspěšného návratu hlavního hrdiny ("dobrovolného" lůzra) zpátky do rodinného byznysu a společnosti těch "úspěšných". - Ne, nejde o spoiler, v případě amerických báchorek tohle přece divák očekává, žádá, chce. Já nechci, takže jednou mi Anděl strážný stačil.(3.7.2011)

 • Karush
  *****

  William Macy to, čo podal v tomto filme bolo doslova onemujúce. Tak šialene dobrú charizmu a charakter mal tento človek, že od prvého momentu ma očaril svojím zázračným kúzlom a atmosférou, ktorú vytvoril vo filme. Nie je to filmový trhák, nedisponuje ani originálnym námetom, ani žiadnymi efektami, ale je to skutočne taký film, ktorý ide zo srdca, prinúti rozmýšľať a prinesie vám úsmevné a takisto aj smutné okamihy. Podobné filmy: Tunel do Číny, House of D.(28.2.2011)

 • - Gigotovu pletenú čiapku vyrobila manželka jeho hereckého predstaviteľa Williama H. Macyho Felicity Huffman. (Karush)